» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
31 / 86
»»

solatjek ::

Na L640 LTE je tudi WP8.1 znak kaj zaštrikat:
- včasih se je zgodilo, da je baterijo skurilo v pol dneva
- pri snemanju posnetkov na SD kartico so manjkali frejmi na začetku posnetka kake 3 do 4 sekunde, naprej je bilo OK (SD kartica je class 10, tak da to ne bi smel biti problem)

Tako da bi težko sodil, kateri je slabši, meni se pač noben ne zdi zadovoljiv. W10M po hard resetu sem že mislil, da je sedaj OK, pa je telefon včeraj izgubil signal in sem ga moral ugasniti, da sem bil po ponovnem vklopu spet dosegljiv. Je pa res, da so mi to občasno naredili tudi samsungi, morda je kaka fora v simobilu in ne v telefonu. SIM kartica je bila menjana in je enako.

denisbegood ::

Pri Nokia Lumia 635 mi na tipkovnici ne deluje več preslednica (sploh ni osvetljena) pri vtipkavanju besedila. Da niso vse besede povezane v neskončno dolgo eno trenutno uporabljam več kar pik. Prosim za pomoč, kako jo aktivirati.

PrihajaNodi ::

Hmm je ze kdo imel problem da so se mu sposorocila - smsi, vezali na napacno osebo?

solatjek ::

A se še komu dogaja, da ko naredi par fotk, se nato poveže na wifi in poskuša odpreti Onedrive, Onedrive krešne, camera uploads pa ne dela več do ponovnega zagona?

Čedalje bolj me mika, da bi šel nazaj na 8.1...

Kaj so počeli s tole 10ko, katastrofa!

Anney ::

Sam na dveh Lumiah 930 nimam nobenih težav, vse gladko dela. Build 10586.318.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

lopov ::

PrihajaNodi je izjavil:

Hmm je ze kdo imel problem da so se mu sposorocila - smsi, vezali na napacno osebo?


Preveri dovoje:
- da nisi ponesreči združil dveh kontaktov
- da nimata kontakta enake številke razen omrežja (ena stvar, ki se vleče od časa Nokie -- npr. 031-123-555 je isto kot 041-123-555

@Matko37 -- nimam omenjenih problemov

Jaz pi****m nad veliko porabo v idle, kljub resetu po zadnji nadgradnji mi je danes v 6 urah porabilo 40% baterije. Res je, da imam ves čas vklopljen glance, a do sedaj poraba še nikoli ni bila tako velika, požrlo je največ do 10%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

cekr ::

Dajte se sprijazniti, da vse kar je pod Lx40 ni primerno za win10.
Lepo pojdite nazaj na win8.
Za Win10 si kupite novo igračko.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

AC_DC ::

Berem par zadnjih strani in pri tem izgleda arch linux/ debian sid kot ultra stable napram ms w10 mobile 8-O.

Kaj sedaj je konec z w10 ? Če pravijo, da ga ne ukinjajo niti jih delali ne bodo več, kaj potem še ostane (po definiciji) ? Vice.


Machete
Eno staro nokia brez toucha si nabavi, tam dela budilka 100%.


andromedar je izjavil:

Anney je izjavil:

Napačno roko imaš . :)

Čekiraj:
- Yamada denki everyphone
- Nuans Neo
- Katana 02
- Vaio phone Biz



O VAIO Phone Biz;

While VAIO hopes to concentrate sales inside businesses, it will also launch the phone with help from MVNO stores across Japan. It's a SIM-free model, and it appears that there's no big phone carrier that'll be carrying the phone.)


Ni consumer grade telefon, niti ga noben operater ne bo ponujal.

Ostalih se mi ne da googlat. Nihče nikjer še ni slišal za njih. Če se bodo omejili na MS platformo jih verjetno v kratkem ne bo več (teh firm).


http://www.fonearena.com/blog/165815/ya...
http://www.engadget.com/2016/01/04/nuan...
http://www.phonearena.com/news/Meet-the...
http://www.theverge.com/2016/2/4/109120...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

cekr ::

AC_DC je izjavil:

Berem par zadnjih strani in pri tem izgleda arch linux/ debian sid kot ultra stable napram ms w10 mobile 8-O.

Kaj sedaj je konec z w10 ? Če pravijo, da ga ne ukinjajo niti jih delali ne bodo več, kaj potem še ostane (po definiciji) ? Vice.


Machete
Eno staro nokia brez toucha si nabavi, tam dela budilka 100%.




Ni konec z win10m, samo nekateri bi radi iz starih zadev dobili novo igračko. Hw tega ne dopušča.
Pa škoda resursev za reševanje starih zadev.
Potegniti črto in imeti samo se razvoj za naprej.

Verjetno bo na koncu win10 samo en paket, ki ga boš lahko spravil na karkoli.
Telefon bo samo še ena manjša tablica. Kar je tudi res.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

PrihajaNodi ::

lopov je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Hmm je ze kdo imel problem da so se mu sposorocila - smsi, vezali na napacno osebo?


Preveri dovoje:
- da nisi ponesreči združil dveh kontaktov
- da nimata kontakta enake številke razen omrežja (ena stvar, ki se vleče od časa Nokie -- npr. 031-123-555 je isto kot 041-123-555

@Matko37 -- nimam omenjenih problemov

Jaz pi****m nad veliko porabo v idle, kljub resetu po zadnji nadgradnji mi je danes v 6 urah porabilo 40% baterije. Res je, da imam ves čas vklopljen glance, a do sedaj poraba še nikoli ni bila tako velika, požrlo je največ do 10%.


In kaj naj storim?

andromedar ::

PrihajaNodi je izjavil:

lopov je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Hmm je ze kdo imel problem da so se mu sposorocila - smsi, vezali na napacno osebo?


Preveri dovoje:
- da nisi ponesreči združil dveh kontaktov
- da nimata kontakta enake številke razen omrežja (ena stvar, ki se vleče od časa Nokie -- npr. 031-123-555 je isto kot 041-123-555

@Matko37 -- nimam omenjenih problemov

Jaz pi****m nad veliko porabo v idle, kljub resetu po zadnji nadgradnji mi je danes v 6 urah porabilo 40% baterije. Res je, da imam ves čas vklopljen glance, a do sedaj poraba še nikoli ni bila tako velika, požrlo je največ do 10%.


In kaj naj storim?


Ob branju te teme to ne bi smelo biti vprašanje. Odgovora ni treba iskati - se poraja kar sam.

...ali pa pač vztrajaš na četrt dokončanem sistemu še kakšno leto.
Eh?

PrihajaNodi ::

Android ze ima uporabno breuzpodatkovno navigacijo? Problem sem resil da sem dodal +386 pri eni od cifer.

AC_DC ::

PrihajaNodi
Izpod katere skale si ravnokar prilezel ?
http://kacnje.blogspot.de/

PrihajaNodi ::

If you don't buy a premium version with in-app purchase, it offers 70 km free per month.


Wau, celih 70 km mi ponujajo brezplacno. Se pravi ne morem niti od Kamnika do Maribora brez da me hudic gnjavi o nakupu. Sem imel sygica iz travnika, pa je bilo prevec bugov. Here+ je pa bojda se vedno beta na androidu.

Zgodovina sprememb…

AC_DC ::

PrihajaNodi ::

Katera je free in uporabna? Pa da lahko delas se rute in imas brezpodatkovne mape.

Ne da se mi vec zajebavat s krekanjem in iskanjem novih map po spletu.

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

AC_DC je izjavil:

PrihajaNodi
Izpod katere skale si ravnokar prilezel ?
http://kacnje.blogspot.de/



75km mesečno je free,medtem ko je tam neomejeno...Ok sej razumem da morajo nekaj zaslužit,ampak a je tak problem googlu naret eno navigacijo pa offline mape in jo po defaultu dat v sam OS...če lahko ostalo svinjarijo not namečejo bi pa lahko še to,pa 10€ višjo ceno telefona pa je to to

PrihajaNodi ::

Torej v letu 2016 na Androidu se vedno ni free brezpodatkovne navigacije. V kalup vzamem se gnil UI in imam razlog zakaj ostajam na WP10.

Sicer pa a je cena od 30 do 40 € koncna al je to letna narocnina?

Ahim ::

PrihajaNodi je izjavil:

Katera je free in uporabna? Pa da lahko delas se rute in imas brezpodatkovne mape.

Ne da se mi vec zajebavat s krekanjem in iskanjem novih map po spletu.


Jaz imam instaliran Maps.ME za brezpodatkovne zemljevide, nisem pa probal navigacije, ker je ne uporabljam (znam pogledat sam na zemljevid).

Zastonj, sam izberes katere karte bos downloadal (npr. za Avstrijo, Slovenijo, Italijo, Nemcijo itd., vse imas lepo loceno in tudi loceno od aplikacije).

PrihajaNodi ::

Ok sej razumem da morajo nekaj zaslužit,ampak a je tak problem googlu naret eno navigacijo pa offline mape in jo po defaultu dat v sam OS.


Ce bi to naredil bi imel zraven se polno kvadratkov reklam pri kriziscih ali kar na sami cesti.

loveJDM ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ok sej razumem da morajo nekaj zaslužit,ampak a je tak problem googlu naret eno navigacijo pa offline mape in jo po defaultu dat v sam OS.


Ce bi to naredil bi imel zraven se polno kvadratkov reklam pri kriziscih ali kar na sami cesti.



Haha ne morem oporekat :)

Lonsarg ::

Čak a ni Here Maps free na Androidu že nekaj časa? Ne vem zakaj bi karkoli slabšega od tega uporabljal...

Drugače pa pri WM10 OEM naredi driver, naprava nato brez ene dodatne porabljene ure s strani Microsofta ali OEMa dela in se updajta na najnovejše verzije.

Skratka Microsoft bo še naprej razvijal in compilal OS hkrati za Xbox, x86, ARM(Windows Mobile), ARM(Windows IOT) ter Hololens, ter če pride kak nov hit tudi za tisto, ker imajo 99.9% kode sedaj poenotene, tak da razen enkratnega dela za driverje nimajo kaj za delat posebnega pri različni platformi.

PrihajaNodi ::

Nevem, ti povej. Koliklr sem gledal 1 leto nazaj je bila se vedno beta verzija.

Lonsarg ::

Beta so samo kaki driverji na določenih starejših modelih, ker ko je Nadela zdesetkal hardware oddelek je zdesetkal tudi zaposlene, ki bi naredili W10 driverje za celo serijo Lumij, kar je sicer bil prvotni plan Microsofta.

klinker ::

Pa sej je gmaps zastonj in imas offline mode, jao :))
Jebala vas navigacija, ki jo uporabljas 3x na leto, ko spodobnega browserja nimas, ki ga koristis 50x dnevno.

PrihajaNodi ::

Daj no youtubu kaksen link kako to zgleda. Nazadnje turn by turn ni bil na voljo. Kar se browserja tice, hja proti operi na Androidu ga res ni.

andromedar ::

Here maps je perfektna offline navigacija na Androidu - in popolnoma zastonj, brez kakršnih koli reklam (vsaj jaz jih še nisem opazil):

Eh?

cekr ::

Mal ste zašli.
Androidne zadeve so v neki drugi temi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

PrihajaNodi ::

Kako sploh spremenim ali zbrisem stik razen v zgodovini. Ce med stiki druim kontakt se zgodi nic lol.

Eh ze nasel. Na ikoni pod telefonom ne mores urejat nic, oz samo v zgodovini lahko uredis kontakt.

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kako sploh spremenim ali zbrisem stik razen v zgodovini. Ce med stiki druim kontakt se zgodi nic lol.

Eh ze nasel. Na ikoni pod telefonom ne mores urejat nic, oz samo v zgodovini lahko uredis kontakt.



ne haha,pod ljudje moreš it in potem tam urejaš :)

PrihajaNodi ::

Jup, ljudje = imenik, telefon pa za klicanje. Je logika da je imenik locen od telefona. Se pa da v ikoni telefon tudi urejat. Sem navajen na 8.1 se.

Modri dirkač ::

Mnenje uporabnika z windowscentral s katerim se popolnoma strinjam.

Satya Nadella was named Microsoft CEO February 2014. What was the Microsoft Mobile world like before he started? Well here's an article to remind everyone from January 2014: Kantar data shows Windows Phone holding 10% sale share in EU5

Basically, Nadella has crushed Microsoft Mobile with bad strategic and tactical decisions. He thought he could drop Windows Mobile OS and devices, but deliver services on Android and iOS that people would use. He was completely and utterly wrong. People are strongly biased to use the services native to OS.

Nadella's complete failure on "Mobile First":
Microsoft?s Office Being Dominated by Google Productivity Apps on Mobile? - WinBuzzer

So not only did Nadella kill Microsoft Mobile OS and devices, his strategy is killing Microsoft in Mobile services too.

PC's continue to be on the decline, while the area Nadella abandoned (phones) are on still on the rise. Phones are the consumer IT of the present and future. Running to the Enterprise will only protect him until the new Android/Google users become decision makers in companies. Once that generation is in control of the enterprise decisions, Microsoft will be done.

In other words, if leaders of a company use Android phones, Chrome, Gmail, Google, etc. for their personal devices, they will be strongly biased to chose Google services and products (stuff they are comfortable with) for the Enterprises they run. IBM already learned this lesson decision makers chose Microsoft products (stuff they used at home), but Microsoft (and specifically Nadella) didn't learn from IBM's painful decline from relevance.

Look, everyone loved Nadella when he started, but every new CEO gets a honeymoon period, and that takes the stocks to unreasonable heights based on speculation of future greatness. Remember when Mayer took over at Yahoo? However, it is clear to see that Nadella has already made too many mistakes. The stock is starting to slide, Nadella abandoned Mobile, while PC's decline. How long before Google fans become enterprise decision makers, and Microsoft fails in Cloud and Enterprise too? It will take 5-10 years for Microsoft to recover from his 2 year term, and that would be if they fired him today.
Everybody lies!

solatjek ::

Kaj menite o tej ponudbi? Tako zelo hudo poceni se mi zdi, da je skoraj neverjetno. Sem kaj spregledal, obstaja več verzij 950 XL in ta nečesa nima?

http://mobitrgovina.com/izdelek/microso...

Modri dirkač ::

Kaj je pa tako ugodnega?
Normalna EU cena pač.
http://geizhals.eu/microsoft-lumia-950-...
Everybody lies!

solatjek ::

Jah, SI.Mobil in Telekom ponudba je okrog 24 x 24 in to z vezavo. Zato se mi je zdelo poceni...

Se ga splača kupiti? Ful me mika, pa ne vem, če imajo uporabniki kakšne težave.

ToniT ::

PrihajaNodi je izjavil:

Hmm je ze kdo imel problem da so se mu sposorocila - smsi, vezali na napacno osebo?

To se je meni zgodilo nekaj buildov nazaj....
Nekako so se povezali kontakti v imeniku. Potem sem te povezave odstranil in od takrat ni več teh problemov.

Domobrancek ::

Jaoo res škoda, da je šov windows mobile tko v ku***. Sem pred časom že resno razmišljal, da bi iz androida prešel nazaj na windows mobile, vendar me nekako mini ko berem takele forume. Škoda, da je platforma tko propadla..men se je nekak bl dopadla k android. Upam, da se pobere nekak.

boolsheat ::

Sej ni propadla, produkcijska verzija W10 je čisto solidna, kamot kupiš W10 telefon. Edino L550 se izogni k je šrot.

Modri dirkač ::

.338 se je ponoči namestil na release preview ringu.
Everybody lies!

Trance4mer ::

A je kdo med vami navijač nogometa, namreč zanima me če je komu uspelo koledar za Euro 2016 spravit v koledar?

Vem, da bi moralo iti preko te speltne strani
http://www.skysports.com/football/compe...
Pa mi nikakor ne uspe ne prek outlooka ne preko googla :/, mal bi mi blo čudno, da nebi mogel vedet kdo, kdaj igra.
Ko je bil World cup 2014 se je dalo brez problema vložit, preko iste strani.

boolsheat ::

webcal://www.skysports.com/calendars/football/fi...

Copy this link, go to Google Calendar, click the down arrow to the right of "Other Calendars", then click "Add by URL"

Paste in the link and click Add Calendar.

lopov ::

L830 sem ponoči posodobil na zadnji fast ring 10.0.14342.1004. Malo me je bilo strah da fašem probleme o katerih pišejo, a zaenkrat nič od tega.
Baterija spet drži normalno -- od 7:30 ko sem odklopil s polnilca do zdajle (13:12) kaže še vedno 85% (dokaj običajna raba, do sedaj za cca. 1 uro klicev, pošta, cca 10 SMS). Končno :)

Domobrancek ::

boolsheat je izjavil:

Sej ni propadla, produkcijska verzija W10 je čisto solidna, kamot kupiš W10 telefon. Edino L550 se izogni k je šrot.


Še kakšno leto tako ali tako ne bom menjal telefona, ker je ta še v garanciji..Razen, če mi v WC pade :)) . Potem bom pa tako ali tako videl kje je windows mobile in kako mu gre. Me pa malo skrbijo taki članki : http://www.phonearena.com/news/Microsof...

Pred telefonom, ki gai mam sedaj sem imel windows mobile operacijski sistem pa mi takrat, ko sem ga imel ni bil preveč ušeč. Šele potem, ko sem presedlal na androida sem videl da ni bil tako slab..razen parih aplikacij, ki so manjkale. Bo pa microsoft (če sem prav razumel zgoraj linkan članek) prenehal izdelovati telefone, operacijski sistem pa bo še naprej vzdrževal? Kdo bo potem izdeloval windows mobile telefone? To bi znal bit problem..

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Ali se da nadgraditi na neko verzijo in ko ugotoviš da vse deluje tako kot mora za tisto kar ti uporabljaš, blokiraš nadaljne nadgradnje?


Domobranček, ms bo še vedno delal telefone. Samo na način kot apple. 2 premium modela na leto. ostale firme bodo pa delale low cost modele.

loveJDM ::

Domobrancek dokler tebibpotece garancija bi morala Elite x3ki past cena dovolj

MrNighthawk ::

PrihajaNodi je izjavil:

Torej v letu 2016 na Androidu se vedno ni free brezpodatkovne navigacije. V kalup vzamem se gnil UI in imam razlog zakaj ostajam na WP10.

Sicer pa a je cena od 30 do 40 € koncna al je to letna narocnina?


Kaj stokaš in nekaj pametuješ!

HERE Maps - zastonj
Sygic trenutna ponudba 29€ Svet 19€ Evropa brez traffica

loveJDM ::

MrNighthawk je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Torej v letu 2016 na Androidu se vedno ni free brezpodatkovne navigacije. V kalup vzamem se gnil UI in imam razlog zakaj ostajam na WP10.

Sicer pa a je cena od 30 do 40 € koncna al je to letna narocnina?


Kaj stokaš in nekaj pametuješ!

HERE Maps - zastonj
Sygic trenutna ponudba 29€ Svet 19€ Evropa brez traffica


Ti se sam sabo kregaš ali?

MrNighthawk ::

loveJDM je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Torej v letu 2016 na Androidu se vedno ni free brezpodatkovne navigacije. V kalup vzamem se gnil UI in imam razlog zakaj ostajam na WP10.

Sicer pa a je cena od 30 do 40 € koncna al je to letna narocnina?


Kaj stokaš in nekaj pametuješ!

HERE Maps - zastonj
Sygic trenutna ponudba 29€ Svet 19€ Evropa brez traffica


Ti se sam sabo kregaš ali?


Emmm...19€ doživljenska navigacija... pa če rečemo samo za 5 let je to 0.01 € na dan...basically free, če mene vprašaš.

solatjek ::

Še vedno nisem dobil pzadovoljivega odgovora, če se splača kupiti L950XL, ali je telefon vreden svojega denarja (470€). Zanima me predvsem ali so določene napake odpravljene, ki so bile prisotne na začetku:
- samodejsni občasni neplanirani ponovni zagoni
- enormna poraba baterije
- segrevanje
- težave z BT
- sesuvanje aplikacij ob odpiranju

Ali ima aparat še kakšne druge napake, ki jih nisem naštel in so moteče in naj raje ne kupujem? Sedaj imam L640 LTE, kateri deluje zadovoljivo, se pa zgodi kakšno sesuvanje aplikacije, onedrive mi občasno zataji pri camera upload, enkrat sem imel negativ slike start zaslonu, zgodilo se je že, da je pri kameri zaštekal ali javil, da nima dostopa do kamere. Po ponovnem zagonu je sicer vse OK za enkaj časa, ampak od lumije 950 bi pričakoval, da bi naj stvari tekle bolje, zato me zanima če je temu tako?

PrihajaNodi ::

Moja 950 dela brez omenjenih tezav.
««
31 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546537 (25242) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431346 (26998) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527215 (17605) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513612 (11202) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841668 (32916) boolsheat

Več podobnih tem