» »

Android 5.0 Lollipop

Android 5.0 Lollipop

1 2
3
4

hojnikb ::

MrNighthawk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

gnili htc kot vedno spet neki šušmari.
Sn presenečen, da bodo sploh dal liziko za m7.


U bistvu je HTC en izmed redkih, ki bo dal Lolipop za dve leti star telefon. Daleč od gnilobe.

*khm* nexus 4 *khm*

pa tudi recimo s4 bo zdaj star 2 leti, pa bo vseeno dobil liziko, kjub samsungu..
Po drugi strani pa, ta super htc je čisto pozabil na flagship pred m7. Še vedno fura žele bean.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

Seba22 je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

gnili htc kot vedno spet neki šušmari.
Sn presenečen, da bodo sploh dal liziko za m7.


U bistvu je HTC en izmed redkih, ki bo dal Lolipop za dve leti star telefon. Daleč od gnilobe.


To pa se strinjam.Pa še to,oni raje malo počakajo z izdajo updejta(v tem primeru lollipop)in izdajo te ko deluje tako kot mora ne pa take kot pri nexus 5 ko majo tako probleme.Jbg se pač dodatno načakamo malo


probleme imajo samo posamezniki, zakaj?...kdo bi vedu, jst jih npr. nimam

harmony ::

gddr85 je izjavil:


probleme imajo samo posamezniki, zakaj?...kdo bi vedu, jst jih npr. nimam


Amm posamezniki? Google it pa boš videl koliko je teh posameznikov.

AmokRun ::

Koliko časa ponavadi traja, da pride update do uporabnika (sem nov na androidu)? 5.0.2 je zunaj že skoraj dva meseca moj telefon (nexus 4) je pa še vedno na 5.0.1.

Mavrik ::

AmokRun je izjavil:

Koliko časa ponavadi traja, da pride update do uporabnika (sem nov na androidu)? 5.0.2 je zunaj že skoraj dva meseca moj telefon (nexus 4) je pa še vedno na 5.0.1.


5.0.2 ni bil izdan za Nexus 4 (ker vključuje samo popravke, ki se tičejo predvsem Nexus 7 2012) in ga zaman čakaš.
The truth is rarely pure and never simple.

Dosan ::

Mavrik je izjavil:

AmokRun je izjavil:

Koliko časa ponavadi traja, da pride update do uporabnika (sem nov na androidu)? 5.0.2 je zunaj že skoraj dva meseca moj telefon (nexus 4) je pa še vedno na 5.0.1.


5.0.2 ni bil izdan za Nexus 4 (ker vključuje samo popravke, ki se tičejo predvsem Nexus 7 2012 vseh tablic razen 9ke) in ga zaman čakaš.


Možno tudi, da so ustavili 5.0.x updejte ker je 5.1 na obzorju.

ezikielrage ::

Končno na voljo Xposed:

http://forum.xda-developers.com/xposed/...

1) Install the APK
2) Install SELinuxModeChanger
3) Start SELinuxModeChanger and switch to permissive.
4) Flash the framework through recovery
5) Start the xposed GUI. It will show that the framework is not installed. Select the soft reboot option in the xposed GUI, accept SU access and wait for the reboot to finish.
6) Start the xposed GUI. Now it shows no errors and you can install modules.

After each ROM upgrade you have to reinstall the framework. After each (hard)reboot you have to perform a soft reboot to activate the framework.

Mavrik ::

Tu se splača omeniti da je "SELinux" varnostni sistem in da ga prvi korak tega izklopi. Ne hodit jokcat če se vam kaka zalega potem naseli v OS telefona.
The truth is rarely pure and never simple.

Egidij88 ::

5.1 lollipop imagi so zunaj za N5, N7 2012 in N10.

Egidij88 ::

Torej, Nexus 6 in 9 imata na Lollipopu 5.1 omogočen Device protection. Torej kraja telefona nima smisla, razen za narediti škodo ali prodati po delih... namreč po factory resetu se moraš prijaviti na prejšnji google account / počiti noter pattern ali kodo. Na Android One baje tudi štima (out of the box 5.1), na ostalih napravah upgrejdanih na 5.1 še ni najbolj jasno kaj bo... je kdo tukaj že dal nov image na N5?

Če onemogočiš pattern bi moralo napisati "device protection feature will no longer work"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Dosan ::

Egidij88 je izjavil:


Če onemogočiš pattern bi moralo napisati "device protection feature will no longer work"


Features* - in ja, to res napiše na N5 z 5.1 če onemogočiš pattern - ni pa nujno da je res dodan ta novi device protection - Google baje zelo vehementno trdi da je to omogočeno samo na N6 in N9, me pa ne mika preveč zdajle resetirat telefona =/

Mavrik ::

Egidij88 je izjavil:

Torej, Nexus 6 in 9 imata na Lollipopu 5.1 omogočen Device protection. Torej kraja telefona nima smisla, razen za narediti škodo ali prodati po delih... namreč po factory resetu se moraš prijaviti na prejšnji google account / počiti noter pattern ali kodo. Na Android One baje tudi štima (out of the box 5.1), na ostalih napravah upgrejdanih na 5.1 še ni najbolj jasno kaj bo... je kdo tukaj že dal nov image na N5?


Pomemben del tule je predvsem to, da tudi "OEM UNLOCK" ne moreš narediti dokler se ne vklopi znotraj OS-a - tako ne moreš odkleniti bootloaderja in se igrati z OSom dokler ga ne odkleneš. Te zaščite N5 in ostali na nivoju bootloaderja nimajo, N9/N6 pa mata.

Brez tega je ostalo nesmiselno, saj lahko drugače poflashaš gor OS z zaščito odstranjeno.
The truth is rarely pure and never simple.

noraguta ::

Seba22 je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

gnili htc kot vedno spet neki šušmari.
Sn presenečen, da bodo sploh dal liziko za m7.


U bistvu je HTC en izmed redkih, ki bo dal Lolipop za dve leti star telefon. Daleč od gnilobe.


To pa se strinjam.Pa še to,oni raje malo počakajo z izdajo updejta(v tem primeru lollipop)in izdajo te ko deluje tako kot mora ne pa take kot pri nexus 5 ko majo tako probleme.Jbg se pač dodatno načakamo malo

se strinjam,htc nerad updata ampak so romi vsaj za silo delujoči za razliko od velike večine ostalih. po dveh letih mi je telefon s starim romom povsem normalno delal. razlike zadnjih verzij pa spet niso take, da bi na vrat na nos moral menjat za lolipop.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

abyssus ::

Včeraj posodobil svojega Z3 Compact na 5.0. Danes pa iščem funkcijo, kako telefon utišat in ga hkrati imet na vibraciji. Je kdo našel?

Nevermind, sem uspel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

Konlov ::

abyssus je izjavil:

Včeraj posodobil svojega Z3 Compact na 5.0. Danes pa iščem funkcijo, kako telefon utišat in ga hkrati imet na vibraciji. Je kdo našel?

Nevermind, sem uspel :)

In kako se?

dr.Akula ::

Pritisni gumb za glasnost in pojavil se bo volume slider. Pritisni zvonček, ki je na levi in nastavljena bo vibracija.
ni podatka

Konlov ::

Hvala. Ali mogoče veš za kaj mi, ko hočem klicati in s tisto tipkovnico iščem stik, le tega pokaže dvakrat istega. Če grem pa v app. stiki, pa je taisti stik prikazan normalno enkrat.
- Morda je kje za nastavit, kje search išče (SD, SIM, internal memory, google contacts), pa ne najdem te nastavitve? (sem delal backupe na SIM in v notranji spomin.
- Mogoče je kaj veze z tem, ko sem že 10 krat poizkusil sinhronizirati stike z google accountom, pa se v googlu ne prikažejo nikakor?

Invictus ::

A se da nastavit v listi klicev, da en klic pokaže samo 1, kot v Dialerju?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dr.Akula ::

@leilak Kaj pa če greš v Contacts app, tam zgoraj desno klikneš tri pikice in izbereš "Contacts to display". Jaz imam tam recimo izbrano samo Google contacts. Je pa tudi to da nikoli nisem kopiral kontaktov na SIM in je le-ta prazna, tako da od drugje jih pri meni niti ne more prikazati.
Kateri telefon pa imaš? Ker na ne-Nexusih sem se že parkrat zajebaval, ker ni pravilno delal sync kontaktov. Včasih pomaga če jih na telefonu izvoziš v en file in to potem uvoziš v google.com/contacts. Preden jih uvoziš na netu, jih na telefonu pobrišeš.

@Invictus Oprosti če neumno sklepam, ampak a kot listo klicev misliš Zgodovina klicev? Ker potem sem skoraj siguren da ne.
ni podatka

Invictus ::

Ja, to sem mislil.

Kdaj bo Google že napisal aplikacijo kjer se to da. Ne da se mi vedno loadat nekih extra aplikacij na normalne zadeve ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Konlov ::

Ima z3 compact. Sem ročno izvozil kontakte in jih uvozil v google. Zdej so v googlu vidni in tudu popravljen v googlu je sinhroniziral tudi stik v androidu 5.02. Ne vem pa, če bo šlo kontra.
Hvala invictus. Contacts to display opcije pa ni?

manniac ::

Kdo ve kdaj dobi Android 5.0 Lollipop Samsung Note 4 ?

dr.Akula ::

Konlov je izjavil:

Zdej so v googlu vidni in tudu popravljen v googlu je sinhroniziral tudi stik v androidu 5.02. Ne vem pa, če bo šlo kontra.

Poizkusi ane :). Naredi en fake kontakt v telefonu, pa bi se moral v roku minute pojaviti tudi v brskalniku.

Konlov je izjavil:

Contacts to display opcije pa ni?

Mogoče je pri tebi to kje drugje, glede na to da Sony nima povsem stock Android. Poglej še med nastavitvami v Dialer app-u.
Pri meni to zgleda tako:
 Contacts app

Contacts app




EDIT:

manniac je izjavil:

Kdo ve kdaj dobi Android 5.0 Lollipop Samsung Note 4 ?

Naj bi že bil v rolloutu, zgleda gre bolj počasi.
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

abyssus ::

Prijatelj ze ima Lollipop na Note 4.

manniac ::

Tudi jaz sem ga sedaj ročno namestil. Hvala.

francek1 ::

Yeah, za Samsunga Galaxy S4 je uradna nadgradnja na razpolago!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

martincek1 ::

Kako imate shranjene kontakte? Sem nov v Androidu, zato me precej bega... (Nexus 5). Uporabljam Messenger, ampak mi gre na živce, ker imena nimajo slik. Kako da fak lahko sinhroniziram google s facebookom? Slike so mi pomembne, zdaj so ob kontaktih generične črke, ki mi povedo manj kot nič.

Uporabljate kakšno drugo aplikacijo? Se zna posynchati z facebookom in je intuitivna?

Mavrik ::

martincek1 je izjavil:

Kako imate shranjene kontakte? Sem nov v Androidu, zato me precej bega... (Nexus 5). Uporabljam Messenger, ampak mi gre na živce, ker imena nimajo slik. Kako da fak lahko sinhroniziram google s facebookom? Slike so mi pomembne, zdaj so ob kontaktih generične črke, ki mi povedo manj kot nič.


Em, tako da inštaliraš Facebook app in vklopiš contact sync? Ali so to tudi pokvarili?
The truth is rarely pure and never simple.

Konlov ::

dr.Akula je izjavil:

Konlov je izjavil:

Zdej so v googlu vidni in tudu popravljen v googlu je sinhroniziral tudi stik v androidu 5.02. Ne vem pa, če bo šlo kontra.

Poizkusi ane :). Naredi en fake kontakt v telefonu, pa bi se moral v roku minute pojaviti tudi v brskalniku.

Konlov je izjavil:

Contacts to display opcije pa ni?

Mogoče je pri tebi to kje drugje, glede na to da Sony nima povsem stock Android. Poglej še med nastavitvami v Dialer app-u.
Pri meni to zgleda tako:
 Contacts app

Contacts app




EDIT:

manniac je izjavil:

Kdo ve kdaj dobi Android 5.0 Lollipop Samsung Note 4 ?

Naj bi že bil v rolloutu, zgleda gre bolj počasi.

Hvala za tole. Samo težava je v tem, da imam prikazan po en kontakt, search contacts pa očitno pregleda SIM, Internal storage, SD in tako mi prikaže 3 ista kontakte. Zdej pa ne vem, kako naj iz internal storage in iz SD izbrišem backupe.
Pa se mi zdi, da mi mobile data po upgreadu ne deluje. Samo WiFi?

Da ni opcija "linked" rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

klinker ::

Imas pod settings, v Contacts, za nastimat kako in katere kontakte naj ti prikazuje.

Konlov ::

Imam naštimano, da mi prikazuje samo google kontakte in v imeniku se vidi po en kontakt. Težava je, ko hočem nekoga klicati, in iščem osebo na takle način, kot tule:http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sI...
A vidite podvojen kontakt. To me moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Dosan ::

Izbriši kontakte iz simke/telefona in obdrži samo tiste z google računa

A120 ::

Komaj sem docakal lollipop na moji moto g zdaj pa ko je vse drugace in predvsem manj odzivno kot prej 4.4.4 ko je vse delalo kot ura me zanima ce se da kako downgradati verzijo androida nazaj na 4.4.4

hojnikb ::

kaj ko bi prvo naredu factory reset, predn kriviš update ?
#brezpodpisa

Konlov ::

Dosan je izjavil:

Izbriši kontakte iz simke/telefona in obdrži samo tiste z google računa

Kako pa to narediš?

A120 ::

ja ampak pri resetu izgubim vse podatke na telefonu. spominska pa ne gre notri. pa nebi rad izgubil imenika, sporocil, slik, aplikacij...

gddr85 ::

pa nared najprej "wipe cache" če bo kej bolje, če ne pa reset

lovro535 ::

Sej če downgradaš tudi zgubiš vse podatke tako kot factory reset
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

SunCell ::

abyssus je izjavil:

Včeraj posodobil svojega Z3 Compact na 5.0. Danes pa iščem funkcijo, kako telefon utišat in ga hkrati imet na vibraciji. Je kdo našel?

Nevermind, sem uspel :)


Abyssus: kako se ti kaj obnese baterija na Z3 Compact po nadgradnji?

abyssus ::

SunCell je izjavil:

abyssus je izjavil:

Včeraj posodobil svojega Z3 Compact na 5.0. Danes pa iščem funkcijo, kako telefon utišat in ga hkrati imet na vibraciji. Je kdo našel?

Nevermind, sem uspel :)


Abyssus: kako se ti kaj obnese baterija na Z3 Compact po nadgradnji?


Drži dlje. Koliko dlje, težko rečem, saj ne morem več lepo spremljati. Je pa zagotovo dlje. Načeloma moj zdrži 4 dni komot, vendar pa ne uporabljam veliko recimo kakšnega youtube-a. Klici, SMS, igra ZigZag, FB, Tapatalk, Chrome, to pa je načeloma to.

Nisem še našel dobenega bug-a, tako da rečem, da se nadgradnja splača. Osebno mi manjka ta čas na bateriji, ki ga je zamenjal graf (oz. dokler je 100%, celo kaže čas na bateriji, potem pa izgine WTF), možnost "končaj vse" v task viewer-ju ter nerodno mesto za funkcijo utišaj/vibriraj. Hm, no malce še me moti to, da v primeru, da je telefon odklenjen, moraš status bar 2x "slajdat" dol, da se odpre v celoti, čemur se sicer da izogniti tako, da dol "potegneš" z dvema prstoma (nerodno), ali pa dol potegneš, ko je telefon zaklenjen.

p.s.: En bug sem odkril sicer, za nekaj časa mi je iz app drawer-ja izginil zgoraj search box in hamburger ikona. Ne vem zakaj in ne vem, kako je prišla nazaj, vem samo, da je par dni tam ni bilo. :)

francek1 ::

Se je že komu zgodilo, da se baterija ni polnila, dokler ni na novo zagnal sistema?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

KuntaKinte ::

je že kdo nadgradil galaxy Tab S 805 LTE na lollipop?

Egidij88 ::

Tole vam dela? :|

Cards imam vklopljeno, prijavljen sem, notifications enabled,... najbrž še ni google app updejta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Egidij88 ::

US only kot kaže? Nekateri fičerji delajo pa tudi drugje...

Dosan ::

Če se ne motim dela samo reminder, ostalo je še US only.

dr.Akula ::

Dosan je izjavil:

Če se ne motim dela samo reminder, ostalo je še US only.

"Find my phone" deluje.
ni podatka

Egidij88 ::

Iz messengerja ne moreš poslati multiple sms? Pošlje mms, to se pri textri da nastaviti...

dr.Akula ::

Egidij88 je izjavil:

Iz messengerja ne moreš poslati multiple sms? Pošlje mms, to se pri textri da nastaviti...

A to misliš enak sms več naslovnikom? To storiš tako da klikneš tisti "plus" spodaj desno, dodaš naslovnika, potem pa začneš pisati ime drugega naslovnika. Ko ga enkrat dodaš ti bo spremenilo interface in boš lahko v kontaktih samo dodajal kljukice, tistim katerim hočeš da so vključeni v pogovor.
Alternativno lahko, ko dodaš prvega naslovnika, klikneš ikono zgoraj desno in te takoj prestavi v interface za pošiljanje več kontaktom.
Ne vem pa, če je to tisto kar si hotel vprašati.
ni podatka

Egidij88 ::

Ja, enak sms pošlješ recimo desetim naenkrat. Nabereš ljudi, kot si rekel. Ampak ko daš send bo razposlalo mms-je. Kar je bad, ker nekateri nimajo vklopljen prenos podatkov, par komadov pa celo dumb fone.

Textra ima v nastavitvah "use mms for group chats", kar lahko odkljukaš. Mislim, da je to to. Nisem pa še poskusil, sem ravno instaliral.

dr.Akula ::

Sori, prej nisem razumel kaj točno sprašuješ, zdaj še le vidim kaj so naredili.
Samo kaj jim pa ni bilo jasno, da so šli to spreminjat na defalut MMS, brez možnosti spremembe na sms?? A je možno da se je to spremenilo z updatom na Android 5.1?
ni podatka
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540187 (162218) zk_eu
»

lg g2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13516788 (10023) Mare3
»

Je samsung galaxy a3 že dobil lollipop?

Oddelek: Mobilne tehnologije
152859 (2232) Invictus
»

Android 5.0 Lollipop je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6434096 (28941) PrimozR
»

Motorola potrdila lizike za svoje mobilne telefone

Oddelek: Novice / Android
178911 (6600) MrStein

Več podobnih tem