» »

Poganjanje virtualnih mašin

Poganjanje virtualnih mašin

«
1
2

kanida ::

Zanima me kaj mi priporočate za poganjanje večje število virtualnih mašin....
Cena naj bi bila nekje do 1000EUR ampak sem zdaj v dilemi med AMD,Intel i7 ali Xeon....
Zanima me tudi če je potrebno imeti dobro grafično za večje število virtualk?

Nekaj sem sam sestavil pa me zanima kaj menite o temu : + dodal bi še 2 SSD takšna kot sta izbrana

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
  • spremenil: kanida ()

pegasus ::

Kaj bo teklo na teh virtualkah?

pviran3 ::

Grafične ne potrebuješ

tiran2000 ::

Soliden procesor, veliko rama in ssd to rabis.

Invictus ::

32 GB RAMa je O.K.

Izberi Intelov procesor. Manj problemov ...

Grafične ne rabiš. SSD za žive VM, navaden disk za storage.

To je vse kar rabiš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Poldi112 ::

Dokler ne veš, kaj bo gor teklo, je vsak predlog neuporaben.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Oberyn ::

Kaj je "večje število"? 6 ali 128?

kanida ::

Poganjal bi Windowse vsaka bi imela odprto 2 Okna mozille ter program za VPN.

techfreak :) ::

In koliko bi bilo takih virtualk?

kanida ::

Čim več možnih za 1000€

Oberyn ::

To je vse odvisno od pomnilnika. Koliko pomnilnika boš dodelil posamezni VM. Kateri winsi bodo, to je že razlika. Koliko bosta tisti okni brskalnika trošili. Recimo 1,5 GB za VM plus 2 GB za host, to pride cirka 20 VM pri 32 GB pomnilnika. Nad 32 GB pomnilnika je velik skok v ceni, nimam pojma, če desktop procesorji podpirajo več RAMa, če ga ne, potem rabiš Xeon, to je potem čisto drug nivo cen za RAM in ploščo.

Glede proca, 4 jedrni 2 nitni i7 bi pomoje zmogel 20 VM, če se notri ne dogaja preveč. Na AMDje se pa ne spoznam, nikoli nisem imel nobenega.

kanida ::

Gor bi bili windows 8.1...
Sedaj poganjam 6 virtual na i5-3550p 8GB rama Radeon HD 7850 1TB disk...
Vbistvu bi jih lahko še već ampak ga disk ovira. Vsaki mašini dodelim od 800Mb do 1GB rama in deluje brez problema.
Procesor pa pride do 70-85 % Rami do 90% disk pa 100% konstantno...

kupim9 ::

jaz mam tega viška čist mimgrede

Oberyn ::

Potem bi lahko z 32 GB RAM okoli 30 VM poganjal verjetno. Zdaj ti je ozko grlo najprej disk, potem pa proc. SSD ti bo to deloma rešil, samo si izbral ena cenena jajca se mi zdi. Lahko dodeliš vsaki VM malo več pomnilnika in izključiš swap, tako da so winsi v celoti v pomnilniku, to potem razbremeni disk. Jaz to vedno prakticiram na virtualcih, pa tudi na hostu, čeprav imam en resen SSD. Procesor boš pa zgleda malo močnejši rabil. Meni je i7 zdajle na 1-5%, pa dela trenutno 5 virtualcev, čeprav noben ni kaj prida obremenjen.

Kako boš pa v 1000 € poleg HW spravil še 30 licenc za winse? (OK, to je bila šala...)

kanida ::

Oberyn je izjavil:


Kako boš pa v 1000 € poleg HW spravil še 30 licenc za winse? (OK, to je bila šala...)


Haha you made my day...

Potem bi verjetno kakšen močnejši i7 ali Xeon bil dovolj pa mogoče 48GB rama tako da bi bilo dovolj še za host če se bo kdaj kakšen video stream delal ampak res občasno.
Kaj mislite katera grafična bi bila dovolj?

111111111111 ::

kanida je izjavil:

Gor bi bili windows 8.1...
Sedaj poganjam 6 virtual na i5-3550p 8GB rama Radeon HD 7850 1TB disk...
Vbistvu bi jih lahko še već ampak ga disk ovira. Vsaki mašini dodelim od 800Mb do 1GB rama in deluje brez problema.
Procesor pa pride do 70-85 % Rami do 90% disk pa 100% konstantno...


Ker imaš vse skupaj pod windowsi. To je že začetna neumnost. Reši se windowsov in se poigraj s kakšnim vmware ESXi ali windows hyper-v. Bo zadeva bistveno boljše funkcionirala, pa še zase naredi virtualko pod katero boš deloavl in je to to.

Oberyn ::

kanida je izjavil:

Potem bi verjetno kakšen močnejši i7 ali Xeon bil dovolj pa mogoče 48GB rama tako da bi bilo dovolj še za host če se bo kdaj kakšen video stream delal ampak res občasno.
Kaj mislite katera grafična bi bila dovolj?

Glede Xeona dobro preveri, če dela z navadmim RAM ali rabi ECC, ne vem, kako je s tem. Pa koliko stane plata zanj.

Oberyn ::

111111111111 je izjavil:

Ker imaš vse skupaj pod windowsi. To je že začetna neumnost. Reši se windowsov in se poigraj s kakšnim vmware ESXi ali windows hyper-v. Bo zadeva bistveno boljše funkcionirala, pa še zase naredi virtualko pod katero boš deloavl in je to to.

Ja, jaz imam windows host zaradi špilov. Na virtualcu ne moreš resnih špilov igrati. Včasih po težkem dnevu sem take volje, da mi paše poklati vse v okolici. Ah, Richard Gatling, hvala ti za tvoj poklon človeštvu!

kanida ::

Gledal sem malo teste med i7 in xeone in so dokaj podobni tako da res ne vem za katerega naj se odločim ter katero grafično naj vzamem

Oberyn ::

Ne vem, zakaj bi bila grafična pri tem pomembna?

kixs ::

kanida je izjavil:

Gor bi bili windows 8.1...
Sedaj poganjam 6 virtual na i5-3550p 8GB rama Radeon HD 7850 1TB disk...
Vbistvu bi jih lahko še već ampak ga disk ovira. Vsaki mašini dodelim od 800Mb do 1GB rama in deluje brez problema.
Procesor pa pride do 70-85 % Rami do 90% disk pa 100% konstantno...


Ni disk ovira, pac pa premalo rama in posledicno uporaba pagefajla. Seveda bi se to s SSD-jem manj poznalo.

kanida ::

Oberyn je izjavil:

Ne vem, zakaj bi bila grafična pri tem pomembna?


Ja nevem katera bi lahko vse to predelal....
Če bom vzel neko najcenejšo verjetno nebo dobra....

Oberyn ::

kanida je izjavil:

Ja nevem katera bi lahko vse to predelal....
Če bom vzel neko najcenejšo verjetno nebo dobra....

Grafična tu ničesar ne predeluje. Najcenejša bo pomoje čisto v redu. Razen če boš na hostu hotel kakšen špil odigrati.

kanida ::

Na hostu bi mogoče brskal po spletu,kakšen YouTube posnetek, ali pa mogoče tudi stremal VLC player nič kaj zahtevnega pa ne ker za špile bom imel posebej komp...

Pesimist ::

in keri software uporablate za virtualke? jaz sem probal virtual box na quadcore 3Ghz,8Gb rama in je cisti drek. Dodelil 2 cpuja in probal pognat youtube skoz teamviwer. Neuporabno....

Skratka sem ze obupal do te mere da bom en i5 laptop ki ga vec ne nucam enostavno v en kot vrgo in teamviwer gor instaliro. Virtualko sem htel zato da bi pc pc bil locen od hosta kompletno. Ena bi bila čisto dovol.

Razen ce delam kaj narobe glede pefrormanca mi povejte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kanida ::

vmWare je res zakon...
Virtual box je bolj za osnovno vmware pa se uporablja za naprednejšo uporabo..

Pesimist ::

vmware sem nehal uporabljat pred leti ko je virtual box izsel. A je performance kaj bolsi?

Rabim, youtube, iptv, tvin, hbo go, browsing. Vse to skozi teamviwer kater pravtako podpira 30fps. Vsej na cistem hostu in ne virtualcu.

kanida ::

vmWare je veliko boljši ;)

Pesimist ::

ok sem trial vmware instalo pa dal win 7 zdaj installat. da vidim to čudo kako se bo obneslo vs host.

Pesimist ::

wow. performance vmware je svetlobna leta pred virtualboxom. Mislim da je lahko primerljivo z hostom samim.

Kaksen remote desktop mislis ti uporablat za dostop? Rabim nekaj kaj nerabi installa na work comu windows vista. Teamviwer sicer deluje ok samo mi najeda z temi popupi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kanida ::

Kot mi je že en predlagal v tej temi za vmware ESXI kar je super zadeva...
No danes sem tudi poizkušal različne OS in ko sem inštaliral Xp sploh več ne porablja toliko procesorja in lahko dodam 382Mb rama in še vedno deluje super ;)

Jst ::

VMWare ti ponuja celotno virtualizacijsko infrastrukturo, zato ga ne moreš primerjati z VirtualBox-om. Edino VMWare Player je na podobni funkcionalni ravni, kot VBox.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kanida ::

Evo iz Windows 8.1 sem šel na Windows XP in je razlika FENOMENALNA!!!
Prej sem poganjal lahko 6X 8.1 zdej pa lahko 10X Windows XP....
Zato mislim da za biuld za 1000€ bi lahko poganjal vsaj 70+ virtualk na Windows XP 412Mb rama? :)

Pesimist ::

grem sam xp sprobat. Nisi mi povedo kak tvoji uporabniki dostopajo do teh VMjev, da lahko youtube tekoce gledajo.

kanida ::

Najboljši je Teamviewer glede na moje izkušnje, saj porabi zelo malo moči računalnika in deluje tudi na počasnejši internetni povezavi...

Isotropic ::

i7-4820 (socket 2011), 64gb ram in ena cheap graficna. sam bo verjetno mal vec kot jurja, k plate ki podpirajo 8 memory slotov niso poceni lih.

kanida ::

Sej če je kakšen stotak več ni problema ;)

Kaj misliš koliko bi jih lahko poganjal npr Windows XP 512 Mb (deluje tudi na 386 Mb ampak dal bom 512 da bo sigurno)
In ali se bi splačalo dati 2x 120GB SSD v Raid tako da bi dobil približno 700 Mb/s ali 4X 60GB pa na vsakega dam nekaj virtualk?

techfreak :) ::

Sicer verjetno tako ne bos povedal kaj bo gor teklo, vendar razmisli ce je slucajno kaksen boljsi nacin za poganjanje tega.

kanida ::

Boljšega načina ni to je edina rešitev....

111111111111 ::

kanida je izjavil:

Boljšega načina ni to je edina rešitev....


LOL. :) Tega pa na tehnološkem forumu že dolgo nisem slišal. :)

Daj malo bolj opiši situacijo, da lahko kaj sklepamo. Ker laufat xp in mašino priklopit na net, brez rednih updatov, je kratkomalo neumno. Upam, da virtualke nimajo dostopa do spleta.

Lahko poveš kaj več?

kanida ::

Poganjal bi Windows XP 512MB rama in na vsaki virtualki bi bila odprta 2 okna od mozille ter program za VPN...

Pesimist ::

kaj se mojih potreb tice zmaga win7 zaradi hw pospesevanja flasha v IE.
pri meni vendarle ram in ostali speci niso tolk pomembni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

111111111111 ::

kanida je izjavil:

Poganjal bi Windows XP 512MB rama in na vsaki virtualki bi bila odprta 2 okna od mozille ter program za VPN...


Če mene vprašaš bi VPN uredil že na routerju in tako razbremenil mašino, samo za 70 povezav spet rabiš zmogljiv router.

Kaj pa če bi postavil namesto XP-ja kakšne linuxe? VPN boš lahko delal, liscence so zastonj, mozillo podpira in še varnostne popravlje imaš pri LTS-ju? Ideja z windows XP, se mi res ne zdi dobra, ker je varnost kritična komponenta. Lahko uporabiš tudi linux virtualizacijo (http://www.xenproject.org/)

Poldi112 ::

A ne bi raje predlagal KVM?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ales ::

kanida je izjavil:

Poganjal bi Windows XP 512MB rama in na vsaki virtualki bi bila odprta 2 okna od mozille ter program za VPN...

Ali v Firefoxu potrebuješ podporo za Flash? HTML5? Bi ti zadoščal kak manj požrešen brskalnik?

Kar se virtualizacije tiče, bi ti jaz predlagal linux. Poleg tega lahko prideš z manj resursi čez če uporabiš paravirtualizacijo (docker, openvz) in ne polno virtualizacijo (KVM). Že omenjeni Xen npr. omogoča obe vrsti.

Da bi poganjal Windows XP je pa v tem trenutku precej nespametno, kot so omenili že drugi.

Pesimist ::

hm valda ne misli samo vpn poganjat? za tako pocetje je ze windowsev vgrajen vpn dovol ali magari teamviwerev vpn ki je se bol simple ce ze ne routerjrv.

Jaz za razliko zelim kompletni desktop, se 3d igre. Mi je pa en dovol, zato zdaj i5 lapto restoram da vidim performanc razlike. Imam pa obcutek da je mocnejsi pri teamviver virtualizaciji kot q9300 3ghz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jst ::

70 lastnih XPjev?

Kaj pa, če bi razmislil, če bi problem rešil s kakšno "multiuser" rešitvijo?

VDI?


---

70 virtualnih XPjev in v vsakem samo Firefox, se sliši kot nek grd hack, ker si brez ideje, kako bi zadevo optimalno/pravilno implementiral.

Predlagam ti, da začneš pri osnovah. Kakšno knjigo v roke, potem na kakšen seminar, preučiš različne ponudnike in videl boš, da je leta 2014 za vsak problem več optimalnih rešitev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Pesimist ::

VDI zgleda kak točno? Idealna stvar bi bila ce bi lahko 2 usera istocasno dostopala do enega in istega racunalnika remote. Seveda vsak izolirano drug od drugega kot z virtual masinami.

je to prava zadeva? http://www.microsoft.com/en-us/server-c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jst ::

Poglej si tale kanal:

http://www.youtube.com/user/TrainSignal...

Najdi "Intro To Desktop Virtualization," potem pa naprej...

Jaz nisem nek strokovnjak, ampak kot dev rabim virtualce, da sprobam zadeve. Sam uporabljam VBox, z guesti XP vanilla, XP SP2/SP3 (z SP2 so vključili dodatne security features, ki jih prej ni bilo) Vista, Sedmica,... Imam svoj sistem pri kodiranju in te virtualne mašine so večinoma prižgane, da se zadeve sinhronizirajo in tako, ko hočem kaj probati, ne rabim čakati. Požre pa itak skoraj nič CPUja, RAMa imam pa tudi dovolj.


---

VDI pa dela tako, da imaš na serverju mašine, ki potem iz kjerkoli dostopaš. Bil sem zraven (admin me je peljal na turo po firmi zvečer), ko se je ena srednja firma "virtualizirala." Xeoni, mnogo (64+GB) RAMa, SSDji,... Povprečno v eni pisarni je od dva do šest klientov, pisarn, kjer se dela, je pa (če me spomin ne vara) osem, plus konferenčna soba in direktorjeva pisarna (pred njo pa tajnica).


---

kanida:

>+ dodal bi še 2 SSD

Kaj misliš furati death raid? Jao, to je klicanje hudiča na speeddial-u.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kanida ::

4 SSD-je mislim imeti zato ker en disk nebo mogel vse predelati čeprav je ssd zato da bo sigurno in da bo vsak poganjal nekaj virtualk.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717537 (3750) MrStein
»

Online virtualni sistem?

Oddelek: Programska oprema
222818 (1839) simple
»

kaj zanimivega pocet z vpsom

Oddelek: Omrežja in internet
132369 (1347) Ales
»

V Windows 8 prihaja Hyper-V (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5119945 (14178) MrStein
»

Mocnejsi streznik za virtualizacijo

Oddelek: Strojna oprema
396341 (5467) Isotropic

Več podobnih tem