» »

Občutljivost motorjev na "star" bencin

Občutljivost motorjev na "star" bencin

Martin Krpan ::

Zanima me v čem je fora , da so nekateri predvsem novejši mali 2t in tudi 4T motorji tako občutljivi na starost bencina in neradi vžigajo , če je bencin starejši kot 2-4 mesece ?
Starejši pa vžigajo tudi z bencinom starim leto ali dve?

hojnikb ::

kompresijsko razmerje.
#brezpodpisa

Martin Krpan ::

pomaga kak aditiv ?

hojnikb ::

naliješ nov bencin in problem rešen. Zakaj bi pacal novo mašino z starim bencinom...
#brezpodpisa

Tilen ::

A tole vidva čisto resno? Se pravi, nekdo, ki sedaj kupi nov avtomobil in tanka enkrat na dva meseca, bo imel težave z vžigom? Ne vem, kaj pomeni 2T in 4T.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hojnikb ::

seveda avto nebo mel problemov z vžigom, če ima cel kup senzorjev ki kompenzirajo za te stvari. Kak 2T motor z frgazerjem je pa druga pesem.
#brezpodpisa

Mesar ::

Ja nekateri 2T motorji za kosilnice mogoče... pa tam je problem ce benz stoji not celo zimo, ne 2 meseca... in rezultat je, da ti tak benz zapaca membrano uplinjača če vžgeš spomladi.
Your turn to burn!

Gapi ::

Tilen je izjavil:

A tole vidva čisto resno? Se pravi, nekdo, ki sedaj kupi nov avtomobil in tanka enkrat na dva meseca, bo imel težave z vžigom? Ne vem, kaj pomeni 2T in 4T.



2T pomeno 2 taktni motor 4T pa 4 taktni.......
No person is rich enough,to buy back his past.

Cervantes ::

Tega pa res ne razumem.
Kaj se zgodi z bencinom?
Kakšen kemik, prosim?

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Ni problem, da bencin pustiš čez zimo, ampak delujočo motorko z bencinom, ki potem noče vžgati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mesar ::

If the lawn mower does not start, the carburetor might be clogged or have bad fuel in the float bowl. If old fuel was left in the lawn mower for a long time some of the volatile ingredients may have evaporated, leaving a thicker, stickier product that is more like varnish or shellac. This sticky fuel can clog up the small jets and ports in the carburetor and it can be difficult to burn making it hard to start the engine. The only solution is to drain the old fuel from the float bowl and thoroughly clean the carburetor with carburetor cleaner. If that isn't effective, the entire carburetor may need to be replaced.
Your turn to burn!

BladE_ ::

Jaz sem zmeraj po parih mesecih dolil novo malo bolj švoh mešanico(motor, 2T), ker bencin izhlapi in kot že zgoraj napisano ostane veliko olja in zadeva ne vžge... tako nekako sem si jaz v tistih časih razlagal...
Akcija - Reakcija

GTX970 ::

Cervantes je izjavil:

Tega pa res ne razumem.
Kaj se zgodi z bencinom?
Kakšen kemik, prosim?

Sedaj je namesto svinca notri benzen Benzen @ Wikipedia , ki ni tako kemično obstojen.

Vojska je včasih menjala gorivo na pol leta, kako je sedaj ne vem.

Olórin ::

Tilen je izjavil:

A tole vidva čisto resno? Se pravi, nekdo, ki sedaj kupi nov avtomobil in tanka enkrat na dva meseca, bo imel težave z vžigom? Ne vem, kaj pomeni 2T in 4T.


ne gre se samo za avtomobile. Imaš tudi kosilnice, motorke, freze....
In ja, v kosilnici gorivo stoji od oktobra do aprila minimalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Martin Krpan ::

Ja res je , problematične so predvsem 2T motorji za motorne žage in kosilnice ter razni primitivni 4T motorji.
Avto ima zadost izpopoljnjeno elektroniko , da sama prilagaja vžig in lahko v večino avtov tankaš bencin od 91 do 100 oktanov. V časih vplinjačev to ni bilo možno , vsaj brez (pre)nastavitve vplinjača ne.

Na TV sem enkrat zasledil , da naj bi imel bencin rok uporabe tam 9-12 mesecev.

Če je stvar odvisna od kompresije motorja , kot trdi hojnikb bi moral v teoriji 100 oktanski bencin trajati dlje a ne ?

Aja , možno je da je to odvisno tudi od tipa vplinjača , saj stari Tomos mopedi teh težav niso imeli.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dolgoročno skladiščenje 2T in 4T motorjev

Oddelek: Na cesti
121779 (1410) akasa
»

Kosilnica na nitko ne vžge

Oddelek: Loža
1620336 (19513) Fifty6
»

Dodajanje acetona h gorivu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18922299 (13960) Pyr0Beast
»

Težave z motorjem kosilnice

Oddelek: Loža
2014794 (14335) šernk
»

Kaj naliti v tank?

Oddelek: Znanost in tehnologija
364698 (3775) der_Alte

Več podobnih tem