» »

Poganjanje virtualnih mašin

Poganjanje virtualnih mašin

1
2
»

McMallar ::

Pri VDI je glavni problem I/O diskov. Po mojih opazanjih je CPU se najmanj obremenjen del pri virtualizaciji. Na nasih VM sistemih (4xXeon, 512GB RAM in VM na SAN) je glavni atribut ki nas omejuje RAM. Pri VDI je prakticno isto. Ko smo delali kalkulacije za nase okolje (1000+ PC-jev) sta bila glavna parametra veliko diskovno polje z velikim stevilom diskov saj ti to dvigne skupno stevilo IOPS in RAM.

S stalisca OP prakticno ni razlike med VM masino in VDI. Za kaksen konkreten predlog vemo premalo, bi pa na prvo zogo mogoce razmislil o VMware linked clones. Se pravi, postavis en VM z VPN in Mozillo in ga generalno konfiguriras. Nato pa naredis linked clone kjer ti vsi uporabljajo osnovni image in spremembe shranjujejo v dedicated delta disk. Prihranis na prostoru in deploy novih masin je hitrejsi.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

111111111111 ::

kanida je izjavil:

4 SSD-je mislim imeti zato ker en disk nebo mogel vse predelati čeprav je ssd zato da bo sigurno in da bo vsak poganjal nekaj virtualk.


Za budget 1000EUR se jaz ne bi igral z SSD diski. Res je da so hitrješi, samo 70 virtualk ti bo zadeve obremenilo in ti bodo precej hitro odleteli. Raje kupi navadne in kupi čim več rama.

Sedaj sem pa res radoveden kaj za vraga 2 firefoxa in VPN pišeta po disku, da rabiš SSD. :) Če ni prevelika poslovna skrivnost bom zelo vesel ZS. :)

Sam sem laufal 4 virtualke (windows server x 2 in windows 7 prof x 2) na 3-4 leta starem strežniku (res bil namenski) in sem imel največji problem da je bilo premalo rama. Diski niso bili problem.

Popravek: me je McMallar prehitel. :)

@McMallar: VMware linked clones, si mogoče preizkusil v praksi kako se obnese? Jaz ga še nisem srečal, me pa zanima.

Zgodovina sprememb…

McMallar ::

@Chuapoiz: V produkciji nikoli saj ce izgubis source disk izgubis vse virtualke. To je pac downside tega pristopa. V nasem okolju imamo zelo strog BCDR protokol, tako da moram imeti vse kriticne sisteme redundantne v dveh locenih datacentrih. Linked clones to takoj porusijo. Sem pa jih uporabljal na prenosniku s SSD diskom (da zmanjsam porabo diska) in je 5 virtualk delalo BP. Pac instaliras OS, naredis neko osnovno konfiguracijo ki jo rabis na vseh virtualkah in nadaljujes z linked kloni.

Po drugi strani pa ima OP identicno konfiguracijo 70 virtualk. Ce poganja XP, rabi recimo nekaj GB za osnovno instalacijo. V standardni postavitvi to pomeni 70x nekaj GB, z linked kloni bi pa rabil X GB za osnovno instalacijo in potem nekaj malega za vsako specificno virtualko saj se tja shranjujejo samo spremembe. Glede na to, da bo poganjal VPN in Mozillo lahko racunamo na VPN loge in Mozilla cache - nekaj deset MB, recimo...

Disclaimer: ce gre za produkcijski sistem ki mora biti vedno na voljo in robusten, to ni prava resitev ker obstaja "single point of failure" ki efektivno podere celotno konfiguracijo.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Pesimist ::

Jaz sem komp restarto ker sem htel wake on lan vklopit in opazil neko opcijo virtualizacija na i5 mobinem cpuju. Cemo to sluzi? default je off.

Pesimist ::



kaj ta vanderpol tehnology bi nej bla virtualizacija? ker vmwaree noce startat z VT-X naborom.

Pesimist ::

zakaj za vraga je performan win8 virtualca neprimerno bolsi kot win 7 z 2gb vec rama. Jau pa win8 je tak grozni sistem. Bom ocitno mogo par teakov izvest kot classic start menu in auto desktop ker ima res performance najbolsi. Ze pri RDP seji se vidi kjer ma win7 slideshow youtube in tvin, medtem ko 8 smooth playback.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717347 (3560) MrStein
»

Online virtualni sistem?

Oddelek: Programska oprema
222807 (1828) simple
»

kaj zanimivega pocet z vpsom

Oddelek: Omrežja in internet
132362 (1340) Ales
»

V Windows 8 prihaja Hyper-V (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5119846 (14079) MrStein
»

Mocnejsi streznik za virtualizacijo

Oddelek: Strojna oprema
396309 (5435) Isotropic

Več podobnih tem