» »

Bitcoin miner za začetnika?

Bitcoin miner za začetnika?

AnotherMe ::

Torej "kopati" bi začel bitcoince (ali kakšno alternativo)...
Zakaj? Ker se mi zdi, da mora to vsak pravi geeeek poiskusit ;)

Prioriteta mi ni nek zaslužek, rad pa bi se pohvalil, da sem v nekem doglednem času (vsaj letos :D) nakopal en bitcoin...

Malo sem si prebral in iskal kaj je trenutno pametno, navadne kište so očitno že davno prešvoh, rigi z grafičnimi karticami baje tudi...

Namenski minerji torej? Kateri? PI+usb ključki?

Razmišljal sem, da bi vzel eno rabljeno igračo na bolhi - kako močno rabim? 100GH/s bo dovolj, da bom letos imel 1 bitcoin? :D

Hvala za nsvete!

Aston_11 ::

AnotherMe je izjavil:

rad pa bi se pohvalil, da sem v nekem doglednem času (vsaj letos :D) nakopal en bitcoin...
Very funny.

AnotherMe ::

Aston_11 je izjavil:

AnotherMe je izjavil:

rad pa bi se pohvalil, da sem v nekem doglednem času (vsaj letos :D) nakopal en bitcoin...
Very funny.


Smešno ker?

lonewolf_ ::

za 230€ ga raje kupim kot pa dam ven denar za opremo pa kurim še štrom...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Aston_11 ::

Ker ne boš nikoli namajnal bitcoina.Druge ja, bitcoin pa majmajo s clustri računalnikov, ki stanejo miljončke. Ne pa nekaj z bolhe... poglej malo težavnost, pa ti bo vse jasno.

hojnikb ::

mal si zamudo ta vlak..
#brezpodpisa

AnotherMe ::

Aja, pozabil sem omenit, da bi imel minerja v prostoru, ki ga trenutno ogrevamo z električnim radiatorjem - tako da lahko rečem, da je vsaj elektrika bolj koristno porabljena :D

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

mal si zamudo ta vlak..
#brezpodpisa

AnotherMe ::

Pa glede na podatke iz tegale kalkulatorja bi "imel" bitcoin še pred koncem kurilne sezone:

http://www.coinwarz.com/calculators/bit...

hojnikb ::

to se zavedaš, da lahko bitcoinu še bolj zraste težavnost ?
#brezpodpisa

AnotherMe ::

Ja - saj to sem pa potem reku, da pa vsaj letos;)

Duncaneo ::

Pa si ti pripravljen investirati toliko da to dobiš?

hojnikb ::

raje si nabavi eno pocen radeonko in miniraj alt kovance..
#brezpodpisa

amacar ::

Mal si narobe vnesel. Pri 100GH/S v boš imel pri trenutni težavnosti manj kot pol bitcoina v enem letu.

hojnikb je izjavil:

raje si nabavi eno pocen radeonko in miniraj alt kovance..

Se ne splača, so nvidie tak porihtali, da je glede hash/poraba 750ti boljši nakup.

Duncaneo ::

AnotherMe je izjavil:



Prioriteta mi ni nek zaslužek, rad pa bi se pohvalil, da sem v nekem doglednem času (vsaj letos :D) nakopal en bitcoin...

Malo sem si prebral in iskal kaj je trenutno pametno, navadne kište so očitno že davno prešvoh, rigi z grafičnimi karticami baje tudi...

Namenski minerji torej? Kateri? PI+usb ključki?

Razmišljal sem, da bi vzel eno rabljeno igračo na bolhi - kako močno rabim? 100GH/s bo dovolj, da bom letos imel 1 bitcoin? :D

Hvala za nsvete!


Tale prvi stavek je res malo smešen. no offense 8-)
Bitcoin v doglednem času ne boš naminiral, vsaj na ta način kot ga ti misliš. Če se želiš igrati je dovolj, solidna grafa, (na bolhi kolko češ, več ne minirajo pa jih prodajajo) in poizkusi minirati kakšen kovanec za katerega meniš, da bi lahko vsaj nekaj zrasla vrednost, pa ga po želji zamenjaj za del bitcoina.

Najprej pa malo več preberi, v temi o Bitcoinu tega foruma, je veliko napisanega, res je veliko strani, boš pa zvedel marsikaj.

AnotherMe ::

Zmotil sem se - napisati sem hotel 1000GHs (ne 100). Cena primernega minerja bi bila okvirno 200-250€ - se pravi približno enako kot če direkt kupim. Elektrike pokuri dober kilovat - kar je spet nekje v rangu 1500w radiatorja ki itak skoz dela...
Se pravi: dam dobrih 200€ in kupim en bitcoin, ali pa dam dobrih 200€, za igrače in bom verjetno tudi v dogldnem roku imel en bitcoin.
Vem, da malo smešno sprašujem - ampak dobil sem idejo, jo malo preglodal, zdej sem pa še povprašal tak kjer ponavadi dobim kak pameten nasvet.
Ali bom zaslužil bitcoin, ali pa se bom navadil bit kojn, pa je seveda odprto vprašanje :D

amacar ::

Ni ga pod 300€ na bolhi + elektriko kuriš + povečanje diffa, ne splača se v glavnem.

hojnikb ::

će bi rad vrgel ta denar stran, raje kup bitcoine na brozi in trejdaj z njimi.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin AntMiner S9

Oddelek: Loža
104161 (3721) bobby
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127448 (65175) -žiga-
»

Namenske škatle za rudarjenje bitcoinov velik hit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
10441618 (36586) M.B.
»

Še 24 ur za posodobitev odjemalcev za bitcoin

Oddelek: Novice / Kriptovalute
217385 (5461) _Denny_
»

minanje bitcoinov

Oddelek: Loža
364039 (2477) SasoS

Več podobnih tem