» »

Smučarski skoki

Smučarski skoki

««
16 / 44
»»

Tarzan ::

Sam da ni več na planetu pa koj fajn skačejo :D

win64 ::

Komentar komentatorjev rtv, včeraj po tekmi(nekaj v tem stilu):
Če pa Prevc ni najboljši na planetu je pa vsaj najboljši na svetu.
:)

oo7 ::

Maja Vtič tretje mesto :)

win64 je izjavil:

Komentar komentatorjev rtv, včeraj po tekmi(nekaj v tem stilu):
Če pa Prevc ni najboljši na planetu je pa vsaj najboljši na svetu.
:)


Ja ta komentar je bil odličen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Pro_moted ::

Amen.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

oo7 ::

Peter Prevc postavil rekord če se ne otim 14 zmag v eni sezoni? 8-)

jonystar ::

13. zmaga v letošnji sezoni, izenačen rekord po številu zmag v eni sezoni in kar je najpomembnejše, veliki kristalni globus. Bravo Pero!!!!!

oo7 ::

No ja malo prehitevam s 14 zmago itak pa bo jih bo do konca te sezone najmanj 15:D

Torej je že svetovni prvak 8-)

GupeM ::

Ni svetovni prvak, ker to je svetovni pokal. Je pa zmagovalec svetovnega pokala. Svetovni prvak lahko postane samo na svetovnem prvenstvu, ki pa je bilo lani. Bo pa tudi drugo leto. Letos je bilo pa svetovno prvenstvo v poletih, kjer pa je postal svetovni prvak v poletih. Tip je nor.

todman74 ::

Bravo!! Samo to lahko rečem...

TOP ::

BRAVO super PERO vsaka čast.

Sssaga ::

Svaka čast, še mali globus v Planici naj pobere z rekordom v finalnem skoku v nedeljo.

oo7 ::

Thomas Diethart Horrible crash !! Brotterode


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

gusto ::

Uff, dobro jo je skupil Diethart. Sem slišal da se je poškodoval, vendar nisem še videl posnetka/slik. Komentar pod sliko pa zmaga.:D

oo7 ::

Bi pa taka maska, ki jo je imel včasih Janne Ahonnen zelo pomagala samo če bi bi ob padcu ostala na glavi.

Martin Krpan ::

Pa japonci so tudi nosili take maske !

jusv ::

gusto je izjavil:

Uff, dobro jo je skupil Diethart. Sem slišal da se je poškodoval, vendar nisem še videl posnetka/slik. Komentar pod sliko pa zmaga.:D


Se strinjam. Je kar komedijant in faca tale Diethart.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Nesta ::

Zakaj je posnetek odstranjem? Ima kdo drug link?
A se Domen in Žaba že vračata ta teden na skoke?

gusto ::

Včasih je več tekmovalcev imelo te maske, ne vem zakaj so prenehali z njimi. Meni osebno niso bile "všeč", saj nisi mogel videti izraza na obrazu tekmovalca, nekako čudno mi je bilo spremljati, sploh v kombinaciji s steklom na očalih, kjer se niso videle oči (primer na sliki, ki jo je dal M-Power). Nekako "neosebno" je bilo, kot bi skakali roboti.

Domen je na start listi, Damjan pa ne.

oo7 ::

Nekaj časa je imel Janne Ahonnen tudi to masko z očmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

gusto ::

@M-Power, tole sem imel v spominu, da je imel nekdo, samo nisem vedel da Ahonnen.:D

oo7 ::

gusto je izjavil:

@M-Power, tole sem imel v spominu, da je imel nekdo, samo nisem vedel da Ahonnen.:D


Sem zdaj malo pogledal in je imel te oči na večih maskah :)

oo7 ::

The Steepest Race in Europe - Red Bull 400 Planica 2013


>:D

Danes zvečer so skoki prenos iz Wisle :)

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Ta vikend bo še pestro :)

Brata Prevc že opozorila nase v Nemčiji
http://www.siol.net/sportal/zimski_spor...


Drug teden pa finale vse finalov>:D

Dr_M ::

Zalostno, da moram gledat na eurosportu, ker na nasi nacionalki pa ze ne bodo prenasal skokov, niso dovolj pomembni. Kreteni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

oo7 ::

Saj so skoki na slo2

Dr_M ::

Ja, druga serija. Pa ene par skakalcev iz prve serije so kazali.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

luksorzi ::

meni je uspelo celo 1. serijo pogledat na http://4d.rtvslo.si/zivo/tvs2

oo7 ::

Upam, da bo drug teden dobro vreme v Planici.

perci ::

Kokr so denarja vložil v ta projekt, bi morala biti Letalnica pokrita in z lastno klimo :).

gusto ::

Se že veselim Planica vikenda, za nedeljo imam karto, vreme bo zgleda sodelovalo, tako da bo top.:D

Sem gledal konceptne slike za ta planiški center, na njih so tribune tudi malo višje ob skakalnici, RTV doma ni, ker je jasno v napoto. Imajo to še namen narediti, ali je bil to zgolj koncept? Zadevo bi bilo lepo urediti, kot je na spodnjih slikah.

 koncept 1

koncept 1


 koncept 2

koncept 2



Sam sem bil slab mesec nazaj v Planici in sem naredil nekaj slik. Ker je nekaj govora tudi o rekordu sem na eni sliki označil 250m. Ko se postaviš na 250m je pod tabo še kar nekaj klančka, mislim da pri 255m nebi smelo biti posebnih težav s pristankom. Je pa veliko odvisno od tega, s kakšne višine prileti skakalec. Škoda ker sem 250m pozabil slikati s strani.

 doskočišče

doskočišče


 250m

250m



Cel center je drugače lepo urejen, tudi na vrhu je lepo poskrbljeno za skakalce. Za piko na i bi morali samo še uresničiti ideje s konceptnih slik.

Za konec še dve sliki z vrha.

 nalet (en model se ravno spušča po zajli)

nalet (en model se ravno spušča po zajli)


 prostor za skakalce

prostor za skakalce

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

stalker ::

Se še spomnite, kako so skakalci peš hodili do vrha? :P

jusv ::

stalker je izjavil:

Se še spomnite, kako so skakalci peš hodili do vrha? :P


Kaj je to bilo kakšnih 10 let nazaj?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

gusto ::

jusv je izjavil:

stalker je izjavil:

Se še spomnite, kako so skakalci peš hodili do vrha? :P


Kaj je to bilo kakšnih 10 let nazaj?


Verjetno kaj takega, vendar niso hodili od dna skakalnice. Stara žičnica jih je pripeljala nekje do mize, nova pa jih sedaj do vrha. Bi bilo pa zanimivo vedeti, do kdaj so hodili čisto od dna in koliko je bil takrat HS letalnice.

gusto ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

oo7 ::

4 tekme ja prva že v četrtek :)

Nesta ::

Od jutri naprej bo noro :)

SonyMHC ::

Slvoenija bo zmagala na vseh tekmah :)
Gremo PERO in ostali SLOVENCI

gusto ::

Za ogrevanje, sta danes in jutri sta na SLO 1 dva dokumentarna filma o Planici.

Torek, 15.3.2016
20:55 Nova Planica, dokumentarni film

Dokumentarni film Nova Planica predstavlja zgodovino doline pod Poncami in nastanek novega Nordijskega centra. To slovensko mitsko lokacijo spoznavamo v podobah bogatega arhivskega gradiva ter v posnetkih gradnje centra in planiške narave. Pogovori z legendami slovenskega športa, arhitekti, novinarji in poznavalci planiške zgodovine odkrivajo doslej še neznana dejstva o Planici in pričajo o njeni izjemnosti.

Film režiserja Blaža Završnika, ki je nastal v produkciji Sever & Sever, dokumentira bogato zgodovino Planice, uspehe slovenskih skakalcev, od začetkov dvajsetega stoletja do Petra Prevca in njegovih tovarišev ter predstavlja novo podobo športnih objektov Nordijskega centra Planica, lepoto arhitekture in njene umeščenosti v veličastno naravo ter vrhunske tehnološke rešitve.

Film je himnični slavospev lepotam Planice, slovenskim in drugim športnikom, gledalcem, TV ekipam ter vsem snovalcem Nove Planice. Je film o Planici in njenem pomenu ter čustvih, ki jih vzbuja v vseh, ki jo obiščejo.


Sreda, 16.3.2016
20:05 Leteti!, dokumentarni film

Tri smučarske letalnice se potegujejo za naslov največje naprave na svetu: Vikersund, Planica in Kulm. Vse tri odlikuje profil, ki ga je zarisal Janez Gorišek.

Umetnost načrtovanja skakalnic izhaja iz njegove osebne izkušnje: je dvakratni študentski svetovni prvak v smučarskih skokih. Z bratom Ladom sta načrtovala letalnico v Oberstdorfu in skakalnici za sarajevsko olimpijado na Igmanu. Intuicija ga še vedno vodi k zamisli o skakalnici, na kateri bi lahko varno leteli 300 metrov in dlje.

Slovenska Planica je zibelka smučarskih poletov. Tu je človek prvič skočil čez 100 in 200 metrov. Leta 1969, ko je bila postavljena Letalnica bratov Gorišek, je bil svetovni rekord presežen kar štirikrat. Po letu 1985 so svetovne rekorde postavljali zgolj v Planici, vse do leta 2011, ko je Janez s sinom Sebastjanom sodeloval pri prenovi letalnice v norveškem Vikersundu. Johan Remen Evensen je že na treningu skočil 246,5 metra.
Leta 2015 je Peter Prevc prvi preletel magično mejo 250 metrov. Rekord je obveljal manj kot en dan; z 251,5 metra dolgim skokom Andersa Fannemela so si Norvežani svetovni rekord ponovno priborili.

V Planici si želijo najdaljšega smučarskega poleta na svetu. Njena prednost je v dolini, ki v zgodnji pomladi ustvari ravno pravšnji vzgornjik za lebdenje. Novo letalnico bo možno še trikrat povečati, vse do 275 metrov.

Tekmovalci imajo vrhunske smuči, kombinezone, opremo. Drugačna oprema dopušča tudi drugačno tehniko skakanja. Konstruktorji in arhitekti letalnic, inovatorji in proizvajalci opreme, ratrakisti in teptači, organizatorji tekmovanj in trenerji, vsi si prizadevajo, da bi peščici športnikov omogočili, da nekajkrat v letu poletijo čez 240 metrov. Na teh vrhunskih letalcih sloni vsa moč tega športa. Iz leta v leto postopno pridobivajo izkušnje in občutek za zrak. Želijo si leteti.

Scenarist in režiser filma je Amir Muratović, direktor fotografije pa Bernard Perme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

oo7 ::







Kaj pa vi pravite koliko bo letos nadjaljša daljava v Planici? >:D

Jaz pravim, da bo 253m :)

gusto ::

oo7 je izjavil:

Kaj pa vi pravite koliko bo letos nadjaljša daljava v Planici? >:D

Jaz pravim, da bo 253m :)


254.5m 8-)

stalker ::

253,5 m

perci ::

245

jest10 ::

252 m je že šlo. Sicer s padcem.

Tarzan ::

S tem da bi morali biti pogoji kolikor vem jutri in cel vikend celo boljši.

oo7 ::

V Planici je bil izjemno buren že preizkus letalnice. Ernest Prišlič je poletel 246 m, Tilen Bartol pa je z 252 m presegel celo svetovni rekord, a je pri tem padel. Na srečo se ni poškodoval.

Jutri so napovedani boljši pogoji ;)
Čez vikend pa naj bi bilo sončno :)



PLANICA, spored

Četrtek
09.00: Trening
10.00: Posamična tekma

Petek
14.15: Poskusna serija
15.15: Posamična tekma

Sobota
09.00: Poskusna serija
10.00: Ekipna tekma

Nedelja
09.00: Poskusna serija
10.00: Posamična tekma

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

jusv ::

255! Malo optimistično, a mislim, da bo šlo!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

jakan123 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jakan123 ()

GupeM ::

Posnetek Prišliča pri 246:
https://twitter.com/Jaka_Lopatic/status...

In pa posnetek Bartola pri 252 s padcem:
https://www.facebook.com/SPORT2000SkiJu...

oo7 ::

jest10 ::

jusv je izjavil:

255! Malo optimistično, a mislim, da bo šlo!

V bistvu komot. Pri boljšem vzgorniku in nižji krivulji leta.
««
16 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se gremo Slovenci športni turizem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
662842 (1354) LynxEffect
»

Prilizovanje in nasploh "samovšečnost" Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8417106 (13939) ahac
»

Skoki - Vetrna izravnava (Wind compensation)

Oddelek: Šport
103718 (3023) msjr
»

Tina Maze 2. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15945743 (35520) WarpedGone
»

Megalomija ali polomija Univerziada leta 2013 v Mariboru? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27830382 (20262) Mati

Več podobnih tem