» »

Nadomestilo siolovega modema

Nadomestilo siolovega modema

t0mekk ::

Lep pozdrav, zanima me s katero zadevco bi lahko nadomestil siolov modem ali pa, če je možno kje v nastavitvah siol modema nastavit da mi po enem kablu teče in video in data? hvala

Chev ::

Trunk je to.

192.168.1.1 user, user, pa si nastavi.

t0mekk ::

Ok, vendar mi preko tv boxa (ni od siola) dela samo internet in ne tv, preko ruterja (wrt54gl) deluje vse bp. Torej..še vedno iščem rešitev

krepki ::

In kaj sploh ustvarjaš,kaj hočeš naredit?

mitja73 ::

t0mekk je izjavil:

Ok, vendar mi preko tv boxa (ni od siola) dela samo internet in ne tv, preko ruterja (wrt54gl) deluje vse bp. Torej..še vedno iščem rešitev

A imaš LAN kabel na praven izhodu, ker samo mislim da na 3 izhodu ti bo delal TV, na ostalih pa ne.

BC3 ::

jaz sem lahko nastavil televizijo na vse izhode, nisem pa mogel imeti oboje na enem.

black ice ::

mitja73 je izjavil:

t0mekk je izjavil:

Ok, vendar mi preko tv boxa (ni od siola) dela samo internet in ne tv, preko ruterja (wrt54gl) deluje vse bp. Torej..še vedno iščem rešitev

A imaš LAN kabel na praven izhodu, ker samo mislim da na 3 izhodu ti bo delal TV, na ostalih pa ne.

Odvisno kako nastavis. Privzeto je tako kot si napisal

t0mekk ::

Zamislil sem si povezavo:

Siol modem - android tv box (se pravi data in video čez en kabel)

Zdaj na trunk (1) mi ne dela, oz dela samo data
Trenutno je na 1 vhodu (trunk) siol box

telexdell ::

Siol modem nastaviš na vratih, kamor priključiš android TV box nastaviš na Trunk. V android boxu nastaviš navidezni kartici z Vlan 0 (internet) in Vlan 3999 (televizija).

PS- kako to nastaviš na Androidu nimam pojma. Sam pa sem to naredil na Winsih (Teaming) in Linuxu. Tako po enem kablu gledam IPTV na laptopu in preko Xtreamerja na televizorju v dnevni.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

GeForce ::

telexdell je izjavil:

Siol modem nastaviš na vratih, kamor priključiš android TV box nastaviš na Trunk. V android boxu nastaviš navidezni kartici z Vlan 0 (internet) in Vlan 3999 (televizija).

PS- kako to nastaviš na Androidu nimam pojma. Sam pa sem to naredil na Winsih (Teaming) in Linuxu. Tako po enem kablu gledam IPTV na laptopu in preko Xtreamerja na televizorju v dnevni.

Torej če prav razumem se da preko enega kabla speljati internet in video naenkrat?

Se pravi, da bi se dalo to narediti tudi preko ruterja....torej da je ruter priklopljen na trunk port na ruter pa SiOL BOX in dela tako TV kot internet na ruterju?

telexdell ::

Če boš na usmerjevalniku razdelil Trunk signal na podatkovni in video potem boš moral do android box-a voditi dva kabla ali video po kablu in podatke brezžično (imaš vgrajeni dve kartice?). Če boš pa v usmerjevalniku nato enostavno spojil oba signala moraš pa skrbno nastaviti požarni zid, saj ima SIOL v svojih modemih vgrajeno detekcijo video signala. Če video signal zazna na podatkovni liniji se modem zablokira.
Lahko pa na usmerjevalniku spremeniš multicast video signal v unicast s pomočjo programa Udpxy, potem pa zgornjih težav ne boš imel.
Meni osebno se najbolj elegantna rešitev zdi, da se podatkovni in video signal razdelita šele v napravi. Je precej manj možnosti, da gre kaj narobe.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
288128 (4944) Vaseer
»

Siol box + router

Oddelek: Omrežja in internet
255597 (3938) Daniel
»

Modem -> Router, statičen IP

Oddelek: Omrežja in internet
173096 (2770) crniangeo
»

Siol IPTV - 2 switcha in trunk

Oddelek: Omrežja in internet
118846 (8098) liver
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
195006 (4209) CyberDuck

Več podobnih tem