» »

Kje kupiti računalniške komponente?

Kje kupiti računalniške komponente?

RAGAZ ::

V tej temi napišite kje najraje kupujete računalniške komponente.

  1. Kje se dobi najcenejše komponente (vključno z davkom in najcenejšim transportom, če je možno).
  2. Kateri so najbolj zanesljivi dobavitelji.
Razdelite v (če kupujete na več mestih):
  • Kupovanje v sloveniji
  • Kupovanje v Evropi
  • Kupovanje po svetu
Namen teme: Izpostavljanje najbolšjih dobaviteljev računalniške opreme v Sloveniji in drugje. Upam da ta tema me krši nobenih pravil foruma. Če jih se opravičujem in prosim da zbrišete temo. Postavljam jo zato ker je nisem najdel drugje. Če obstaja me prosim napotite na njo.
V nobenem pomenu nisem ekspert za računalnike. Samo delam logične zaključke.
  • poskusil klonirati: RAGAZ ()

RAGAZ ::

Ups. Dal sem jo v napačno kategorijo. Bom prenesel v Forum>>Strojna oprema>>Strojna oprema

Moderatorji prosim izbrišite če je možno.

solatko ::

Niti ni napačna tema - gre za pomoč bodočim kupcem, zato lahko tema kar ostane.
Sam osebno nabavljam vso tehnično robo v SLO, razen kakšnih posebnih komponent, katerih cena je pri nas previsoka ali se ne dobijo na našem trgu.

Kar se tiče računalniške robe, mi je najbolj pri srcu in denarnici Funtec, pred leti pa Dino in včasih tudi pokvarjeni AGT.

Res je, da lahko z nakupom v tujini prišparaš nekaj denarja, vendar te potem vsaka reklamacija, dodatno stane (pošiljanje v tujino), je pa res, da so reklamacije v tujini, praviloma hitreje rešene in večinoma ugodno za potrošnika, kar pri nas ni ravno pravilo.

Če imaš firmo, se da tudi pri naših uvoznikih dogovorit za lep rabat, ki ga lahko deliš s stranko in so tudi nakupi pri nas, za končnega uporabnika, lahko dost ugodni, imaš pa manj problemov, če stvari ne delujejo, kot bi morale.
Nastane namreč velik problem, če gre tvojemu dobavitelju v tujini, posel slabo in nimaš kupljene, pokvarjene robe, komu reklamirat, razen po postopku RMA, kjer pa ni nujno, da ti veljajo enaki garancijski pogoji, kot ti jih da dobavitelj in ti naprej kupcu.
V takem primeru imaš lahko kar veliko izgubo s poslom, ki si ga naredil in takrat prišparal nekaj €.
Delo krepa človeka

AnotherMe ::

solatko je izjavil:


Sam osebno nabavljam vso tehnično robo v SLO, razen kakšnih posebnih komponent, katerih cena je pri nas previsoka ali se ne dobijo na našem trgu.

Kar se tiče računalniške robe, mi je najbolj pri srcu in denarnici Funtec, pred leti pa Dino in včasih tudi pokvarjeni AGT.


Enako tudi jaz... Kako malenkost vzamem tudi pri lokalnem prodajalcu, ce ni prehude razlike v ceni.

lonewolf_ ::

Ponavadi vzamem tam, kjer je ceneje (Funtech, dinokomp, mimovrste, ideo). Ko naročam več stvari pa sem recimo s petimi nakupi prišparal okoli 500€ s tem, da sem naročil iz Nemčije (hardwareversand). Ponavadi se do dva artikla ne splača jemat iz Nemčije, ampak če je roba na zalogi pride prej, ko pa če pri nas naročiš (funtech in mimovrste so približno enako hitri, če je na zalogi).
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

c3p0 ::

Več ali manj vse kar je večje od miške iz .de, ponavadi že na enem artiklu dobiš not poštnino.

RAGAZ ::

Me veseli da lahko prispevam k kvaliteti foruma.
Upam da se bo tale tema lepo razvija dalje.
Bi jo pa mogoče bilo smiselno dati kar v "Forum>>Strojna oprema>>Kje kupiti?" (če je že "Kaj kupiti" tudi tam) samo v razmislek.

Edit:
Aja pa kloniral sem jo takoj, ko sem opazil, da bi jo bilo mogoče bolj smiselno vstaviti v
"Forum>>Strojna oprema>>Strojna oprema>>Kje kupiti računalniške komponente?".
Predno sem vedel da je to prepovedano tako da je potrebno eno v vsakem primeru izbrisati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RAGAZ ()

DeeJay ::

Sam kupujem v večini pri hardwareversand (https://slo-tech.com/forum/t588643), saj je s poštnino vred lahko cenejši tudi do 30%. Obvezno pa kupovat preko idealo.de + nucat aktualne kupone.

solatko ::

Tudi sam sem pred leti razmišljal o nakupih v tujini, ker pa sem pri nekaj znancih dobil informacije glede reklamacij in potem problemov s strankami, mi je tako razmišljanje ostalo nekje zadaj.
Seveda bi se odločil za to, če bi bili pogoji in cene veliko boljši, kot doma in predvsem, če bi kupoval zase, nikakor pa ne za nekoga drugega. Znajo biti problemi z garancijo, vračili blaga precej dražji, kot prihranek.
Delo krepa človeka

Machete ::

Kar sploh ni res. Večina prodajalcev nudi zastonj poštnino nazaj. Sprintaš kodo, na pošti ti jo samo poskenirajo in greš brez da bi zapravil cent. Seveda mora biti roba taka in pakirana kot to želijo v tgovini.
Reklamcije v Nemčiji sem vse rešil hitreje kot v Sloveniji.
Večino še isti dan kot dobijo tvoj artikel pošljejo novega. Nič ne čakaš na servis in podobna jajca.
Če ni zadeve na zalogi ali ni smisleno servisirat, ti vrnejo kupnino. Prav tako praktično instantno.
Pri nas se pa jajcaš itd.. Če nisi ravno iz kraja kjer si kupil, pa imaš isto ali prevoz nazaj ali poštnino itd..
Torej solatko, daleč od tega kar si ti napisal. Tujina je pri reklamacijah še veliko hitrejša in ugodnejša od domačih trgovin. S tem da so že v štartu 20-30% cenejši.
Znotraj EU kupim karkoli, brez strahu. Seveda pa najprej pogledam domači trg, ampak se v 99% žal bolj splača iz tujine.

RAGAZ ::

Machete je izjavil:

Tujina je pri reklamacijah še veliko hitrejša in ugodnejša od domačih trgovin. S tem da so že v štartu 20-30% cenejši.
Znotraj EU kupim karkoli, brez strahu. Seveda pa najprej pogledam domači trg, ampak se v 99% žal bolj splača iz tujine.


Če je to res, da so bolj profesionalni v tujin, kot pa naši prodajalci (kar z lahkoto verjamem) je najverjetnejša destinacija za nakupe Nemčija, je tako?
V nobenem pomenu nisem ekspert za računalnike. Samo delam logične zaključke.

koliko ::

solatko ::

Machete - Vse v redu in prav, problem nastane, ko tvoj nemški dobavitelj zapre vrata trgovine. Takrat ti ostane edino RMA, če se garancija pri bivšem prodajalcu ujema časovno z garancijo proizvajalca. Če to ni tako, se pa lahko hebeš in lepo požreš strošek, nabave nove komponente (govorim o nakupih komponent za stranke, ki naročijo izdelavo računalnika po željah).

Kar nekaj trgovin letno zapre svoja vrata v A in D, pa verjetno v I ravno tako.

Lahko pa potrdim to, da so zunaj, glede reklamacij veliko hitrejši in praviloma v + stranke, seveda dokler normalno poslujejo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

hojnikb ::

> Kar nekaj trgovin letno zapre svoja vrata v A in D, pa verjetno v I ravno tako.

zato pa ne kupuješ pri čungalunga trgovinah, ampak pri uveljavlenih, ki so že nekaj časa na sceni..
#brezpodpisa

solatko ::

hoh.de je bil kar uveljavljen, se ti ne zdi. Kupuješ pa sicer tam, kjer pošiljajo v SLO (na žalost je takih premalo) in, kjer te pride najceneje, če kupuješ pri uveljavljenih, pa ne prideš dosti ceneje skozi, razen ob razprodajah.

In ti imaš seznam čunga lunga trgovin za A in D, kot na primer za SLO (AGT,.....)?
Delo krepa človeka

Machete ::

Trgovine se zapirajo tudi v SLoveniji. Je pa majhna verjetnost, da bo nek velik trgovec čez noč ugasnil.
In ponavadi se kupuje pri takih, torej velikih. Ker imajo dobre cene, ravno zato, ker imajo dober rabat na količino, dober glas in zaupanje kupcev. Torej če ti rata spravit nek svoj izdelek v neko veliko trgovino si delno zmagal, četudi ni najboljši na trgu, za njim stoji še nekdo (trgovina), ki mu ti zaupaš, in ti to prodajo.
Tudi procentualno malo komponent oz. vsega kupljenega blaga na svetu gre nazaj v reklamacijo.
Torej je že tu primarno sekiranje zaradi garancij malo odveč, seveda pa je dobro biti miren.
Jaz govorim za osebne nakupe. Ko pač kupiš neko elektroniko parkrat na leto ali še to ne. Pa nekaj tam, nekaj drugje, malo brskaš.
Če pa si podjetje, v tvojem primeru, da sestavljaš kompe ali preprodajaš komponente, potem ti ne ostane drugega, kot da veš kje in pod kakšnimi pogoji nabavljaš. Verjetno imaš zraven še pogodbo z dobavljalcem itd.. in se potem še manj sekiraš, da ti nebi servisirali robe, ker se o tem vse dogovoriš prej. In tudi ne skačeš od trgovine do trgovine po netu. Razen če za sosede tri PCje na leto sestaviš.
Nebi mešal ali si podjetje ali pa oseba, ki kupi sem pa tja za lastno uporabo. S tem da kot podjetje, lažje veš kdo pije in kdo plača v primeru zapletov. Vsaj moral bi, če se zadeve lotiš profesionalno.

hojnikb ::

>hoh.de je bil kar uveljavljen, se ti ne zdi. Kupuješ pa sicer tam, kjer pošiljajo v SLO (na žalost je takih premalo) in, kjer te pride najceneje, če kupuješ pri uveljavljenih, pa ne prideš dosti ceneje skozi, razen ob razprodajah.

sej hoh.de še vedno obstaja..
#brezpodpisa

DeeJay ::

hoh.de obstaja, ker je to blagovna znamka in ne podjetje. Podjetje je bil getgoods, ki je propadu, zdej je pa conrad kupu hoh.de kokr vem.

solatko ::

Machete - Če se podjetje ukvarja s sestavo, potem je to v redu, za 2-3 mašine na leto, pa je rizik prevelik in razlika premajhna.

Procentualno res ni veliko reklamacij, se mi je pa že zgodilo, da MB za 300+€ ni dala nič od sebe, da je bil v kompletu RAM-ov eden zanič, da disk ni deloval, grafična kartica tulila......, na srečo pri domačih prodajalcih in je bila zadeva rešena takoj, če pa se ti zgodi pri naročilu na nek rok, da ti pol komponent ne dela v redu, je pa heba naročniku to razložit.

Itak pa večina naročnikov, ki naroči danes, bi rado imelo stvar že včeraj.

Hoh.de je šel v stečaj in ga je prevzel conrad, vendar o reklamacijah komponent, za katere je bil garant hoh, nočejo kaj dosti slišat.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806392189 (58786) Nwanko
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507277343 (112129) darkolord
»

EU preiskuje kartel proizvajalcev elektronike

Oddelek: Novice / Tožbe
4112158 (9501) k4vz0024
»

Nakup high - end gaming računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5910010 (8409) koliko
»

tuje spletne trgovine (hod.de) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8615059 (9523) lambda

Več podobnih tem