» »

LG servis

LG servis

nightbird ::

Pozdravljeni!

Zanima me kateri je uraden LG servis za mobitele v LJ. Namreč na LG Optimus G mi je počilo steklo in se moram pozanimati glede menjave.

Mogoče lahko priporoči kdo kateri drug servis kjer dobro opravljajo tole?

LP

BladE_ ::

LG servis mislim, da edini v SLO... imam pa zelo slabo izkušnjo z njimi.
Akcija - Reakcija

nightbird ::

huh kaj pa je šlo narobe?

nightbird ::

kaj pa kakšen drugi servis? npr. mobiklinika ipd? oni so OK?

to je možno, da recimo nabavim na ebayu lcd in mi ga kje vgradijo? mogoče od tu kdo?

LP

Dr_M ::

Zgubis garancijo, ce ti ne zamenja pooblascen servis.
Vamatrade je kar uredu servis, mel letos telefon tam na servisu, zritali vec, kot sem zahteval. Neprimerljivo boljsi, kot ram2 za samsunge.

nightbird ::

aha, sem malo pozabil na garancijo :D kolko pa slploh pride menjava stekla in morebiti lcd-ja? verjetno pa se pri uradnem ne da zmeniti, da jaz prnesem svoj lcd ne?

lp

freesty ::

Od 150-200e.

Pomoje se ne bos mogel zmenit, da bos prnesu svoj zaslon. Ker jim je to se dodatn zasluzek.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

nightbird ::

huh to pa je lep zalogaj :/ mater telefon je mesec dni star in zaj to. po kakšn ceni pa bi se dalo zadevo z zlomljenim zaslonom prodati?

lp

freesty ::

Jah glede na to, da se dobijo na bolhi ze za 250€ dvomim, da kaj veliko.

Nvm probas za kaksne 140€, ce se mogoce kdo javi. Potem pa nizas ceno s casom.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

nightbird ::

freesty je izjavil:

Jah glede na to, da se dobijo na bolhi ze za 250€ dvomim, da kaj veliko.

Nvm probas za kaksne 140€, ce se mogoce kdo javi. Potem pa nizas ceno s casom.


hmm, 250€? kolko sem gledal so cene kvečjemu okrog 350€.

freesty ::

Aja pardon, sem zamenjal za 4X. Ja potem pa das gor za tolko vec.. Samo moras upostevat, da servis stane recimo 180€. torej 350€-180€=170€. In se kupec more potem nosit na servis in cakat... Takda to spet zbije ceno. Edino upanje je, da naletis na taksnega, ki bi si sam popravu ekran.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Dr_M ::

Menjava stekla te pride mogoce 40-50e z delom vred, ce lcd ni poskodovan.

freesty ::

Pa se da menjat samo steklo? Pri samsungih vem, da se ne da. Res pa je, da ne vem kako je pri temu LGju.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

floyd1 ::

Jp, ga ni bilo korenjaka, ki bi mi na (sicer delujočem) SGS1 hotel zamenjat samo šipico. Baje preveč tvegano, da bi čisto riknil, telefon pa dela še danes. Pri nekaterih starejših (touchscreen) Nokiah se menda da, tako da je treba preveriti, kako je z LG-jem.

nightbird ::

jaz pa tudi ne vem, če se da posebej. drugače pa kako vem da lcd ni poškodovan?

simptomi so: počeno steklo (po celi površini), touch ne deluje, na LCD-ju na 3 mestih vidne svetlo rumene lise - je to znak fuč LCD-ja?

sploh ne vem kaj naj naredim. malo mi je škoda prodati super aparat. če se menja LCD s steklom kakšne so možnosti, da deluje zadeva isto kak pri novem?

LP

freesty ::

Ja to je fuč LCD. Če je samo šipa razbita, dela vse normalno in ni nobenih anomalij na sliki.

Če si malo finomehanika:


Kupis pa na ebayu za 50€ display.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Dr_M ::

Pri meni so na 4x HD menjali samo sprednje steklo, zaradi mikrofona, lcd je ostal.

freesty ::

To niti ni vec pomembno, itq ma fuč tudi LCD.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Dr_M ::

Ja ocitno je se to zjebal.

nightbird ::

odlično, potem pa je res zanič. hjah na uradnem servisu so mi rekli, da zrihtajo za 132€ all inclusive. taq da se mi zdi kar dober deal, pa še garancija ostane. kaj menite? baje pa se v enem kosu dobi lcd z nalepljenim steklom in kromom okrog, taq da bi moralo biti kompaktno in dobro delujoče kot prej ne?

LP

freesty ::

132€ je kar dobra cena ja. Kolega je dal za S3 180€.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

nightbird ::

meni se tudi zdi kar ok cena. sicer ni poceni ampak vseeno ;) edino skrbi me samo delovanje po popravilu. njemu (tvojemu kolegu, freesty) deluje vse OK zaj po menjavi?

LP

freesty ::

Ja, vse deluje ok. Kot nov je. Brez skrbi, saj je uraden servis, ce oni ne morejo popravit, potem noben ne more. Itq pa imas se garancijo na popravilo, ce ne bo v redu, lahko se vedno nazaj neses.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

kmetek ::

a ni optimus g 400€ ? huda mrcina? kako ti je lahko počilo steklo?

floyd1 ::

Saj je praksa že večkrat dokazala, da se lahko steklo zlomi na prav vsakem telefonu. "Gorilla" se sicer ne spraska tako hitro, poči pa ravno tako.

132€ pa niti ni tako grozno hudo, vsekakor boljše kot kupovat nov telefon.

nightbird ::

jea telefon je odličen, saj ravno zato mi ga je škoda prodajati pod ceno. drugače pa se je zlomil čisto bedno. padel je z mize (1 meter višine) na desni rob (sploh ne direkt na steklo), vendar je očitno prišlo do take sile, da je šlo vse skup k vragu. vse je odpovedalo v trenutku, kar se tiče ekrana.

kmetek ::

a gravitacija torej....torbica nujno.

nightbird ::

jap gravitacija dela svoje :D mah torbica mi ne diši sploh. raje potem nek bumper ipd.

kmetek ::

pa ti si hotel moj samsung ssd kupit,a ne? ;((

nightbird ::

jap jaz sem to :D heh malo se je sfuzlalo zaj to. hah :/

kmetek ::

mam že kupca, tako da hehe ;)

nightbird ::

odlično :)

Formula 1 ::

nightbird je izjavil:

jea telefon je odličen, saj ravno zato mi ga je škoda prodajati pod ceno. drugače pa se je zlomil čisto bedno. padel je z mize (1 meter višine) na desni rob (sploh ne direkt na steklo), vendar je očitno prišlo do take sile, da je šlo vse skup k vragu. vse je odpovedalo v trenutku, kar se tiče ekrana.

Ekran se prej sesuje če pade na rob kot pa če pade na ekran ker če pade na ekran se sila razporedi čez cel ekran, če pa na rob pa sila udrari v manjšo površino.

FlyingBee ::

kmetek je izjavil:

mam že kupca, tako da hehe ;)


za 150 EUR za SSD 830 256GB ni skrbet, da imaš že kupca

kmetek ::

Škoda, da nisem dal 160€+ :D

nightbird ::

Evo, da delim izkušnjo s servisom :d

Najprej sem dobil menjan celoten prvi del (se pravi lcd, steklo, touch -> vse to je v enem kosu in po menjavi se sploh ni nikjer videlo, da je telefon bil poškodovan :)) pri tem gre omeniti, da pri demontaži prednjega dela uničijo baterijo, ker baje ne gre drugače in baterija se menja garancijsko. Vendar se je pri menjavi pokvaril senzor za svetlobo in sploh se ni dalo več nastavljati svetlobe zaslona - ves čas na 100% svetlosti. Našel sem tudi praske pri spodnjem delu ohišja, kjer so odpirali telefon (prav grdo se je videlo, ampak bi to vzel v zakup če bi ostalo delovalo ok). Nato jih kličem, da še vedno ni ok in pravijo, da naj kar nazaj pošljem (spet na njihove stroške), da bodo zrihtali. Danes dobim telefon nazaj pri katerem so menjali plato, spet baterijo in zadnji del telefona. Taq da zaj je končno vse bp. :d

Ma koncu sem plačal 116eur za all inclusive. Dodatno sem moral samo plačati škatlo (2x) na pošti, ostalo poštnino je kril servis.

Kar se pa tiče odzivnosti servisa thumbs up! Telefon je bil maximalno pri njih 1-3dni. Prvič je bil mislim, da 3dni, ker sem pač moral plačati vnaprej in se malo zaradi transkacij zamudi, drugič pa samo en dan. Ves čas so bili prijazni in so odgovarjali na maile in druga vprašanja brez problemov ali teženja ipd.

še najbolj pa me je presenečala hitrost, saj sem pričakoval, da bo vse skup bistveno dalj časa trajalo.

Skratka vse super :d pač prvič so malo zafrknili in nato z odliko vse popravili!

Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

FlyingBee ::

hitrost je bila prvič problem

nightbird ::

kako to misliš, da je bila prvič problem? saj so pač počakali, da jim nakažem denar in nato so takoj rešili.

FlyingBee ::

malo šale, itak ne morem preveriti ... recimo, da so bolj na hitro ti ga obdelali, dobro da si se pritožil

nightbird ::

jaja, heh nisem razumel prvič :P jaja, mogoče je res bila hitrost problem ;)

tamaraaa ::

Pozdravljeni!

imam eno vprasanje, telefon mi je vceraj padel na tla in se je sipca razbila, touch mi nedela samo eno crko se da pritisniti? zanima me priblizna cena poprave telefona in ali se gre samo za steklo ali tud za notranjost?!

tadorock ::

Lp
Imam telefon LG Optimus G ki mi je šel displey.
Mene zanima če naročim display iz e-baya ki ni originalen ali bo delalo normalno ali se bo kaj kregalo z matično ploščo?
Na servisu LG je namreč popravilo 150€

samotest ::

Jaz sem naročil na ebayu in sicer "LG Optimus G E973 E975 E971 LCD Display Touch Digitizer Screen with Frame" za cca 50Eur.. namreč pazit moraš, ker je nekaj verzij Optimus G-ja (za Azijo, za USA, .., E970, LS970) in so nekateri tudi po dimenzijah rahlo drugačni.
Dodaten strošek je lahko carina.
Dobil sem iz Kitajske po 1 mesecu in prvi dan po premontaži deluje ok.

Bi pa rekel, da popravilo LCD na LGOG ni za rahle duše. Potrebuješ kar malo na silo odpret zadnji pokrov in hkrati pazit koliko zvijaš to. Če ti rata čisto brez prask, si kar car oz. imaš tud več kot le orodje, ki običajno leži po hiši. Drugi trik del so baterija in vezje za glasnost, ki sta močno prilepljena na okvir.. potrebuješ nekaj za segret lepilo (fen) + pazljivost kako odstranjuješ.
Nazaj not gre lažje.

Kralj94 ::

Zdravo, je že kdo menjal ekran na LG G2? oziroma kam ste ga dali popravit. Vrjetno v Vama Trade ane? Koliko bi me to prišlo? Ob padcu je počilo steklo in desna stran ekrana je neodzivna..

j-a-n_b ::

zdravo
menjal sem ekran na lg g2 in sedaj se mi telefon preprosto ne zažene niti ko ga priklopim na polnilec
kakšen nasvet kaj naj naredim?
hvala za odgovore

FlyingBee ::

j-a-n_b je izjavil:

zdravo
menjal sem ekran na lg g2 in sedaj se mi telefon preprosto ne zažene niti ko ga priklopim na polnilec
kakšen nasvet kaj naj naredim?
hvala za odgovore

a si ga sam menjal? če ne, potem nazaj na srvi pa potne stroške naj ti vrnejo
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlipeR ::

Živijo!

Nexus 5, počena šipa, sicer pa dela vse! Na servis ne mislim niti klicat ker majo nore cene. Nabavil bi vse sam, na eBayu so LCD+digitizer+glass po 50€, zdej me pa zanima a ima kdo tu znanje, da mi vse skupaj zamenja (postopek sem pogledal, mal je komplicirano zaradi tistega lepila). Al pa če ima kdo kontakt kakega mojstra, k mi to vse skupaj reši za eno servisno uro plačila :)

TNX

FlipeR
------------------
#Paranoja #Kučanjekriv #Putinjekriv #Prekletirdečkarji :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počeno steklo na telefonu-zamenjati da/ne?

Oddelek: Mobilne tehnologije
185059 (4465) smrekcsem
»

Počen zaslon (popravilo) LG G3

Oddelek: Mobilne tehnologije
123680 (3350) Dr_M
»

počen ekran - katerega kupit?

Oddelek: Mobilne tehnologije
71468 (970) matjash
»

LG Nexus 5 - Počen zaslon

Oddelek: Mobilne tehnologije
205443 (3368) detroit
»

LG optimus G počen ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
71764 (1487) Pr1m3

Več podobnih tem