» »

Katero kurilno olje

Katero kurilno olje

«
1
2

DeeJay ::

Pozdravljeni!

Ker se spet bliža sezona ogrevanja in imam prazno cisterno, me zanima katero kurilno olje priporočate.
Ali dražja cena res opravičuje kvaliteto? Naprimer Petrol je (pri 2000 litrih) za 50€ dražji od Halo Olje ali KGM Kalan.
Bom teh 50+€ potem privarčeval pri boljšem izgorevanju olja?

Sem pa iz Ljubljane.

Za odgovore in priporočila se zahvaljujem v naprej.

...:TOMI:... ::

Zanimivo je, da te moti teh 50€, ne vidiš pa, da vržeš veliko denarja za ogrevanje in uporabljaš najdražjo možno gorivo. Raje delajo kaj na tem.

Za kurilca je po moje vseeno, kje ga vzameš, vse gre iz istega skladišča.
Tomi

koyotee ::

Presaltaj na pelete v 2-3 letih se ti povrne celotna investicija.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Aston_11 ::

koyotee je izjavil:

Presaltaj na pelete v 2-3 letih se ti povrne celotna investicija.
To ni čisto res. Podkrepi z izračunom, če lahko, saj vhodnih podatkov ni dal.

šernk ::

Če želiš imeti kombinirano drva/peleti se ti povrne tam v 7-8ih letih pri porabi nekje 2000 litrov kurilnega letno.

seveda pa nimamo pojma kakšno bo stanje na trgu čez 5 let.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

DeeJay ::

Trenutno pokurim okoli 1000L na leto. Ogrevam pa približno 120m2 površin (stropi so visoki 2,4m).
Problem je, ker je peč na olje dokej nova (5 let), za pelete ali kako drugo stvar pa bi bila investicija kar velika, saj bi moral, da pridobim prostor, tudi odstraniti (razžagati) cisterno, zamenjati komplet peč in urediti novo napeljavo.
To v tem trenutku ni izvedljivo.

mn ::

Aston_11 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Presaltaj na pelete v 2-3 letih se ti povrne celotna investicija.
To ni čisto res. Podkrepi z izračunom, če lahko, saj vhodnih podatkov ni dal.



Ko sem jaz menjal kurjavo je bilo nekako povprečje pol cenejše ogrevanje na pelete kot na kurilno olje. Vir: Povprečje izkušenj ljudi ki so menjali.

DeeJay je izjavil:

Trenutno pokurim okoli 1000L na leto. Ogrevam pa približno 120m2 površin (stropi so visoki 2,4m).
Problem je, ker je peč na olje dokej nova (5 let), za pelete ali kako drugo stvar pa bi bila investicija kar velika, saj bi moral, da pridobim prostor, tudi odstraniti (razžagati) cisterno, zamenjati komplet peč in urediti novo napeljavo.
To v tem trenutku ni izvedljivo.


IMHO niti ekonomsko upravičeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

BlaY0 ::

@DeeJay: A se cisterne ne bi dalo uporabiti kot zalogovnik za pelete? Katero peč/gorilnik pa imaš?

Dr_M ::

koyotee je izjavil:

Presaltaj na pelete v 2-3 letih se ti povrne celotna investicija.


Mojjemu znancu se je investicija povrnila prej kot v eni kurilni sezoni. Pec je obdrzal, zamenjal samo gorilnik.

#000000 ::

Jest sem obdržal peč, v prvi sezoni sem z vštetim gorilnikom in doma narejenim zalogovnikom prišel skozi z 1200 euri, lansko leto samo okoli 700 za pelete, letos bo dražje ker so se podražili.

Mislm da še imam en dozator za pelete, za prodat btw :)

Invictus ::

DeeJay je izjavil:

Trenutno pokurim okoli 1000L na leto. Ogrevam pa približno 120m2 površin (stropi so visoki 2,4m).
Problem je, ker je peč na olje dokej nova (5 let), za pelete ali kako drugo stvar pa bi bila investicija kar velika, saj bi moral, da pridobim prostor, tudi odstraniti (razžagati) cisterno, zamenjati komplet peč in urediti novo napeljavo.
To v tem trenutku ni izvedljivo.

V povprečju stane ogrevanj nekako 3 EUR/m2.

Sam si tam nekje. Brez zveze menjat. Raje dobro servisiraj peč, da se ti ne bo nabiral ogljik in da boš imel dobro izgorevanje.

Poleg tega se bo, ko bo presežena kritična masa peči na pelete, dvignila cena pelet.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Jest sem obdržal peč, v prvi sezoni sem z vštetim gorilnikom in doma narejenim zalogovnikom prišel skozi z 1200 euri, lansko leto samo okoli 700 za pelete, letos bo dražje ker so se podražili.


Kako se lahko ob vsem tem lanskem žledolomu in padcu cen lesa, zviša cena pelet?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Ne vem, ampak so dražje, lansko leto so bile najcenejše v bauhausu za 3.70 letos jih pod 4.20 ni nikjer.

jest jih ponavad kr na petrolu vzamem pripeljejo in še na obroke lahko plačaš kot kurilca

aja če ponucaš samo 1000 l je brez veze skor karkoli počet, edimo mogoče zalogovnik toplote, ta ti prihrani nekje 20-30 % energenta, samo spet izpod 500 evrov ne dobiš skor nič pametnega.

DeeJay ::

Cisterna je stara cca 35 let. Volumen ma za okol 4000 litrov olja. Dve leti nazaj sem jo dal očistit.
Peč je oljna Intercal, gorilnik Lamborghini, ki pa je starejši kot peč (star ene 13 let), redno servisiran in po besedah mojstra, ki mi ga servisira, še vedno vrhunski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Aston_11 ::

Zalogovnik ti nič ne prihrani. Hiša rabi kolikor rabi.

#000000 ::

Aja @tilen, v bistvu vem, žledolom je bil v sloveniji, peletov pa slovenci skor ne proizvajamo, mogoče so tri firme, ki jih delajo, 95% ostalih ki so pri nas na trgu je uvoženih, večina iz bosne in nekaj hrvaška srbija, avstjija, ampak naših je bol za vzorec.

Zalogovnik ti prihrani, ker ti vso toploto akumulura, manj izgube, no ja mogoče bolj pride do izraza pri dvah in peletih, ampak tud na olju bi se poznal.

@DeeJay kako peč imaš, samo na olje ali kombinirano ?

Invictus ::

En moj znanec je enkrat letno naročil pelete iz Avstrije, ker so bile pol cenejše.

To je bilo 3 leta nazaj. Za danes ne vem.

BTW. zakaj bi zalogovnik prihranil energijo?

Saj se gorilec izklopi ko je dovolj toplo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Po moje gredo cene pelet gor, ker se povpraševanje veča, že vsaka babica ve, da bo s peleti prihranila, sedaj menja peč na nafto za peč na palete. Italijani so v naših koncih opaljeni na palete in jih kupujejo na veliko (razdrto).

DeeJay ::

Je pa še ena stvar. Letos pomladi sem monitiral klimo Mitsubishi (4kW ogrevanja, 0.8kW porabe) s katero lahko ogrevam dnevni prostor s kuhinjo vsaj za prehodno obdobje, dokler mraz res ne pritisne. V kopalnici imam tudi električni grelec.

Klime za ogrevanje še nisem uporabljal, tako da ne vem kakšen bi bil na konec prihranek. Elektrika je vseeno cenejša od olja.
Sanitarno vodo se tudi ogreva s kombiniranim 120L boljerjem (elektirka ali olje), ki pa je trenutno priklopljen na elektriko.

Aston_11 ::

DeeJay je izjavil:

Klime za ogrevanje še nisem uporabljal, tako da ne vem kakšen bi bil na konec prihranek.
Odvisno od izkoristka, ki pada bolj kot postaja mraz... v plusu pa bi moral biti ves čas.

Tilen ::

@DeeJay
Se pravi klima ima 0.8kW porabe in odda 4kW toplote?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Aston_11 ::

Če imaš srečo. Verjetno ti piše pri kateri temperaturi je tako.

#000000 ::

Ja pomojem imaš prav, jih je kr nekaj pri nas ki uvažajo šrot žnj klaso če sploh iz bosne, ponavad so lastniki šleparjev ker imajo prevoz skor za đabe.

zalogovnik ti prihrani, ker ti shrani presežek toplote, kar je najbolj opazno pri kurjenju z drvmi, in da imaš navaden kotel, če imaš pa uplinjevalni in dost velik zalogovnik tam 1000 l + pa dejansko kuriš v enkrat dnevno, če je res mraz dvakrat. Tud pri peletih se dosti pozna, in pomojem tudi pri olju.

Princip po katerem naj bi šparal pa naj bi bil ta (peleti) pri vžigu porabiš največ in če ti vžge gorilnik vsako uro, je to 12 vžigov na 24ur, če porabi za vsak vžig nekje 150-200 gramov je to za cca 1 uro porabe ko je že prižgan (govorim cca)

DeeJay ::

@#000000 samo olje

@Invictus ja seveda se izklopi. Trenutno imam narejeno tako, da se gorilec izklopi pri 60C, ponoči pa se izklopi pumpa, ki šiba vodo v radiatorje. Gorilec se ponoči vklopi mogoče 1x toliko da segreje peč, ker mi je bilo rečeno, da je to bolj energetsko učinkovito, kot da bi ponoči izklapljal celo peč, saj se bi mogla zjutraj ogreti komplet peč in bi za to ponucal več energije.
Vsi radiatorji imajo tudi termostatske ventile. Se pravi, ko se v kuhinji kuha ali peče je radiator hladen.

Aston_11 ::

Na srečo je to tako, da ti vsa toplota, ki ti ne gre skozi dimnik, ostane v hiši, dokler ne gre skozi zide ven. Tako da če kuriš, šibaš toploto v hišo - drugo pa je, koliko zdrži torturo grelec, ki se namesto enkrat vžge 20x.

DeeJay ::

@tilen če pravilno razumem: http://imgur.com/v5H0aPz moja klima je označena

#000000 ::

N@Aston_11 No ja sej mal sem zašel, v bistvu je zalogovnik za drva in pelete majka, verjetno bi tudi na olju kej prihranil, ker pri navadni peči na trda goriva ne moreš kej dost kontrolirat, razen da ne naložiš, ampak takrat ugasne ali tli, pač zato o delal v starih kmečkih bajtah te velike peči, ker si jo zakuril enkrat in je še ure kasneje bila vroča, seveda si porabil da si jo ogrel tud skor ano smreko :)

tako je v bistvu en že enkrat rekel, da prvi zakon termodinamike za prodajalce ne velja, za nas potrošnike pa še kako :)

Sosed kupil toplotno črpalko ki je koštala 10k eurov
priklop in montaža 1500

Ko se je začelo kurit je pogruntal da so ga netegnili, in je naredu še fasado, ter k je pač ziheraš zamenju še streho, okna pa že poleti.

Suma sumarum je blo na koncu okol 50k evrov stroška, je reku da sem to vedu bi ostal na olju, 4k litrov na sezono in vroče k pes, teh 50+ k bi imel za do konc življenja za ogrevanje, ker sem star 88

Aston_11 ::

Takemu bi bilo treba prodati še thermaray panele, ki blatno prihranijo. 600 W namesto peči z 30kW baje pravijo.

Invictus ::

Zalogovnik za kurjenje na drva in pelete razumem, manj za olje. Še en nateg prodajalcev. Zalogovnik, delo in vsa napeljava je bistveno dražja kot pa tista malo večja poraba olja ob vžigu. Poleg tega tudi zalogovnik izgublja toploto.

Bi moral kak neodvisen strojnik ali fizik tole preračunat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

Ja itak, ampak sej veš to je za next time :)

Invictus, jest vem da bi z zalogovnikom prihranil, kako pa je na olju pa ne vem, ampak pomojem je vseeno neki prihranka, ne upam pa zinit cifre za katero bi dal roko v ogenj :)

Zalogovnik ima izgubo, normalno, ampak to pomojem zelo malo, ker je tolk izoliran, v bistvu termovka, naj bi bila fora v tem da samo dogrevaš za ko pade za 10 stopinj, pač manj porabiš če dogreješ iz 50 na 60, ampak spet kot si reku en neodvisni stručko bi lahko bil kjučen pri tem, ker če pogledam da če pade za 10 stpinj in zažene gorilnik, spet vsako uro, mogoče ni ravno rentabilno vržt dnar za tako zadevo, se pa pri drvah in peletih garant splača, sem govoru s parimi ki to imajo in drži vodo.



Ko sem bil zadnjič v USA Rochester NY, sem videl pri tipu peč da te kap GARN in je imel celo namen kupit še eno :) cena peči sitnica okol 15k usd

ampak dejansko zakuri enkrat dnevno, se ne zajebava z žaganjem trskami ipd. nabuta peč na ful, porine not plinski brenar za minuto, pržge ventilator in zapre. Vroče k u peklu :) aja ta ima zalogovnik že vgrajen, in preko izmenjevalca greje radiatorje, je pa res da ima poleg bajte še eno veliko garažo kjer je apartma za goste

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Invictus ::

Če imaš svojo gmajno, definitivno dobra rešitev.

Daš kar cel hlod noter :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DeeJay ::

Ok, da zdej porinem zadevo zdej mal nazaj na topic.... se pol med dobavitelji olja kej razlikuje sama kvaliteta olja, al se gleda samo na ceno in je to to?

mn ::

nvictus, jest vem da bi z zalogovnikom prihranil, kako pa je na olju pa ne vem,


Pri olju želiš čim manj vode v peči, kaj šele zalogovnik. Zalogovnik pride v poštev če kuriš na drva, ker ne moreš natančno kontrolirati dovajanja goriva. Z zapiranjem zraka pa padajo izkoristki.

Pri olju teh problemov nimaš in je zalogovnik samo izguba!

#000000 ::

@ DeeJay Ma pomojem ne kej dost, to bi mogu dejansko testirat, če oznaš koga na petrolu v labu, bi verjetno lahko izvedel test kvalitete, če seveda upa.

@mm no ja sej pravim da mogoče za olje ni glih ??

Pomojem je najbol če vzameš kjer dobiš najcenje ali na obroke od pertrola, ki mislm da ima še najboljš kvaliteto.

RejZoR ::

Tilen je izjavil:

Jest sem obdržal peč, v prvi sezoni sem z vštetim gorilnikom in doma narejenim zalogovnikom prišel skozi z 1200 euri, lansko leto samo okoli 700 za pelete, letos bo dražje ker so se podražili.


Kako se lahko ob vsem tem lanskem žledolomu in padcu cen lesa, zviša cena pelet?


Zato ker so vsi navalili na pelete kot majmuni na banane. Zakaj ne bi dvignili cene in konkretno zaslužili?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

Bom teh 50+€ potem privarčeval pri boljšem izgorevanju olja?


več prišparaš če imaš dobro vzdrževan gorilnik.

omenil si tudi klimo, veselo jo uporabljaj sploh za prehodno obdobje. Mi smo z dvemi klimami v stanovanju 2x80 kvadratov zbili porabo kurilnega iz 2500 na 500-700 litrov letno. Porabo elektrike pa v prehodnem obdobju dvignili za 10€ mesečno, sredi zime pa max 40€ mesečno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mesar ::

RejZoR je izjavil:

Tilen je izjavil:

Jest sem obdržal peč, v prvi sezoni sem z vštetim gorilnikom in doma narejenim zalogovnikom prišel skozi z 1200 euri, lansko leto samo okoli 700 za pelete, letos bo dražje ker so se podražili.


Kako se lahko ob vsem tem lanskem žledolomu in padcu cen lesa, zviša cena pelet?


Zato ker so vsi navalili na pelete kot majmuni na banane. Zakaj ne bi dvignili cene in konkretno zaslužili?

sej bojo... ni še dovolj peči... počakaj še leto al pa dve pol pa bo se začelo veselje...
Your turn to burn!

Dr_M ::

In kaj bodo nardil? Uvedli dodatne davke in trosarino na pelete?

Mesar ::

Ne AFAIK se v EU že pripravlja/mogoče je že pripravljena direktiva s katero se bo določil minimalni izkoristek teh peči... če malo spremljaš medije veš tudi, da imamo v Slo indexe onesnaženosti zraka tudi previsoke, tako da je samo vprašanje časa...

Pa če vse to damo na stran... zaradi povpraševanja bo šla cena gor in bodo dražji peleti... in potem ta kurjava več na enkrat nebo tako poceni. Da ne govorimo o tem, da jih je ravno mislim da predlani po zimi na veliko primanjkovalo? Pa že zdaj so ogromno razlike med "južnimi" kjer maš noter vse od iverce in dreka, do naših/avstrijskih (EU certifikati so ravno po standardih avstrijskih).

Skratka... kakorkoli obrnemo je investicija v peč na pelete kratkoročna. Zdajle so aktualne TČ pa še ta vlak si zamudil, ker je z Eko subvencijami konec... in te kar takoj investicija pride jurja več.
Your turn to burn!

Dr_M ::

Subvencija za TČ je bila lani poleti en drobiz cez 200e.

Mesar ::

ja ker so glavnico že spomladi raztalali :D

pa tudi odvisno kaj kupuješ
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Dr_M ::

Se pa strinjam, ko birokracija poseze v stvari, ki se jih ne ticejo, rata cela stala.

Relanium ::

RejZoR je izjavil:

Tilen je izjavil:

Jest sem obdržal peč, v prvi sezoni sem z vštetim gorilnikom in doma narejenim zalogovnikom prišel skozi z 1200 euri, lansko leto samo okoli 700 za pelete, letos bo dražje ker so se podražili.


Kako se lahko ob vsem tem lanskem žledolomu in padcu cen lesa, zviša cena pelet?


Zato ker so vsi navalili na pelete kot majmuni na banane. Zakaj ne bi dvignili cene in konkretno zaslužili?

Ovce so ovce 8-)

Še bolj smešni so tisti ki kupijo tiste ferolijeve gorilnike al kaj so že, jih namontirajo na peč za kurilno in se hvalijo kako poceni so preklopili.
Potem pa pride čas za čiščenje pepela in tu se šele začne zabava in glavoboli, ker peč ni namenjena temu :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Mesar ::

Glavobol imaš v večini primerov že če greš izkoristek računat...
Your turn to burn!

RejZoR ::

Sploh pa so peletne peči fajn za svinjanje zraka na enak način kot to delajo dizli s trdnimi delci. Samo da morajo avti imet DPF filter, peči pa ne. In pol se folk čudi kako imamo tolk slab zrak...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Petrol Slo ::

DeeJay je izjavil:

Naprimer Petrol je (pri 2000 litrih) za 50€ dražji od Halo Olje ali KGM Kalan.
Bom teh 50+€ potem privarčeval pri boljšem izgorevanju olja?


Spoštovani,

z nakupom kurilnega olja pri Petrolu kupec prejme gorivo zagotovljene in preverjene kakovosti. Kurilno olje je dodatno obdelano (aditivirano), kar v primerjavi z običajnimi standardnimi gorivi pomeni dodatno zaščito pred tvorbo oblog na vbrizgalnih šobah in drugih vitalnih elementih gorilca, ter izboljšanje zaščite pred staranjem (zaradi procesov staranja se povečuje količina usedlin v rezervoarju). Poleg tega dodatni aditivi prinesejo tudi dodatno zaščito ključnih elementov peči in rezervoarja pred korozijo ter boljše mazalne lastnosti goriva, kar podaljšuje življenjsko dobo gorilca. Vse navedene izboljšave, vplivajo na ekonomiko ter zanesljivost delovanja sistema ogrevanja, s čimer neposredno vplivamo na porabo (izkoristek peči), posredno pa tudi na znižanje stroškov vzdrževanja. V primeru dodatnih vprašanj, pa se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu na www.petrol.si/povej.

S spoštovanjem,

Silvan Simčič
Tehnični razvoj, kakovost in varnost
Petrol d.d., Ljubljana

Spajky ::

WOW, kao specialni dodatki :)) ma saj ni res .. marketing rulz >:D ... kupiš ono cenejše kurilno in na 2kL olja flikneš v rezervoar 2L acetona + 1L white spirit iz Mer*urja ter 3dl dvotaktola iz bencinske TL (dodatno dobrih 10EUR)! premešaš in se bo samočistil gorilec, šobe, vodi pumpa olja etc.!

Če zadeva funkcionira v bencinc in diesel avtih v enakih razmerjih ;) ... pol bo tudi pri centralni !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Relanium ::

LOL.....
Nihče ne pomisli na vpliv acetona na vse plastične in gumjaste elemente (ter površine namazane z oljem)

Dr_M ::

RejZoR je izjavil:

Sploh pa so peletne peči fajn za svinjanje zraka na enak način kot to delajo dizli s trdnimi delci. Samo da morajo avti imet DPF filter, peči pa ne. In pol se folk čudi kako imamo tolk slab zrak...



BS. To je zato, ker folk kuri smeti v peceh na drva.

mat xxl ::

Jaz z Petrolovim kurilcem nikoli nisem bil zadovoljen, zmeraj težave. Od kar že nekaj let točimo samo OMV ni prav nobenih težav, vozi ga pa ena firma iz Kamnika za Ljubljano.

Petrol razen dobre reklame za goriva ne premore kvalitetnih goril oziroma so le ta na minimalnih standardih, težave so pa še, ker dodajajo veliko bio dela v kurilca in nafto, kar je pri OMV ju na minimalcu glede na predpise , skratka Petrolu nikakor ne zaupam, so jih samo polna usta govorijo eno delajo pa drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21936906 (13546) fikus_
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241188 (15424) feryz
»

Toplotna črpalka vs. Peč na pelete

Oddelek: Loža
1710062 (9051) WhiteAngel
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15959780 (29229) konspirator
»

Nakup klimatske naprave za ogrevanje A+++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8431699 (28224) klimatos

Več podobnih tem