» »

Virtualka Linux na Win7

Virtualka Linux na Win7

matobeli ::

zdravo,

kolko dobro bo delala virtualka z Linuxom (mislim da Ubuntu) na Win 7 z samo 4GB rama in Intel Pentium G2020?

Ne morm zdejle testirat, rabim pa naročit dodatni ram če bo treba.

Lp

Invictus ::

Odvisno koli RAMa bo imela virtualka ...

Ampak 8GB bo pomagalo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

To vem da o 8GB pomagalo :)

Zanima me če bo delalo relativno gladko tudi z 4GB.
Kolko bi bilo pa dobro deliti ram? 50:50? Mogoče 2.5 za win, 1.5 za Linux?

hojnikb ::

naredi 2/2GB delitev, vklopi vt-x in bo stvar čist lepo delala.
#brezpodpisa

tiran2000 ::

po mojih izkušnjah na virtualke (poleg rama) najbolj vpliva hitrost diska Idealno ssd...

matobeli ::

no super, idealno je ravno SSD v kišti

bom kar probal z 4gb zagnati, če bo res mankalo pa pač dokupit še 4.

matej_jack ::

Pomoje ne bo nekega problema. Pri meni je po bootu fedore tako:
 Fedora VM v WIN 8.1

Fedora VM v WIN 8.1

SeMiNeSanja ::

Zelo pomembno je tudi to, kaj naj bi tisti Linux počel.

Če bo zgolj 'vegetiral' in boš mogoče kdaj pa kdaj kaj malega interaktivno delal na njemu, ne bo problema.

Če pa nameravaš poganjati kakšen resnejši database s 100Gb+ podatkov, kakšno zahtevno web stran,..... potem pa le razmisli o tem, da dodaš še par Gb rama.

Predvsem pa moraš tudi vedeti, da bo ram, ki ga bo porabila virtualka, potem manjkal gostujočemu Win7. Ta sicer z 2Gb laufa....ni pa ravno optimalno, če si malo resnejši uporabnik. Ko se pa enkrat swappanje začne, je pa takointako konec vsakega veselja.

Če ti je namen zgolj spoznavati Linux in tisto virtualko zalaufati samo vsake toliko, pa lahko komot še počakaš z nakupom rama. Dokaj hitro boš videl, kako se zadeva obnaša in če ne bo sprejemljiva zate, stopiš takrat po dodatni ram.

technolog ::

Jst sm na 4gb lavfal 4 linux virtualke. Malo je swappalo, ampak se je dalo preživet.

Tako je, odvino kaj misliš počet? Progrmirat? Potem bo 4GB dovolj.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Programirat :)

technolog ::

Če ne boš ravno harcore jave tolkel, potem ni za skrbet.

Olórin ::

4 gb rama bo verjetno zadoščalo.

Pentium, čeprav je dokaj slab, podpira vt-x tako da tudi to ni problem.

SSD imaš tudi.

Virtualka ti bo letela, ne boj se. Če ti bo štekalo in boš opazil da imaš premalo rama pa pač naknadno naroči več.

Dober je, samo ima malo rama


:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

SeMiNeSanja ::

Če pomislim kakšnih 15 let nazaj, ko sem na 286-ki z 1Mb laufal Linux....
Tudi Linux ni več to, kar je včasih bil....
Prevajanje kernela je sicer trajalo kar nekaj časa ampak kdaj pa kdaj moraš tud malo pavze narest :)

s6c-gEL ::

LightBit ::

Jaz sem poganjal 2012 R2 in XP v virtualni na Linuxu z 4GB rama.

SeMiNeSanja ::

Jaz sem zadnjič poganjal na 8Gb mašini z Win7 virtualke win7+2012R2+2x linux - stvar je še nekako šla, dokler se 2012-ka (ali Win7?) ni spomnila, da bi šla malo v sleep mode - takrat je namreč vse zaštekalo.
Saj so cool virtualke, samo pretiravanje se tudi tu ne obnese.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Z dobrim SSDjem, dovolj RAMa in hitrim CPU (i5 že seka) lahko laufaš tudi precej zahtevne virtualke.

SSD se pa pozna vsaj faktor 10, če ne več. Pri določenih scenarijih pri meni celo 15x.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimozR ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Če pomislim kakšnih 15 let nazaj, ko sem na 286-ki z 1Mb laufal Linux....
Tudi Linux ni več to, kar je včasih bil....
Prevajanje kernela je sicer trajalo kar nekaj časa ampak kdaj pa kdaj moraš tud malo pavze narest :)

Grdi grdi Linux, ki zdaj omogoča bistveno več stvari, kot pred kakimi 15 leti (286ka pred 15 leti? Bolj 25, se ti ne zdi?), je bistveno bolj enostaven za uporabo in je obenem hitrejši ter lepši...

Pri 8 GB sem virtualcema (Ubuntu ter Win8, bolj za testiranje) nastavil 4 GB RAMa, pa se ni najbolj obneslo, Chrome na host sistemu (Windows 7) enostavno požre preveč. Omejil sem na 2 GB pa nekako gre na obeh straneh, nisem pa počel še nič resnejšega ne z enim ne z drugim (Win8 sem itak bolj pogledal, da se končno pripravim na nadgradnjo, Ubuntu sem pa namesti zaradi LearnCtheHardWay).

SeMiNeSanja ::

Verjel ali ne, v 'tistih časih' je ves Linux, ki je bil potreben za router ali firewall pasal na 1,44 Mb floppy. Takrat je bil znan nek LRP (Linux Router Project), kjer si imel vse, kar je bilo potrebno na eni disketi, iz katere se je bootal računalnik (seveda brez diska).

Sem pa za štos šel pogledat v 'arhiv', katero imam najstarejšo distribucijo in našel škatlo s šestimi CD-ji "InfoMagic Linux Developers Resource" iz leta 1996. Marsikdo tu takrat še ni bil na svetu, ko so te CD-je štancali....

s6c-gEL ::

ftp://sunsite.unc.edu/pub/historic-linux/distributions/slackware-1.1.2/
Slackware 1.1.2 iz 1994.

1.01 iz 1993 http://blog.nielshorn.net/2009/06/older...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

c3p0 ::

Prvi "linux", ki sem ga namestil, je bil tam nekje konec 1994, freebsd. Pač nisem vedel razlike med linux in *bsd in kaj sploh to točno je, je pa bilo super za prve korake.

PrimozR ::

SeMiNeSanja Linux še danes paše v par MB, cel kup routerjev ima še vedno samo 8 oz 16 MB flasha za OS.

SeMiNeSanja ::

c3p0 je izjavil:

Prvi "linux", ki sem ga namestil, je bil tam nekje konec 1994, freebsd. Pač nisem vedel razlike med linux in *bsd in kaj sploh to točno je, je pa bilo super za prve korake.

 FreeBSD 2.1 - Januar 1996

FreeBSD 2.1 - Januar 1996


To sem še uspel najti v omari....
Še par let, pa bo imelo že kakšno zgodovinsko vrednost?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2016 je tu z Docker Engine

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3415694 (12093) krneki0001
»

Macbook za programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7412465 (6539) Saul Goodman
»

Poganjanje virtualnih mašin (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
557788 (6352) Pesimist
»

V Windows 8 prihaja Hyper-V (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5120274 (14507) MrStein
»

Dobri in poceni prenosniki za FERI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6417007 (14764) VANR

Več podobnih tem