» »

HTML vprasanje

HTML vprasanje

SkIDiver ::

Problem. Mam link, recimo www.domena.net/lalala3 lalala je naslov podstani na strezniku 3 pa bi pomenilo mesto v html dokumentu. Torej ko jz kliknem na ta naslov se mi odpre stran na dnu recimo. Ce kliknes na nek url se stran odpre in se postavi na vrh jz pa bi rad da se postavi na neko doloceno mesto na katerega jaz zelim. Se da to uredit z HTML-jem al je potrebno posect po cem drugem?

Ziga Dolhar ::

lalala.html#2 ni v redu?
https://dolhar.si/

SkIDiver ::

Neki vem zagotovo. Noben nobenga ne razume. Bom jz mal preštudiral. Oz ne! Razumem kaj si mislu. Bom pogledu!

tec ::

Ziggga je hotu povedat, da uporabi anchor, ki ga postavis tja, kjer zelis da se stran odpre in ga poimenujes 2. Potem pa naredis link lalala.html#2

Ziga Dolhar ::

Anchor izgleda takole: <a name="bla"></a>. Povezavo do njega najdeš ene par vrstic niže


























































































































<a href="#bla">Klik!</a> Klikni za test!
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

Točno to sm hotu. Še neki bi mel:) . Mamo tabelo v html-ju. In v eno okno od tabele vstavmo notr novo tabelo. Lahko to naredimo drugače. Da naredimo dve tabeli, tabela 1 in 2. Nato pa bi tabelo 2 "poklicali" v željeno okno v tabeli 1? Se prav da ne ustavljamo tabele v neko kno že obstoječe tabele ampak jo samo prikličemo. Se da to?

TylerDurden ::

LAhko jo includaš iz zunanje datoteke, pri čemer ti mora server podpirati vsaj SSI, lahko tudi PHP oz. ASP.
Let\'s make some soap ...

SkIDiver ::

Še nimam dost:D

Tokrat me pa zanima kako uštimat, da če klikneš na povezavo, da se ta povezava (recimo povezava na neko drugo stran) odpre v novem oknu in ne v oknu strani na kateri se trenutno nahajaš. Za primer kliknte na eno slikco tu na slo-techu pod Priporočamo. Jz sm že pomislu na java applet pa me zanima, če se da tud v html-ju?

david ::

view source :\

drugace pa <a href="nekej.neki" target="_blank">link</a:>
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
splet01.net

SkIDiver ::

Ej fino odlično. Hvala!

OmegaBlue ::

Whhooo davidka se je zbudu :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

david ::

omega, sej grem nazaj spat 8-)
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
splet01.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330398 (54547) htmltroubles
»

Izdelava menija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
766863 (5870) Jackass
»

Firefox odpiranje linka v novem zavihku

Oddelek: Izdelava spletišč
102035 (1863) andper
»

Kako izdelati spletno stran na osnovi tabele?

Oddelek: Izdelava spletišč
141932 (1670) Jackass
»

Komentarji & Kritike

Oddelek: Omrežja in internet
301713 (1168) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem