» »

Problem z matično ploščo?

Problem z matično ploščo?

seattle ::

Imam ploščo Elite K7S5A, na njej 256 mega navadnega sdr 133mhz rama in procesor athlon 1700+.
Zgodba gre pa takole.
Najprej sem skupaj s ploščo kupil Athlona 1600+. Sicer je deloval dobro, edino vcasih je zmrznil ali pa je plosca namesto athlona xp 1600 "preklopila" na 1050 mhz. Hladilnik imam vulcano 7. Posumil sem da se pregreva, vendar temperature nikoli niso bile prehude. Po 3 mesecih pa mi je kar naenkrat crknil. Na procesorju samem ni bilo sledov pregorevanja.
Sedaj sem kupil novega athlona 1700+, in spet mi je plosca ze 2x "preklopila" na 1150 mhz. Zato se bojim, da se scenarij nebi ponovil. Temperature je spet v redu.
Zanima me, ce obstaja kak dejavnik za tako obnasanje plosce? Ali kaj drugega?

Hvala!
  • premaknil: ToniT ()

boštjan ::

če ti kar tako preklopi na nižjo frekvenco,se ti BIOS resetira sam od sebe in mislim da je baterija na plati kriva.Nabavi novo baterijo in zamenjaj.Meni se je tudi to že 1X zgodilo pti tej plati,zaenkart pa dela vse OK.Če pa še maš plato v garanciji pa jo nesi nazaj.

steiner ::

To se je meni tud že 3x zgodilo. Kriva je baterija.

Dead_Eye ::

hmm, lih ki je v temi: kolega ima k7s5a in TbB 2100+. na zač. je delalo normalno - zaznalo 2100+, potem enih dvakrat kot 1700+ - če je dal fsb na 100 je bil 1100+ al nekaj takega. po nekaj dnevih je blo spet ok - 2100+. ni mi jasno kako je možno da ti plošča nekako menja množilnik!???
The one and only

boštjan ::

Pa ko je dak not 2100+ je dal tudi najnovejši BIOS gor?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kok ste ga vi našponali (XP)

Oddelek: Navijanje
262054 (1190) Blinder
»

ASRock K7S8X lastniki, pozor!

Oddelek: Navijanje
473621 (2207) mtic
»

Elite Motherboard vprasanje

Oddelek: Kaj kupiti
231427 (1042) boštjan
»

Komentarji članka Osnove navijanja I

Oddelek: Navijanje
402912 (2089) BaRtMaN
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302279 (1795) Mercier

Več podobnih tem