» »

Nakup slovenske vinjete v Avstriji (oz. v EU)

Nakup slovenske vinjete v Avstriji (oz. v EU)

asdfgh123 ::

Danes sem kupil avstrijsko vinjeto v Sloveniji in slučajno vidim na računu, da ni upoštevan DDV. Zdaj me pa zanima, kako je, če bi kupil slovensko vinjeto v Avstriji? 110€?

kloko ::

V ceni avstrijske vinjete je že vračunan avstrijski DDV, a si pričakoval še slovenskega?

L.p., Kloko

asdfgh123 ::

Nisem vedel, da imajo avstrijci 0% DDV. Razen, če je na računu napačno navedeno, pa je že v osnovni ceni.
Sicer pa ko jaz kupujem v avstriji na firmo, je direkt netto cena (kar mi je jasno), če bi v Avstriji kupil slovensko vinjeto, pa kaj? SLO DDV obračunan v osnovno ceno, DDV na računu ni vštet?

kloko ::

>> Nisem vedel, da imajo avstrijci 0% DDV.
Vsak dan zvemo kaj novega...

>> Razen, če je na računu napačno navedeno, pa je že v osnovni ceni.
To sem ti že zgoraj napisal. Če še enkrat natančno pogledaš račun, boš verjetno ugotovil, da ne gre za to da je NAPAČNO navedeno, ampak NI navedeno, zakaj DDV ni obračunan.

>> če bi v Avstriji kupil slovensko vinjeto, pa kaj? SLO DDV obračunan v osnovno ceno, DDV na računu ni vštet?
Isto bi bilo, kot pri nas, le na računu bi morebiti z večjimi črkami pisalo, da je slovenski DDV že v osnovni ceni in avstrijski ni dodatno obračunan.

Vinjete so sicer tako pri nas kot verjetno tudi v Avstriji posebna kategorija in se ne vrača DDV, razen če ti je motorno vozilo namenjeno za opravljanje dejanosti, npr. taksi, avtošola ipd.

L.p., Kloko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL - nenormalno visoko carinjenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8722034 (9845) Daliborg

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13840003 (35784) Tilen
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395556 (4443) mlav
»

carina itd..

Oddelek: Loža
201434 (1024) Trdi

Več podobnih tem