» »

Tech-cuninlinguis

Tech-cuninlinguis

r3d3 ::

Upam, da ne boste zamerili za naslov teme (če, ga pa spremenite) :) smo bolj oldschool, pa bi poskusili še kaj drugega kot samo misijonarski položaj :)
ok, šaljiv uvod na stran, prosil bi, če nisem preveč butast, za čimveč moderne izraze tehnologij in storitve iz razširjenih tehnologij, da se lahko vsi poučimo. Razumem, da boste name bruhali žveplo in zlivali gnojnico po meni, češ, kakšen retard sem glede tematike in nejasnega zastavljanja vprašanj... No, vse to je že vračunano v ceno... Ne bom nikakršnih primerov dajal, da ne bom obtožen (in kasneje morda rehabilitiran) astroturfinga (ali kaj so že tisti tortelini) ipd. Rad bi pač seznam modernih tehničnih izrazov (z enovrstičnim opisom), ki naredijo vtis na tiste, ki jim je sram vprašati, kaj pomenijo, če takšne izraze slišijo izrečene :) nekakšen netlingo, evo.
  • polepsal: Mavrik ()

pegasus ::

Kaj je torej vprašanje?

jype ::

TLA je najpomembnejša stvar, ki se je moraš v tej industriji naučiti.

ragezor ::

pegasus je izjavil:

Kaj je torej vprašanje?



rad bi mel cimvec izrazov, ki so moderni

torej recimo mean stack ali kaj podobnega. pa verjetno bi mu morali tudi razloziti kaj pomenijo, ker ne zna googlat

r3d3 ::

ragezor je izjavil:

rad bi mel cimvec izrazov, ki so moderni

torej recimo mean stack ali kaj podobnega. pa verjetno bi mu morali tudi razloziti kaj pomenijo, ker ne zna googlat

ja, res, tako nekako se naj tole prebere in razume. razlaga je sicer zaželena (pač naj ne bo daljša od 25 besed),
gre dejansko za tehnično-intelektualen deficit, kar ste, sploh ne dvomim, že opazili.

torej, sprašujem po moderni tehnični terminologiji, po možnosti s kratko razlago v slovenščini.

če mi boste "zvijali roko", lahko navedem kakšne primere, ampak ne želim vplivati na vaš bliskovit tok misli s kakšnimi butastimi komercialnimi izrazi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: r3d3 ()

pegasus ::

Jaz deficit opažam bolj pri znanju slovenščine.
Sicer pa http://dis-slovarcek.ijs.si/

Roadkill ::

Mogoče poskusi še tule: http://www.drogart.org/forum/index.php?...

Res je nemogoče razbrati, kaj ta zanima, niti ne zakaj.
Ü

mihaelf3 ::

Zdej odvisno s kaksnimi ljudmi se druzis, pridejo v upostev razlicni nabori the izrazov. Tezko je uganit kateri bi te zanimali, ampak ker si dal temo v 'Programiranje', bom poskusil nekaj takih web/dev ki jih tudi netehnicni ze uporabljajo:

Agile - to so postopki kako se dela stvari. Sepravi je tocno doloceno kaj in kdo progamira/nacrtuje/rise, kako se ekipa dogovarja med sabo in stranko, kako se meri uspesnost... (googlaj npr. Scrum za enega od teh postopkov)

Stran je responsive ce se zna prilagajat razlicnim velikostim zaslonov (telefoni, veliki lcd-ji in vse vmes).

User Experience (UX) - kako je izdelan vmesnik (spletna stran, program, app), glede na uporabnika - kako je uporaben, preprost, netecen.

Potem seveda, vse kar je cloud se dogaja na oddaljenih streznikih in ne na nasi napravi. Ta beseda je za ene skoraj masilo.

Se eno.

API (application programming interface), se gre v bistvu za to da ce imas ti neko storitev (recimo Google ima iskanje), lahko ti to storitev ponudis programerjem mimo tistega vmesnika ki ga uporabljajo ljudje. Programi lahko tako uporabljajo tvojo storitev (google iskanje) prek za programe prilagojenih nacinov. Tako je programe lazje narediti, delajo tudi ce se vmesnik za ljudi kaj spremeni.
torch it

r3d3 ::

mihaelf3 je izjavil:

Zdej odvisno s kaksnimi ljudmi se druzis, pridejo v upostev razlicni nabori the izrazov.

gre za ljudi, ki se jih da impresionirati z različnimi buzz wordi, zdaj, tehniki to kar niso.
pričakoval sem sicer nekaj v smislu (mogoče malo poljudno) List of computing and IT abbreviations @ Wikipedia
pa hvala še kdaj ;)

l0g1t3ch ::

Ena tema katera se mi zdi da vsebuje to kar iščeš.

What are your favorite IT buzzwords/catchphrases to use?

Runnagain ::

Evo dve iz mojega sveta:
SCRUM - točno določena metodologija razvoja programske opreme
XP - Extreme programming - še en način razvoja programske opreme

Obe metodologiji spadata med Agilne metode razvoja.

Potem imaš pa še:
SDN - se ne bom trudil s slovenščino: Software-defined networking (SDN) is an approach to computer networking that allows network administrators to manage network services through abstraction of lower-level functionality.
S SDN-jem je potem povezan izraz OpenFlow:
OpenFlow is a communications protocol that gives access to the forwarding plane of a network switch or router over the network.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkrita zlonamerna koda v usmerjevalnikih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6739566 (21598) AC_DC
»

Telekom ukinja "blagovno znamko" Mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8517666 (14924) jusv
»

Boštjan M. Zupančič o Facebooku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11424962 (20294) Ziga Dolhar
»

Posiljevanje obiskovalcev slo-tech.com z izrazi ala "bliskovni" (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Slo-Tech
26646836 (41439) Gandalfar

Več podobnih tem