» »

Zavajanje pri prodaji avtomobila

Zavajanje pri prodaji avtomobila

Snowcookie ::

Potrebujem informacije in mogoče kakšen nasvet v zvezi z nakupon avtomobila. Zadeva je taka, da smo se odločili, da kupimo rabljen avtomobil star 2 leti. Avto je lep in ima malo prevoženih kilometrov. Kupili smo ga od preverjene avtohiše. Ampak zataknilo se je pri dejstvu, da smo mi zdaj tretji lastniki tega avtomobila, kar seveda nismo vedeli saj je bilo povedano, da ta avtomobil prodajajo prvi lastniki. Izvedeli smo tudi, da je bil avtomobil sprva testni... Kaj lahko naredimo? Imamo sploh kakšne pravice?

theBill ::

Kaj bi ti sploh rad dosegel, razveljavitev pogodbe in vračilo kupnine, delno vračilo kupnine?

Si prepričan, da ste tretji lastniki? Od kje tebi zdaj to? Kako to, da tega niste na spodnjem linku preverili pred prodajo? Ste sploh prebrali pogodbo pred podpisovanjem?

En čas je bila lastnica tudi avtohiša, zato je navedeno število različnih lastnikov 3, čeprav ga je v avtohišo prodal prvi lastnik. Gledati moraš število različnih uporabnikov. Preveri tu: https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl....

Drugače si pa preberi 37. člen ZVPot in pa podčlene: https://zakonodaja.com/zakon/zvpot/37-c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

knesz ::

Snowcookie je izjavil:

Potrebujem informacije in mogoče kakšen nasvet v zvezi z nakupon avtomobila. Zadeva je taka, da smo se odločili, da kupimo rabljen avtomobil star 2 leti. Avto je lep in ima malo prevoženih kilometrov. Kupili smo ga od preverjene avtohiše. Ampak zataknilo se je pri dejstvu, da smo mi zdaj tretji lastniki tega avtomobila, kar seveda nismo vedeli saj je bilo povedano, da ta avtomobil prodajajo prvi lastniki. Izvedeli smo tudi, da je bil avtomobil sprva testni... Kaj lahko naredimo? Imamo sploh kakšne pravice?

Če ste ga dobili za dobro ceno, bi ga na vašem mestu obdržal. Prvi lastnik, kot testni avto, je bila verjetno avtohiša, po nekaj malega je z malo kilometri kupil sedanji lastnik in sedaj vi. Velika verjetnost je, da ima avto realne kilometre in redne servise ter sledljivo zgodovino. Kot pravim, če je bila dobra cena, se na vašem mestu ne bi sekiral.

Snowcookie ::

sli smo delat servis k pooblascenem prodajalcu, kjer je bilo vozilo tudi (ocitno) prvotno prodano in ko je beseda stekla okrog avtomobila so nam povedali, da je ta avto bil v bistvu njihov testni in ko je imel prevozenih cca 2000km so ga pac prodali naprej in potem je spet bil prodan naprej... cena je bila taka kot je pac za vse ostale avtomobile tega modela in letnika. Ampak je slo za vec kot ocitno zavajanje saj so mi garantirali, da je od prvega lastnika... verjetno bo to vplivalo na ceno avta ko ga bomo prodajali naprej

Zgodovina sprememb…

sandmat ::

vam nudijo podaljšano garancijo, ki jo testni ponavadi imajo? recimo pri Renaultu lahko dobiš 4 leta brezplačno (sicer poznam samo 2 primera).

Arctander ::

Glej število uporabnikov, ne št. lastnikov.

Jaz sem na papirju 4. lastnik in 2. uporabnik.

1. lastnik je bila leasing hiša, 2. lastnik fizična oseba, ko je izplačala leasing in 3. lastnik avtohiša, ko je avto odkupila od te fizične osebe. Dejansko pa je avto od 1. dneva uporabljal samo en človek. Zato je najbolj merodajen podatek o št. uporabnikov.

Snowcookie ::

Piše
Število različnih lastnikov: 4
Število različnih uporabnikov: 3

Meni pa je avto bil "prodan od prvega lastnika"

Invictus ::

Potem pa pojdi tja in jokaj/teži njim, ne nam ...

Če ti "prvi lastnik" toliko pomeni ...

In dobi še kak popust. V obliki kakega zastonj servisa ali dva ... Sicer dvomim da ga boš dobil, ampak mogoče boš imel srečo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

theBill ::

Tu imaš nekaj uporabnih informacij, mi pa ni čisto jasno to žnaranje kljub temu, da je z avtom vse v redu. Kot je napisal Invictus, mogoče dobiš zastonj delo pri malem servisu, torej menjava olja + filtra.

http://www.informiran.si/portal.aspx?co...

Pri prodaji avtomobila ne bo nikogar zanimalo, ali bo tretji ali četrti lastnik (za večino šteje edino, če avto kupi od prvega lastnika). To da je bil avto testni, mu pa tudi ni treba povedat, ker nima nekega vpliva.

Ima avto kakšne težko rešljive skrite težave, da je od novega v dveh letih zamenjal že dva uporabnika pred vami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eUprava - status vozila (v postopku od...)

Oddelek: Na cesti
172891 (2137) zk_eu
»

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38783557 (33681) FlyingBee
»

Število lastnikov avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317567 (14945) St235
»

Rabljena vozila od večjih trgovcev?

Oddelek: Na cesti
153289 (2405) McClane
»

Kupujete rabljen avto? Vas zanima njegova zgodovina? Nič lažjega, tukaj je e-uprava! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8452702 (6986) karafeka

Več podobnih tem