» »

Slovenija novice na Androidu - nadležne reklame

Slovenija novice na Androidu - nadležne reklame

pravnik ::

Pozdrav, precej uporabljam android aplikacijo Slovenija novice. Zelo so moteče reklame, ki se nonstop pojavljajo na dnu. Instaliral sem Adblock Plus, pa ni nič bolje. Ve kdo morda, kako bi reklamna sporočila blokiral.

shadeX ::

Sicer je offtopic, ampak nekdo se je moral potruditi (vložil čas, trud, znanje), da ti je omogočil da bereš te novice. Reklame poskrbijo da je developer plačan za svoje delo (v primeru če si aplikacijo dobil zastonj). Naj dodam še to da večina ljudi razume da reklame enostavno morajo biti (če je aplikacija zastonj). Iz osebne izkušnje lahko povem da ko sem implementiral reklame v svojo aplikacijo, ki je imela 5000 aktivnih uporabnikov, se je zelo malo ljudi pritožilo. Tudi zaradi tega moj rating na google play ni toliko trpel. Mogoče se kak pritoži sem pa tja ampak ni panike (glede na to da sem jih prej razvajal da reklam nisem imel v aplikaciji).

Je pa res da ne podpiram spamanje reklam za vsak klik kar narediš v aplikaciji. En banner z reklamami je dovolj.

In še odgovor na tvoje vprašanje:
Ve kdo morda, kako bi reklamna sporočila blokiral.

Se da ja. Izbriši aplikacijo.

pravnik ::

shadeX je izjavil:

Sicer je offtopic, ampak nekdo se je moral potruditi (vložil čas, trud, znanje), da ti je omogočil da bereš te novice...


Poglej, razumem da se je nekdo potrudil.... in to kar praviš. Moti pa me (in to zelo), akkega starejšega pa bi verjetno s tem še zelo prestrašil, da je ena od teh reklam tudi..."imate okužen telefon...." in to čez celo spodnjo stran z rdečo barvo ter banner prečrtan telefon.

Maš pa prav, tvoj odgovor je popolnoma offtopic.

shadeX ::

Enostavno ignoriraj. Drugače se ne da. Imaš smolo ker aplikacija potrebuje povezavo z internetom tako da se istočasno downloadajo reklame na telefon. Če imaš tako ki ne potrebuje povezave na internet ( kot jaz ), večina uporabnikov pač izklopi internetno povezavo in reklam ni več.

Goody ::

pravnik je izjavil:

Pozdrav, precej uporabljam android aplikacijo Slovenija novice. Zelo so moteče reklame, ki se nonstop pojavljajo na dnu. Instaliral sem Adblock Plus, pa ni nič bolje. Ve kdo morda, kako bi reklamna sporočila blokiral.


rabiš Adfree ali Adaway aplikacijo (in root, brez roota to ne dela). Ali custom ROm ki že ima integriran adblock

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

bobby ::

imaš adblock plus kljukico na Acceptable ads ali imaš to odkljukanio?

shadeX je izjavil:

Sicer je offtopic, ampak nekdo se je moral potruditi (vložil čas, trud, znanje), da ti je omogočil da bereš te novice. Reklame poskrbijo da je developer plačan za svoje delo (v primeru če si aplikacijo dobil zastonj). Naj dodam še to da večina ljudi razume da reklame enostavno morajo biti (če je aplikacija zastonj). Iz osebne izkušnje lahko povem da ko sem implementiral reklame v svojo aplikacijo, ki je imela 5000 aktivnih uporabnikov, se je zelo malo ljudi pritožilo. Tudi zaradi tega moj rating na google play ni toliko trpel. Mogoče se kak pritoži sem pa tja ampak ni panike (glede na to da sem jih prej razvajal da reklam nisem imel v aplikaciji).

Je pa res da ne podpiram spamanje reklam za vsak klik kar narediš v aplikaciji. En banner z reklamami je dovolj.

In še odgovor na tvoje vprašanje:
Ve kdo morda, kako bi reklamna sporočila blokiral.

Se da ja. Izbriši aplikacijo.



Nekdo se je pa potrudil (beri skupaj spackal aplikacijo za blokiranje oglasov, vložil trud,znanje) in ti omogočil, da oglasov ne vidiš. Ravno tudi ta si zasluži nek respect in se raje njemu da finance, da se oglasov ne vidi, seveda s tem tudi refreša block listo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

shadeX ::

Your argument is invalid. Še vedno je developer originalne aplikacije na izgubi, ti pa lahko uživaš ob uporabi le-te. Sicer ne razumem da dokler se ne gre za spamanje reklam (vsakič se odpre interestial čez cel zaslon, ko klikneš nekaj), da oglasi sploh koga motijo. Dokler je enostaven banner na dnu ali vrhu aplikacije ne vem zakaj bi to koga motilo (lahko sem pa jaz tak, da me ne). Uporabljam tudi svojo aplikacijo in dobesedno sem preveč len da bi izbrisal 3 vrstice kode kjer kličejo reklamo in uporabljal aplikacijo brez reklam. Tako jo imam isto kot vsi drugi uporabniki.

Sicer pa ja. Vsak ve zase. Itak takih ki to z adblockom prakticirajo ni veliko oz. nič (vidim po uporabi svoje aplikacije).

first_line ::

Lucky patcher ima opcija za odstranit reklame (vsaj na bankanetu mi dela).

Drugače pa uporabljam Mother of All AD-BLOCKING, da lahko normalno uporabljaš telefon za še kaj več kot telefoniranje.

bobby ::

shadeX je izjavil:

Your argument is invalid. Še vedno je developer originalne aplikacije na izgubi, ti pa lahko uživaš ob uporabi le-te. Sicer ne razumem da dokler se ne gre za spamanje reklam (vsakič se odpre interestial čez cel zaslon, ko klikneš nekaj), da oglasi sploh koga motijo. Dokler je enostaven banner na dnu ali vrhu aplikacije ne vem zakaj bi to koga motilo (lahko sem pa jaz tak, da me ne). Uporabljam tudi svojo aplikacijo in dobesedno sem preveč len da bi izbrisal 3 vrstice kode kjer kličejo reklamo in uporabljal aplikacijo brez reklam. Tako jo imam isto kot vsi drugi uporabniki.

Sicer pa ja. Vsak ve zase. Itak takih ki to z adblockom prakticirajo ni veliko oz. nič (vidim po uporabi svoje aplikacije).



V nekaterih delih se strinjam s tabo.
Zato imam v adblocku opcijo nonintrusive ads, ki je ravno to, o cemer ti govoris in je pri meni na enable, ker se strinjam, da dokler je enostavna, je ok. Samo nekateri pa preterajo cez vse meje z fulscreen adom, ki ima samo nekje cca 3x3milimetre velik x button,... No taki so definitivno no go.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

shadeX ::

Jup. Taki grejo tudi men na živce. Tako aplikacijo odstranim. Mogoče se tudi delno strinjam z OP-jem ker veliko ad networkov uporablja oglase tipa: Vaš telefon ima virus, itd. Nekdo ki je laik (npr moj oče), nima pojma kaj pomeni, ter klikne.

Mavrik ::

Bolj je problem v tem, da praktično vsa oglaševalska omrežja pokurijo precej prometa (raziskave so pokazale da je ranga 40-80% porabljenih zakupljenih količin, ki jih povprečen uporabnik porabi, reklam), obenem pa v ozadju veselo uploadajo svojo "analitiko" (pokradene podatke o pognanih aplikacijah, klikih, nameščenih aplikacijah), kar pomeni zbujanje radia in bistveno slabšanje baterije.
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

da praktično vsa oglaševalska omrežja


Mogoče veš če je AdMob (Google) izjema, ali tudi ta spada v to skupino? Nekako se mi ne zdi logično, ker v njihovih pravilih piše da aplikacija ne sme "odžirati" prenosa podatkov (sploh pa če uporabnik tega ne ve).

obenem pa v ozadju veselo uploadajo svojo "analitiko" (


Hm. Recimo pri svoji aplikaciji za adnetwork uporabljam Mmedia ad network ( prikaz bannerjev ). Prav tako sem istočasno omogočil Google Analitics knjižnico. Aplikacija deluje 24/7 (service), povezan z internetom sem tudi tako. Ampak moje aplikacije v porabi baterije sploh ni (service laufa v ozadju). Če gledamo po vrsti:
-Kik (messenger aplikacija) 45% - uporabljam konstantno.
-Android System 12%
-Android OS 6%
-HTC Sense Input 6%
-Chrome 3%

.
.
.

Zadnji je Facebook. Vmes so še wifi, call standby, etc.
Sicer pa res zna bit da je odvisno od oglaševalskega podjetja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google izgubil pritožbo v Rusiji

Oddelek: Novice / Tožbe
326415 (4846) MrStein
»

Tudi Wired bo zahteval izklop blokiranja oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7420213 (17442) videc
»

Mozilla ugotovila, da uporabniki ne marajo reklam

Oddelek: Novice / Brskalniki
379376 (6536) BT52
»

Uporabniki s Facebookom nezadovoljni, najraje imajo Wikipedijo in Google (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9921117 (18101) Lion29
»

YouTube pripravlja 'lahko' stran

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
334514 (3186) ABX

Več podobnih tem