» »

Amazon Kindle gre čez lužo

Amazon Kindle gre čez lužo

Android Central - Sredi poletja je Amazon v ZDA predstavil storitev Kindle Unlimited, ki je po vzoru glasbenih in video ponudnikov za mesečno naročnino desetih dolarjev uvedla neomejeno izposojanje knjig iz Amazonove elektronske knjižnice. Zdaj se ista storitev širi na vzhodno stran Atlantika, začenši z Veliko Britanijo. Tokrat bo za en mesec storitve potrebno plačati 8 funtov, kar je, če preberete že dve oz. tri knjige mesečno, ki bi jih sicer kupili v Amazonovi trgovini, dobra kupčija. Storitev razen cene ostaja praktično enaka, na voljo je že prek 650.000 tipkanih knjig ter nekaj tisoč zvočnih posnetkov, ne manjkajo pa niti najbolj popularni naslovi, kamor spadajo Gospodar prstanov, Igre lakote in druge uspešnice.

Sprememb ni niti na tehničnem področju, knjige, ki spadajo v program izposojanja, nosijo logotip Kindle Unlimited, delujejo na vseh napravah Kindle (njihovih e-bralnikih, tablicah ter seveda tudi na napravah, ki imajo nameščeno aplikacijo, torej Android in iOS telefoni ter tablice, osebni računalniki, itd.). Na voljo je 30-dnevna preizkusna doba.



Novice o širitvah storitev te vrste so vedno dobrodošle, saj so nadaljnje širitve praktično neizbežne. A žal se izkaže, da je Slovenija s tega vidika skorajda neosvoljiva trdnjava, saj večina teh zanimivih storitev, kot je Spotify, Play Music Unlimited (oba sta na voljo tudi pri mnogih neposrednih in nekoliko bolj oddaljenih sosedah), Netflix in podobni, pri nas še vedno niso na voljo. Zaradi majhnega trga je tudi vprašljivo, koliko izmed teh storitev bo v bližnji prihodnosti na voljo pri nas.

Vse te težave bi rešila in postopke poenostavila evropska zakonodaja.

6 komentarjev

flbroker ::

Problem je v tem ker niso vsi naslovi dostopni. Prvo je treba pogledati ce so te knjige ki bi jih rad prebral oznacene za izposojo in se sele potem registrirati. Druga stvar je v tem da zaradi obveznosti ne morem prebrati vec kot tri knjige mesecno, kar me na koncu znese malo vec ali enako kot subscription ampak mi knjige ostanejo. Romani niso dragi, drage so tehnicne knjige teh pa verjetno na izposojo ne bo.

PrimozR ::

Če pri 650.000 knjigah na servicu ne najdeš vsaj dveh na mesec, ki bi jih prebral, ti pa res ni pomoči ;)

Tehnične knjige so itak nekaj drugega. Koliko jih je sploh v Kindle izdaji?

flbroker ::

Ja ne morem brat nekaj kar me ne zanima samo zato ker je v paketu.

PrimozR ::

Saj to je bil point, če med 650.000 knjigami, ki so v paketu, ne najdeš zanimivih knjig, potem pač ta storitev ni zate. Simple as that.

M.B. ::

Na mojem angleškem računu je že na voljo.

Imajo Hugh Howey-a ostalo je pa bolj tak tak.

Knjige lahko iščeš zgleda samo tako, da iščeš med Kindle knjigami, in ko jo odpreš vidiš, če je med Unlimited izposojo.

Če pogledam po mojih najdražjih to buy knjigah:
Pratcheta ni, The Riyria Revelations tud ne, What If (Od XKCD tipa) tud ne, Devices and Desires tud ne.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Okapi ::

Tipkane knjige.:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene knjig za Kindle

Oddelek: Sedem umetnosti
51231 (1024) erkgheoruugh
»

Kindle Unlimited avtorjem porezal prihodke

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
3210486 (8219) thramos
»

Amazon predstavlja Fire TV Stick

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
97664 (6734) PrimozR
»

Amazon je osvežil svoje Kindle

Oddelek: Novice / Android
228610 (6967) kuglvinkl
»

Neomejena izposoja knjig na Kindlu

Oddelek: Novice / Ostale najave
1210535 (9006) 111111111111

Več podobnih tem