» »

Začetnik

Začetnik

stuffy ::

Pozdravljeni,

Star sem mal čez 30....treniral redno oziroma rekreativno nisem že hmmm 15 let :/
Zanima me kako se spravit malo v kondicijo....

Jasno mi je, da iz kavča nebo nič.... vem pa ne kako bi začel....

30min dvevno (katere vaje, po koliko serij.....itd...)

No to bi me zanimal če ma kdo kako info....

Nisem pa nek debeluh, tako da glih za odpis še nisem :)

Lp

nwave ::

Za kondicijo priporočam T-25, 25 minut vsak dan pa še voden program je. :) oz. malo težji je Insanity.

m0LN4r ::

Nabav si eno ročko, kako utež pa en mesec se uči delat pravilno izvedbo vaj. Okrepi sklepe in vezi pa pol gremo naprej.
Pa nauči se počepe delat, sklece, dipse na stolčku itn. Ko ti bo to vse šlo in z ročkami si tudi že vse dal skozi pa lahko začneš kaj konkretnega.
- najprej pripravi telo na napor, ne takoj it v napor

Pa kak sprehod v hrib, potem kaj težjega, potem kak šprint in intervalni tek.
Če se ti zdi, da maš razvajena kolega -> kolo - orbitrek za začetek.

Lahko pa hodiš 1 mesec na aktivno plavanje. Ne žabica kruzanje po bazenu.

Vglavnem postopoma.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gusto ::

Če nisi ravno debeluh, kot si napisal, bi ti jaz za splošno kondicijo in počutje priporočal tek v naravi. To se mi zdi, da je osnova. Če teka ne maraš lahko nadomestiš s hitro hojo, hojo v hrib, kolesarjenjem. Sam sem s tekom nekaj let nazaj izgubil 15 odvečnih kil, splošno počutje in kondicija je šla hitro navzgor. Kasneje sem priključil še vaje za moč, vaje z utežmi, na splošno pa imam najraje, in bi tudi priporočil začetnikom, kardio v naravi (tek, kolo, hribi).

wungad ::

Osebno imam začrtan enoletni projekt od junija 2014, ki vključuje 6x teden cardio + 4x teden uteži. Vse doma. Kombinirano s prehrano. Redno tehtam, merim, logiram in slikam napredek. To je to. Vse osebno, vse za duha. Nič pretirano hudega. Je pa res, da kak pirček in kak party manj ne bi škodil :P.
Mam pa službo in dva otroka, tko da vse se da če se hoče.
.

Yacked2 ::

Začni se ukvarjati s nekim športom, da se boste s soigralci spodbujali in motivirali.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

stuffy ::

Hvala za info...

Lp

Xxxzilla ::

Začeti s hojo ali lahkim tekom je precej bolj priporočljivo kot pa z gvihtanjem v fitnesu. Greš na kakšen intenziven sprehod po možnosti v hrib po kakšne dobre pol urce na dan potem pa po parih tednih, mescih prešaltaš na lahek tek in po možnosti kot so že rekli neke lahkotne fitnes vaje..

dzinks63 ::

Pretiravate, OP je zdrav 30 letnik na višku svoje moči, le v slabši kondiciji in ni bil cel polomljen, da bi se sedaj rehabilitiral iz invalidskega vozička. Naj se ukvarja z vsem kar mu pride pod roke, tudi v fitnesu z lažjimi vajami in tudi kakšen musclefiber ga ne bo pobral, tako da kar pogumno, pred vajami se ogrej in postopoma prilagajaj vaje svojim zmožnostim, sicer ti bo pa itak izkušen trener v studiu dal primerne napotke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trening nog in zadnjice (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20133622 (31044) SmeskoSnezak
»

Fitnes

Oddelek: Šport
293138 (2288) fosil
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222454 (20427) egonk
»

Fitnes-trening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614629 (8936) ripmork

Več podobnih tem