» »

Utripanje lučke na matični plošči!

Utripanje lučke na matični plošči!

DSQUARED2 ::

Za kolega sestavljam računalnik...Vse sem pravilno priklopil itd.
Ko v vklopim računalnik utripa samo lučka pri matični plošči...
Specifikacije so sledeče:
Procesor: intel core i5-4460 lga1150
MB: msi h97m-g43
Grafična kartica: msi n650
Ram: Crucial 8GB 1600MHz
SSD: Samsung 840EVO
PSU: HKC 450W
Problem je, da utripa modra lučka pri grafični kartici pač tam kje kjer je grafična kartica, pa zgodi se, da se ventialtorji zasučejo za 2s potem se pa izklopijo ubistvu se vse ugasne.Jaz sumim, da je napajalnik premalo močan.Kaj vi mislite? Nekje sem celo bral, da če prestaviš RAM-e po slotih, da to pomaga...Samo mi je čudno to glede ventialtorjev, v navodilih nič ne piše (MSI).

Vnaprej HVALA!

hojnikb ::

> PSU: HKC 450W

there is ur problem.
#brezpodpisa

DSQUARED2 ::

Kaj pa toliko požene energije, vem, da itak kitajski napajalci nimajo realnih W ter pravilno razporejenih "railov" osebno imam v računalniku Corsairja in sem zadovoljen pa še rekel sem mu, da naj ne jemlje kitajskih napajalnikov samo je rekel, da je 450W veliko in, da bo še višek W na koncu...kar seveda nisem verjel...Pa si 100%, da je napalnik? Ker pač ne, da mu bom trobil nekaj za brezveze, ker pač nisem neki expert v PSU-jih.

Zgodovina sprememb…

Insan3Lik3 ::

mogoče se bo slišalo čudno, ampak, probaj izključit front usb kabel iz matične, če ga imaš priključenega

DSQUARED2 ::

Nimam nobenega USB priključenga...Jaz sem samo priklopil v el. in štartal računalnik in se ni zgodilo nič, samo utripanje, modre lučke.

Janac ::

hojnikb je izjavil:

> PSU: HKC 450W

there is ur problem.


ZELO Dvomim.

Najverjetneje moraš upgrejdat BIOS oz. firmware na plošči, ker trenuten ne podpira omenjenega procesorja.

hojnikb ::

h97 podpira out of the box vse haswell refresh proce.
#brezpodpisa

Janac ::

hojnikb je izjavil:

h97 podpira out of the box vse haswell refresh proce.

Ja, v teoriji.

hojnikb ::

tudi v praksi. Cel štos haswell refresh čipsetov je v tem, da med drugim tudi podpirajo vse haswell refresh proce.
#brezpodpisa

DSQUARED2 ::

Kako naj posodobim BIOS če se mi računalnik sploh ne prižge :D
Sam imam Haswell i7 4790K plata MSI Z97 Gaming 7 ni bilo problema...Sestavi, poženi.

mailer ::

Imel sem isti problem pri računalniku v podpisu pa sem poslal nazaj matično in preventivno še CPU. Po novih komponentah je vse delovalo iz prve. Predvidevam, da je bil problem v matični.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Janac ::

Ja, tako naj bi bilo...

Insan3Lik3 ::

ziher imaš kje okoli kakšen delujoč močnejši napajalnik, jaz bi prvo to probal, samo iz enega pcja potegni kable v drug in sprobaj

Janac ::

DSQUARED2 je izjavil:

Kako naj posodobim BIOS če se mi računalnik sploh ne prižge :D
Sam imam Haswell i7 4790K plata MSI Z97 Gaming 7 ni bilo problema...Sestavi, poženi.

Jah pri Asusovi daš sam usb v določen vhod ter nato držiš reset dokler lučka ne utripne.

DSQUARED2 ::

Ni okrog nobenega drugega močnejšega napajalnika...Vem, da pri MSI je drugačno posodabljanje BIOS-a.

DSQUARED2 ::

Naj še omenim, da sem dal tudi grafično kartico ven (odstranil), in pognal in, da je napaka bila še zmeraj ista...Nevem kaj je zdaj narobe.

Janac ::

si ziher prav vse priklopo?

DSQUARED2 ::

Seveda.Priklopil sem že kar nekaj računalnikov.

Insan3Lik3 ::

DSQUARED2 je izjavil:

Naj še omenim, da sem dal tudi grafično kartico ven (odstranil), in pognal in, da je napaka bila še zmeraj ista...Nevem kaj je zdaj narobe.


pomoje je kr sama matična kriva

DSQUARED2 ::

Kaj pa če je procesor? Fora je v tem, da še s takim problemom nisem imel izkušnje...Ker tukaj je veliko stvari v igri: PSU/CPU ali pa MB... :/

hojnikb ::

pač prvo testiraj z drugim napajalcem.
potem plato
rame sprobaj samo po eno palčko
šele potem procesor drug...
#brezpodpisa

SimplyMiha ::

Ni čudno, da ne dela... Računalnike je treba na fazo priklopit, ne na matično. Oprosti.

Ali kaj piše tam v bukvici od matične plošče? Tista lučka mora imet nek pomen.

DSQUARED2 ::

Palčka je samo ena (RAM).
Sem gledal v bukvico pa ne piše nič kaj bi pomenil natančno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43184634 (4587) OK.d
»

Budget pc for gaming: 250€

Oddelek: Kaj kupiti
398370 (7124) sandmodnigga
»

Intel Broadwell (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
17537062 (27300) SuperVeloce
»

Gaming PC do 650€-700€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10618495 (15937) 12bot34
»

Težava z novim računalnikom - grafična ni vidna?

Oddelek: Strojna oprema
101544 (1300) r0Kk

Več podobnih tem