» »

Racija v Stockholmu zaradi The Pirate Baya

1
2
3

smash ::

kako niso predragi...?? eni majo 500€ plače, od tega je 300€ položnic, 100€ za vrtec in 100 za hrano... kolk filmov misliš da si ogledajo na mesec?

Spc ::

nekikr je izjavil:


Glasba je tako zanič, ampak kradeš jo pa vseeno.

Danes ni potrebe krasti glasbe, saj imajo glasbeniki na youtube-u vse svoje pesmi, ki se ko gledaš video avtomatsko prenesejo na tvoj disk.
Tako da res ni potrebe po kraji, saj se glasba sama namesti na disk, tudi če jim ti nisi dal dovoljenja za to.

:)
 

smash ::

Spc je izjavil:

nekikr je izjavil:


Glasba je tako zanič, ampak kradeš jo pa vseeno.

Danes ni potrebe krasti glasbe, saj imajo glasbeniki na youtube-u vse svoje pesmi, ki se ko gledaš video avtomatsko prenesejo na tvoj disk.
Tako da res ni potrebe po kraji, saj se glasba sama namesti na disk, tudi če jim ti nisi dal dovoljenja za to.

:)


kam se prenese? kam na disk? dej link

nekikr ::

smash je izjavil:

kako niso predragi...?? eni majo 500€ plače, od tega je 300€ položnic, 100€ za vrtec in 100 za hrano... kolk filmov misliš da si ogledajo na mesec?

Toliko kot jih je brezplačno na TVju. A morajo imeti univerzalno pravico do vse možne vsebine samo zato, ker so revni? A če se meni zdi smučanje predrago, se potem lahko zastonj vozim gor in dol po smučišču? Mislim, nihče nima nič manj zaradi tega.

Machete ::

Točno tako. Jaz sicer vsakemu privoščim 2k plače in vse filme tega sveta. Ampak tudi sam si stavi, ki si je nemorem privoščiti ne kupim.
Če je nekdo slabše situiran, ne pomeni, da mu mora biti pa zato vse dostopno.
Sicer je kruto, ampak tako je civilizacija zgrajena od prvih skupnosti v jamah do danes.
Še bolj kruto pa je, da samo tak sistem nagrajevanja (za uspešnost v življenju) pelje razvoj naprej, ker tako v bistvu zafilamo naše primarne potrebe po imovini in smo prisiljeni biti uspešni ali pa propasti na družbeni lestvici.

thramos ::

nekikr je izjavil:


Toliko kot jih je brezplačno na TVju. A morajo imeti univerzalno pravico do vse možne vsebine samo zato, ker so revni? A če se meni zdi smučanje predrago, se potem lahko zastonj vozim gor in dol po smučišču? Mislim, nihče nima nič manj zaradi tega.


Pravzaprav se lahko. Lahko se poizkusiš tudi švercat na sedežnici, če ti uspe, nič hudega.

Ti bi pa rad, da se zapre tovarna smuči, ker se eni švercajo.

mihor ::

nekikr je izjavil:

A če se meni zdi smučanje predrago, se potem lahko zastonj vozim gor in dol po smučišču? Mislim, nihče nima nič manj zaradi tega.


Da te popravim, dol se lahko vsakdo zastonj vozi.

ahac ::

Microsoft bi bil nula če nebi bilo piratstva, zaradi njih smo se vsi navadili na win in potem moraš imeti win v delovnem okolju, drugače bi linux že zdavnaj haral !

Exactly.
Piratstvo pomaga ustvarit monopole.

Kako naj se naučim vse drage programe? Kot Autocad? Seveda ga imajo zripanega potem pa v službi original in tako se služi!

Zakaj ravno Autocad (ali karkoli ima prevladujoč delež na svojem področju)? Ker ni resne konkurence... resne konkurence pa ni, ker si itak vsi dol potegnejo warez Autocad in se to naučijo. V svetu brez piratstva bi moral poiskat cenejš varjante in bi se naučil tisto. Posledično bi imel več konkurence, kar pomeni, da bi bil razvoj hitrejši, delovnih mest bi bilo več, ...

Največ škode res nimajo firme, ki se jih tolk piratizira, ampak vsaka potencialna konkurenca, ki nima šans proti piratstvu.


igre so po večini slabe ( ne nabijamo vsi MP) in pričakujemo od igre 10 urno igralsko izkušnjo s solidno zgodbo.

Pri Dragon Age: Inquisition imam nekje 65 ur, pa sem šele zdaj unlockal class specialization, 2 območji imam še čisto neraziskani, itd. Pričakujem, da bom na koncu imel od 80 do 100 ur ali več igranja. Za single player pač kupiš nekaj takega (ali Skyrim, Witcher, itd..) in ne Call of Duty. Če pa počakaš kakšno leto, da cena pade, je pa lahko sploh poceni.
Celo za 1EUR se dobi dobre špile v akciji.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Spc ::

smash je izjavil:


kam se prenese? kam na disk? dej link

Greš na youtube.com odpri nek video.
Video se bo shranil na tvoj disk v temp mapo browserja.
 

Redorange ::

nekikr ::

thramos je izjavil:

nekikr je izjavil:


Toliko kot jih je brezplačno na TVju. A morajo imeti univerzalno pravico do vse možne vsebine samo zato, ker so revni? A če se meni zdi smučanje predrago, se potem lahko zastonj vozim gor in dol po smučišču? Mislim, nihče nima nič manj zaradi tega.


Pravzaprav se lahko. Lahko se poizkusiš tudi švercat na sedežnici, če ti uspe, nič hudega.

Ti bi pa rad, da se zapre tovarna smuči, ker se eni švercajo.

1. Ne zavajaj in laži. Ne smeš se voziti gor in dol z njihovo sedežnico brez plačila.
2. Ne, ne bi rad tega. To praviš ti, ker nimaš drugega argumenta kot laži. Pravim pa, da ne smeš krasti (kar je nekaj najlažjega ker, kot tatovi sami največkrat pravijo, je itak vse zanič).
Če se ti zdijo filmi zanič ti jih potem tudi ni treba krasti. Če se ti zdijo predragi...no, potem pa glej TV.

thramos ::

Aja, sedežnica. Pa bi napisal tako. Na bližjem hribu se ob prvem snegu cel kup otrok zastonj vozi dol in gor po smučišču.

Kraja? O kakšni kraji je govora? Ali se bolj slabo izražaš, ali imaš pomešane pojme, ali pa preprosto bluziš.

nekikr ::

Ti bom drugič narisal, da boš dojel, da sem že v osnovi vedel, da se po lokalnem hribu lahko spuščaš tudi brez posebnega plačila. Bom uporabil tudi puščice, da boš lažje sledil.
Kraja ja. Kradljivci sicer uporabljajo vse možne izraze, ene lepše druge manj, ampak v osnovi je to navadna kraja. Lahko jo zapišeš kot odtujitev avtorskih pravic, zloraba avtorskih pravic, nedovoljeno kopiranje/presnemavanje/posedovanje avtorskih del in blablabla v neskončnost, ampak gre pa za čisto navadno krajo. Je pa seveda veliko bolje recimo uporabiti ime Piratska stranka kot pa Stranka Lopovov. Drug zven ima, bolj plemenit ;) Seveda pa uporabljal tistega, ki ti paše. Morda bi morali tudi za kakšne druge prestopnike najti drugo ime. Da ne bo kdo butt hurt kot so to pirati.

thramos ::

Si vedel? Pardon, ni videti, saj ti že tako osnovni pojmi kot so kraja in avtorske pravice delajo težave.

ahac ::

Torej, če piratiziram nekaj, kar si naredu je OK... če pa plačam za tisto in ti potem denar ukradem iz denarnice, sem pa tat.
Eno je plemenito širjenje znanja, drugo je pa kraja. Ampak zate je rezultat popolnoma enak: si brez denarja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

thramos ::

Kdo pravi, da je piratiziranje ok?

smash ::

thramos je izjavil:

Kdo pravi, da je piratiziranje ok?


microsoft, ker bi brez njega že zdavnaj izginil iz domačih računalnikov

bambam20 ::

smash je izjavil:

thramos je izjavil:

Kdo pravi, da je piratiziranje ok?


microsoft, ker bi brez njega že zdavnaj izginil iz domačih računalnikov


In bi ga nadomestilo kaj? Linux? Lol ...

nekikr ::

thramos je izjavil:

Si vedel? Pardon, ni videti, saj ti že tako osnovni pojmi kot so kraja in avtorske pravice delajo težave.

krája -e ž (á) jemanje česa s prisvojitvenim namenom na skrivaj in brez dovoljenja in vednosti lastnika: zalotili so ga pri kraji; kraja denarja; kraja in goljufija / prijaviti krajo / nagnjenje h kraji
Za ostale osnovnošolske stvari ti bom moral pa računati vsaj 15€/h.

GTX970 ::

Spet bi se pojavili razni "trgovski potniki" z ms programsko opremo za testiranje in ceno 10-20 eur, tako kot je bilo v časih brez xDSL povezav.

Ko sem bral naslov teme sem se za hip veselil, da so kakega hudega bančnika zaprli.Nah, maybe next time.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

bambam20 ::

nekikr je izjavil:

thramos je izjavil:

Si vedel? Pardon, ni videti, saj ti že tako osnovni pojmi kot so kraja in avtorske pravice delajo težave.

krája -e ž (á) jemanje česa s prisvojitvenim namenom na skrivaj in brez dovoljenja in vednosti lastnika: zalotili so ga pri kraji; kraja denarja; kraja in goljufija / prijaviti krajo / nagnjenje h kraji
Za ostale osnovnošolske stvari ti bom moral pa računati vsaj 15€/h.



To ni ravno res. Tudi nekoč smo piratizirali. Recimo si kupil strip in si ga nato posodil naprej, da so ga tudi drugi prebrali: Je to kraja? Ne ni. Enako se dogaja na netu. nekdo na na net film, igro, ki jo je kupil in deli naprej.

nekikr ::

Ampak on tega ne sme storiti, ti pa, ker veš da gre za nelegalno kopijo (zato pa rabiš crack), zavedno storiš prekršek. In prodaja iger ni kazniva. Na spletu jih ogromno prodaja igre, filme, muziko. Ampak seveda originalnega, recimo CDja, eni osebi. Razpečevanje milijonom pa nekako ni isto. Me boš poskušal prepričati, da ni kaznivo, če kupiš strip, ga fotokopiraš in potem narediš 10 milijonov identičnih kopij originalu in jih deliš okoli, lahko tudi proti plačilu? Ker če je to res si ravno postal najbogatejši Zemljan. Enostavno kupiš eno primerek knjige od vseh in jih v zameno za prostovoljni prispevek (da se ne bo kdo obregnil ob prodajo) podarjaš naprej.

Mr.B ::

rupsi31,
sej kupiš en izvod, pa ga raztalaš celemu svetu. Samo potem se ne čudi, ko ne bo naslednje številke. Sej če ne drugega boš moral tistega oziroma tiste, ki so/je strip napisal, narisal, natisnil, plačal za materjal žal tudi od nekje plačati... No boš pa z edinim izvodom fajn zaslužil čez kakšnih 50 let.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

smash ::

bambam20 je izjavil:

smash je izjavil:

thramos je izjavil:

Kdo pravi, da je piratiziranje ok?


microsoft, ker bi brez njega že zdavnaj izginil iz domačih računalnikov


In bi ga nadomestilo kaj? Linux? Lol ...


ne vem, recimo...jaz bi doma sigurno imel linux na dveh računalnikih, brat verjetno isto, pri starših bi isto inštalirali to...kolegi verjetno tudi..tko da ja, možno, al pa kaj drugega, zastonjskega

thramos ::

nekikr je izjavil:

krája -e ž (á) jemanje česa s prisvojitvenim namenom na skrivaj in brez dovoljenja in vednosti lastnika: zalotili so ga pri kraji; kraja denarja; kraja in goljufija / prijaviti krajo / nagnjenje h kraji
Za ostale osnovnošolske stvari ti bom moral pa računati vsaj 15€/h.


Nekdo je odkril SSKJ? Plosk, plosk.

Pouči se pomena besed s katerimi tako navdušeno opletaš, preden boš še kdaj izpadel kot ignorantski nevednež. Brezplačen nasvet, za prihranjen denar si privošči kakšno knjigo.

nekikr ::

Precej jih imam na knjižni polici brihta in pri vsaki na začetku piše, da je prepovedano kopiranje itd. Sem prepričan, da tudi pri tvojih slikanicah to piše. Če ne ti pa lahko skeniram eno mojo, da si prebereš kako lepo piše o prepovedi kopiranja, reproduciranja itd.
Recimo takole: This book is subject to the condition that is shall not, by any way of trade or otherwise, be lent, re-sold, hired out, or otherwise circulated without the publisher's prior consent.... Celo tako daleč gredo lahko, da jo načeloma še posoditi ne moreš (Penguin books, The picture of Dorian Gray). Kretenizem. Ampak knjigo lahko kupiš v celoti (tudi pravice do reproduciranja, lahko jo kupiš za lastno uporabo neomejeno ali pa za enkratno branje, če se avtor tako odloči. Če pa rečeš, da je bedna in jo kar ukradeš...no, potem si pa pač kradel. Nadomesti "kraja" z besedo, pri kateri te zadaj manj peče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

thramos ::

Zakaj pa ne piše, da je kraja prepovedana? :)) Morda imajo založniki več smisla za razumevanje pojmov?

No, vsekakor mi ni treba razlagati o prepovedi kršenja avtorskih pravic. Me lahko citiraš, če sem kje napisal, da je dovoljeno, ali moralno. Ali samo slabo bereš? Vzami eno s police in malo povadi.

nekikr ::

Zakaj pa ne piše, da je kraja prepovedana?

Saj piše. V zakonu. Če mi jo ukradeš bom poklical policijo. Zakaj bi moralo na vsaki stvari pisati, da se je ne sme ukrasti, ker je to kaznivo? Te doma niso naučili, da se tega pač ne sme?!
Si predstavljaš: You are not allowed to steal this book, recimo? Se ti zdi potrebno? Preveč skušnjav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

thramos ::

Nenavadno se mi zdi, da avtorji za isti pojem uporabljajo drugi besedo kot ti. Ne samo avtorji, praktično celoten razumen svet. Da to zapišejo v knjigo, namesto preprostega - ne kradi.

Se ti ne zdi, da morda ti narobe razumeš pojme oz. namenoma delaš bedaka iz sebe?

BigD ::

Folk ne razume da dosti ljudi za burek nima, govorijo pa hey sej cad ni tako drag, dej seštejte si vse programe in poglejte kok bi morali plačat!

Kaj bo en študent al pa mulc k starši zase nimajo? On se bori za malco,obleke,kak euro za ven it, kje bo od staršev sprosil denar za programe? Kaj bo desetletje brez?



Jaz se spomnim ko je ta video mel par tisoč views, zdaj ima čez 28 mil.

Sail" was used as the soundtrack for a YouTube video of proximity wingsuit flying "Grinding the Crack" by extreme athlete Jeb Corliss, uploaded in August 2011, which went viral receiving in excess of 25 million views

Oni bi bli viral malo sutra, če nebi blo zastonj in če nebi en to uporabil zase!


In to da majhnim ne pomaga?
Seveda jim ne na začetku samo potem pa vse več ljudi to hoče v firmah! Ker so zastonj uporabili so se naučili in se tako razširi!

Jaz večino slabih filmov pogledam do polovico ali pa prvih 15 min in odvržem, medtem pa grem gledat kake hude v kino...
ogrmono šodra nam prodajajo, ki ga pač ne morem reklamirati!

Ko plačam dobrino jo lahko ko pa film mi pa rečejo tvoj problem če ti ni všeč...

Crimson_Shadow ::

smash je izjavil:

Spc je izjavil:

nekikr je izjavil:


Glasba je tako zanič, ampak kradeš jo pa vseeno.

Danes ni potrebe krasti glasbe, saj imajo glasbeniki na youtube-u vse svoje pesmi, ki se ko gledaš video avtomatsko prenesejo na tvoj disk.
Tako da res ni potrebe po kraji, saj se glasba sama namesti na disk, tudi če jim ti nisi dal dovoljenja za to.

:)


kam se prenese? kam na disk? dej link


Uporabi Firefoxov /Waterfoxov extension "FlashGot" pa lahko pobiraš kar hočeš dol z Youtuba (video ali muziko), pa tudi z drugih "tube" strani.
We create worlds

BigD ::

Malo podrobna analiza uspeha
http://www.billboard.com/articles/news/...

"I never actually expected people to hear the song at all," says Bruno,



In summer and fall 2011, "Sail" went viral on the back of a pair of user-generated YouTube videos-including a death-defying helmet-cam clip of a wingsuit flight by Jeb Corliss (nearly 25 million views)-and peaked at No. 5 on Billboard's Alternative chart.


Človek sploh ni pričakoval uspeh in mu je piratstvo to omogočilo, po kritikih piraterije jih mora zdaj stožiti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigD ()

nekikr ::

Thramos: V knjigi ne bo pisalo, da je ne smeš ukrasti, ker je to samoumevno. Tako kot recimo na meni ni tetovaže, da me ne smeš ubiti. Tudi na mojem avtu ni nalepke, da ga ne smeš ukrasti. Je pač predpostavljeno, da to ljudje vedo.
Ker pa nakup knjige ni enak nakupu sardel (s katerimi lahko počneš karkoli) ampak kupiš le pravico do zasebnega ogleda (oz. kar ti piše na začetku), pa napišejo kaj je in kaj ni dovoljeno. In reproduciranje ni dovoljeno. Še izposoja prijatelju ni dovoljena. Je pa dovoljena pri kakšni drugi knjigi (ampak to, kaj si kupil, ko si kupil knjigo, jasno piše na začetku). In če ti rečeš, da je knjiga itak bedna, ter jo vseeno posodiš prijatelju, potem si avtorja oškodoval za tisto nadomestilo za uporabo avtorskega dela (se lepše sliši kot da si mu ukradel potencialni zaslužek), ker te pravice od njega nisi kupil. Bi ti jo pa ta isti avtor sigurno rade volje prodal, a za drugačno ceno.
Bolj jasno pa ne more biti. Lahko samo še z voščenkami narišem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

nekikr ::

Človek sploh ni pričakoval uspeh in mu je piratstvo to omogočilo, po kritikih piraterije jih mora zdaj stožiti!

Balkanski bojevnik je odkorakal na prostost, ker so bili dokazi pridobljeni nezakonito. Prav nič pomembno ni bilo, da je bilo z dokazov, da je baraba prve klase. Slab zakon je boljši kot anarhija. In če zakon ni dober potem ga je treba spremeniti česar pa ne storiš tako, da rečeš, itak je bedno, vseeno če kar ukradem. V tej digitalni dobi bi resnično rabili drug model za digitalne vsebine, ampak predloge na plano, da bo bolje, ne anarhije.
Poleg tega je tale tip morda svoj izdelek ponudil brezplačno (ne poznam ga), kar je čisto ok in zato ne bi šlo za nobeno piratiziranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

BigD ::


Poleg tega je tale tip morda svoj izdelek ponudil brezplačno (ne poznam ga), kar je čisto ok in zato ne bi šlo za nobeno piratiziranje.


To nima veze ali je dal v vednost ali ne.

Dejstvo je da je muzika zastonj, ali iz torrenta ali na ytube.

Efekt ki ga ima, je da gre viral in omogoči temu ki bi z normalno distribucijo dosegel praktično nič v poplavi take muzike... Nobena reklama ni slaba, bodisi ali je dobra ali zanič ali celo zastonj!

Danes bi se vsak glazbenik moral grebsti za tako reklamo in moliti naj ti kdo muziko ukrade in da na kak dober video!

Kaj Paolo Coelho misli o PB...

The Pirate Bay starts today a new and interesting system to promote arts
Do you have a band? Are you an aspiring movie producer? A comedian? A cartoon artist?
They will replace the front page logo with a link to your work.
As soon as I learned about it, I decided to participate. Several of my books are there, and as I said in a previous post, My thoughts on SOPA, the physical sales of my books are growing since my readers post them in P2P sites.
Welcome to download my books for free and, if you enjoy them, buy a hard copy – the way we have to tell to the industry that greed leads to nowhere.
Love
The Pirate Coelho

nekikr ::

Welcome to download my books for free and, if you enjoy them, buy a hard copy - the way we have to tell to the industry that greed leads to nowhere.

Avtor je rekel, da je free in dovolil - torej ni piratiziranje. Slava mu, naj mu uspe. Če bi pa rekel: "Ne smeš vzeti, če ne kupiš, pe še če kupiš lahko prebereš le dve poglavji", potem naj pa lačen crkne. Ampak ti pa vseeno nimaš pravice ukrasti.
A je res tako težko no?

dronyx ::

Jaz plačam v knjižnici samo letno članarino (par evrov) in ta mi omogoča dostop do ogromno knjig, filmov in glasbe. Resda izbira ni taka kot na torrentih, ampak tega je kljub vsemu toliko, da v parih letih ne moreš vsega pogledat, prebrat, poslušat...

To je sicer stvar dogovora ampak jaz načeloma celo podpiram nekakšen "madžarski princip", torej da se plača prenesene giga byte "avtorske vsebine" in to se potem po nekem ključi razdeli med založnike oziroma nosilce avtorskih pravic (ti imajo jasno možnost da recimo po izzidu filma ali nekega albuma v tej shemi ne sodelujejo). Če bi bili zaslužki za njih večji, kot sedaj sem prepričan, da bi takšen deal sprejeli.

BigD ::

nekikr je izjavil:

Welcome to download my books for free and, if you enjoy them, buy a hard copy - the way we have to tell to the industry that greed leads to nowhere.

Avtor je rekel, da je free in dovolil - torej ni piratiziranje. Slava mu, naj mu uspe. Če bi pa rekel: "Ne smeš vzeti, če ne kupiš, pe še če kupiš lahko prebereš le dve poglavji", potem naj pa lačen crkne. Ampak ti pa vseeno nimaš pravice ukrasti.
A je res tako težko no?


Ja samo on ni njegova založba!
Založbe tega ne dovolijo ker živijo od prodaje!

Očitno spet en lapsus! Dejstvo je da je s tem priznal da piratiziranje deluje in da ne glede ali ti daš ali ti nekdo spiratizira je to kvečjem reklama zate in tisti ki to cenijo bodo potem kupili in avtorja s tem nagradili, škart roba pa ne bo hvaljena in sploh ne kupovana po smešno visokih cenah!

thramos ::

nekikr je izjavil:

Thramos: V knjigi ne bo pisalo, da je ne smeš ukrasti, ker je to samoumevno. Tako kot recimo na meni ni tetovaže, da me ne smeš ubiti. Tudi na mojem avtu ni nalepke, da ga ne smeš ukrasti. Je pač predpostavljeno, da to ljudje vedo.
Ker pa nakup knjige ni enak nakupu sardel (s katerimi lahko počneš karkoli) ampak kupiš le pravico do zasebnega ogleda (oz. kar ti piše na začetku), pa napišejo kaj je in kaj ni dovoljeno. In reproduciranje ni dovoljeno. Še izposoja prijatelju ni dovoljena. Je pa dovoljena pri kakšni drugi knjigi (ampak to, kaj si kupil, ko si kupil knjigo, jasno piše na začetku). In če ti rečeš, da je knjiga itak bedna, ter jo vseeno posodiš prijatelju, potem si avtorja oškodoval za tisto nadomestilo za uporabo avtorskega dela (se lepše sliši kot da si mu ukradel potencialni zaslužek), ker te pravice od njega nisi kupil. Bi ti jo pa ta isti avtor sigurno rade volje prodal, a za drugačno ceno.
Bolj jasno pa ne more biti. Lahko samo še z voščenkami narišem.


Čaki, a pol hočeš rečt, da je razlika med krajo in reproduciranjem? Kot pišeš razumevanje prepovedi enega založniki predpostavijo, prepoved drugega pa izrecno zapišejo.

Zakaj potem ti mešaš pojma?

dice7 ::

Tudi če kupiš program/igro vseeno ne smeš datotek deliti dalje, ker pač kupiš samo licenco za uporabo programa. Ali pač?

Pa tist izgovor glede revnih študentov je bedarija, vsaka šola in fax ti priskrbita potrebno programovje za vse kar se ponuja

Mr.B ::

Torej, ko klikneš DL avtorko zaščiteno delo in nima "zaklenjen ključavnice". Potem pa jo lahko dl-jaš in uporabljaš prosto po Prešernu. Če daš gor DRM je pa vse poln gobec o teh požrešnih avtorjih... Nakako tako kot logiga, če nisi zaklenil avta, si si sam kriv...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Markoff ::

Trije IPT invite podeljeni. Tisti, ki jih niste dobili, žal, konkurenca je bila huda.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Markoff ::

Aja, fantje, dajte se nehat kregat - piratstvo je kraja, hebiga, vemo, kaj delamo in vemo, kaj je prav in kaj ni. Ne upravičujte tega z nefleksibilnostjo distributerjev, pa dolgoročno koristjo za avtorje, pa...nič pa ni narobe, če nekaj stankaš, sprobaš in izbrišeš (ker ti ni všeč / je downright zanič). Hrčkanje je hobi, ne kraja. Večkratna uporaba ni nič od tega.

Prav je, da tiste vsebine, ki jih res uporabljamo, na koncu kupimo. Dobre izdelke in njihove avtorje je treba podpret.

Se pa strinjam, da so v veliki meri distributerji odgovorni, da se piratstvo ne zmanjša, kljub temu, da bi večina ljudi raje nekaj malega plačevala, imela dostop do vsebine, potem pa konzumirala po potrebi in razpoložljivem času. Think RTV SLO naročnina (na mesec jih gledam za skupaj pol ure), think ISP (včasih tankam hit, včasih pa počas), think vinjete (nekateri koristimo AC po 100+ km na dan, nekateri 10, nikakor pa ne vsak od nas vsak dan). Ni popoln sistem, je pa stroškovno sprejemljiv (uporabniki), prihodkovno pa tudi (ponudniki).

Proti kretenskim založbam / distributerjem in zanič vsebinam se bojujmo z njih ignoriranjem, ne krajo.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Oberyn ::

Markoff je izjavil:

Trije IPT invite podeljeni. Tisti, ki jih niste dobili, žal, konkurenca je bila huda.

Kakšni so bili kriteriji?

BaToCarx ::

Te IPT plačuje za reklamo?
Hitri google pove da je drek od dreka, če je IPT= iptorrents, samo dodaj ključno besedo ddos zraven.

Sicer pa v zgodovini nisem bil še tako zasičen z legalnim stuffom za drobiž oziroma zastojn, pa sploh še nismo na "zamljevidu" in manjka še servisov.

Markoff ::

Oberyn je izjavil:

Markoff je izjavil:

Trije IPT invite podeljeni. Tisti, ki jih niste dobili, žal, konkurenca je bila huda.

Kakšni so bili kriteriji?

1. Poznavanje uporabnika in njegovo obnašanje - poznal nisem nikogar. Kriterij je tako izvisel.
2. Kreativnost prošnje. :)
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Markoff ::

BaToCarx je izjavil:

Te IPT plačuje za reklamo?
Hitri google pove da je drek od dreka, če je IPT= iptorrents, samo dodaj ključno besedo ddos zraven.

Sicer pa v zgodovini nisem bil še tako zasičen z legalnim stuffom za drobiž oziroma zastojn, pa sploh še nismo na "zamljevidu" in manjka še servisov.

Ja, za vsak post, kjer reklamiram invite (3 dobim sicer vsak dan, ne v 2 letih in za share ratio čez 12, or so they say), dobim 5.000 USD, zakaj? Mogoče pa sem se danes samo počutil olimpijsko in sem hotel razveselit 3 ljudi / hrčke / whatever?
IPT je za moje potrebe odličen tracker. Če zate ni, hebiga. Še ne pomeni, da je za vse zanič.

Če je tako veliko brezplačnih/poceni storitev na voljo, se pač ne sekiraš, če je IPT zanič, ne?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

BaToCarx ::

Dont be butthurt.

Pač ne podpiram ljudi ki delajo sranje na netu namerno kot ipt, če pač nimaš nobenih drugih možnostih, tudi vredu. Za vsebino ne morem reči da je zanič, za ruskega pajaca ki je odzadi pa lahko.

Ja tolk se ne sekiram da lahko celo pogoje za prijavo povem, 20$ in si notr.
Čestitam trem si skupno prihranil 60$, kam drugam pa jih ne moreš povabit? Al je tam če tvoj povebljenec zajebe da udari tudi tebe?

Kar se pa tiče pod posta, ja "preveč" mam legit, kot je nekoč bilo piratsko "preveč" je zdej samo v steamu "preveč". To sem mislil, seveda pa nisem glup in se zavedam da piratsko je še vedno v petabajtih dostopno, po vseh mogočih servisih javnih/privatnih.

Kdo bo to filtriral kaj je good kaj pa ne? Samo hočem rečt da so tolk zbili cene legit, tukaj se pa strinjaš upam.

Markoff ::

BaToCarx je izjavil:

Dont be butthurt.

Pač ne podpiram ljudi ki delajo sranje na netu namerno kot ipt, če pač nimaš nobenih drugih možnostih, tudi vredu. Za vsebino ne morem reči da je zanič, za ruskega pajaca ki je odzadi pa lahko.

Ja tolk se ne sekiram da lahko celo pogoje za prijavo povem, 20$ in si notr.
Čestitam trem si skupno prihranil 60$, kam drugam pa jih ne moreš povabit? Al je tam če tvoj povebljenec zajebe da udari tudi tebe?

Kar se pa tiče pod posta, ja "preveč" mam legit, kot je nekoč bilo piratsko "preveč" je zdej samo v steamu "preveč". To sem mislil, seveda pa nisem glup in se zavedam da piratsko je še vedno v petabajtih dostopno, po vseh mogočih servisih javnih/privatnih.

Kdo bo to filtriral kaj je good kaj pa ne? Samo hočem rečt da so tolk zbili cene legit, tukaj se pa strinjaš upam.

Čakaj, a zdaj pa naj bi uporabnik izvajal masovne raziskave, kdo je vzdrževalec / lastnik spletne storitve? Kdo pa pravi, da lastnik siol.net ni kakšna CIA-sponsored organizacija? Ali pa da na partisu ni kakšnih obveščevalcev, ki sledijo uporabnikom, just in case, če bo treba kdaj aktivirati primer Magajna? Da Finance.si vodi arabska naftna družba ali slo-tech nadzira malezijska teroristična skupina?

Ni mi jasno, kaj hočeš povedati z invite-i, res ne. Sem pač povabil 3. Ja, če zaj., se lahko zgodi, da bo tudi inviter banan. In? Eden od invitanih me bo invital na en drug tracker, torej tudi on tvega. So? Kaj točno pa tvegam? Življenje? Svobodo? Samospoštovanje? Itak praviš, da je ozadje IPT problematično (ni mi jasno, kako - gre za blackhat hackerje?), torej ne bom izgubil ničesar pomembnega.

Kdo bo filtriral, kaj je good in kaj ne? Kaj, ko bi to počel lepo vsak sam - konec koncev, kaj je dobro in kaj ni, presoja vsak posameznik. To, da je ženska lepotica samo 1% moškim, še ne pomeni, da je zaradi tega ne bom povohal. Morda pa sem v tistih 1%. In obratno. Isto velja za novičarske portale, trackerje, ponudnike iskanja, ... vsak ima svoje možgane (in potrebe, ki jih ti generirajo), naj počne z njimi, kar mu je volja.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

BigD ::

V kakšnih exyu državah so plače po par sto evrov, kaj naj oni naredijo?
Kupjo kup programov?
Lahko je rečt ne kupi ker ne kradeš, samo če smo že pri kraji so vse najbogatejše države postale z krajo naravnih resursov, tlake naroda, suženjstva in novodobnega suženjstva v azijskih državah.

Malo piraterije jim ne bo vzelo dobička!

Kar priča tudi ta podatek.. http://news.yahoo.com/blogs/sideshow/ne...

"Despite the Motion Picture Association of America's (MPAA) claim that online piracy is devastating the movie industry, Hollywood achieved record-breaking global box office revenues of $35 billion in 2012, a 6% increase over 2011," the report states.


http://www.huffingtonpost.com/2012/10/1...
While record companies are quick to blame slumping sales within the industry on music-stealing pirates, a recent study suggests these moochers may also be some of the best customers.

New statistics from The American Assembly show the highest consuming free music downloaders also purchase about 30 percent more music, making pirates the biggest spenders in the record industry.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Pirate Bay se vrača kot Feniks (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5022376 (16801) antonija
»

Simultane policijske preiskave prostorov The Pirate Baya v več državah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
10138114 (34209) ABX
»

Prve obtožbe zoper upravljavce Pirate Baya

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
215209 (3422) ;-)
»

ThePirateBay se je vrnil

Oddelek: Novice / Varnost
328697 (7226) Tilen
»

The Pirate Bay je ugasnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11319536 (14834) Soniux

Več podobnih tem