» »

32LG2000-no headphone output-kaj zdaj??

32LG2000-no headphone output-kaj zdaj??

barocco ::

lp. že nakaj časa me bega,kam oz. kaj potrebujem, da bi lahko poslušal TV preko slušalk ali pa med igranjem xbox360.
imam vse vrste čuda izhodov za headphones pa ne:( ,še moj 10 let stari katodni tv ga ma.
prosim za nasvet ,kaj naj kupim oz. kaj potrebujem ,kje kupim...,da bi na LCD32"L2000 priklopil slušalke.
hvala

St235 ::

??????????????????????

Si ziher da ni? Ker, če pogledaš na http://www.plasma-lcd-crt.com/tvs/manuf... ti pod specifikacijami piše,da ima headphone jack. Skoraj ne verjamem, da obstaja tv brez tega.

Da slučajno ne gledaš na zadnji strani? za slušalke je ponavadi nekje pri strani ali pod zaslonom, majhna črna lunknja.

barocco ::

sm pogledal ja in piše da ima headphone jack.
en izhod je: optical digital audio out=kvadratna mala vratca
drugo je audio in(rgb/dvi)- okrogelTEGA,sem sprobal 100krat tega z rač. slušalkami... ,pa nič.
mam 2 HDMI-JA
KOMPONENTNI ZA 5 ČINČEV(kratkih)
2 * SCART
RGB
in AV IN 3 rumen ,bel in rdeč izhod
USB SERVICE ONLY
te izhode mam.
sm pogledu povsod,prjatu ma model mlajšega pa ga ma ob strani . ne vem čudno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barocco ()

barocco ::

EDINO v tega- audio in(rgb/dvi) pašejo slušalke oz. činč ,pa se vseeno sliši zvok iz TV-ja.
mogoče moram, pa kupit originalne slušalke, pa še enkrat probat. za znort

mihec87 ::

http://www.adslzone.net/postt224599.html
Si pogledal na strani tv-ja

barocco ::


ja točno take izhode imam ,samo, na desni stranici imam glavne funkcije(MENU ,INPUT OK,VOLUME,PROGRAM) ,v primeru ,da se pilot pokvari...
nimam ,pa tistega,KAR IŠČEM izhoda za slušalko ,sem označil,na sliki.
kaj pa una dva ki sem jih obkrožil??se da nanj priključit slušalke?
sem pregledal vse. a je možno ,da je napaka in so pozabli narest lukno-vem neumno vprašanje,ampak kaj naj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barocco ()

shinko ::

ti priklopi so na levi strani televizije, ne na desni. Vsaj na mojem 32LG5000

St235 ::

Res čudno, če ne boš nikjer našel luknje za slušalke ostane edina rešitev ki jo vidim, da dobiš ven zvok preko SCART.

barocco ::

shinko je izjavil:

ti priklopi so na levi strani televizije, ne na desni. Vsaj na mojem 32LG5000

na levi stranici TV pa imam AV IN 3- prva lukna je za video druga za mono tretja pa za stereo.
a je možno ,da so pozabili vgraditi headphone v TV??

St235 je izjavil:

Res čudno, če ne boš nikjer našel luknje za slušalke ostane edina rešitev ki jo vidim, da dobiš ven zvok preko SCART.

KAJ pa potrebujem oz. nankak način dobim zvok prek scarta.
a obstaja kaka zadeva ,da kupim slušalke brezžične ,pa nekako to povežem na tv.al pa kaka druga opcija??
hvala za mnenja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barocco ()

barocco ::

ma za po.....t, v navodilih ,ki sem ga dobil zraven ,kaže da imam headphone socket(except for 19/22LS4D*,32/37/42LG20**).
ne vem več kaj naj . ali je možno kupit zvočnike za TV nato na zvočnike napelat slušalke,ker drugače bom vse stran vrgu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barocco ()

St235 ::

Rabil boš tole:

Vtakneš v scart nastaviš out in potem boš rabil tole:


V to utakneš slušalke in v teoriji bi moralo delat


Edino rabil boš slušalke na katerih se da nastavljat glasnost, ker nastavitve na TVju se ne prenašajo na scart izhod.

Možno da bi šlo tudi brez scart pretvornika, preko rdeče belega vmesnika pri strani. Odvisno od TVja. Pri mojem je tako , da audio out samo na scart 1 dela ne glede na to kaj je input signal.

Opcija je tudi da kupiš surround/stereo ojačevalec ,ki ga priklopiš na optical digital audio out in potem priklopiš slušalke v receiver.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

barocco ::

res hvala za nasvete .
bom probal kar razdelilec z dvema činčoma kupit-kje dobiti oz. kupit??
ALI JE nasploh bolje KUPITI surround/stereo ojačevalec . bi prosu za kak link,da ne zafrknem spet kej.


off topic-mi je žal ,da sem sploh kupu ta tv so obljubljali(prodajalci- boga) da podpira vse .....,pol pa mi montirajo(digitalna tv) cisco-ta namest kartice pri digitalnem trojčku-paše izhoda za slušalke ni.

St235 ::

Nakup ojačevalca je smiselen samo, če imaš namen zraven kupit tudi ustrezne zvočnike. Sploh za 5.1 pa je pomembno, da imaš tudi možnost pravilno razporedit zvočnike. Samo zaradi vhoda za slušalke tak nakup seveda ni smiseln, razen če se ti kje valja kak star stolp ali ojačevalec.

Pri nakupu ojačevalca je bistveno to da paziš, da podpira vse božje standarde tudi preko HDMI (da ne boš rabil menajt, čez pol leta) ter da ima ločene vhode za vsak kanal, če ga boš kdaj želel priklopit na računalnik in si boš zaželel prostorski zvok.

Kaj konkretno kupit pa bo povedala tvoja denarnica. RAčunaj da za ojačevalec in zvočnike boš skeširal najmanj 500€, oziroma še kakih 100 več če boš kupil woofer. Seveda pa pri HI-FI velja načelo sky is the limit.

kable pa imajo načeloma v vseh štacunah z Hi-Fi, najceneje boš prišel čes pa s kakšnim ebayem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

barocco ::

ne tolk dnarja,si pa ne morem privoščit za ojačevalec ipd
Bom šel v kako trgovino in kupil,činča z izhodom na slušalke.
kaj pa če bi si v goblinu kupil :Turtle Beach Wireless Headset Ear Force X31 brezžične slušalke in ga priklopil na xbox...
http://www.goblin.si/xbox-360/dodatna-o...
kaj pa ta opcija??

St235 ::

Seveda to je rešitev, smo tukaj gre samo za zvok z xboxa. z televizije naprimer ne bo šlo. Če rabiš samo xbox pol je to ok rešitev.

MonkeyHead ::

emm barocco to sceno imam jaz doma


in ne potrebujem.

Potreboval pa sem jo, pred 3 leti 2× ali 3×, da sem stremal video iz nokie N95 tako da je to praktično novo.

Če potrebuješ se lahko dogovorima, da ti to pošljem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop glasbenega stolpa na TV

Oddelek: Zvok in slika
137425 (3032) matjazekk
»

Zvok iz novejšega TV-ja na starejši Home Theater System

Oddelek: Zvok in slika
212184 (1664) gumby
»

Priklop navadnih slušalk na optični audio izhod?

Oddelek: Zvok in slika
294996 (4597) Janac
»

zvok šumi v primeru uporabe 2 kanalov

Oddelek: Zvok in slika
162037 (1864) DejaVu
»

WD TV HD Media Player + 5.1 Surround zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
113894 (3637) Okapi

Več podobnih tem