» »

SiOL box

SiOL box

Valuk1 ::

Alo,

imam en viška SiOL box in novega ponudnika internetnih storitev + TV, vse preko kabelskega sistema.
Ker je TV sprejemnik pri tem operaterju totaln crap, me zanima, če lahko priklopim gor SiOL box in bo delovalo?

Se pravi, je že kdo probal kaj takega, da je s Siol boxom gledal TV drugih ponudnikov?

Hvala!

Kurzweil ::

Ne bo delovalo. Seveda ima vsak operater gor svoje nastavitve, drug firmware,... sicer pa probaj, nimaš kaj zamočit.

telexdell ::

Preko kabelskega sistema bi stvar morala delovati.

Sicer pa- če imaš Box ga priključi, saj več kot da ne dela, se ne more zgoditi.>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Dzombic ::

Danes vklopim youtube aplikacijo na boxu in piše :

Spoštovani uporabniki,
podpora aplikaciji YouTube je bila s strani ponudnika (Google) žal umaknjena in tako na BOX-u ni več dosegljiva.
Hvala za razumevanje.

eniLS ::

Ja, tudi pri meni ne deluje več youtube na siolbox-u. Ve kdo morda ali bodo kaj uredili? Ker sem ga kar pogosto uporabljal.

18Jerry18 ::

eniLS je izjavil:

Ja, tudi pri meni ne deluje več youtube na siolbox-u. Ve kdo morda ali bodo kaj uredili? Ker sem ga kar pogosto uporabljal.

Youtuba ne bo več na siolbox-u zaradi odločitve Googla, da onemogoči podporo za predvajanje na napravah STB.

eniLS ::

Škoda, bomo pa kako drugače. :)

Runnagain ::

Hja, google postaja monopolist!

MarStre ::

Google postaja res nekaj ***. Viral Player ne dela več na Androidu (stara verzija ki je omogočala poslušanje z izklopljenim ekranom).

Kmalu kojo začel še med maile štulit reklame.

r3dkv1c4 ::

MarStre je izjavil:

Google postaja res nekaj ***. Viral Player ne dela več na Androidu (stara verzija ki je omogočala poslušanje z izklopljenim ekranom).

Kmalu kojo začel še med maile štulit reklame.


pvstar+
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

MarStre ::

r3dkv1c4 je izjavil:

MarStre je izjavil:

Google postaja res nekaj ***. Viral Player ne dela več na Androidu (stara verzija ki je omogočala poslušanje z izklopljenim ekranom).

Kmalu kojo začel še med maile štulit reklame.


pvstar+


Can no longer use PVStar to watch YouTube videos. Unless they find a workaround, I have no more use for PVStar. Will change my vote if this changes.

Enron x86 ::

@MarStre, poskusi BGtube. Aplikacijo so sicer umaknili iz trgovine Google Play, se pa dobi apk, ki zaenkrat še deluje.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Dzombic ::

You Tube na Siol Boxu spet dela...hvalabogu...izgleda, da smo ga meseca maja z druzbo prevec forsirali :)

blaz87 ::

Pojavil se mi je problem. Potegnil sem si kabel iz modema cca 30 metrov. Zdaj se mi je pa pojavil problem. Internet mi dela ok, normalno. S televizijo pa imam križ že dva dni. Prikaže menije, lahko izbiram program vse, a ne prikaže slike.

Imel že kdo mogoče podobne težave? Zadeva dela ok sem preveril na drugi 2meterski liniji.

Kaj bi lahko bilo narobe?

...:TOMI:... ::

Kabel je problem.
Tomi

MacGyver141 ::

A si mogoče že probal resetirati modem? Nazadnje je to meni pomagal, ko nikakor nisem moral spraviti slike na tv. Ko sem pa ta isti kable priklopil na pc, sem pa komot dostopal do modema.

blaz87 ::

Resetiral modem. Sprobal boxa.

Tomi je rekel da je kabel problem.. Kaj misliš s tem? Priklopi ali dolžina?
Je zanimivo da tudi drugi box ne dela na tem priklopu. Isto vse meniji, predvajanje vsebin za predogled gre, naročil bi se lahko na programe a gledati jih ne moreš. Tema...

...:TOMI:... ::

Kabel je najbrž preslab. Ali je preslabo stisnjen ali je kje defekten... Ali pa imaš parice zamešane med sabo oz. nisi delal po standardu.
Tomi

M1tj4 ::

Si prepričan, da si priključil na istem portu na modemu, kot takrat na 2m kablu? Siol box dela samo na portu, ki je konfiguriran kot TRUNK. Torej ima oboje internet in video stream. Sicer pa lahko porte na modemu sam konfiguriraš po želji, kar pa že veš :)

Sssaga ::

TV dela na obeh. Sprobano.

Mi dela na 'video' in 'trunk'. Ostala 'data' porta sta za net.

Siol Box S.

blaz87 ::

Ima kdo izkušnje. Imam do routerja pripeljan en utp kabel, nastavljen na trunk v modemu. Router je wr1043nd v1.8, nameščen openwrt(trenutno)

Nevem nastaviti, da bi mi delal siol box. Net dobi, ne prikaže pa slike. Router je vmes zaradi tega, ker bi se uporabljal tudi internet.

Vsaka pomoč več kot dobrodošla.

toplakd ::

Jaz sem na ADSL modemu imel trunk do navadnega switcha, od tam pa na siol box, TV, konzolo in računalnik.
Sedaj na VDSL modemu uporabljam isto in mi dela bp.

MacGyver141 ::

blaz87 je izjavil:

Ima kdo izkušnje. Imam do routerja pripeljan en utp kabel, nastavljen na trunk v modemu. Router je wr1043nd v1.8, nameščen openwrt(trenutno)

Nevem nastaviti, da bi mi delal siol box. Net dobi, ne prikaže pa slike. Router je vmes zaradi tega, ker bi se uporabljal tudi internet.

Vsaka pomoč več kot dobrodošla.


Ali imaš BOX ali BOX S? Če imaš BOX, ga lahko priključiš naenkrat preko wi-fi in kabel. Kabel v modem in wi-fi na ruter. Tako boš dobil sliko (preko UTP) in internetno povezavo (preko wi-fi).

Zgodovina sprememb…

luuxiii ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287638 (4454) Vaseer
»

Siol box + router

Oddelek: Omrežja in internet
255361 (3702) Daniel
»

Zamenjava diska v Siol boxu z večjim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
235131 (2100) kozorog
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198238 (4131) kihc
»

Nadomestilo siolovega modema

Oddelek: Omrežja in internet
102318 (1839) telexdell

Več podobnih tem