» »

Android 5.0 Lollipop

Android 5.0 Lollipop

1
2
3 4

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

>Ja nekaj malo performanca se izgubi.

No ja. V primeru N6 je kr hud performance drop ;)


Nimam N6. Na HTC One / Nexus 4 / Nexus 5 / Nexus 9 / SGS3 / SGS4 med redno uporabo nisem opazil da bi bil telefon opazno počasnejši. Gotovo pa lahko kak analnež najde benchmarke kjer je to konec sveta.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

bom jst tist analnež
https://plus.google.com/+JeremyCamp1337...

Je pa res, da vpliva uglavnem na sekvenčne hitrosti, kar ni tako kritično za smooth uporabo.
#brezpodpisa

Egidij88 ::

Mavrik je izjavil:

Odvisno od naprave - na veliko napravah lahko z bootloaderja pobrišeš cel device. Nisem videl implementacije tega v resnici.


N4 in N5. Reset in si brez fona, nimaš kaj? IOS 8 pa že ima ta protection?

mardziha83 ::

Mam leakan 5.0 tw rom na Note 3; pa morem rečt da zadeva glede na to da je leakan precej normalno deluje. Za enkrat še nobenih resnih problemov. Performance je malenkost boljši kot na KK, baterija nekako isto zdrži. Me pa moti da ni več silent mode, sam navadno al pa z vibro. Custom roma pa ne bom gor deval ker bi rad obdržal knox na 0x0 :). Čeprav sem videl da so ga nekateri na XDA rootali pa obdržali knox na 0x0.

go_uros ::

Zdravo,
Dal gor cca 2 tedna nazaj Lollipop na S5 pa lahko rečem da je totalno sranje.
Polovica orodij gor se obeša "not responding" tudi tista ki so bulit-in recimo camera, samo klicanje tud zmrzuje. Pomaga samo reboot telefona da zadeva spet normalno dela.
Mam simobil verzijo gor ker je bil telefon kupljen tam.
Skratka za S5 ne priporocam nadgradnje, ker so totalna jajca.
Razmisljam da bi ga downgrejdu samo kolikor vem izgubim garancijo če to naredim. grrrr.
Lp , Uros

viper66 ::

se komu dogaja da na S5 na Lollipop verziji pri wifi povezavi Exchange ne sinhronizira nič.

JoskoMacher ::

go_uros je izjavil:

Zdravo,
Dal gor cca 2 tedna nazaj Lollipop na S5 pa lahko rečem da je totalno sranje.
Polovica orodij gor se obeša "not responding" tudi tista ki so bulit-in recimo camera, samo klicanje tud zmrzuje. Pomaga samo reboot telefona da zadeva spet normalno dela.
Mam simobil verzijo gor ker je bil telefon kupljen tam.
Skratka za S5 ne priporocam nadgradnje, ker so totalna jajca.
Razmisljam da bi ga downgrejdu samo kolikor vem izgubim garancijo če to naredim. grrrr.
Lp , Uros


Sam sicer nisem dal tovarniške nastavitve po posodobitvi, če bi bilo kaj bistveno drugače?
Tačas se pa samo strinjam lahko z tvojo ugotovitvijo 100%

amacar ::

Meni na n9 ponastavitev ni pomagala. Pac zbugan OS.

Unknown_001 ::

JoskoMacher je izjavil:

go_uros je izjavil:

Zdravo,
Dal gor cca 2 tedna nazaj Lollipop na S5 pa lahko rečem da je totalno sranje.
Polovica orodij gor se obeša "not responding" tudi tista ki so bulit-in recimo camera, samo klicanje tud zmrzuje. Pomaga samo reboot telefona da zadeva spet normalno dela.
Mam simobil verzijo gor ker je bil telefon kupljen tam.
Skratka za S5 ne priporocam nadgradnje, ker so totalna jajca.
Razmisljam da bi ga downgrejdu samo kolikor vem izgubim garancijo če to naredim. grrrr.
Lp , Uros


Sam sicer nisem dal tovarniške nastavitve po posodobitvi, če bi bilo kaj bistveno drugače?
Tačas se pa samo strinjam lahko z tvojo ugotovitvijo 100%


Jaz ne vem, ali sem tak srečko da nikoli nimam problemov z napravami ali pa je nekaj drugega narobe. Od Samsung robe kar sem jo imel mi je vse z izjemo Galaxy tab2 10.1 (ki je strojno podhranjen, oziroma je lih tolk močen, da dela za minimum pričakovanj) delovalo kot treba. Včasih mi res ni jasno kje ljudje vidijo toliko napak, ob predpostavki, da ne šarijo kaj preveč po sistemskih nastavitvah malo na pamet in ne nalagajo aplikacij iz zunanjih virov. Ps. Če koga motijo samsungovi programčki, no big deal, pejt v nastavitve, aplikacije, zavihek vse in pač tiste ki so od samsunga in jih ne uporabljajte obkljukate na onemogoči, čeprav jaz nikoli nesem imel potrebe po tem ker kot rečeno, nisem imel nikoli problemov s telefoni.
Imam pa občutek da so ljudje po sistemu ovčjega oglašanja začeli kar avtomatsko posploševati (širiti subjektivne govorice). Sicer če je kdo res imel slabe izkušnje s temi izdeliki mu ne zamerim, a pogrejejo me ljudje ki zgolj širijo neke govorice, katere kar sprejmejo kot zanesljivo informacijo. Osebno kar se tega tiče vedno govorim iz lastnih uporabniških izkušenj z tovrstnimi napravami in ne nekaj na blef, pa bože ne daj, da bi mi kdo rekel, da sem pristranski, ker daleč od tega da bi bil sentimentalno navezan na določeno firmo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

McClane ::

Jaz sem tudi upgradal S5 na Lollipop in vse dela brez težav. Si naredil factory reset? Sistem dela hitro in odzivno, tako da zadnji mesec res nimam prav nobenih težav. Plus baterija zdrži malo dlje, se mi zdi. Dober upgrade.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Unknown_001 ::

McClane je izjavil:

Dober upgrade.


Z izjemo izbire barv v določenih menijih (glasbeni predvajalnik plava vrstica pa živorumene črke, pa slide meni bi lahk malo bolj umirjene barve imel) ampak ok, dizajn takoalitako ni pomemben za zanesljivo delovanje, še vedno se da z lanucherji to rešit :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

yoco ::

Sem mislil updejtat na lolipop moj SGS5, pa bom raje enkrat pozneje, k vidim, da so kar problemi. Kaj mislite, še kakšen mesec ali več?

SumTingWong ::

Morda toliko da pride Lollipop 5.1 (konec februarja naj bi začeli pri nekaterih modelih).

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

yoco je izjavil:

Sem mislil updejtat na lolipop moj SGS5, pa bom raje enkrat pozneje, k vidim, da so kar problemi. Kaj mislite, še kakšen mesec ali več?


Ti samo nalož, to so samo govorice. Jaz nobenih problemov nisem opazil, prej to, da nekatere funkcije delujejo celo bolje kot prej, ampak to so malenkosti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bajsibajsi ::

WTF, white background... se da na 5.0 nastimati crno ozadje, kot je bilo to na 4.x Androidu? Ne vem kateri pametnjakovic se je odlocil za belo ozadje.

Mavrik ::

bajsibajsi je izjavil:

WTF, white background... se da na 5.0 nastimati crno ozadje, kot je bilo to na 4.x Androidu? Ne vem kateri pametnjakovic se je odlocil za belo ozadje.


Ne da se. Bistveno lepše izgleda.
The truth is rarely pure and never simple.

bajsibajsi ::

Tudi opcija drzanje gumba za vklop/izklop je okrnjena. Izgnila je moznost za tihi profil, vibra,... Ravno tako ni na slidedown na ikoncah vec moznosti za tiho, ostalo je samo se glasno in vibra.

4.x mi je bil bolj vsec od 5.0 sistema.

asdfgh123 ::

Namesto pridržanje in stisk volume_down gumba je pač pridržanje in tap po zaslonu.

Če ti je 4.x bolj všeč, ne jamraj, pa ga vrži na telefon.

bajsibajsi ::

Povrsno beres. Pridrzanje on/off in tab na zaslonu opcije ni vec. Na 4.x je bilo to mogoce; sedan sploh ne prikaze zvokovnih profilov (zgolj izklop, nacin letenja, znova zazeni in nacin v sili).
Potem slajd dol na prikaz obvestilne plosce, ikona za profile omogoca samo dove opciji: zvok in vibriranje. Ocitno so bili razvijalci mnenja, da je opcija tiho pri 5.0 odvec.

Beline na 5.0 sploh ni vredno omenjati - je ze custom GUI instaliran. Bode pa (znova) pritozbe uporabnikov o krajsi avtonomiji baterije (vsaj tistih z dolocenim tipom matrike).

Mavrik ::

bajsibajsi je izjavil:

Tudi opcija drzanje gumba za vklop/izklop je okrnjena. Izgnila je moznost za tihi profil, vibra,... Ravno tako ni na slidedown na ikoncah vec moznosti za tiho, ostalo je samo se glasno in vibra.


Em... pritisni gumb za glasnost pa so profili tam.
The truth is rarely pure and never simple.

bajsibajsi ::

Mavrik je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Tudi opcija drzanje gumba za vklop/izklop je okrnjena. Izgnila je moznost za tihi profil, vibra,... Ravno tako ni na slidedown na ikoncah vec moznosti za tiho, ostalo je samo se glasno in vibra.


Em... pritisni gumb za glasnost pa so profili tam.


Jih ni. Prej je bil potreben en tap TIHI profil.

gddr85 ::

sej bi moral bit none, priority in all na gumbu za glasnost

bajsibajsi ::

Zdaj sem na tablici. Lahko naredim potem screenshot na telefonu in pokazem. Najbolj me moti, da ni vec opcije tiho.

gddr85 ::

gumb za glasnost-slider do konca na levo je vibra, none je tiho

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

bajsibajsi ::

Glej drugo sliko na linku https://www.safaribooksonline.com/libra... Zdaj profilov ni vec na 5.0 na gumbu za ON/OFF. Ravno tako volume dol samo stisa ali nastavi nacin vibra. Nacin tihi ne obstaja. Da je zadeva se slabsa, kot sem ze omenil, tudi obvestilna plosca (slajd dol z vrha zaslona), ki z ikonami prikaze bliznjice nastavitev (npr. zasuk zaslona, Wifi, zvok, bluetooth, vec oken,itd..) ne omogoca vec 3 tapov na gumb Zvok, ampak samo se dva - vibriranje in zvok. Prej je bila, poleg omenjenih dveh, se opcija Tiho.

Zgodovina sprememb…

MrNighthawk ::

Je kdo že dobil update za HTC One M7?

gddr85 ::

bajsibajsi@ ja zgleda,da na obvestilni plošči daš none (tiho) in ne dobiš nobenga zvoka/svetlobnega opozorila ipd., če daš priority pa lahko potem tud zvok daš vibra itd., lahko pod priority naštimaš kaj opozarja in kaj ne

bajsibajsi ::

Vsega kar pises sploh ni! Tudi v "glavnih" nastavitvah telefona v Zvoki in obvestila vidim, da moznosti TIHO sploh ni vec. Naprej v tem odseku pod Nacin zvoka sta samo se vibriranje in zvok. Se pravi, da razen z rocnim zaje**** sploh ni mozno vec nastaviti tihi profil. Vsaj ne "on the fly", kot je ze vec kot desetletje to mozno pri vseh telefonih.

Mavrik ::

bajsibajsi je izjavil:

Zdaj sem na tablici. Lahko naredim potem screenshot na telefonu in pokazem. Najbolj me moti, da ni vec opcije tiho.


Em, tole:

Profili glasnosti



None -> Tiho
Priority -> Samo prioritetna obvestila (kaj to pomeni, nastaviš pod zvoki v nastavitvah, lahko tudi narediš tako da je to "Tiho" profil)
Zvonček -> Tap na zvonček preklaplja med zvokom in vibro

Zraven še lahko nastaviš kako dolgo profil traja kar je ena najbolj uporabnih lastnosti v Lollipopu.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

gddr85 ::

nekje 6-sta minuta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

bajsibajsi ::

Mavrik ::

Očitno vas je Samsung spet lepo nategnil z brisanjem novih featurejev s svojih ROMov :)
The truth is rarely pure and never simple.

abyssus ::

Se že kaj ve, kdaj bo update na voljo za SONY XPERIA Z3?

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

Očitno vas je Samsung spet lepo nategnil z brisanjem novih featurejev s svojih ROMov :)

Custom rom to the recue ! :)
#brezpodpisa

harmony ::

Unknown_001 je izjavil:

yoco je izjavil:

Sem mislil updejtat na lolipop moj SGS5, pa bom raje enkrat pozneje, k vidim, da so kar problemi. Kaj mislite, še kakšen mesec ali več?


Ti samo nalož, to so samo govorice. Jaz nobenih problemov nisem opazil, prej to, da nekatere funkcije delujejo celo bolje kot prej, ampak to so malenkosti.

Ne niso govorice.

Po updejtu ni vec opcije, da das telefon samo na tiho, temvec lahko das samo da ti vibrira ali glasno.

Kamera ne deluje kot prej. Sem moral 2x ze resetirati telefon zaradi kamere. Prej normalno delovalo.

Ostale neke izboljsave nisem videl. Skratka nic revolucionarnega.

BladE_ ::

Pa si ponastavil telefon pred ali po updateu?
Akcija - Reakcija

bajsibajsi ::

harmony je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

yoco je izjavil:

Sem mislil updejtat na lolipop moj SGS5, pa bom raje enkrat pozneje, k vidim, da so kar problemi. Kaj mislite, še kakšen mesec ali več?


Ti samo nalož, to so samo govorice. Jaz nobenih problemov nisem opazil, prej to, da nekatere funkcije delujejo celo bolje kot prej, ampak to so malenkosti.

Ne niso govorice.

Po updejtu ni vec opcije, da das telefon samo na tiho, temvec lahko das samo da ti vibrira ali glasno.

Kamera ne deluje kot prej. Sem moral 2x ze resetirati telefon zaradi kamere. Prej normalno delovalo.

Ostale neke izboljsave nisem videl. Skratka nic revolucionarnega.


Najenostavnejsa resitev pri SGS5, kot nadomestek za tihi profil, je izklop vibre v nastavitvah (slajd cisto na levo pri jakosti vibre). Seveda pride v postev samo, v kolikor vibre (nikoli) ne uporabljas. Nato vibra profil uporabljas kot tihi profil. Ikona v zgornji vrstici ti bo se vedno kazala, da je telefon trenutno na vibri, ki v resnici ne bo delovala in imas tihi profil. Ker na gumbu za vklop telefona ob pritisku ne pokaze vec profilov, za preklapljanje med zvokom in "vibratihim" profilom, uporabljas ikono v opozorilni vrstici (tap med zvokom in vibro).

Po posodobitvi je tudi meni enkrat zmrznila kamera. Crn zaslon, pritiskanje po "gumbih" ni pomagalo, nakar je po kaksni minuti javilo, da se kamera ne odziva, ce zelim zakljuciti. Precej nadlezen bug, ki upam da se ne bo ponavljal, saj bi znalo biti zelo nadlezno. Sploh kadar je potreba po hitrem posnetku.

Se vedno se ne morem sprijazniti z veleumno idejo odgovornega, ki se je odlocil, da bo Lollipop imel belo ozadje.

harmony ::

@bajsibajsi
Jp tocno to se je meni zgodilo pri kameri.

Sem ze nastavil tako kot si ti napisal, vsaj neka pametna stvar, saj vibre itak ne uporabljam.

Res neumni "ficerji"...

kratos ::

@Mavrik kako si si nastavil prikaz tistih enot na home screenu ?

JoskoMacher ::

McClane je izjavil:

Jaz sem tudi upgradal S5 na Lollipop in vse dela brez težav. Si naredil factory reset? Sistem dela hitro in odzivno, tako da zadnji mesec res nimam prav nobenih težav. Plus baterija zdrži malo dlje, se mi zdi. Dober upgrade.

Bom preživel tudi tovarniške nastavitve, ker to ni za nikamor. Ena stvar pa me zanima če komu deluje, kar sem sam prej na veliko uporabljal. Slike, ki jih poslikam z vklučenim GPS-jem so mi obdržale normalno točno GPS pozicijo v obliki koordinat. Zdaj se ta briše, čim vključim internet, nekako se vpiše avtomatsko najbližja lokacija, ki je pa neuporaben približek. Do te informacije se pride ko v galeriji odpeš sliko in klikneš na več informacij.
SGS5 & jaz

Zgodovina sprememb…

go_uros ::

a je ze kdo opazil ali po "tovarniških nastavitvah" dela kamera bolje ali je isto s....
ker kot kaze po potreben downgrade ce drugega ne pomaga.
Je mogoce ze kdo probal CyanogenMod na S5 meni je na S1 delal odlicno.
Za S5 pravijo da se ni official supporta http://www.cyanogenmod.org/
Lp U

JoskoMacher ::

Malo navedi kak detajl, ki te zanima. Če zanemarimo "slow motion" mi dela približno isto

Seba22 ::

A je kdo tu ki ima HTC One(M7)?A nebi že mogo bit update za ta fon sedaj enkrat ali imam jas kakšen problem?
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

MrNighthawk ::

Seba22 je izjavil:

A je kdo tu ki ima HTC One(M7)?A nebi že mogo bit update za ta fon sedaj enkrat ali imam jas kakšen problem?


HTC je podal uradno izjavo, da bodo zamudili z 90 dnevnim rokom, ker se še mal ubadajo z nekaterimi haklci. Nekak želijo, da bi bil dobr user experience in prehod brez problemov. I guess, da se hočejo izognit temu kar se dogaja Samsungu ;) samo, da ne bom čakal do takrat, ko bo na voljo M9 :)

Seba22 ::

Ja pa ta rok je se že iztekel 4.februarja.Eni na htc one(m8)že imajo gor lollipop tud pri nas za htc one(m7)pa ni nič za slišat
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

hojnikb ::

gnili htc kot vedno spet neki šušmari.
Sn presenečen, da bodo sploh dal liziko za m7.
#brezpodpisa

Seba22 ::

Bo ja.Je pa res da bo to zadni update za m7
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

MrNighthawk ::

hojnikb je izjavil:

gnili htc kot vedno spet neki šušmari.
Sn presenečen, da bodo sploh dal liziko za m7.


U bistvu je HTC en izmed redkih, ki bo dal Lolipop za dve leti star telefon. Daleč od gnilobe.

Mavrik ::

Seba22 je izjavil:

A je kdo tu ki ima HTC One(M7)?A nebi že mogo bit update za ta fon sedaj enkrat ali imam jas kakšen problem?


Kolikor vem so glih prišli recover RUU fajli za M8 in M7 z 5.0.1, tako da bo update vsak čas verjetno.
The truth is rarely pure and never simple.

Seba22 ::

MrNighthawk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

gnili htc kot vedno spet neki šušmari.
Sn presenečen, da bodo sploh dal liziko za m7.


U bistvu je HTC en izmed redkih, ki bo dal Lolipop za dve leti star telefon. Daleč od gnilobe.


To pa se strinjam.Pa še to,oni raje malo počakajo z izdajo updejta(v tem primeru lollipop)in izdajo te ko deluje tako kot mora ne pa take kot pri nexus 5 ko majo tako probleme.Jbg se pač dodatno načakamo malo
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674537884 (159915) zk_eu
»

lg g2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13516699 (9934) Mare3
»

Je samsung galaxy a3 že dobil lollipop?

Oddelek: Mobilne tehnologije
152832 (2205) Invictus
»

Android 5.0 Lollipop je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6433790 (28635) PrimozR
»

Motorola potrdila lizike za svoje mobilne telefone

Oddelek: Novice / Android
178859 (6548) MrStein

Več podobnih tem