» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
30 / 86
»»

Machete ::

Plus namesto izbrisanih fotk, v albumu ostanejo prazni kvadrati, in to že par dni. Predvčerajšnjim pa sem bil ponoči zbombardiran s chat obvestili FBjevega Messenger-ja, čeprav sem imel avijonski način.. Oo
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatjek ::

M@73Y je izjavil:

Lumia 930, build .318
Od 23h do 5h zjutraj se mi je telefon izpraznil iz 100% na 17%. prvič da sem imel tako drastičen upad baterije. Izklopljeno sem imel vse (wifi, bt, mobilni podatki). S prejšnjimi buildi vsaj jaz nisem imel upada baterije.
Danes zjutraj me je spet zbudil hreščajoč zvok alarma. Nastavljen imam zvok budilka 1.
Še vedno niso popravili slovnične napake Mobilna dos-\ntopna točka.
Po namestitvi builda sem naredil hard reset.
Še vprašanje: shranjene imam blokirane številke. Kako jih shraniti in ponovno namestiti po hard resetu, ker je bil spet prvi klic po hard resetu zavarovalničarski.
Kdo ve, kdaj mislijo popraviti RTV4D, da se bo lahko gledalo TV v živo.


Tudi meni se je na 640 na .318 pričelo dogajati enako, baterijo je žrl 10% na uro brez aktivnosti. Potem sem zaprl vse programe - s puščico levo se premikal v nedogled, da je zmanjkalo aplikacij, ki so bile odprte in se je upad ustavil - brez ponovnega zagona telefona. Očitno nekaj laufa v ozadju, če kar tako zapiraš z zastavico, aplikacije mora ostati aktivna.

Mi je pa začela kamera zaj... na .318, se je kar zapirala, potem mi je med snemanjem telefon šteknil, na koncu javil napako na SD. Včeraj sem kartico formatiral na PC-ju in dal v tovarniške, sedaj upam, da bo kaj bolje, trenutno kaže OK, tudi delovanje je bolj tekoče kot pred hard reset.
Če pa ne bo bolje, bo pa očitno res treba razmišljati o prehodu nazaj na 8.1, kjer je vse delovalo tako kot mora (skoraj), čeprav je to velik korak nazaj pri uporabniški izkušnji.
Mika me nazaj android, tam takšnih težav nisem imel, me pa takoj mine, ko vzamem v roke ženin telefon enakega hardware-ja, kot je L 640 in se zatika da je joj :s

Machete je izjavil:

Plus namesto izbrisanih fotk, v albumu ostanejo prazni kvadrati, in to že par dni. Predvčerajšnjim pa sem bil ponoči zbombardiran s chat obvestili FBjevega Messenger-ja, čeprav sem imel avijonski način.. Oo


Prazne kvadratke sem imel tudi jaz, ampak na prejšnjem buildu .212. WTF, kaj delajo s tem W10M, namesto da bi bil vsak naslednji build boljši se napake samo selijo iz enega dela na drug del, popravijo kakšno novo in spet pride na plano kakšna stara že popravljena par buildov nazaj. Počasi bom znorel, čeprav sem do sedaj zagovarjal Windows Phone. Ima velik potencial, ki ga pa zgleda skoraj namesnko zapravljajo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

cekr ::

Na L950xl sicer nimam nekih hudih težav, čeprav sem na fast insiderju. Počasi pilijo.
Če nekaj zaserjejo, je v naslednji verziji običajno že popravljeno.
Sedaj je recimo problem z nekaterimi strani v Edgu.
Na splošno pa ni krize niti s porabo baterije.

Moje razmišljanje: Naredili so napako z obljubo nadgradenj.
Lepo bi rekli, da gredo z nadgradnjami samo od verzije Lx40 naprej, ostale bi pustili na osmici.
Mogoče bi samo naredili Win10M design za osmico in s tem zaključili.
Samo nepotrebno delo so si nakopali.
Popraviš, da nekaj dela na novih, pa ti začne zafrkavat na starih zadevah in seveda obratno.
Potem je v kodi polno izjem, ki običajno vodijo v katastrofo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

Sej je isti problem na pc-jih. Je res treba podporo vlečt za 6 verzij za nazaj?
Enkrat presekaš in to je to.

Motion ::

M@73Y je izjavil:

Lumia 930, build .318
Od 23h do 5h zjutraj se mi je telefon izpraznil iz 100% na 17%. prvič da sem imel tako drastičen upad baterije. Izklopljeno sem imel vse (wifi, bt, mobilni podatki). S prejšnjimi buildi vsaj jaz nisem imel upada baterije.
Danes zjutraj me je spet zbudil hreščajoč zvok alarma. Nastavljen imam zvok budilka 1.
Še vedno niso popravili slovnične napake Mobilna dos-\ntopna točka.
Po namestitvi builda sem naredil hard reset.
Še vprašanje: shranjene imam blokirane številke. Kako jih shraniti in ponovno namestiti po hard resetu, ker je bil spet prvi klic po hard resetu zavarovalničarski.
Kdo ve, kdaj mislijo popraviti RTV4D, da se bo lahko gledalo TV v živo.

Tisto z praznenjem baterije se kdaj zgodi. Sicer se nespomnem kdaj nazadnje (od .107 naprej ne več) se mi je pa zgodilo tako na osmici kot tudi na desetki. Običajno je kriva kaka aplikacija ki jo sistem ne ugasne pravilno.
Harčoči zvok ob snoozanju alarma je klasika že :D
Ne zmožnost predvajanja v RTV 4D appu ni krivda RTV ja ampak octoshape-a, ki ni posodobljen za w10 nažalost če se prav spomnem.
Glede številk ti neznam povedat.
Res ni potrebe po hardresetu po vsakem updejtu. Jst sploh nisem delal hardreseta ob prehodu na 10ko. Pobrisal vse slike, nepomembne appe da je blo čim več prostora in to je blo to. Updejtal. Nobenih problemov. Edino mam naštimano da moram appe ročno posodabljat. Imam prav tako 930ko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

solatjek ::

Moja izkušnja je pa takšna, da te posodobitve od posodobitev, tako sistema kot app kakšno stvar zaštrikajo. Nazadnje sem imel prazne kvadratke v galeriji namesto slik, pa ko sem poslal MMS se slike niso prikazale, kamera je večkrat krešnila, explorer je rad krešnil, onedrive je bil prazen....

Po hard resetu je vse ok, imam enako vse nastavljeno, enake programe naložene in zaenkrat ni težav, prej pa je vsak dan bilo kaj narobe. Tudi jaz imam v trgovini nastavljeno ročno posodabljanje.

PrihajaNodi ::

Nalozil spet w10 na l920. Zadeva dela odlicno. Kamera deluje hitreje, prejsnic sploh ni delala, aplikacije so se zapirale. Ocitno so dodelali 10. Odjemalec gmaila je spoliran, koledar je popravljen. Ne dela nic slabse od l 950.

PrihajaNodi ::

Hrescanja v budilki ne zaznam niti pri 920 niti 950. Me pa moti da se zvok ne stopnjuje.

Joze_K ::

Binji ::

Jaz imam 920 in sploh ne dobivam več updatov. Ko zalaufam Insider aplikacijo mi vedno pokaže Get preview builds. Skofiguriram, resetiram, preverim za update... nič. :|
Se še komu to dogaja? Trenutni build imam 10.0.10586.218
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Trance4mer ::

Najprej prek insajderja, pol pa po uradni poti

Binji ::

Če je to name letelo, imam insider in je skonfiguriran. Samo dobim ne nič že nekaj mesecev.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

loveJDM ::

Hard reset fona potem pa na novo v insiderja?

PrihajaNodi ::

Binji je izjavil:

Če je to name letelo, imam insider in je skonfiguriran. Samo dobim ne nič že nekaj mesecev.



Tam imas 3 funkcije za insider instalaciji. Dal si zadnjo kjer uodejte se enkrat preverijo je pa bolj zanesljibmva varianta.

Zgodovina sprememb…

Binji ::

Hard reset sem že poskusil, tudi ni nič važno na katerem ringu sem. Sem pa danes za foro dal Production (torej izklopil) in mi je dalo update na 10.0.10586.318. Kaj več pa spet ne, ko grem nazaj na Slow.
Mi lahko kdo z 920 pove, katero verzijo ima on trenutno?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

solatjek ::

.318 je zadnja uradna. Na slow ne boš nič dobil, ker je mislim da ena verzija nižje, na fast pa imaš redstone nadgradnjo, tako da moraš preklopiti na fast.

krneki0001 ::

redstone mislim da za 920 ni. Jaz imam .318 na svoji 920.

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Fast in slow ring imata Redstone, ki ni za 920. Production in Release Preview pa imata .318.

loveJDM ::

Kaj bo kaj z rotacije start screena?

win64 ::

loveJDM je izjavil:

Prvo hard resetaj tega potem updejtaj potem pa še enkrat hardresetaj

Hard reset tudi ne dela. Ne naredi ničesar :)

PS: no, lažem, sedaj ko sem kliknil hard reset, mi po vsakem rebootu poizkuša narediti hard reset(zobniki se premikajo nekaj časa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

loveJDM ::

win64 je izjavil:

loveJDM je izjavil:

Prvo hard resetaj tega potem updejtaj potem pa še enkrat hardresetaj

Hard reset tudi ne dela. Ne naredi ničesar :)

PS: no, lažem, sedaj ko sem kliknil hard reset, mi po vsakem rebootu poizkuša narediti hard reset(zobniki se premikajo nekaj časa).



Ko se boš predal in boš brez ideje kaj naret,si preko kompa naloži gor orginal osmico in potem v insiderja pa na production ring,updejtas hard resetas in bi moralo delat,je pa to kr precej dela oz časa ker se nalaga dolgo+prvo moreš pol ure nastavitve tam štelat za bv da se fon naloži da lahko pol resetaš

win64 ::

loveJDM je izjavil:

win64 je izjavil:

loveJDM je izjavil:

Prvo hard resetaj tega potem updejtaj potem pa še enkrat hardresetaj

Hard reset tudi ne dela. Ne naredi ničesar :)

PS: no, lažem, sedaj ko sem kliknil hard reset, mi po vsakem rebootu poizkuša narediti hard reset(zobniki se premikajo nekaj časa).



Ko se boš predal in boš brez ideje kaj naret,si preko kompa naloži gor orginal osmico in potem v insiderja pa na production ring,updejtas hard resetas in bi moralo delat,je pa to kr precej dela oz časa ker se nalaga dolgo+prvo moreš pol ure nastavitve tam štelat za bv da se fon naloži da lahko pol resetaš

Drugega mi na žalost ni preostalo, sedaj pa čakat par ur, da se vse naloži. To bom vzel kot ceno za tveganje..

andromedar ::

Vse gre v smer, ki sem jo napovedal že lani (ali predlani?):

Microsoft kills what's left of the old Nokia

Microsoft is giving up on consumer smartphones, too


Windows Mobile marketshare dips below 1% (0.7%)


Torej, če Surface phone sploh kdaj bo - bo za poslovne uporabnike, tako kot oni HPjev aparat.
Za navadne uporabnike pa se zgleda zgodba končuje.
Eh?

Anney ::

Sam Microsoft bo verjetno res delal samo še high-end aparate, bodo pa za vmesne poskrbeli Microsoftovi poslovni partnerji in ostali. Lep primer za to je Japonska, kjer jih je že zdaj veliko z WP10 platformo. Nič bat.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Modri dirkač ::

Anney je izjavil:

Sam Microsoft bo verjetno res delal samo še high-end aparate, bodo pa za vmesne poskrbeli Microsoftovi poslovni partnerji in ostali. Lep primer za to je Japonska, kjer jih je že zdaj veliko z WP10 platformo. Nič bat.

Kuga?
Windows mobile na Japonskem ne obstaja, info iz prve roke ...
Everybody lies!

Anney ::

Napačno roko imaš . :)

Čekiraj:
- Yamada denki everyphone
- Nuans Neo
- Katana 02
- Vaio phone Biz
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

andromedar ::

Anney je izjavil:

Sam Microsoft bo verjetno res delal samo še high-end aparate, bodo pa za vmesne poskrbeli Microsoftovi poslovni partnerji in ostali. Lep primer za to je Japonska, kjer jih je že zdaj veliko z WP10 platformo. Nič bat.


Ms več-ali-manj nima poslovnih partnerjev pri WP/10. Imel jih je, pa so vsi zapustili platformo.
Ali lahko navedeš kakšnega, ki dela consumer-grade naprave, pa ni irelevanten glede obsega proizvodnje?
Eh?

Anney ::

Počakaj, zdaj MS dela reorganizacijo podjetja in mu ni primarni cilj WP, kasneje pride tudi to.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

andromedar ::

Anney je izjavil:

Počakaj, zdaj MS dela reorganizacijo podjetja in mu ni primarni cilj WP, kasneje pride tudi to.


Pustimo to, da ni res...

...ampak, padli so na 0.7% trga. Kdaj točno se bodo zares posvetili temu? Pri 0.0007% bodo vsem trem updatali telefone, da ne bodo rabili 2x na dan delat hard reseta in vse na novo nastavljat?
Eh?

andromedar ::

Anney je izjavil:

Napačno roko imaš . :)

Čekiraj:
- Yamada denki everyphone
- Nuans Neo
- Katana 02
- Vaio phone Biz



O VAIO Phone Biz;

While VAIO hopes to concentrate sales inside businesses, it will also launch the phone with help from MVNO stores across Japan. It's a SIM-free model, and it appears that there's no big phone carrier that'll be carrying the phone.)


Ni consumer grade telefon, niti ga noben operater ne bo ponujal.

Ostalih se mi ne da googlat. Nihče nikjer še ni slišal za njih. Če se bodo omejili na MS platformo jih verjetno v kratkem ne bo več (teh firm).
Eh?

Modri dirkač ::

Anney je izjavil:

Napačno roko imaš . :)

Čekiraj:
- Yamada denki everyphone
- Nuans Neo
- Katana 02
- Vaio phone Biz


Lej, bil sem tam skoraj cel april in o windows mobile ne duha ne sluha, razen mene in boljše polovice.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Očitno je nekaj na tem, kakšen je pa % pa googlaj, jaz sem vam podal samo dejstva da WP mid-range obstaja in se izdeluje.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Machete ::

W Mobile na Japonskem gravitira proti 0%, če ta statistika drži :]

http://www.statista.com/statistics/2604...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lopov ::

Anney je izjavil:

Počakaj, zdaj MS dela reorganizacijo podjetja in mu ni primarni cilj WP, kasneje pride tudi to.


Kmalu bo eno leto kar sem nabavil L830 in takoj ko je bilo možno, šel na W10, ves čas insider fast preview. Glavni razlog za windows je (bila) količina exchange mailov (iz 6 sem sedaj na 5 računov :). Najprej navdušenje, v zadnjem času razočaranje. Pravzaprav sem si moral priznati nekaj, kar ne želim priznati - W10M je in bo večna beta, ves čas se čaka in čaka, živi od obljub in pričakovanj. Mene so z lahkoto zadovoljili, nato pa odvzeli -- iz denarnice odtranili vso funkcionalnost, program je (p)ostal "placeholder" za zunanje aplikacije (pred tem sem odprl program, optično skeniral kartico in jo shranil, lahko na roke vpisal cifro itd ... Zdaj me preusmeri v trgovino kjer naj si stankam aplikacijo. Odstranili so FM radio, tko čez noč, nimam pojma zakaj. Branje QR kod ne dela in je menda vezano na Cortano, za Slovenijo jo seveda ni in raje ne ugibam, kdaj bo. Groove je bil uporaben, sedaj se pa vleeeeeče. Raje ne poslušam muske kot da pi***m zaradi nenadnih prekinitev, samodejnega spreminjanja glasnosti itd ...

Okej, sem v insider programu, se pravi uporabljam beto in moram poleg vseh plusov sprejeti tudi vse minuse. Ja, ampak živeti od obljub da nekoč nekaj bo se mi pa tudi ne da. Telefona se pač ne kupuje na zalogo (okej, izjema so kakšne Nokie E52) in zdaj ko vem, kako je bilo (W8.1 in začetki W10M) in kako je zdaj, se mi ne da več ubadat.

solatjek ::

Tako je, jaz sem bil tudi navdušen nad L640. Win 8.1 je zastarel, zato sem takoj šel na w10m, počasi pa ugotavljam tako kot ti, da je w10m večna beta. S hard resetom sedaj sicer že 4 dni dela vse BP, ampak nasploh me je pa navdušenje minilo.
Moj naslednji telefon ne bo več Windows, razen če res v enem letu izpilijo zadevo, da bo delal kot mora, v kar pa močno močno dvomim. Tudi od redstone nadgradnje ne pričakujem več ničesar!

loveJDM ::

solatjek je izjavil:

Tako je, jaz sem bil tudi navdušen nad L640. Win 8.1 je zastarel, zato sem takoj šel na w10m, počasi pa ugotavljam tako kot ti, da je w10m večna beta. S hard resetom sedaj sicer že 4 dni dela vse BP, ampak nasploh me je pa navdušenje minilo.
Moj naslednji telefon ne bo več Windows, razen če res v enem letu izpilijo zadevo, da bo delal kot mora, v kar pa močno močno dvomim. Tudi od redstone nadgradnje ne pričakujem več ničesar!


Zakaj pa si hardresetal?Updejt?

Jaz sploh ne resetam več ker sploh ne updejtam ker tak ni razlike in nimam razloga za updejt,ker mi dela vse,forward gumb ni vreden updejta,tako da nasledni updejt bo ko startscreen rotation če bo,druga mi nimajo kaj dodat...

Sport tracker dela,fb instagram twiter je,mapsi delajo kot treba,browser je za moje potrebe čist dovolj tako dani razloga po updejtu

lopov ::

Še kakšne 3 preview builde nazaj tudi meni ni bilo treba, s temi zadnjimi pa brez reseta porablja cca. 10% baterije na uro + če ne naredim reseta mi javlja, da je SD kartica v okvari (gor shranjujem musko, slike, videe in vso šaro, ki jo stankam z neta; aplikacije in zemljevidi so na napravi).

loveJDM ::

Katera verzije je zdaj sploh aktualna?Jaz imam .318 pa mi požira ponoči manj kot 1% na uro,deluje vse kot treba,ne freeza ne nič,mi pa uspe baterijo spraznit tudi v enem dnevu če si vklopim dostopno točko in imam celo popoldne tak...

lopov ::

Latest release 10.0.10586.318 / May 10, 2016
Latest preview 10.0.14342.1004 / May 25, 2016

Vir: Windows 10 Mobile @ Wikipedia

Kar sem jaz pisal velja za preview, fast ring!

solatjek ::

lopov je izjavil:

Še kakšne 3 preview builde nazaj tudi meni ni bilo treba, s temi zadnjimi pa brez reseta porablja cca. 10% baterije na uro + če ne naredim reseta mi javlja, da je SD kartica v okvari (gor shranjujem musko, slike, videe in vso šaro, ki jo stankam z neta; aplikacije in zemljevidi so na napravi).


Enako je bilo prk meni.
Včeraj je bil update za telefon microsoft v Store, danes sem bil pa nedosegljiv. Se je komu enako zgodilo? Sedaj sem ugasnil in nazaj vklopil in je zaenkrat ok.

PrihajaNodi ::

Je pa treba vedeti eno stvar, da večina proizvajalcev stagnira začenši od Sonya do Htc-ja.

Ajd, kitajci se nekaj hvalijo, načeloma je pa trg postal zasičen. Iz leta v leto so postali proizvajalci bolj agresivni. MS pa sploh ni imel nikakršnega oglaševanja, nič. Sam ajde, tole z updejti so res zajebali, meni na IP ne dela recimo bolha kot je treba...Sicer pa vse ok. 10 ka sama na 950 pa dela ok.

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

boolsheat ::

MS seveda ne opušča W10:
I want to assure you that your investment in Windows phones is not at risk. The mobility of the Windows 10 experience remains core to our More Personal Computing ambition. We will continue to support and update the Lumia devices that are currently in the market, and the development of Windows 10 phones by OEMs, such as HP, Acer, Alcatel, VAIO, and Trinity; as well as develop great new devices. We'll continue to adapt Windows 10 for small screens. We'll continue to invest in key areas - security, management, and Continuum capabilities - that we know are important to commercial accounts and to consumers who want greater productivity. And we'll help drive demand for Lumia devices.

I understand that you are hearing concerns from certain partners about Microsoft's commitment to the mobile space.

Let me be very clear: We are committed to deliver Windows 10 on mobile devices with small screen running ARM processors.

We are currently in development of our next generation products and I wanted to reconfirm our commitment to Windows 10 Mobile. We believe in this product's value to business customers and it is our intention to support the Windows 10 Mobile platform for many years. We have a device roadmap to support that from Microsoft as well as our OEM partners who will also be selling an expanded lineup of phone devices based on this platform.
Microsoft will continue to develop Windows 10 Mobile and support Lumia phones such as the Lumia 650, Lumia 950 and Lumia 950 XL, and phones from OEM partners like Acer, Alcatel, HP, Trinity and VAIO.


Za letos so že pred časom povedali, da novega HW-ja ne bo:
According to Microsoft's Executive Vice President of the Windows and Devices Group, Terry Myerson, 2016 is not going to be the year for Windows Phone.

"We're fully committed to that 4-inch screen, there will be a time for it to be our focus, but right now it's part of the family but it's not the core of where I hope to generate developer interest over the next year," he said. "There's no lack of recognition to realize how important that form factor is, but for Microsoft with Windows and for our platform it's the wrong place for us to lead."

The vast majority of Microsoft's customers do not use Windows Phone, and with Microsoft's change of focus following Steve Ballmer's retirement Microsoft is no longer focusing on Windows Phone users at the expense of the majority of their customers.

"If you wanted to reach a lot of phone customers, Windows Phone isn't the way to do it," said Myerson. "If you want to reach a lot of Windows customers, then this is the largest install base of 9 to 30-inch screens. If you wanted to do new and exciting things, then the Xbox and HoloLens is the place to have a discussion."

"We're going to do some cool things with phones, but this year phones are an important part of our family but not the tip of the spear," be continued.

Machete ::

boolsheat je izjavil:


"We're going to do some cool things with phones, but this year phones are an important part of our family but not the tip of the spear," be continued.


Cool bi bilo, da bi meni budilka delala vsak dan. Ne da je tiho vsak tretji dan, kot npr danes. :]
Kateri je najboljši android telefon, v primeru da se vdam? Nexus?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

andromedar ::

boolsheat je izjavil:

MS seveda ne opušča W10:
I want to assure you that your investment in Windows phones is not at risk. The mobility of the Windows 10 experience remains core to our More Personal Computing ambition. We will continue to support and update the Lumia devices that are currently in the market, and the development of Windows 10 phones by OEMs, such as HP, Acer, Alcatel, VAIO, and Trinity; as well as develop great new devices. We'll continue to adapt Windows 10 for small screens. We'll continue to invest in key areas - security, management, and Continuum capabilities - that we know are important to commercial accounts and to consumers who want greater productivity. And we'll help drive demand for Lumia devices.

I understand that you are hearing concerns from certain partners about Microsoft's commitment to the mobile space.

Let me be very clear: We are committed to deliver Windows 10 on mobile devices with small screen running ARM processors.

We are currently in development of our next generation products and I wanted to reconfirm our commitment to Windows 10 Mobile. We believe in this product's value to business customers and it is our intention to support the Windows 10 Mobile platform for many years. We have a device roadmap to support that from Microsoft as well as our OEM partners who will also be selling an expanded lineup of phone devices based on this platform.
Microsoft will continue to develop Windows 10 Mobile and support Lumia phones such as the Lumia 650, Lumia 950 and Lumia 950 XL, and phones from OEM partners like Acer, Alcatel, HP, Trinity and VAIO.


Za letos so že pred časom povedali, da novega HW-ja ne bo:
According to Microsoft's Executive Vice President of the Windows and Devices Group, Terry Myerson, 2016 is not going to be the year for Windows Phone.

"We're fully committed to that 4-inch screen, there will be a time for it to be our focus, but right now it's part of the family but it's not the core of where I hope to generate developer interest over the next year," he said. "There's no lack of recognition to realize how important that form factor is, but for Microsoft with Windows and for our platform it's the wrong place for us to lead."

The vast majority of Microsoft's customers do not use Windows Phone, and with Microsoft's change of focus following Steve Ballmer's retirement Microsoft is no longer focusing on Windows Phone users at the expense of the majority of their customers.

"If you wanted to reach a lot of phone customers, Windows Phone isn't the way to do it," said Myerson. "If you want to reach a lot of Windows customers, then this is the largest install base of 9 to 30-inch screens. If you wanted to do new and exciting things, then the Xbox and HoloLens is the place to have a discussion."

"We're going to do some cool things with phones, but this year phones are an important part of our family but not the tip of the spear," be continued.



Ja, stvar formulacije :)

Oni pravijo, da ga ne ukinjajo...samo delali jih ne bodo več (ok, pustimo Surface Phone, ki ne bo namenjen množicam). Pa tudi nihče od drugih (velikih) ni videti zainteresiran, da bi jih delal. Tako da...ni (še) ukinjeno - obstaja pa tudi ne.
Eh?

Anney ::

Machete je izjavil:

boolsheat je izjavil:


"We're going to do some cool things with phones, but this year phones are an important part of our family but not the tip of the spear," be continued.


Cool bi bilo, da bi meni budilka delala vsak dan. Ne da je tiho vsak tretji dan, kot npr danes. :]
Kateri je najboljši android telefon, v primeru da se vdam? Nexus?


Čudno, da imaš takšne probleme z alarmom, jaz imam doma dve L930 in nikoli ni na nobeni bilo problema. Ena je slovenska druga avstrijska/nemška.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Modri dirkač ::

Machete je izjavil:

boolsheat je izjavil:


"We're going to do some cool things with phones, but this year phones are an important part of our family but not the tip of the spear," be continued.


Cool bi bilo, da bi meni budilka delala vsak dan. Ne da je tiho vsak tretji dan, kot npr danes. :]
Kateri je najboljši android telefon, v primeru da se vdam? Nexus?

Meni sicer dela normalno vsak dan, edino hrešči včasih.
Nekaj z ios... ☺

Live tiles in logika samega sistema je meni osebno še zmeraj daleč najboljša, potencial je, samo vizijo je treba uresničit oz. Imet.
Everybody lies!

Machete ::

Anney je izjavil:

Machete je izjavil:

boolsheat je izjavil:


"We're going to do some cool things with phones, but this year phones are an important part of our family but not the tip of the spear," be continued.


Cool bi bilo, da bi meni budilka delala vsak dan. Ne da je tiho vsak tretji dan, kot npr danes. :]
Kateri je najboljši android telefon, v primeru da se vdam? Nexus?


Čudno, da imaš takšne probleme z alarmom, jaz imam doma dve L930 in nikoli ni na nobeni bilo problema. Ena je slovenska druga avstrijska/nemška.


Ja ne vem, res mi zvoni z ca 70% zanesljivostjo. Glasnost, urnik, alarami niso problem, ziher vse štima v nastavitvah. :'(
Dremeža pa sploh ne pogruntam :) Zelo redko se sploh sproži naslednji val. Mogoče se prekrivajo, ker imam na intervale več alarmov :]
Resno si morem omisliti navadno budilko na baterije (saj jo imam, samo nikoli se ne spomnim naštimat, ker se samo zjutraj s tem ukvarjam, čez dan pa pozabim, mogoče bi si moral naštimat alarm za zvečer, da me spomni, da naštimam navadno budilko. oh wait..)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

klinker ::

Machete je izjavil:

boolsheat je izjavil:


"We're going to do some cool things with phones, but this year phones are an important part of our family but not the tip of the spear," be continued.


Cool bi bilo, da bi meni budilka delala vsak dan. Ne da je tiho vsak tretji dan, kot npr danes. :]
Kateri je najboljši android telefon, v primeru da se vdam? Nexus?


E ja...pogresam moj Nexus 4, ceprav je ta Lumia 1520 za kak razred, dva boljsa...po specsih...je funkcionalno Android vsaj 5 generacij boljsi.
Difinitivno grem takoj ko mi potece aneks nazaj na droida, ker ta W10M je ena ogromna slamparija.
Ce hoces ql Android izkusnjo je Nexus prava stvar, ja.

boolsheat ::

W10 je res zaenkrat še šlamparija, po zanesljivosti krepko za WP8.1, nekje na nivoju povprečnega Androida nažalost.
««
30 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546477 (25182) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431304 (26956) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527192 (17582) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513597 (11187) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841639 (32887) boolsheat

Več podobnih tem