» »

Kje je tle fora?

Kje je tle fora?

JXS ::

ravnokar sem si ogledal test xpja navitega na 3000, na tejle strani, in ko sem gledal razultate kot so Quake3 447FPS, 3dmark 2k 20534, 3d mark 2k1 17186, sem se vprašal : KJE JE TLE FORA??? 447 fps???? divxe gledamo z slabimi 24fps!!!! To so že prav bedni testi! Komu ki igra igro je važno a mu teče 50fps ali p a 447fps???? kaj vi menite o tem??

Golden eye ::

Ja pač kaže kako je zmogljiva kartica oz. procesor!!:D Drugač pa se pozna al lufa na 40 al pa 100 FPS. ZAto ker če ti pri 40 FPS naredi en hud efekt v igri in malo zašeka, pri 100 FPS pa tega ne opaziš ker ima grafična še toliko zaleta da ne padejo FSP pod 25-30 slik:D

flipflop ::

Ja pri Kvaki,kaj pa novi špili? Pa 3DMarka jaz sploh ne gledam več.

Dr_M ::

usak spil rab za normalno spilanje usaj 100fps....ce pa spilas online pa se vec, drugac bos jedu municijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

usak spil rab za normalno spilanje usaj 100fps....ce pa spilas online pa se vec, drugac bos jedu municijo

mam 9500pro in mam v UT2K3 okoli 50FPS in prav tako v unrealu 2 z vsemi omogočenimi detajli in na 4X AA in AF pa vse špila OK.od kje ti to,da rabi 100 FPS za normalno delovanje?

morphling1 ::

Boštjan in še kdo, kot prvo govori se o povprečju slikic na sekundo v nekem testu in za q3 je bilo to nekako 60 fps za zadovoljivo igranje (ne nujno 100% tekoče). Za FPS (first person shooters) igre je pa vsak fps še kako pomemben in čisto vsak on-line igralec ti bo povedal razliko med 50 in 100 fps. En enostaven primer hočeš se v trenutku obrniti za 180° (v recimo 0.1s kar ni nič posebnega) pri 30 fps boš videl samo tri slikice v tem obratu se pravi na vsake 60° kar pomeni da boš velik del vidnega polja kar spustil zraven pa še kak pomemben podatek. Naprej ni težko zračunat kako močno se pozna več fpsjev pri gladkosti igranja. Druga zadeva s katero sem začel testni rezultati so povprečje in močno je odvisno, od samega testa kako je narejen, če je test bolj sprehod po okolici brez sovražnikov, malo eksplozijami in prideš ven z rezultatom 60 fps bo zadeva hudo štekala ob kaki vroči akciji s polnim ekranom sovragov in eksplozij. Zato mora bit test temu primeren. Eden mojih najljubših je excesive demo za q3, kjer fpsji na max nastavitvah hitro padejo tudi pod 30 in to pa je premalo. Majhno število fpsjev se ti bo poznalo prevsem pri hitrem obračanju, kjer ti bo kar trgalo sliko in vsaj mene začne boleti glava če gledam nekaj takega. S tem pridem do konca, ko bom povedal da je veliko v sami navajenosti, tako kot en ki non stop dela za monitorjem s 60 Hz osvežitvijo tega utripanja sploh ne opazi, ko pa pride k njemu nekdo, ki cele dneve dela recimo na 100 Hz dobi migreno. Zadeva je pri fps popolnoma enaka, fantje, ki ste se grafično modernizirali šele pred kratkim in ste bili do sedaj navajeni na počasno igranje ste seveda navdušeni nad gladkostjo 30 fps, nekomu drugemu se to zdi popolnoma nesprejemljivo. Pa še nekaj ja 447fps je že brezveze, ampak a mi lahko prosim pokažeš na hardwer, ki bi kaj podobnega zmogel na recimo 1280*1024 (nekako optimalna res. za večino folka dandanes) s kakim Aniso na 8x in AA na 4x z max detalji v eni od najnovejših iger, tega hardwera enostavno še ni zunaj in zaenkrat je še OGROMNO prostora za izboljšave, to ti je napredek, grafika se počasi a vzstrajno bliža čisti realnosti, naloga hardwera pa je da drži korak in vsaj približno zadovoljivo vse skupaj prikazuje. Saj nimaš dobrega hardwera zato da igraš 5 let stare igre s 500 fpsji :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

>:D >:D >:D
ja noben hardcore gamer ne spila z fsaa in s podobnim sranjem, se texture skenslajo sam da cim hitrej dela.

fantje...100fps+ :) :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

ok,štekam kaj si hoto povedat,samo vse to pade v drek,če ti povezava šteka,pol ti 9800pro ne pomaga nič

Dr_M ::

jah z dialupom res nimas kej praskat...sicer pa ce si lohk privoscis graficno za 50k sit ali vec si lohk tut adsl.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

(sic) ::

Za FPS igre:
- več FPS = boljše merjenje (vsi, ki igrajo Q3 vejo o čem govorim (rail :))
- in za Q3 velja, da več FPS (125) = večji skoki.

Meni je tekoče nekje 100-120 FPS/sec. Seveda pa se da igrati tudi z 50.

Fuck you all!!!

tx-z ::

če maš monitor 75Hz, je 75 sličic/s enako kot če ti dela s 500 sličicami/s -ne opazš razlike..a ni tko??
tx-z

Dr_M ::

v teoriji ja, v praksi je pa delec od tega:) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FPS osnove (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8110646 (8734) kratos
»

Ali več Hz monitor pomeni višji FPS

Oddelek: Strojna oprema
263152 (2508) LordPero
»

'FPS-ji' so pomembni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Igre
15014441 (11303) MrStein
»

30 FPS vs 60 FPS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1149336 (7560) Dr_M
»

Samsung SyncMaster 191T

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
193012 (3012) NoUse4AName

Več podobnih tem