» »

Smučarski skoki

Smučarski skoki

««
36 / 44
»»

111111111111 ::

tonttu je izjavil:

In kaj so normalce cene? 5eur za karto pa se zastonj pivo? In se enkrat... to je povsem normalen obisk skaklnih tekem po svetu in na svetovnih prvenstvih (pijanki na finalu v Planici in v Zakopanih sta izjemi). Obisk svetovnega prvenstva kot tekmovanja pa je cisto spodoben oz. celo precej dober. Sanje o 400.000 gledalcih so pa pac bolane blodnje Petkov, Grosov in Sustersicev, ki nimajo niti najmanjse realne osnove. Taksnih stevilk ni bilo ne v Lahtiju ne v Oberstdorfu ne v Seefeldu oz. so bile na vseh teh lokacijah za polovico manjse, pa imajo vse precej visji standard hkrati pa nordijski sporti kotirajo precej visje kot pri nas.

Kaj pa vem:

Danes:
 Danes

Danes


Včasih:
 včasih

včasih



Najverjetneje je svoje naredila korona, nekaj visoke cene, nekaj pa slaba organizacija turizma.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

APPluk ::

Mešaš jabolka in hruške.
Boš videl da bo marca tudi tako polno kot je ponavadi, takrat so poleti in finale sezone, sedaj pa "samo" svetovno prvenstvo.

Sicer pa ce smo se pri udeležbi, jaz bi šel če bi bila karta 10€, potem bi še tam nekaj spil in pojedel za 20€ in ne bi šel sam, če pa organizatorji sanjajo pa nisem jaz kriv.
Za tujce bi lahko še kakšne popuste za Postonjsko jamo zrihtali ali pa kake komplete z smučanje ali pa karkoli, kar bi jih obdržalo za malenkost dalj časa pri nas.

Nesta ::

To je cisto nekaj drugega... Na "navadnih" skakalnicah ni bilo v planici nikoli veliko ljudi. Ljudje pridemo ko so tekme na letalnicah...

Badwolff ::

Zakaj malo skakalnico tok forsirajo. Saj nismo leta 80... A je sploh kaka tekma v SP na taki skakalnici?

GupeM ::

Je. Ena ali dve na leto. Oz. na enem ali mogoče dveh prizoriščih. Dekleta jih imajo pa več. Sem pa prepričan, da bo na veliki napravi več gledalcev. Teh skokov s pručke nihče ne gleda posebej rad. Ko bojo pa poleti konec marca oz začetek aprila, bo pa itak spet vse polno, še posebej če bo lepo vreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

perci ::

Mah, večina, ki pride na polete, jih itak ne gleda ampak se pride napit. Tko, da ne vem, zakaj se na skokih ne bi mogli nasekat. Cena karte je sigurno problem.

GupeM ::

Se strinjam, da so cene problem. Če bi bile karte 15 eur, bi imeli precej več obiskovalcev tudi na pručki in veliki napravi. To, da se večina pride nasekat na polete, pa ne drži več tako kot je včasih. Pred leti so se res vsi nasekali, zadnja leta je pa precej bolje. Seveda je še vedno veliko takšnih, ampak vačsih je bilo pa takšnih 95%.

tonttu ::

Zakaj "forsirajo" malo skakalnico? Ker zelijo imeti v 14 dnevih svetovnega prvenstva vec kot eno skakalno tekmo. Svetovno prvenstvo ni svetovni pokal, da bodo imeli vsak drug dan tekmo na isti skakalnici. Torej ce pozabis na malo skakalnico imas lahko max 2 tekmi... eno solo in eno ekipno. No saj glede na zanimanje za skoke to mogoce niti ne bi bila tako slaba ideja :))

scipascapa ::

TONTTU: kaj so normalne cene? Vse tiste cene s katerim privabiš množico. Kar 64€ karta ni. In pivo za 5€ tudi ne.

Utk ::

scipascapa je izjavil:

TONTTU: kaj so normalne cene? Vse tiste cene s katerim privabiš množico. Kar 64EUR karta ni. In pivo za 5EUR tudi ne.

Točno tako. Če imaš 300 gledalcev na skokih, ženskih, je karta pač predraga. Še v Ljubno jih pride več kot 5000 vsako leto.
Pri moških ni bilo dost bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

roCkY ::

Ljubno je bilo letos kar prazno kolker se spomnim. Pa je tiste dni folk fraj.
Slovenec in tudi marsikdo drug se hoče pripeljat do vrat. Ne z avtobusom. Če bi bilo parkirišče 200 m od prizorišča sem prepričan, da bi tudi to ceno marsikdo plačal. Tako pa se tekma konča ob 19h cca. in potem pridi domov. Naslednji dan pa šiht ali pnovi vajo, če si fraj v tem obdobju.

feryz ::

Ko sem bi jaz mulc, so v Planici prevladovali 30 letniki. V glavnem žurerji. Potem 40, potem 50 ...
Zdaj teh ljudi počasi zmanjkuje. Kar je mlajših, skoke raje gleda na mobitelih.
Ali bolje rečeno, skokov sploh ne gledajo. Gre za neko nišno zadevo, ki zanima par ljudi po Evropi, v glavnem take, ki so nekako vezani na to. In to je to.

Utk ::

Over 200.000 fans from all around the world came to Innsbruck and Seefeld to watch the FIS Nordic World Ski Championships

Leta 2019 200,000 gledalcev, v Planici so imeli cilj 150,000, verjetno jih bo 60,000, morda 80,000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Prvi teden jih je bilo 27.000...

Pač cene so ubijalske, stojišče 66 EUR, pri čemer je velika verjetnost, da stojiš v blatu.

Hrana in pijača za popizdit draga, grem raje jest v eno dobro restavracijo.

Nabili so cene prenočišč, pa vsi spijo v Beljaku in Trbižu. tam imajo z nula stroški za SP velik dobiček.

Upam, da je vsaj parking zastonj...

Skratka, zajeb idiotov Smučarske zveze, ki je tako ali tako samo leglo zanič smučarjev, ki jim ni nič uspelo. Najbrž se niso slišali za ekonomijo obsega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

Na koncu bomo davkoplačevalci plačevali "izgubo".

scipascapa ::

Vstopnica za stojišče 64 evrov, sedišče na tribuni 100 evrov, vstopnica za štiri tekmovalne dni 215 evrov. Plastenka pol litra vode 3,5 evra, čaj 3 evre, kava 2,5 evra, burger 12 evrov, hot dog 8 evrov, ocvrt krompirček 5,5 evra, svinjska rebra 18 evrov (porcija), pivo 5 evrov

nekikr ::

Če si izposodimo sosednjo temo....morda je rešitev za večji obisk v dvigu cen? :)

111111111111 ::

APPluk je izjavil:

Mešaš jabolka in hruške.
Boš videl da bo marca tudi tako polno kot je ponavadi, takrat so poleti in finale sezone, sedaj pa "samo" svetovno prvenstvo.

Sicer pa ce smo se pri udeležbi, jaz bi šel če bi bila karta 10€, potem bi še tam nekaj spil in pojedel za 20€ in ne bi šel sam, če pa organizatorji sanjajo pa nisem jaz kriv.
Za tujce bi lahko še kakšne popuste za Postonjsko jamo zrihtali ali pa kake komplete z smučanje ali pa karkoli, kar bi jih obdržalo za malenkost dalj časa pri nas.

Se opravičujem, nisem vedel, da še ni to prava planica. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

zobnik ::

Večina ljudi skoki ne zanimajo, razen tistih par tisoč ljudi. Tako je povod.

hipertija ::

oo7 je izjavil:

Kaj spremljate smučarske skoke?>:D

Kaj mislite bo letos v Planici padel nov svetovni rekord?
Nekaj pravijo, da bi lahko že ta teden padel rekord na prenovljeni Kulmski letalnici. Trenutno je rekord v Vikersundu 246,5 metrov.

Mogoče kdo ve ali je Planiška letalnica že dokončana in če je bil že opravljen kakšen skok?


svetovni rekord je padel: 120 ljudi na prizorišču za 120k :D
Prekle za kurnk

novak-t ::

Še kdo opazil, da ima Zyla zanimiv kombinezon, ma "jajca" do kolen. Pa vrjetno ni edini, samo njega sem opazil med prenosom na daleč. Se grejo poljaki zgleda base jumping. Ne vem kaj dela komisija, na olimpijskih so pa diskvalifikacije letele kot po tekočem traku.

AtaŠtumf ::

novak-t je izjavil:

Še kdo opazil, da ima Zyla zanimiv kombinezon, ma "jajca" do kolen. Pa vrjetno ni edini, samo njega sem opazil med prenosom na daleč. Se grejo poljaki zgleda base jumping. Ne vem kaj dela komisija, na olimpijskih so pa diskvalifikacije letele kot po tekočem traku.


Planica je rešena, našli smo celo enega gledalca... :))
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Utk ::

https://www.rtvslo.si/sport/zimski-spor...

Očitno je še kdo drug opazil.

Cene hrane in pijače na prizoriščih ne določa OK Planica, temveč gostinec, ki naj bi imel iste cene tudi ob prihajajočih poletih na začetku aprila.

Hvala za opozorilo. Bomo vzeli še kak sendvič več.
Sicer pa lahko on določa cene, ampak kolk je moral plačat za najem štantov pa določa OK Planica.

mkk20 ::

Poleti so veselica s tradicijo , kjer 80% ljudi BK za skoke.
SP pa: tisti, ki nima minimalca in ima rad skoke, bo šel gor pogledat vsaj eno tekmo; tek pridejo gledati morda rekreaktivni tekači in entuziasti nasploh. Če bi imel mi 4 mesece sneg in bi med mesti in vasmi tekli na laufarcah, bi tudi mogoče imeli tek v krvi in bi nam bil zanimiv. Težko je tud primerjati npr selo Rateče s KG in Holmenkolen s pol milijona folka pod skakalnico.

tonttu ::

@UTK na zacetku se je govorilo o 100 do 120.000 gledalcih, potem so sli na 150 do 200.000, zadnji teden ali dva pred zacetkom pa so zaceli bluziti o "optimisticnih napovedih 400.000 gledalcev". Zadnja dva "normalna" svetovna (Seefeld in Lahti, ker Oberstdorf je bil brez gledalcev), sta imela okoli 200.000 gledalcev, pa so Avstrijci na splosno boljsi gledalci kot nasi, kot drugo ima pa zaledje cele Bavarske vkljucno z Munchnom, ki je slabo uro voznje proc. Kaj pa so teki na Finskem je pa tako ali tako vsakemu jasno. In ce so gor zbrali slabih 200.000 potem moras biti resno ubrisan, da racunas na isto cifro (kaj sele tistih 400.000).

@mkk20 saj nad obiskom pri tekih se nihce ne pritozuje. Stadion je precej poln, vzdusje je vrhunsko. Je pa res, da skoki ne brigajo nikogar in se jih 99% po koncu tekov pobere ven iz Planice, na skokih pa jih ostane tistih 100 :)

novak-t je izjavil:

Še kdo opazil, da ima Zyla zanimiv kombinezon, ma "jajca" do kolen. Pa vrjetno ni edini, samo njega sem opazil med prenosom na daleč. Se grejo poljaki zgleda base jumping. Ne vem kaj dela komisija, na olimpijskih so pa diskvalifikacije letele kot po tekočem traku.

Si slucajno pogledal nase? Lanisek ima zgleda jajca do kolen, da rabi tak dres, Zajc ima pa na rampi trdega in kot kaze ima kar precej veliko batino. :)) Od lani do letos je zgolj ena sprememba... zamenjal se je kontrolor opreme, ker je dal odpoved saj ni hotel vec igrati teh igric. In cudezno pravila niso vec pomembna in vsak lahko dela ravno kar zeli, vklucno s cisto pravo base jump obleko. Vse gre skozi.

Utk ::

Vseeno je kje in kakšna so bla prejšna prvenstva in koga brigajo in ne brigajo skoki, jasno je, da bi Slovenci na skoke prišli, če bi ble cene normalne. Če drug vikend še Poljaki ne pridejo, bo katastrofa.

tonttu ::

Jasno je edino to, da Slovenci na skoke do sedaj NISO prisli. Cena za skoke je 33eur. Ce je to prevec za tekmo svetovnega prvenstva resno ne vem kaj zelis. Zastonj karto, gajbo pira in blowjob za grmom za zraven? Ko cel cas jokate kako jebeno drage so karte, ter da ljudi ni zaradi tega... Za polete je karta za certek, ko sploh ni tekme 20eur, za petek, soboto in nedeljo pa 35eur (za stojisce v 3pm). Za tribuno je x2.5 - x3. Tisto pa ni drago?
Torej edino dejstvo je, da se kot kaze ljudem jebe za skoke... tudi Slovencem ;)

oo7 ::

Pri poročilih so pokazali mesto duhov Kranjsko goro.

PacificBlue ::

Za Pokal Vitranc 11.marca bo karta 17eur stojisce in 34eur tribuna.

Gre kdo?:)

Utk ::

tonttu je izjavil:

Jasno je edino to, da Slovenci na skoke do sedaj NISO prisli. Cena za skoke je 33eur. Ce je to prevec za tekmo svetovnega prvenstva resno ne vem kaj zelis. Zastonj karto, gajbo pira in blowjob za grmom za zraven? Ko cel cas jokate kako jebeno drage so karte, ter da ljudi ni zaradi tega... Za polete je karta za certek, ko sploh ni tekme 20eur, za petek, soboto in nedeljo pa 35eur (za stojisce v 3pm). Za tribuno je x2.5 - x3. Tisto pa ni drago?
Torej edino dejstvo je, da se kot kaze ljudem jebe za skoke... tudi Slovencem ;)

Dnevna karta v soboto je čez 60 evrov, za celo družino tolk več. Takrat smo se odločili da ne gremo. Naj zdaj spustijo na 15 zarad mene, kocka je padla, v planu je zdaj nekaj drugega in ne bom zdaj tekel tam kot cucek. V nedeljo na poletih je "družinska" 70 evrov. Če grejo 2,3 otroci z enim, dvema odraslima, še nekak. Tudi preveč sicer, seveda, in takoj ko rezultati padejo, bojo imeli tam pravi zaresen praznik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

oo7 ::

Na 24 kurah

Jarno ::

Brez zamere, tole me spominja na opazke iz Netflix pocenitve teme glede tega, če smo manj razvita država.
Gre za dokaj zgodovinsko redek dogodek v Planici, kateri bi naj pritegnil tudi tujce iz khm. razvitih držav. ;)
90€ za kak mlad par ali upokojenški par verjetno ni preveč.
#65W!

DeeCoy ::

Invictus je izjavil:

Prvi teden jih je bilo 27.000...

Pač cene so ubijalske, stojišče 66 EUR, pri čemer je velika verjetnost, da stojiš v blatu.

Hrana in pijača za popizdit draga, grem raje jest v eno dobro restavracijo.

Nabili so cene prenočišč, pa vsi spijo v Beljaku in Trbižu. tam imajo z nula stroški za SP velik dobiček.

Upam, da je vsaj parking zastonj...

Skratka, zajeb idiotov Smučarske zveze, ki je tako ali tako samo leglo zanič smučarjev, ki jim ni nič uspelo. Najbrž se niso slišali za ekonomijo obsega.

Vse je res drago, povem pa iz prve roke, da v četrtek blata ni bilo na vidiku. Vse na snegu ali sekancih ali plastičnih ploščah. Za to je res dobro poskrbljeno.

111111111111 ::

oo7 je izjavil:

Na 24 kurah


No za 4 ljudi meni tudi ni taka cifra. Bolj je problem, da bi mi imeli 6x burger, pa še kakšen pomfri, s seboj pa pijačo, tako da bi pristali na 200€. :D

Kar se mi ne zdi veliko, če moram za koncert v stožicah za 2 odšteti nekje 160€, za spodobne sedeže.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Kar pozabi, družinska karta velja za 4, ne 6. Za 2 ekstra otroka je to se vsaj 50 evrov.

Torej vseeno ne boste šli, tudi če bi bilo 200?

111111111111 ::

Nope, nismo še nikoli in ne mislimo začeti.

Otroci so šli s šolo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

No vidiš.

Sc0ut ::

Med tednom je težko za cel dan vse pobasat in it na tekme. Mrzlo je, hodit je treba, enostavno se ti ne da :)

Oo je vs4ga konec še en sprehod, pol vožnja nazaj...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

tonttu ::

Utk je izjavil:

tonttu je izjavil:

Jasno je edino to, da Slovenci na skoke do sedaj NISO prisli. Cena za skoke je 33eur. Ce je to prevec za tekmo svetovnega prvenstva resno ne vem kaj zelis. Zastonj karto, gajbo pira in blowjob za grmom za zraven? Ko cel cas jokate kako jebeno drage so karte, ter da ljudi ni zaradi tega... Za polete je karta za certek, ko sploh ni tekme 20eur, za petek, soboto in nedeljo pa 35eur (za stojisce v 3pm). Za tribuno je x2.5 - x3. Tisto pa ni drago?
Torej edino dejstvo je, da se kot kaze ljudem jebe za skoke... tudi Slovencem ;)

Dnevna karta v soboto je čez 60 evrov, za celo družino tolk več. Takrat smo se odločili da ne gremo. Naj zdaj spustijo na 15 zarad mene, kocka je padla, v planu je zdaj nekaj drugega in ne bom zdaj tekel tam kot cucek. V nedeljo na poletih je "družinska" 70 evrov. Če grejo 2,3 otroci z enim, dvema odraslima, še nekak. Tudi preveč sicer, seveda, in takoj ko rezultati padejo, bojo imeli tam pravi zaresen praznik...

Ker si vec kot ocitno in ze veckrat dokazano funkcionalno nepismen... tebe zanimajo skoki in ne teki, tako da ne rabis dnevne karte. Karta za skoke je 33eur. To ti je predrago, medtem ko ti je za eno samo tekmo (v vecini primerov zares eno serijo ter dve uri cakanja na odpoved zaradi neugodnega vetra) 35eur cisto ok cena. Go figure...

Utk ::

Kot sem napisal, trikrat, originalna cena je bila 64. Popoldansko karto so izumili potem ko je šlo vse k vragu. Prepozno, sem že odpisal, da bi šel. Če bi od začetka to prodajali in reklamirali, bi bilo morda drugače.
In ne, 35 ni ok cena, je pa nižja kot 64.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

wcpapir ::

feryz je izjavil:

Ko sem bi jaz mulc, so v Planici prevladovali 30 letniki. V glavnem žurerji. Potem 40, potem 50 ...
Zdaj teh ljudi počasi zmanjkuje. Kar je mlajših, skoke raje gleda na mobitelih.
Ali bolje rečeno, skokov sploh ne gledajo. Gre za neko nišno zadevo, ki zanima par ljudi po Evropi, v glavnem take, ki so nekako vezani na to. In to je to.

Potem 60 danes pa bili 70... ampak jih je pobralo pecivo

oo7 ::

Cenik iz Planice

Utk ::

Nice. Za polete naj prepovejo vnos pijače, pa bo tam fešta na vodni pogon. Seveda se bo voda pridobivala iz snega, če ga še kaj bo aprila.

111111111111 ::

Utk je izjavil:

No vidiš.

Mene tudi nižja cena verjetno ne bi prepričala. :)

Sicer pa ne ve kaj jambrate, o cenah hrane. Gostinec, mora plačati ljudi, ki delajo in verjetno, domnevam, nimajo 5€ na uro, ampak kar malo več. Ceno so višje kot ponavadi, ampak niso pa neki nori zneski.

Burger s krompirčkom v Ljubljani dobiš tudi nekje za 10€ tukaj je pa 3€ dražji. Verjetno posledica lokacije.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Mene tudi nižja cena verjetno ne bi prepričala. :)

Sej zato pa. Če hočeš tam privabit 80,000 Slovencev, pa jih od 2 mio 1,8 mio to ne zanima niti malo, moraš potem preklemano pazit s čim vse jih boš še odvrnil.
Oni so predvidevali, da bojo "vsi" hoteli tam it, od tega jih bo 100,000 takih, ki ne bo gledalo na ceno. No, so se ušteli.
Jaz bi tudi marsikam šel po takih cenah, ni problem, ampak SP v Planici pač ni taka stvar.

feryz ::

Planica je bila včasih žur. Danes je samo še zmrzovanje na prostem pod strogo kontrolo države oz. njenih organov.

Kot pust pri nas. Včasih smo ga en teden žgali, danes niti ni več možno. Mi je možakar pripovedoval, na pustno soboto ponoči je šel iz ene vasi v drugo. Na 12 kilometrih ceste je ustavljajo 10 policijskih patrol!! 3x je tudi uspešno pihal ob premagovanju te enormne razdalje. Ok, bodo pa nadure, za ta plave.

oo7 ::

Organizator se pa že orng spreneveda. Sedaj pravi če bi bile vstopnice 20 eur, da ne bi bilo nič drugače, ker Slovenci niso tega prvenstva vzeli za svojega.

nekikr ::

Pa saj ima deloma prav. Ženske skoke gledajo družinski člani nastopajočih. Skakanje čez pručko tudi ne zanima nikogar. Šele poleti pritegnejo ljudi. Cenejša vstopnica že od začetka bi marsikoga vseeno privabila, zdaj so vsi nastrojeni tako proti, da niti zastonj ne pridejo več (kar je tudi prav po svoje, najbolje glasujemo z denarnicami), ampak v osnovi je pa tudi res, da 80% programa nikogar zares ne zanima.

D3m ::

Kolikor sem dobil info so za prodajo vstopnic zadolžili nemško podjetje.

To je prvič, da so tako naredili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

xseki ::

nekikr je izjavil:

Pa saj ima deloma prav. Ženske skoke gledajo družinski člani nastopajočih. Skakanje čez pručko tudi ne zanima nikogar. Šele poleti pritegnejo ljudi. Cenejša vstopnica že od začetka bi marsikoga vseeno privabila, zdaj so vsi nastrojeni tako proti, da niti zastonj ne pridejo več (kar je tudi prav po svoje, najbolje glasujemo z denarnicami), ampak v osnovi je pa tudi res, da 80% programa nikogar zares ne zanima.

Drži. Planica je znana po poletih. Skoki do 100m pa ne zanimajo nikogar.
««
36 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se gremo Slovenci športni turizem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
662793 (1305) LynxEffect
»

Prilizovanje in nasploh "samovšečnost" Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8417060 (13893) ahac
»

Skoki - Vetrna izravnava (Wind compensation)

Oddelek: Šport
103708 (3013) msjr
»

Tina Maze 2. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15945670 (35447) WarpedGone
»

Megalomija ali polomija Univerziada leta 2013 v Mariboru? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27830330 (20210) Mati

Več podobnih tem