» »

Xbox 360 zelo slaba slika

Xbox 360 zelo slaba slika

west92 ::

Pozdravljeni,

imam problem glede slike od Xboxa. Slika je neverjetno slaba. Imam projektor z nativno resolucijo 720p. Ko sem prej igral igre preko prenosnika povezanega na projektor z HDMI kablom je bilo vse vredu (slika je bila perfektna, čeprav sem samo poizkusil igro, kako zgleda na najvišjih nastavitvah). Prenosnik ni bil zmožen obelati igre na najvišji resoluciji zato sem kupil Xbox.
Včeraj sem dobil Xbox in slika je katastrofalna. Probal sem že vse resolucije im opcije v nastavitvah ampak nič ne pomaga.

HDMI kabel je enak, projektor tudi tako, da je napaka z Xboxom.
Je imel mogoče gdo podobne težave?

Hvala in LP!

Mavrik ::

A lahko poslikaš oz. razložiš na kakšen način je slika "slaba"? Barve? Zrnata? Rezanje? Kaj točno je narobe? Kateri projektor imaš?

Daj malo več informacij no.
The truth is rarely pure and never simple.

west92 ::

Barve so slabe, zrnata slika, slaba tekstura vsega, sence so kockaste. Projektor je Acer H5380BD.

Poizkusil sem slikati, ampak se na slikah ne vidi (ni dovolj dobra kamera na telefonu). Assassins Creed 4 izgleda kot igra iz leta 2000...

Lep pozdrav

Margecan ::

tudi sam sem mel ta problem...nakoncu sem xbox prodal

c3p0 ::

Na navadnem TV ti je uspelo pričarati dobro sliko?

west92 ::

c3p0 je izjavil:

Na navadnem TV ti je uspelo pričarati dobro sliko?


Enako je. Malo sem bral na internetu in je možno, da je grafična pač pokvarjena. Xbox sem kupil rabljeni iz ebaya...

Seljak ::

V nastavitvah za zaslon nimaš prav nastavljeno,sem 100%. Pojdi v Xbox nastavitve za zaslon in tam izberi pravilno resolucijo prikaza slike.

west92 ::

Seljak je izjavil:

V nastavitvah za zaslon nimaš prav nastavljeno,sem 100%. Pojdi v Xbox nastavitve za zaslon in tam izberi pravilno resolucijo prikaza slike.


To sem že zdavnaj naredil in ne pomaga nič.

Mavrik ::

A imaš slučajno izbran YUV444 output namesto RGB? HDMI High namesto HDMI low? (ŠE VEDNO!!! nisi napisal kateri projektor imaš!)
The truth is rarely pure and never simple.

gddr85 ::

acer h5380bd

Mavrik ::

gddr85 je izjavil:

acer h5380bd


Bah, sem slep. Se opravičujem.
The truth is rarely pure and never simple.

west92 ::

Mislim, da ni smisla. Bom poizkusil prodati.

Hvala za pomoč in Lep pozdrav!

kupim9 ::

Pomaga ti edino reball oz. še bolje menjava čipa z NOVIM, problem je pa to ker pri nas ni ljudi ki bi imali orodje da izvedejo tako operacijo, tisti ki pa so, pa za drobiž ne delajo in ti raje rečejo, probi se znebit, ker čip stane nekje od 30 evrov dalje, sama manjava pa tud ne bo izpod 50, se prav 80 evrov po tamalem. Ajde da je neka novejša konzola pol se splača, tko pa bolj vprašljivo. Prodaš lahko samo za bagatelo ker ti bo vsak kupec povedal enako, edino pe jo spečeš v pečici in moliš da bo OK. ampak če ne bo je niti pridal ne boš, ker pečenih pa res noben ne mara, ker je vse uničeno, in narod glih noče kupovat smeti. To na ebayu prodajajo samo totalen klump, v taki konzoli je vse kar ne dela ali vsaj 50% nedelujočih komponent, tako da ebay vsaj zame že par let kar se kupovanja pokvarjenih zadev ni priporočljiv, da o bolhi niti ne govorimo.

hojnikb ::

mogoče je pa to samo šok, ker ima prejšna generacija kr slabšo grafiko od PCja :)
#brezpodpisa

gddr85 ::

pa dej en screenshot, da vidmo to čudo

west92 ::

gddr85 je izjavil:

pa dej en screenshot, da vidmo to čudo


Kako lahko naredim screenshot v igri?

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

mogoče je pa to samo šok, ker ima prejšna generacija kr slabšo grafiko od PCja :)


Ma, taka razlika pa res ni. Saj opcije smo že našteli: Napačna nastavitev HDMI outputa, projektor ki ima "fake" 720p, projektor, ki ne podpira refresh ratea, okvarjeni čip na 360ki.
The truth is rarely pure and never simple.

gddr85 ::

west92 je izjavil:

gddr85 je izjavil:

pa dej en screenshot, da vidmo to čudo


Kako lahko naredim screenshot v igri?


jah tko sem mislu s phonom oz. fotoaparatom, sej to gledaš na platnu oz. steni, al kako?

west92 ::

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mogoče je pa to samo šok, ker ima prejšna generacija kr slabšo grafiko od PCja :)


Ma, taka razlika pa res ni. Saj opcije smo že našteli: Napačna nastavitev HDMI outputa, projektor ki ima "fake" 720p, projektor, ki ne podpira refresh ratea, okvarjeni čip na 360ki.


Ima mogoče vezo, da je pred dvema dnevoma dobil RGH? Ko sem naprimer v originalnem meniju izgleda vse perfektno. Ko sem kupil Xbox nisem poizkusil nobene igre, ker nisem imel.

Je slika mogoče zato tako zapacana, ker sama ni v full hd in nastavitve enostavno ne pomagajo, ker igra ni v full hd?

Naj poizkusim originalno igro? Ampak dvomim, da bi bila kakšna razlika, ali?

Enostavno sem prepričan, da je nekaj z Xboxom narobe ali to, da sama igra ni v full hd 1080p. Ker ko sem igral preko PCja z kontrolerjem na najnižjih nastavitvah je izgledalo precej bolje kot na Xboxu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: west92 ()

hojnikb ::

Sj nobena igra ni v 1080p na xboxu (no mogoče kaka izjema) veliko jih je 720p, marsikatera pa še to ne (recimo CoD serija je ali v 600p ali celo ~850x700..)

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mogoče je pa to samo šok, ker ima prejšna generacija kr slabšo grafiko od PCja :)


Ma, taka razlika pa res ni. Saj opcije smo že našteli: Napačna nastavitev HDMI outputa, projektor ki ima "fake" 720p, projektor, ki ne podpira refresh ratea, okvarjeni čip na 360ki.

hja no. Za nekoga ki je prej igral na pcju na high 1080p in šel sedaj na xbox, kjer je low/720p (ali še to ne) je kr opazna razlika.
Sj ko sn preklopu na ps3 (za ekskluzive) in probal tudi nekaj multiplatform naslovov, je razlika kot dan in noč.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

west92 ::

hojnikb je izjavil:

Sj nobena igra ni v 1080p na xboxu (no mogoče kaka izjema) veliko jih je 720p, marsikatera pa še to ne (recimo CoD serija je ali v 600p ali celo ~850x700..)

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mogoče je pa to samo šok, ker ima prejšna generacija kr slabšo grafiko od PCja :)


Ma, taka razlika pa res ni. Saj opcije smo že našteli: Napačna nastavitev HDMI outputa, projektor ki ima "fake" 720p, projektor, ki ne podpira refresh ratea, okvarjeni čip na 360ki.

hja no. Za nekoga ki je prej igral na pcju na high 1080p in šel sedaj na xbox, kjer je low/720p (ali še to ne) je kr opazna razlika.
Sj ko sn preklopu na ps3 (za ekskluzive) in probal tudi nekaj multiplatform naslovov, je razlika kot dan in noč.


Zdaj, ko si to napisal je nekako logično. Bom nesel prijatelju, če je res vse OK z xboxom.
Nisem nek ekspert za take stvari in mogoče je bila moja napaka.

Bom javil kaj bo rekel. Hvala Vam vsem za pomoč in Lep Pozdrav!

hojnikb ::

če imaš kak lcd monitor z hdmi, je najbolje da tam probaš, če je vse ok..
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor: kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38368996 (1885) matobeli
»

projektor ali tv

Oddelek: Kaj kupiti
163570 (1398) Filip8
»

priporočite projektor in platno

Oddelek: Zvok in slika
4011135 (8234) gorann
»

Xbox One se bo moral redno povezovati na splet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
6221565 (18813) blackbfm
»

Projektor - mnenje

Oddelek: Zvok in slika
112252 (1852) commissar

Več podobnih tem