» »

Težava z novim računalnikom - grafična ni vidna?

Težava z novim računalnikom - grafična ni vidna?

r0Kk ::

Pozdravljeni,

prosim vas za pomoč. Sestavil sem si Mini ITX računalnik, vendar sem naletel na težave.

Najprej komponente:
- Antec ISK600
- MSI H81i matična
- Intel Core i5 4460
- 2 GB DDR3 (še iz starega računalnika, le začasno)
- MSI R9 270x ITX Gaming 2GB
- Samsung Evo 840 120 GB
- Seasonic M12II 520W Modular

Pri sestavljanju nisem imel težav, vse super. Potem pa pri zagonu ni bilo slike iz 270x in sem poskusil kar iz interne grafične, kjer je delalo. OK, torej moram v BIOS-u popravit nastavitev na PEG namesto IGP ... ampak to je že bilo nastavljeno. Nakar ugotovim, da v BIOS-u sploh ne zazna grafične kartice - PCIe empty.

Torej je grafična ali matična plošča, sem si mislil. Poskusim s staro HD5570 PCIe x4 grafično kartico - dela. OK, torej je grafična? Poskusim v starem računalniku, z uporabo novega napajalnika - dela.

Brez 270x sem inštaliral Windowse in še enkrat vstavil 270x. Nič, nobene spremembe. Ventilator na grafični se sicer vrti, ampak je kot neobstoječa, ni je v Device Managerju, niti v BIOS-u se je ne vidi.

Če ni ne grafična, ne matična, ne napajalnik, kaj bi sploh lahko bilo? Oziroma, ali sem kaj spregledal?

Hvala za pomoč!

Nwanko ::

Probaj PCIe GEN nastavin na Gen2, če imaš v biosu možnost. Sem imel podoben problem z powercolor 7950, kjer mi ni delalo razen na Gen2 mode,medtem ko mi je ostale normalno zaznalo.

r0Kk ::

Hvala za predlog. Bom poskusil in javim, kako bo šlo :)

r0Kk ::

OK, sem posusil z GEN2 in GEN1, pa ni nobene razlike, še vedno kaže, da ni ničesar v PCIe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0Kk ()

Mavrik ::

Če si napajanje na grafično priklopil pravilno, si verjetno dobil okvarjeno in jo boš moral vrniti v garancijo.
The truth is rarely pure and never simple.

s6c-gEL ::

Odnesi grafično k kolegu/sosedu in testiraj.

NejcSSD ::

r0Kk je izjavil:


OK, torej je grafična? Poskusim v starem računalniku, z uporabo novega napajalnika - dela.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

eric_cartman ::

Ko sm si sam sestavlu svoj komp, sem imel isti problem, da mi ni zaznal grafične in posledično niti nism mogu driverjev inštalirat.

Kolega mi je predlagal, da odstranim baterijo od Biosa in jo dam ponovno notri. Pri moji je bla baterija ravno pod grafično. Po resetu Biosa mi je grafično normalno zaznalo.

gddr85 ::

v najslabšem primeru mogoče mobo bios flash :|

r0Kk ::

Tako je, ja ... grafično sem stestiral, kot sem napisal, in je delala normalno na drugem računalniku.

Sicer sem z jumperjem naredil clear CMOS, pa ne vem, če je kakšna razlika, če baterijo ven vzamem.

Mobo bios flash? Bios je že posodobljen, ker sicer niti procesor ni kompatibilen (Haswell Refresh). Ali si mislil kaj drugega?

r0Kk ::

OK, test z novo matično ploščo - vse dela.

Torej je kriva matična plošča ali vsaj kompatibilnost z grafično kartico. Gre nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov procesor => matična ne prepozna grafične

Oddelek: Pomoč in nasveti
283693 (2541) Thanatos
»

Čuden zagon in počasen BIOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
519071 (8047) Amadeuss
»

Ne prepozna nove grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
111295 (911) Markokoz
»

Problem z grafično kartico GTX780

Oddelek: Pomoč in nasveti
191825 (1564) smolkovicd
»

grafične ne zazna

Oddelek: Strojna oprema
341842 (1369) Riff

Več podobnih tem