» »

izgubljeni podatki iz zunanjega diska

izgubljeni podatki iz zunanjega diska

koviceva ::

prosim za "laično" pomoč. Zunanji trdi disk priklopim, kot sem ga vedno. Lučka se prižge, zvok za zaznavo naprave se na računalniku zasliši, potem pa NIČ! Gor imam res pomembne podatke!
Ali mislite, da jih bi lahko nekako pridobila? Kdo bi mi to lahko pomagal?
Dala sem že sosedu, ki mi običajno računalniške stvari zrihta in tole mu ni nič jasno...

Prosim za pomoč ali kakršno koli informacijo.

popster ::

lahko ti js pogledam ce si kaj na primorskem.. drugače pa so za data recovery namenski programi, vendar je res da moras bit malo v biznisu sicer ne pomagajo dosti, ker izberes napačen program.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

pintpj ::

Poizkusi spremeniti črko pogona v upravitelju naprav. Če ti to ne bo pomagalo, je najverjetneje težava v čipu in bo potrebno podatke reševati, kar pa zna biti relativno drago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pintpj ()

Gapi ::

Predvidevam da ste disk že probal dat ven iz ohišja in v računalnik? Kaj pravi kak live linux. Vidiš podatke?
No person is rich enough,to buy back his past.

RuskiSnajper ::

Če hočeš podatke dobit nazaj moraš naprej nehat uporabljat disk, nobenega prenašanja več.

Tako da če je sosed kaj gor nalagal je stvar poslabšal.

Potem pa uporabiš PhotoRec http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec ki je zastoj samo zahteva proces ki ni za laike.

potem imaš jv16 powertools ki ima veliko orodij eno od tistih je "undelete"

Če negre, pa moraš pač dat profesionalnemu podjetju za reševanje podatkov, za te fine storitve pa je fina cena.


Po drugi strani je lahko da se autorun pač ne pokaže, kaj NIČ, kaj to pomeni, stvar ni razložena. To je prva stvar kaj bi se spomno da bi nekdo ko se ne spozna to zamenjal kot "izgubo podatkov"

Zgodovina sprememb…

Skrat2510 ::

Če diska niste še vzeli iz ohišja, zna bit da je pokvarjen kontroler od zunanjega ohišje. V tem primeru bi bila rešitev vzet disk iz ohišje in ga priklopit direktno na računalnik.

koviceva ::

Tudi sosedu ni delal, tako da prenašanja podatkov ni bilo.
Bom poiskala kakega bolj profesionalnega. Enega še poznam, ki bi mogoče šlo...
Lahko pa prosim še kak nasvet na koga se lahko obrnem,ker sama pa res nimam namena kaj razdirat, ker sem popoln laik.

Hvala vsem za nasvete.

lp

RatedR ::

Predlagam da ne daš razdirat diska nobenemu ki ni v tem ekspert, če pride notri prah, vlaga, karkoli bo še slabše.

Če se izkaže da je disk v okvari, se podatke lahko reši v podjetju anni:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji disk crknil - vprašanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
173213 (2753) opeter
»

Zunanji trdi disk - O:\is not accessible. The parameter is incorect

Oddelek: Pomoč in nasveti
132861 (2683) solatko
»

Mrtev zunanji trdi disk Seagate

Oddelek: Pomoč in nasveti
304106 (3590) Lonsarg
»

Trdi disk se ne odziva - prosim za pomoč

Oddelek: Strojna oprema
152936 (2572) Riff
»

Zunanji trdi disk---nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
212338 (1821) Chessman

Več podobnih tem