» »

Samsungovi prenosniki se poslavljajo iz Evrope, Toshiba zmanjšuje obseg proizvodnje

Samsungovi prenosniki se poslavljajo iz Evrope, Toshiba zmanjšuje obseg proizvodnje

Ativ Booki so tanki in dobro opremljeni

vir: Android Central

Toshibin 13-palčni KIRAbook z ločljivostjo 2560 x 1440 pik

vir: Android Central
Android Central - Android Central prek PC Advisorja poroča o nekoliko presenetljivi Samsungovi odločitvi, da preneha s prodajo svojih prenosnikov v Evropi. Odločitev obsega vse prenosnike, tako Chromebooke, kot z Windows opremljene in v veliko primerih zelo dobro opremljene prenosnike iz serije Ativ Book. Ni povsem jasno, kaj se bo zgodilo z Windows opremljenimi tabličnimi napravami iz serije Ativ Tab, a uradna najava izrecno govori o prenosnikih, vključno s Chromebooki. PC Advisor ob Samsungu izpostavlja Sony, ki je februarja ukinil znamko Vaio, je prestrukturiral divizijo televizorjev ter je še vedno v slabem finančenm položaju. A Sony morda ni pravo podjetje, ki bi se ga lahko omenjalo tukaj, saj imamo še eno dobro znano žrtev, ki se je zgodila pred le nekaj dnevi.

Pri Toshibi so pretekli teden objavili, da bodo v oddelku za osebne računalnike odpustili kar 900 ljudi in ga tudi prestrukturirali, kar bo pomenilo nekaj manjšo prodajo. Zaradi tega se bodo od zdaj naprej posvečali predvsem poslovnim trgom, ki so bolj dobičkonosni. Ni še povsem jasno, kateri trgi, namenjeni široki potrošnji, bodo izginili, saj Toshiba proizvaja več serij prenosnikov, od najcenejših Satelitteov prek bolj kakovostnih Portegejev vse do vrha ponudbe, KIRAbookov in serije Dynabook za japonski trg. Obenem lahko sledijo Samsungu in ukinijo le določena geografska tržišča ter se osredotočijo na najbolj dobičkonosne.

Pri Samsungu so povedali, da ves čas ocenjujejo situacijo na tržišču ter da bi lahko v prihodnosti videli dodatne objave, tudi npr. vrnitev na evropsko tržišče s prenosniki, medtem ko pri Toshibi zatrjujejo, da ne bodo ukinili oddelka za osebne računalnike, saj še vedno prinaša dobiček in znanje podjetju. Oboji se bodo zgolj osredotočili na najbolj dobičkonosna področja. Podatkov o odpuščanju oz. prestrukturiranju v zvezi s prenosniki pri Samsungu še ni.

62 komentarjev

«
1
2

MuadDib ::

Se malo pa se bodo proizvajalci odlocili prodajo racunalnikom le podjetjem, navadni smrtniki pa... zmeni se v sluzbi, ce si pa brez sluzbe, pa je itaq tvoj problem...

driver_x ::

Jaz sem včasih kupoval Sonyjeve prenosnike, ker so bili cenovno ugodni glede na zmogljivosti. Motilo me je samo to, da so imeli v ponudbi 10000 modelov, ki so si bili skoraj identični. Tako početje mi nikoli ni bilo razumljivo. Zato tudi zadnja leta kupujem prenosnike od proizvajalca, ki ima v ponudbi le nekaj modelov in tako ne porabim več dveh dni samo s pregledovanjem ponudbe.

medenko ::

Škoda, bili so zanimivi.

Nummy ::

MuadDib je izjavil:

Se malo pa se bodo proizvajalci odlocili prodajo racunalnikom le podjetjem, navadni smrtniki pa... zmeni se v sluzbi, ce si pa brez sluzbe, pa je itaq tvoj problem...

Se mi je zgodilo, ko sem kupoval Dell-ov monitor,so mi v funtech-u rekli da je ta model namenjen samo prodaji podjetjem in določenim strankam in če ga želim kupiti moram v naprej plačati celoten znesek, plus čakati sem moral na monitor 2 tedna.

zmaugy ::

Samsung prenosniki - za tem pa res ne bom jokal :)). Toshiba pri mojih nakupih nikoli ni imela šans, ker tukaj nikoli nisem našel konfiguracije, ki bi jo hotel, čeprav vem, da so bili njihovi prenosniki vedno sinonim za kvaliteto. Morda pri nas niso imeli na voljo cele ponudbe, ko sem nazadnje kupoval prenosnik, je njihov vrh ponudbe pri nas vseboval vpadljive elemente rdeče barve na zunanjosti in je imel hibridni disk (in mislim da Win 8 in svetleč zaslon).

technolog ::

Super, še manj konkurence :) Potrošniki to obožujemo.

Lion29 ::

kul... se (skoraj) zadnji trenutek sem kupil svojga ativ 9 nad katerim sem res navdusen. edini prenosnik, ki se mi zdi vsaj kolkr tolkr blizu mbp
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Joze_K ::

Jap,.. jaz sem tudi zadovoljen s svojim Toshiba QOSMIO, eden od prvih, ki so imeli i5 notri,... sedaj sem ga posodobil z diskom SSD in mislim, da bo v miru še nadaljnje obdobje delal za moje potrebe....

LJ4L ::

Ahh ja. Itak nikoli nisem hotu kupit samsunga. O toshibi bi še premislu, samo očitno zdej tud ta izpade iz igre. Ostane nam še kaj? Dell pa Apple pa pouhno manjših firm
LP from LJ

Invictus ::

Lenovo. Thinkpad serija. OStalo je bolj krš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Olórin ::

LJ4L je izjavil:

Ostane nam še kaj? Dell pa Apple pa pouhno manjših firm


Legenda HP, Dell, Acer, Apple, Lenovo, Asus, potem pa se počasi ustavijo veliki playerji.

http://www.statisticbrain.com/computer-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

zmaugy ::

Acer, lepo te prosim.

Olórin ::

tržni delež ima višji od appla so shut the fuck up ;) 3. najmočnejša firma proizvajalcev laptopov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

FireSnake ::

San, imam v rokah precej HPjev .... kaj jim fali?

V sluzbi pa imamo tudi enega Acerja, pa je tudi OK ... zakaj bi se zmrdoval nad njim?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

hojnikb ::

Invictus je izjavil:

Lenovo. Thinkpad serija. OStalo je bolj krš.

Tut thinkpad ni več to, kar je bil včasih :)
#brezpodpisa

Lion29 ::

LJ4L je izjavil:

Ahh ja. Itak nikoli nisem hotu kupit samsunga. O toshibi bi še premislu, samo očitno zdej tud ta izpade iz igre. Ostane nam še kaj? Dell pa Apple pa pouhno manjših firm


kako pa to?

gledal sem teste z najboljsim prenosnikom 2014... in povsod je bil samsung med top 5

ativ 9 2014 je zakon... izgleda fenomenalno, odlicni specs, dober zaslon, multitouch... fenomenalna baterija

jaz lahko le pohvalim
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

TheJack ::

Škoda. Ampak krivda je pri proizvajalcih in prodajalcih. Izključno. Vsi se osredotočajo le na najbolj prodajane naprave, ostale pa puščajo vnemar.

Par let nazaj so "eksplodirali" netbooki. Še vedno trdim, da je šlo za dober koncept poceni mini prenosnika, s katerim se je dalo tudi kaj resnega narediti (za razliko od tablic). Plačal si 300 EUR ali manj, pa si imel mini prenosnik, ki si ga lahko vtaknil kamorkoli, baterija pa je zdržala skoraj cel dan. Komot si lahko na vlaku/avtobusu napisal eno vlogo/sklep/tožbo/pritožbo. Rak rana netbookov je bila ubijajoča počasnost, kar bi rešili novi Atomi.

Ampak netbookov ni več. Skorajda čez noč so izginili, nadomestile so jih tablice, ki so za resno delo (tj. pisanje) neuporabne, saj jim manjka tipkovnica. Ja, jo lahko dokupiš. Ali pa kupiš polovično rešitev a la Asus Transformer. Kjer je cel računalnik stlačen k ekranu, zaradi česar je ekranski del težji od tipkovnice, zaradi česar je delo s tako napravo manj udobno kot z netbookom/prenosnikom. Druga "alternativa" so ultrabooki za 1300 EUR. Jeba. Pred leti sem imel na izbiro maljon netbookov, danes se ne dobi več niti enega. Tj. niti en proizvajalec ne izdeluje več majhnega (9" ali 10") prenosnika za 300 EUR in manj. Vsi so prešli na tablice, ki so bolj ali manj "read-only" naprave. Naprave, namenjene konzumiranju, ne pa ustvarjanju vsebin.

Na prvi pogled je pri nas ponudba prenosnikov obširna, bogata in raznolika. Ampak samo na prvi pogled. Če hočeš prenosnik do 400-500 EUR z resolucijo ekrana, ki je nižja od tiste, ki jo imaš na telefonu, potem si zmagal. Na voljo imaš jebeno 1000 modelov. Ampak kaj pa, če bi rad prenosnik, ki bo imel IPS ekran s HD resolucijo (tj. ekran, kot ga ima Nexus 5 za 300 EUR)? In bi rad na njem zaigral še kakšno igro? Potem si oplel. Pod 1.500 ni nič.

Skorajda ne obstaja več smartphone, ki bi imel tako zanič ekran, kot ga ima 90% prodanih prenosnikov (TN matika z absurdno nizkim PPIjem). Ampak izgleda, da se največji proizvajalec ekranov raje umakne iz Evrope, kot da bi kupcem ponudil cenovno dostopni prenosnik z IPS HD ekranom. Meni pa bo prodajalec v trgovini še vedno ponujal model z jebeno 1366×768 resolucijo in TN tehnologijo, ki bi morala iti že 10 let nazaj v pokoj. Ampak seveda - dajmo kupcem ponujati prenosnike z ekrani, kjer se slika zatemni in degradira takoj, če je ne gledaš točno pod pravim kotom. Butlji.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

hojnikb ::

netbooki se vračajo
glej asus eeebook x205
#brezpodpisa

zmaugy ::

Olórin je izjavil:

tržni delež ima višji od appla so shut the fuck up ;) 3. najmočnejša firma proizvajalcev laptopov.


Haha, verjetno zato ker je boljši od Macbook Proja, right?

Olórin ::

kaj misliš da acer nima top šit modelov?

nekaj jih dobiš že tu:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Super znamka, ki ponudi veliko. Zagotovo veliko boljše od Macbook Pro, če seveda gledaš model s primerljivo ceno;) Ne trolaj ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

zmaugy ::

FireSnake je izjavil:

San, imam v rokah precej HPjev .... kaj jim fali?

V sluzbi pa imamo tudi enega Acerja, pa je tudi OK ... zakaj bi se zmrdoval nad njim?


Zelo slabe izkušnje z Acerji.
HP me tudi ne navdušuje pretirano - Elitebook za 1900 EUR star manj kot dve leti je že ene trikrat v času uporabe ob zagonu napisal, da ne zazna diska. Pa ne delam grdo/neumno z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

medenko ::

TheJack: lepo spisano....ja tudi jaz bi si želel več netbookov, ker tablica ni nadomestilo za mali presnosnik ampak samo nek dodatek.....za silo nekaj.

medenko ::

hojnikb je izjavil:

netbooki se vračajo
glej asus eeebook x205


zgleda superca za 199€

AnWar ::

Kje bi se dalo nabavit asus eeebook x205?
[Asus ROG Strix SCAR III]

hojnikb ::

zaenkrat ga še ni nikjer za dobit. Čeprav upam, da pride kmal ven, ker zgleda res bomba. 11" ekran, 12h baterija, fanless, SSD, win 8.1... vse to za 199$... tablet killer :)
#brezpodpisa

reader ::

TheJack je izjavil:

... Butlji.


Podpis k vsemu.

Klinc jih gleda, prav zares. Razen kupa jajc laptopov z resolucijo 1300*700 v letu 2014 (WTF?) se je izbira res nerazumno zmanjšala. Krivim neinovativne kitajce&modernost vsega tablet sranja.

Invictus je izjavil:

Lenovo. Thinkpad serija. OStalo je bolj krš.


Thinkpada IMO ni več. Modele 420/520 štejem za zadnje kolior toliko proper Thinkpade. Heck, še celo z 530 bi preživel. 540 serija je pa zgolj še bad joke, s katero so izgubili loyal userja. Potem greš pa še brat intervju z designerji, pa ugotoviš, da so šli spreminjat zgolj zaradi sprememb samih. Mac klon wannabe naj si zataknejo where sun doesn't shine.

Thinkpad zame ne obstaja več, žal. Dell latitude/precision sta (slabi) alternativi. Oh, well...

Bambolo ::

reader je izjavil:



Thinkpada IMO ni več. Modele 420/520 štejem za zadnje kolior toliko proper Thinkpade. Heck, še celo z 530 bi preživel. 540 serija je pa zgolj še bad joke, s katero so izgubili loyal userja. Potem greš pa še brat intervju z designerji, pa ugotoviš, da so šli spreminjat zgolj zaradi sprememb samih. Mac klon wannabe naj si zataknejo where sun doesn't shine.

Thinkpad zame ne obstaja več, žal. Dell latitude/precision sta (slabi) alternativi. Oh, well...



Tudi meni so v službi porinili v roke T540p in sem samo zmajeval z glavo. Ne vem zakaj so šli spreminjat klasično thinkpad tipkovnico, ki je bila sinonim za kvalitetno laptop tipkovnico, trackpad pa je podobno neuporaben oziroma neroden kot pri večini ne macbook računalnikov in občutek pri uporabi le-te je kot da bi tapkal na jogurtov lonček. Časi T60 in robustnosti so očitno že davno mimo...

medenko ::

Refurbished T410 W7 PRO je potem ok za dobrih 430€?

Nummy ::

FireSnake je izjavil:

San, imam v rokah precej HPjev .... kaj jim fali?

V sluzbi pa imamo tudi enega Acerja, pa je tudi OK ... zakaj bi se zmrdoval nad njim?


Plastik bombastik izdelava, tlačenje butastih komponent v še bolj butasta ohišja, ki se potem veselo pregrevajo in razpadajo na vseh vogalih in na koncu še pika na i: polno bloatware-a na samih driverjih in bedni driverji ter seveda 0 podpore, ko gre kaj narobe se znajdi sam. HP je vodilni na tem.

Aja pa da ne pozabim kako jim je zelo všeč tlačiti najbpočasnejše 5400 diske v te prenosnike, ki potem še bolj zabijejo računalnik do meje neuporabnosti... Škoda sploh plastike in kovine da delajo tak šrot ampak ovce pač kupujejo, kar je poceni...

reader ::

Bambolo je izjavil:

Tudi meni so v službi porinili v roke T540p in sem samo zmajeval z glavo. Ne vem zakaj so šli spreminjat klasično thinkpad tipkovnico, ki je bila sinonim za kvalitetno laptop tipkovnico, trackpad pa je podobno neuporaben oziroma neroden kot pri večini ne macbook računalnikov in občutek pri uporabi le-te je kot da bi tapkal na jogurtov lonček. Časi T60 in robustnosti so očitno že davno mimo...


Jup. Iz premium izdelka domišljenega designa so naredili mac wannabe skorpucalo, kjer so imeli roko nad designom ljudje, ki jim je uporabnost podfunkcija izgleda. Spomnim se časov, ko sem za njihove laptope z veseljem odkartal čez 2500EUR. Za trenutne modele kljub super strojni opremi (na papirju) ne dam več niti evra.

medenko je izjavil:

Refurbished T410 W7 PRO je potem ok za dobrih 430EUR?


Way too much. Tule, npr., imaš T410 za cca. 280EUR.

Je pa seveda odvisno od configa - za dobrega T510 s FHD zaslonom bi sam dal tudi 500EUR ali več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

technolog ::

Nummy je izjavil:

FireSnake je izjavil:

San, imam v rokah precej HPjev .... kaj jim fali?

V sluzbi pa imamo tudi enega Acerja, pa je tudi OK ... zakaj bi se zmrdoval nad njim?


Plastik bombastik izdelava, tlačenje butastih komponent v še bolj butasta ohišja, ki se potem veselo pregrevajo in razpadajo na vseh vogalih in na koncu še pika na i: polno bloatware-a na samih driverjih in bedni driverji ter seveda 0 podpore, ko gre kaj narobe se znajdi sam. HP je vodilni na tem.

Aja pa da ne pozabim kako jim je zelo všeč tlačiti najbpočasnejše 5400 diske v te prenosnike, ki potem še bolj zabijejo računalnik do meje neuporabnosti... Škoda sploh plastike in kovine da delajo tak šrot ampak ovce pač kupujejo, kar je poceni...


HP so dejansko prenosniki best bang for the buck. Tole o pregrevanju sploh ni res, moj HP Probook 4510s deluje z ugasnjenim ventilatorjem (0%) pri 42 stopinjah C (samo brskanje po netu). Podobno bratov HP, čist nobenih pritožb.

Glede driverjev pa sploh ne vem kaj ma s tem opravit proizvajalec laptopa - to je naloga proizvajalca komponent, tako da - your argument is invalid.


Ontopic: Men je edino hudo žal za Sony, ker so delal res kvalitetne prenosnike. Mislil sem kupit Vaio Pro 13, ampak kaj ko je bil premalo zmogljiv. Potem sem rekel - nič, počakejmo na Broadwell da se svari malo popravijo glde TDP, potem pa tista novica, da Vaiotov ne bodo več delal.

St753 ::

A bo kaj razlike, če prenosnik kupim čimpreje, ali pa z nakupom počakam še pol leta? Takrat bom šele zagotovo vedel, ali ga sploh potrebujem, tale trend s prenosniki pa ni ravno vzpodbuden. Pa če kdo lahko priporoči kakšno (spletno) trgovino, kjer se nakup najbolj izplača (sam poznam le enaa, mimovrste, akcija)?

technolog ::

Broadwell prenosniki bodo čez cirka pol leta na trgu. Čakaj vsekakor.

Zgodovina sprememb…

reader ::

technolog je izjavil:

HP so dejansko prenosniki best bang for the buck.


Če dela, za kar ga rabiš, je OK. HP je spodoben, nič več, nič manj. Vseeno ni ravno neka kakovost, bang for the buck tudi ravno ni, vse tisto o problemih tisočev generic modelov pa tudi večinoma drži.

Pač, če maš srečo z izbiro, je malce boljši kot kak Acer.

St753 ::

Ok, hvala :)

WamPIRe- ::

St753 je izjavil:

A bo kaj razlike, če prenosnik kupim čimpreje, ali pa z nakupom počakam še pol leta? Takrat bom šele zagotovo vedel, ali ga sploh potrebujem, tale trend s prenosniki pa ni ravno vzpodbuden. Pa če kdo lahko priporoči kakšno (spletno) trgovino, kjer se nakup najbolj izplača (sam poznam le enaa, mimovrste, akcija)?


Ceneje.si
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

MuadDib ::

Alienware je se vedno dobra zadeva :P

Zal je Dell le malce predrag za navadnega homeuserja...

Drugace pa od ugodnih prenosnikov imamo na izbiro Acerje (Acer Aspire E5-571-32FU pod 500 eur - i3-4030U, 4GB RAM, Full HD 15,6" non-glare zaslon, Intel HD 4400 grafika etc.) ali pa kaksen Lenovo (IdeaPad Z510 za okrog 500 eur - i5-4200M, 4GB RAM, Full HD 15,6" non-glare zaslon, Intel HD 4600 grafika, pa skor pol manjsi aku od acerja).

Izbira obstaja, je pa res da se racunalniki trenutno drazijo in da je treba za nek primeren racunalnik hitro odsteti kaksnega tisocaka.

St753 je izjavil:

A bo kaj razlike, če prenosnik kupim čimpreje, ali pa z nakupom počakam še pol leta? Takrat bom šele zagotovo vedel, ali ga sploh potrebujem, tale trend s prenosniki pa ni ravno vzpodbuden. Pa če kdo lahko priporoči kakšno (spletno) trgovino, kjer se nakup najbolj izplača (sam poznam le enaa, mimovrste, akcija)?


amazon.de ce pa hodis kaj v avstrijo pa vsekakor e-tec.at (ali pa portal geizhals.at).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MuadDib ()

bluefish ::

Nummy je izjavil:

Škoda sploh plastike in kovine da delajo tak šrot ampak ovce pač kupujejo, kar je poceni...
A bejži no. Nima vsakdo denarja za nakup super duper prenosnika.

mtosev ::

big deal. ostaja dosti drugih proizvajalcev na tržišču prenosnikov.
acer pa je zadnje čase začel delati top prenosnike http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspir...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

technolog ::

No, šalo na stran - 3kg in pa samo FullHD na 17 inčih nih ravno top. Tud s samo 4 urami trajanja baterije se ni za hvalit. Če pa pogledaš še ceno, bi moral bit vgrajen čistokrven SSD, pa ni.

Kar se tiče kvalitete, je sedaj preostalo le še Apple, HP, Lenovo in Asus.

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

kaj točno pa Dellu manjka? Delajo odlične prenosnike.
http://www.notebookcheck.net/Review-Del... tole stane 1400 eur. Dobiš 512 gb ssd vgrajen, 2 kg težek laptop. zaslon ima resolucijo 3200x1800 pixlov, kar poje vse applove retina izdelke (ki so za moje pojme nek sinonim za dober zaslon za prenosnike, temu primerno primerjam della z retino). Baterija zdrži do 14 ur. Lahko vzameš model z manjšo baterijo in tako pridobiš prostor za še en 2.5 inč trdi disk, poleg v mSata vgrajenega ssdja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

PrimozR ::

mtosev je izjavil:

big deal. ostaja dosti drugih proizvajalcev na tržišču prenosnikov.
acer pa je zadnje čase začel delati top prenosnike http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspir...

Neverjetno je, kako ti iz dneva v dan uspe dokazovati svojo kratkovidnost...

Olórin je izjavil:

kaj točno pa dellu manjka?
http://www.notebookcheck.net/Review-Del... tole stane 1400 eur. Dobiš 512 gb ssd vgrajen, 2 kg težek laptop. zaslon ima resolucijo 3200x1800 pixlov, kar poje vse applove izdelke. Baterija zdrži do 14 ur.

Temule? 15" je! ;)

Dell zadnje čase izdeluje super prenosnike, tudi workstation. Sploh ZELO zanimiv mi je bil Precision M3800, ki je za razliko od M4800 tanek, lahek in ima pri 15 " 'normalno' tipkovnico. Ja, da nima numpada je minus, a ima zato vsja tipkovnico centrirano na displej. Pa strojna oprema pod tipkovnico je ubijalska (za grafičen workstation seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Olórin ::

tudi 13" delajo. 17" pa ni več prenosnik, sicer pa ga zagotovo tudi delajo.

evo, zate. http://www.notebookcheck.net/Review-Del...

(je pa malo star ta v tem revjuvu ja :D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

PrimozR ::

Vem da majo tut 13", XPS 13 je eden izmed boljših, je bil v časi Ivy Bridge redek konkurent Zenbookom. Res, Dell zadnje čase izgleda ZELO okej.

Olórin ::

ja, se trudijo. Tudi v mid-rangu so zelo konkurenčni. Trenutno se mi zdijo še najboljši, če pogledam celoten spekter produktov. Od poceni laptopov, do najboljših laptopov in tablic.

Poleg proizvajalcev, ki jih je omenil Tehnolog, seveda.

Ostali igralci pa so nenormalno premajhni, da bi si jih sploh drznil omeniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

RejZoR ::

Bedno. Ker vsi smatrajo, da so tablice oh in sploh. Dokler ni treba kaj natipkat, pol pa kar naenkrat niso več tolk fajn. Imam telefon, tablico, laptop in PC, pa sem pretežno največ na PC-ju in laptopu. Sranje od drobnih tipkovnic ne pride v poštev, pa držanje v rokah niti ni tolk praktično kot se sprva zdi. Če bi bilo, bi laptop sameval in bi več uporabljal tablico. Pa temu ni tako.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Olórin ::

rejzor -> bluetooth tipkovnica, tablico pa v usnjen case, ki omogoča da zaslon usmeriš proti sebi.

recimo tako


Tablet mora seveda biti windows, saj potem dobiš še standardno windows namizje. Se mi ne zdi dosti slabše od 10 inč mini prenosnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

mtosev ::

PrimozR je izjavil:

mtosev je izjavil:

big deal. ostaja dosti drugih proizvajalcev na tržišču prenosnikov.
acer pa je zadnje čase začel delati top prenosnike http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspir...

Neverjetno je, kako ti iz dneva v dan uspe dokazovati svojo kratkovidnost...
mi je čisto vseeno za večino prenosnikov, ker skoraj ni prenosnikov kateri bi bili meni všeč. npr 16:10 ali 4:3, IPS ekran, sodobno grafo za 700-900eur. ne pa 16:9 ali neki 21:9 crap
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

reader ::

Olórin je izjavil:

Se mi ne zdi dosti slabše od 10 inč mini prenosnikov.


Dosti slabše....he! Tale izjava vse pove o zadevi :D

Tablice, kolikor so že fajn, pač niso laptopi. Doma imam prastari 11" Vaio TZ ki še danes glede egronomije za mojo nišo uporabe (avion, teren, delo) poseka kakršnokoli tablico ali tablet+keyboard combo.

Jebiga, tablica je za med zajtrkom ter za na WC, laptop pa za delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsungovi prenosniki se poslavljajo iz Evrope, Toshiba zmanjšuje obseg proizvodnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6221058 (17286) SuperVeloce
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387470 (6309) 34054
»

Toshiba premika meje zaslonov ultrabookov s KIRAbookom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3714540 (11725) HupChup
»

Ovi postaja Nokia Services, Microsoft prevzema Nokio?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
177111 (6300) Bistri007
»

Microsoft se vrača z letalščino in Age of Empires

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
124978 (3622) dejanslo

Več podobnih tem