» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
29 / 86
»»

boolsheat ::

Lahko narediš MS račun tudi na kak drug poljuben email...

Machete ::

Meni stalno synca nazaj zbrisane fotke. To mi počne zadnji teden oz. s slikami narejenimi ca zadnji teden. Syncanje v Onedrive imam povsod sklopjeno, seveda tudi ali predvsem za fotke.
Od kje mi jih nalaga nazaj?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

karafeka ::

A obstaja kaka virtualna tipkovnica z meta tipkami (alt, ctrl)? Pa tudi ka del, home, end bi prav prišel.

solatjek ::

Mene pa zanima, če se da kje te sinhronizirane SMS in MMS sporočila prebirati kje na spletni strani (kot recimo lahko stike urejaš na people.live.com?

lopov ::

V zadnjem preview buildu imaš "Messaging" aplikacijo, ki poveže sporočila s telefona. Seveda potrebuješ tudi na telefonu insider verzijo.

Kar se samega delovanja tiče so mešani občutki -- 100% deluje prejem in branje arhiviranih sporočil, pošiljanje pa (vsaj meni) ne deluje.

Nasploh imam s shranjevanjem varnostnih kopij sporočil slabe izkušnje, imam vklopljeno in naj bi ves čas sinhroniziralo, a ni tako -- pri vsaki nadgradnji na novejši insider build se izgubi za kakšna 2 dni sporočil.

solatjek ::

A se komu dogaja, če pošlje 4 slike v MMS, so slike katastrofalne kvalitete. Če pošlješ vsako posebej, so ok. Tudi če sam sebi pošlješ so tako poslane kot prejete katastrofa. Imam w10m .218, vse updajtano preko Store in L640.

BlackGuard ::

Razmišljam na glas: mms-ji imajo omejitev velikosti in vec slik kot se poslje, bolj jih mora "skompresirat", slabse kvalitete so ... po mojem OS tukaj nima taksnega vpliva kot pa prej napisana omejitev

loveJDM ::

BlackGuard je izjavil:

Razmišljam na glas: mms-ji imajo omejitev velikosti in vec slik kot se poslje, bolj jih mora "skompresirat", slabse kvalitete so ... po mojem OS tukaj nima taksnega vpliva kot pa prej napisana omejitev



Bi znalo bit,ker ko je kolega meni z iphona nekaj poslal so tudi ble za kurac,potem pa ko je eno po eno pa so ble super

boolsheat ::

Jap, MMS ima omejeno količino kB...

Malajlo ::

Po dobrih dveh tednih sem dobil SMSe nazaj... Sem bil 100% prepričan, da je šlo v void vse skup.

solatjek ::

Ja, te sinhronizacije so kr neki. V nekaj urah nič ne prenese, potem mi pa začne čez par dni ven metat pol leta stare SMS. Katastrofa! Kakšen progress bar bi bil dobrodošel ali pa vsaj kakšen števec, kjer bi videl stanje sinhronizacije, npr. sinhronizirani 5243 odf 23312 sporočil.

Kolikor je izkušnja z windows phone v redu, na uporabniškem vmesniku jim pa manjka še in še, pa ne samo windows, android je tudi isto sranje. Najbolj "všeč" so mi napisi sinhroniziram... in ne veš ali ga boš gledal 2 sekundi ali 2 uri in brez informacije kaj sploh počne in ali je morda celo šteknil med postopkom.

Malajlo ::

UI na windowsih je pa res neprimerljiv z androidom, no. Je pa le bolj uporaben napram wannabe klonu jabuka.
Jaz se androida izogibam v širokem loku. Če ima kdo težavo in me kot znalca prosi za nasvet, se opravičim in povem, da se androida ne dotikam, ker fašem živčnega v eni minuti. Vsaka barva ohišja ima svojo logiko in izgled UI!

solatjek ::

Ko v telefonu vnesem v koledar nek dogodek, mi v namizni verziji v Outlook 2016 na računalniku v koledarju vedno za nekaj ur zamakne dogodek ali pa mi ga raztegne čez dva dni. Sem gledal že nastavitve časovnega pasu in imam nastavljeno pravilno na Ljubljana. Koledar aplikacija v Win 10 kaže dogodke pravilno, torej enako kot na telefonu. Rodil sem že skoraj zraven in ničesar ugotovil, kaj ga outlook 2016 biksa.

Malajlo ::

Imaš tudi koledar nastavljen na pravo cono? Options, Calendar, Time zones?

klinker ::

Malajlo je izjavil:

UI na windowsih je pa res neprimerljiv z androidom, no. Je pa le bolj uporaben napram wannabe klonu jabuka.
Jaz se androida izogibam v širokem loku. Če ima kdo težavo in me kot znalca prosi za nasvet, se opravičim in povem, da se androida ne dotikam, ker fašem živčnega v eni minuti. Vsaka barva ohišja ima svojo logiko in izgled UI!


Zaloatno je, da trenutno Android (Nexusi) dela vsaj 10x bolj zanesljivo od te 10ke skropucala, o funkcionalnosti pa niti ne bi zgubljal besed ker je na podnu.
Ce pa ciljas na nek cheap Samsung polizdelek s Touchwiz, ipd, pa jebi ga, kupi si pravi Android ne skropucalo od Samsunga.

solatjek ::

Kaj na naslednjo posodobitev je Microsoft pozabil? 10.0.10586.242 je že od 27. aprila na release preview. Ali se že ve, kdaj pride uradno na telefone?

klinker ::

A je tako tezko ta Insider app istalirat in posodobit?

solatjek ::

Ni tako težko, vidim pa, da je brezveze, ker jutri dobimo novejšo uradno posodobitev:

Windows 10 Mobile cumulative update 10586.318 scheduled for May 10

A few days ago, Microsoft released build 10586.242 to Insiders on the Release preview ring, but this compilation hasn't yet been pushed out to the Production devices. Now it seems that there are two newer builds which are candidates for the official roll out tomorrow (May 10).

The first one is 10586.312, but there is a newer build complied on May 5 - Windows 10 Mobile 10586.318. Microsoft will probably release one of these two builds tomorrow (most likely .318) as an official cumulative update for Windows 10 Mobile and Windows PC.

These cumulative updates, part of the Threshold 2 branch. include many bug fixes and improvements for both mobile and desktop. After the update tomorrow, there will be only one major update (in early June) for the current branch, before the company starts rolling out the Redstone update to production devices in late June.

Grega3 ::

Pozdrav! mene pa zanima, če obstaja kakšen program da zaklenem določeno aplikacijo. Se probal nekatere iz trgovine ampak tam si samo pripneš ikono na začetni zaslon, vseeno pa do aplikacije lahko dostopaš če greš tam pod vse aplikacije... Tudi po spletu sem že iskal in nisem našel nič uporabnega... Mogoče kakšen koristen nasvet???

boolsheat ::

Najboljše je, da zakleneš vse in omogočiš samo tiste za katere si prepričan, da jih lahko pustiš odklenjene, to pa naredi s tem:

http://windows.microsoft.com/sl-si/wind...

boolsheat ::

solatjek je izjavil:

Mene pa zanima, če se da kje te sinhronizirane SMS in MMS sporočila prebirati kje na spletni strani (kot recimo lahko stike urejaš na people.live.com?


S tem appom jih lahko bereš:
https://www.microsoft.com/store/apps/9n...

solatjek ::

Hvala. Vidim jih :) Kako bi pa izbrisal ta sporočila?

Se za info .318 je uradno na voljo za posodobitev...

OvCa77 ::

solatjek je izjavil:

Hvala. Vidim jih :) Kako bi pa izbrisal ta sporočila?

Se za info .318 je uradno na voljo za posodobitev...

Jo že prenašam :D
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

mat11 ::

boolsheat je izjavil:

solatjek je izjavil:

Mene pa zanima, če se da kje te sinhronizirane SMS in MMS sporočila prebirati kje na spletni strani (kot recimo lahko stike urejaš na people.live.com?


S tem appom jih lahko bereš:
https://www.microsoft.com/store/apps/9n...


Zanimiv app. Samo mi ni jasno mi je našel en kup starih SMS-ov najnovejših pa ni gor. Upam da bo Microsoft uredil urejanje iz PCja.
mat

AvtoR ::

OvCa77 je izjavil:

solatjek je izjavil:

Hvala. Vidim jih :) Kako bi pa izbrisal ta sporočila?

Se za info .318 je uradno na voljo za posodobitev...

Jo že prenašam :D


Že inštalirano:)

Modri dirkač ::

Jep, PC, tableta in lumia ...
Everybody lies!

OvCa77 ::

AvtoR je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

solatjek je izjavil:

Hvala. Vidim jih :) Kako bi pa izbrisal ta sporočila?

Se za info .318 je uradno na voljo za posodobitev...

Jo že prenašam :D


Že inštalirano:)

Zdaj tudi jaz
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

AvtoR ::

Ali je komu že uspelo kupiti aplikacijo v storu in jo plačati preko operaterja? Kombinacija BOB/Simobil mi ne deluje!

Trance4mer ::

Čudno men pa noče :(, bom moral jutri probat. PC mi pa brez problema updejta

loveJDM ::

Trance4mer je izjavil:

Čudno men pa noče :(, bom moral jutri probat. PC mi pa brez problema updejta



Noče kaj?Piše downloading updates pa na 0% stoji tako kot meni al ne najde še?

Trance4mer ::

Sploh ne najde posodobitve, lahko je tudi vzrok, da potrebuje 8Gb prostora http://www.windowscentral.com/windows-1...
Bom poskušal z praznenjem postora, pa videl kva se zgodi.

solatjek ::

AvtoR je izjavil:

Ali je komu že uspelo kupiti aplikacijo v storu in jo plačati preko operaterja? Kombinacija BOB/Simobil mi ne deluje!


Meni ni uspelo, sem že dalj časa poskušal. Na koncu sem preko VISE plačal. Na si.mobilu krivijo windows 10 in microsoft, na microsoft se pa nisem obračal.

So mi pa 1€ provizije cuknili še zraven, ko sem plačal z VISO.

AvtoR ::

Če je problem v MS, potem očitno ne rabijo dnarja. Če bi ga, bi se podvizal in omogočili čim bolj enostavno plačevanje aplikacij.

OvCa77 ::

solatjek je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Ali je komu že uspelo kupiti aplikacijo v storu in jo plačati preko operaterja? Kombinacija BOB/Simobil mi ne deluje!


Meni ni uspelo, sem že dalj časa poskušal. Na koncu sem preko VISE plačal. Na si.mobilu krivijo windows 10 in microsoft, na microsoft se pa nisem obračal.

So mi pa 1€ provizije cuknili še zraven, ko sem plačal z VISO.

ta 1€ je samo rezerviran in dobiš nazaj
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

solatjek ::

OvCa77 je izjavil:

solatjek je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Ali je komu že uspelo kupiti aplikacijo v storu in jo plačati preko operaterja? Kombinacija BOB/Simobil mi ne deluje!


Meni ni uspelo, sem že dalj časa poskušal. Na koncu sem preko VISE plačal. Na si.mobilu krivijo windows 10 in microsoft, na microsoft se pa nisem obračal.

So mi pa 1€ provizije cuknili še zraven, ko sem plačal z VISO.

ta 1€ je samo rezerviran in dobiš nazaj


Sem pogledal, res je prišel nazaj :)

Hvala za info.

Alexius Heristalski ::

solatjek je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Ali je komu že uspelo kupiti aplikacijo v storu in jo plačati preko operaterja? Kombinacija BOB/Simobil mi ne deluje!


Meni ni uspelo, sem že dalj časa poskušal. Na koncu sem preko VISE plačal. Na si.mobilu krivijo windows 10 in microsoft, na microsoft se pa nisem obračal.

So mi pa 1€ provizije cuknili še zraven, ko sem plačal z VISO.

AvtoR je izjavil:

Če je problem v MS, potem očitno ne rabijo dnarja. Če bi ga, bi se podvizal in omogočili čim bolj enostavno plačevanje aplikacij.

https://msdn.microsoft.com/en-us/window...

Simobila ni na seznamu "Mobile Operator Billing for Windows 10 devices", je samo na seznamu "Mobile Operator Billing for Windows Phone 8.x and Windows 10 Mobile devices", vendar

A legacy implementation of Mobile Operator Billing is available to Windows Phone 8.x devices. Some mobile operators may choose to include this implementation on phones designed for Windows 10 Mobile. On devices that include this implementation, Mobile Operator Billing is offered automatically as a payment to users.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Anney ::

Grega3 je izjavil:

Pozdrav! mene pa zanima, če obstaja kakšen program da zaklenem določeno aplikacijo. Se probal nekatere iz trgovine ampak tam si samo pripneš ikono na začetni zaslon, vseeno pa do aplikacije lahko dostopaš če greš tam pod vse aplikacije... Tudi po spletu sem že iskal in nisem našel nič uporabnega... Mogoče kakšen koristen nasvet???



Evo, pa mislim da je samo danes free, pohiti.

https://www.microsoft.com/sl-si/store/a...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Dzhimen ::

Še komu ne deluje Planet TV aplikacija na Win10mobile? Mislim, aplikacija deluje, ampak ko hočem gledat TV v živo, mi nalaga in nalaga in nalaga in naposled vrže ven napako, ne glede na to ali sem na Wi-Fi ali na mobilne podatke priklopljen. Na 8.1 je delalo, kolikor se spomnim...

Malajlo ::

Nov build. 14342.
Edge ima favorites spet pod zvezdico.

win64 ::

Malajlo je izjavil:

Nov build. 14342.
Edge ima favorites spet pod zvezdico.

No končno, prejšnji build se mi ni hotel namestiti, upam da bo ta delal.

Matej_K ::

... .. .

win64 ::

A še komu noče namestit te verzije(pa prejšnje tudi ne če smo že pri tem)? Sem pa na fast ring kanalu. Lumia 535

loveJDM ::

Prvo hard resetaj tega potem updejtaj potem pa še enkrat hardresetaj

Malajlo ::

Store so čisto predelali. V crap. Ali se moram pa navaditi ;((

loveJDM ::

Če ti je screenshotni,da ne bom updejtal pa se potem po glavi tolko

Malajlo ::

http://m.windowscentral.com/microsoft-l...
Deluje mi na vrhu top shit, nižje ko greš, bolj zmedeno postaja. A so font zamenjal, spacing... Čisto na koncu pa kr eni knofi za filtre na review postavljati.

Malajlo ::

boolsheat ::

Še komu slo-tech izgleda katastrofalno v Edgu sedaj?

cekr ::

boolsheat je izjavil:

Še komu slo-tech izgleda katastrofalno v Edgu sedaj?

Fonte so povečal, se je pa malo podrl design.
Bodo že popravil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

M@73Y ::

Lumia 930, build .318
Od 23h do 5h zjutraj se mi je telefon izpraznil iz 100% na 17%. prvič da sem imel tako drastičen upad baterije. Izklopljeno sem imel vse (wifi, bt, mobilni podatki). S prejšnjimi buildi vsaj jaz nisem imel upada baterije.
Danes zjutraj me je spet zbudil hreščajoč zvok alarma. Nastavljen imam zvok budilka 1.
Še vedno niso popravili slovnične napake Mobilna dos-\ntopna točka.
Po namestitvi builda sem naredil hard reset.
Še vprašanje: shranjene imam blokirane številke. Kako jih shraniti in ponovno namestiti po hard resetu, ker je bil spet prvi klic po hard resetu zavarovalničarski.
Kdo ve, kdaj mislijo popraviti RTV4D, da se bo lahko gledalo TV v živo.
..jump into psytrance tunnel..
««
29 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546701 (25406) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431473 (27125) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527255 (17645) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513652 (11242) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841791 (33039) boolsheat

Več podobnih tem