» »

Zamenjava diska v Siol boxu z večjim?

Zamenjava diska v Siol boxu z večjim?

Marvin ::

Torej, sem na optiki in HD snemanje mi precej hitro zafila disk na Boxu (320GB verzija). Telekomovci žal kratkovidno ne ponujajo nobene opcije nadgradnje diska oz. niti prodaje Boxa z večjim diskom. Njihov support me napoti na RAM2 (uradni servis), ki naj bo ponujal vsaj zamenjavo diska z večjim (na račun izgube garancije, eh). No, na RAM2 mi pa povejo, da oni tega ne delajo, sploh. Torej ni niti neke pol-uradne možnosti, da bi mi disk v box-u zamenjali z večjim.

Sem malo iskal tu, pa ne najdem nobene teme o tem - ni dejansko še nihče izvedel tega, da bi skupaj spravil kakšen vodič? Če se da tako, da bi tudi prekopiral obstoječe posnetke na nov disk?

black ice ::

Za kloniranje lahko uporabiš orodje dd.

S Siol Boxom se nisem pretirano ukvarjal, ker se na njem večino časa nabira prah. Sem pa pred časom zasledil, da je skoraj nemogoče dostopati do posnetkov na disku. Je že kakšna rešitev?

misek ::

Pri uporabi orodja dd nad celotnim diskom bi novi večji disk bil uporabljen ravno toliko, kot je velikost starega manjšega diska.

Marvin, lahko disk odstraniš in priključiš na en Linux sistem? Da vidiš kako je sploh organiziran (particije, datotečni sistem, ...).

Marvin ::

Ne bi šel odpirat tega na pamet... sem vprašal serviserja in mi je odsvetoval, baje da se niti ne da lepo priti do diska, da bi se ga samo zamenjalo. Linuxa tudi ne obvladam, pa box uporabljam vsakodnevno, tako da extended downtime ne pride v poštev. :D

misek ::

Potem pa boš moral počakati na en preverjeni tutorial. Ko/če bo obstajal.

Marvin ::

Težko verjeti da ni nobenih informacij glede tega glede na koliko tisočev boxov je po Sloveniji...

black ice ::

misek je izjavil:

Pri uporabi orodja dd nad celotnim diskom bi novi večji disk bil uporabljen ravno toliko, kot je velikost starega manjšega diska.

Marvin, lahko disk odstraniš in priključiš na en Linux sistem? Da vidiš kako je sploh organiziran (particije, datotečni sistem, ...).

Resizaš particijo. Je pa lažje če uporabiš imaging software ala Clonezilla.

jstok84 ::

Živjo, pravkar sem zamenjal disk na siol boxu, 500gb dela kot urca če koga zanima lahko povem kako se zamenja...

Scorpia ::

Napisi vodic tle, da bo lahko se kdo v iskalniku nasel resitev.
////

jstok84 ::

Ko dobim dostop do boxa bom napisal vodič, se bom potrudil s slikami....

Vlayke ::

Ko dobim dostop do boxa bom napisal vodič, se bom potrudil s slikami....


@jstok84: si imel kaj časa za navodila? :-)

Če ne, za začetek samo povej ali je dosti disk samo zamenjati ali pa je treba še na kak način klonirati vsebino.

lp,
Vlayke

FlyerSG ::

Živjo, imam 1 TB 2,5" disk, ki bi ga želel vgraditi v SiolBox, pa me zanima, če je jstok84 že napisal kakšen vodič oz. navodila?
Hvala lepa.

Care87 ::

Živjo.Zanima me ali se da prek enega kabla priklopit z swtchem router ter siol box?Zanima me samo ce bo deloval siol box bp?
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

Care87 ::

Oziroma ali bi lahko prek tega routerja povazal siol box (TP LINK WR941N)?
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

sirotka ::

na modemu daj na trunk port in naj bi delalo. Lahko pa kabel razcepiš.

toplakd ::

Jaz mam na modemu nastavljen port trunk, na ta port povezan switch ter priklopljen Siol Box, TV in rPi. Dela vse BP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Care87 ::

sirotka je izjavil:

na modemu daj na trunk port in naj bi delalo. Lahko pa kabel razcepiš.

Kje to na modemu al na routerju (in kaj je trunk port)?
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

NejcSSD ::

Na modemu.

Greš v Port Configuration :)
192 168 1 1
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Care87 ::

js tega port configuration ne vidim nikjer v meniju
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

NejcSSD ::

http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/...
Tukaj najdeš svojega verjetno.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

toplakd ::

No, vsaj na starem modemu sem mel tak nastavljeno ko sem imel še kombinacijo Boxov in starig Sagem STBjev.
Ko so mi prišli preklopit na VDSL so prinesli Fritzbox (rekli da tastari Sagem komunikatorji ne bodo delali) so
zadevo skonfigurirali na Box oz Box S. Zadeva dela sedaj isto kot prej na starem modemu kateremu si za BOX
moral določit trunk port.

Za switch sem 100% da bo delalo, ko sem pa nekaj probaval preko enega dodatnega ruterja (WR54GL) pa se mi
je zadeva vedno sesula čim sem se s kakšno brezžično napravo konektal na tisti ruter. Tako da sem na koncu
ostal na navadnem switchu.

LP

Care87 ::

A pol je najboljše če si switch kupim pa tako naredim
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

toplakd ::

Če imaš kak ruter doma, potem stestiraj. Te stane samo tvoj čas.
Men je tudi v lokalni računalniški trgovini dejal da nebo delalo če bom switch gor priklopil.
Pa sem na koncu vseeno probal, ker sem mel doma in zadeva špila tip top.

kozorog ::

jstok84 je izjavil:

Živjo, pravkar sem zamenjal disk na siol boxu, 500gb dela kot urca če koga zanima lahko povem kako se zamenja...



Ljudje sprašujejo ali dela samo zamenjava diska v boxu ali je potrebno več,daljši proces ...

Teško odgovorit.
Predvidevam ,da "ne" deluje ,

samo menjava diska za večjega, po tem postu,ker je na nek način sendvič sporočilo tole.Ker piše dela kot urca ..napišem kako gre...če koga zanima?

KO je rabu kaj ,je bil na forumu..zdej ko v("n")as j... . ko ga ne rabi.
Teško je odgovorit z "da" dela samo menjava in "ne" ne dela samo menjava diska.
(Ja ,pa sigurno nima obkljukano; ob odgovoru mi pošlju na e-pošto.)
Jaz sem zmeraj drugač gledal na take stvari.Če meni dela nekaj,zakaj nebi drugim tudi delalo.Pa tudi meni so ljudi pomagali že in to dobesedno z nekaterimi programi za pc recimo.😉


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287740 (4556) Vaseer
»

Siol box + router

Oddelek: Omrežja in internet
255413 (3754) Daniel
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198263 (4156) kihc
»

SiolTV/T2 internet - Siol Box TV + DLNA - je možno?

Oddelek: Omrežja in internet
112665 (2264) levaky
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
194926 (4129) CyberDuck

Več podobnih tem