» »

LibreOffice kompatibilnost

LibreOffice kompatibilnost

saule ::

V podjetju poskušamo razumeti koliko delovnih postaj z MS Office bi lahko migrirali na LibreOffice.

Prvi testi so pričakovano porazni saj v LibreOffice že pivot tabele ne delujejo pravilno, da ostalih funkcij ne omenjam.

Ima kdo praktične izkušnje s tem? Se v malo večjem podjetju sploh splača razmišljati v tej smeri? V Sloveniji obstaja podjetje, ki se s to migracijo resno ukvarja?

lp

tetriandoch ::

Namesto LibreOffice bi jaz uporabil Kingsoft office (tudi pod imenom wps office), ki uporablja datotečni format docx kot MSOffice in je večinoma komaptibilen. Ima plačljivo in zastonj verzijo. Tudi za Linuxe je že v uporabi.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Moje mnenje na podlagi dosedanjih izkušenj je, da se naj zadeve delajo samo na enem paketu, mešana okolja predstavljajo velik vir problemov....

LP

Jože

l0g1t3ch ::

saule je izjavil:

V podjetju poskušamo razumeti koliko delovnih postaj z MS Office bi lahko migrirali na LibreOffice.

Prvi testi so pričakovano porazni saj v LibreOffice že pivot tabele ne delujejo pravilno, da ostalih funkcij ne omenjam.

Ima kdo praktične izkušnje s tem? Se v malo večjem podjetju sploh splača razmišljati v tej smeri? V Sloveniji obstaja podjetje, ki se s to migracijo resno ukvarja?

lp


Po mojih izkušnjah je tako da je velika večina podjetij ki je vzela open/libre office kot nadomestek ms office-a v roku meseca ali dveh prešlo nazaj na ms office. Prihranki niso dovolj veliki v primerjavi z vsemi težavami in pa puntanjem uporabnikov.
Naj omenim še da smo uporabnikom open/libre office nudili uvodna izobraževanja in brezplačno pomoč pri uporabi v začetnem obobju pa vseeno ni šlo.

saule ::

l0g1t3ch je izjavil:

saule je izjavil:

V podjetju poskušamo razumeti koliko delovnih postaj z MS Office bi lahko migrirali na LibreOffice.

Prvi testi so pričakovano porazni saj v LibreOffice že pivot tabele ne delujejo pravilno, da ostalih funkcij ne omenjam.

Ima kdo praktične izkušnje s tem? Se v malo večjem podjetju sploh splača razmišljati v tej smeri? V Sloveniji obstaja podjetje, ki se s to migracijo resno ukvarja?

lp


Po mojih izkušnjah je tako da je velika večina podjetij ki je vzela open/libre office kot nadomestek ms office-a v roku meseca ali dveh prešlo nazaj na ms office. Prihranki niso dovolj veliki v primerjavi z vsemi težavami in pa puntanjem uporabnikov.
Naj omenim še da smo uporabnikom open/libre office nudili uvodna izobraževanja in brezplačno pomoč pri uporabi v začetnem obobju pa vseeno ni šlo.


Nekako tudi moj občutek.

mihaelf3 ::

tetriandoch je izjavil:

Namesto LibreOffice bi jaz uporabil Kingsoft office (tudi pod imenom wps office), ki uporablja datotečni format docx kot MSOffice in je večinoma komaptibilen. Ima plačljivo in zastonj verzijo. Tudi za Linuxe je že v uporabi.


Ja, če gre za to da bi se radi znebili licenc je Kingsoft office kar fejst alternativa. V njem so mi delali tudi dokumenti s precej tabelami in fieldi/formami in makroji.
torch it

fosil ::

A pivot tabele si naredil na novo ali si odprl excel file?
Ker v drugem primeru je precej pričakovano da ne bo delalo, ker pivot tabele niso ravno osnovna stvar.

Sicer pa je ponavadi tako, da je večina pritožb povezana s tem, da so določene stvari drugačne in ne da se jih ne bi dalo naredit.
Tako je!

krisspace ::

Si sposodim temo. Prosil bi za pomoč v libreoffice.
Narejeno imam ponudbo v wordu z excelovo tabelo. Ker bi raje delal ponudbe z LO bi vas prosil za pomoč. Če se le da.
Težavo imam, ko v LO dvokliknem na excelovo in jo želim urediti - se celice zelo povečajo in tako tudi ostanejo.
Je kakšna rešitev, da bi jaz lahko normalno odbeloval to tabelo?

hvala

 http://shrani.si/f/2d/vz/1WCcJcS3/zaslonska-slika-2015-10-.png

http://shrani.si/f/2d/vz/1WCcJcS3/zaslonska-slika-2015-10-.png


 http://shrani.si/f/1q/Zj/fnyffJF/zaslonska-slika-2015-10-.png

http://shrani.si/f/1q/Zj/fnyffJF/zaslonska-slika-2015-10-.png



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Italijansko obrambno ministrstvo prehaja na LibreOffice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6117467 (13966) zmaugy
»

Office 2016 bo prispel 22. septembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6720447 (17909) darkolord
»

Kodi OpenOffice in LibreOffice že opazno različni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6514641 (11777) Icematxyz
»

Izšel LibreOffice 3.3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
8422017 (17261) System
»

OpenOffice neodvisen od Oracla, po novem LibreOffice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
12634667 (29909) Icematxyz

Več podobnih tem