» »

Kako izdelati spletno stran na osnovi tabele?

Kako izdelati spletno stran na osnovi tabele?

Jackass ::

Do sedaj sem imel spletno stran zgrajeno iz frame-ov. Sedaj pa bi rad šel korak naprej in naredil stran na osnovi tabele (nekaj takega kot je ST).

Zanima me kaj je potrebno storiti, da bi to lahko naredil? Ali to sploh potpira html, ali mora bit shtml ali kaj drugega?

Zanima me ubistvu samo osnovna zgradba. V index.(končnica?) naredim tabelo. Kaj vse mora vsebovati .css za obliko? Kaj moram nato dodati v kodo ostalih strani, da se upošteva oblikovanje iz .css?

Nato izdelam več strani (za meni svojo, za osrednji del svojo za zgornji del svojo...). Kako sedaj to vključim v tabelo? Konkretno: Kako bi vključil osrednjo stran (npr. domov.htm) v sredinsko celico tabele v index.(končnica?)?

Upam, da sem dovolj razločno in jasno napisal kaj želim, če ne mi prosim povejte in se bom bolj natančno potrudil!

Že v naprej hvala za vaše odgovore!
jAcKaSS

bosstjann ::

Jackass ::

Ok, kako nej si s tem pomagam? Js sm začetnik kr se tiče izdelovanja spletnih strani. Tko da js ne vem niti kako se temu kr iščm reče, sam vidm, da so druge strani tko zgrajene in se mi zdi to dost bolš kt so frame-i.

Prosm ne mi rečt, preber si kkšn manual... ker k sm to poskusu za php, pa sm ostou pr Hello World!

Sej ne zahtevam velik. Zanima me samo:
-a morjo bit strani v shtml-ju al lohk v html-ju
-pa pet besed kaj gre v .css datoteko za obliko, al stil oz. kakšna je vloga le-te
-pa vrstico kode, ki jo morm dat v celico tabele, da bo not vključena stran

Pa samo če mi lahko nekdo pove, če si prov vse skp predstavlam, da bi vsaj vedu če vsaj v pravi smeri razmišlam.

To vm vzame učenjakom 5 minut, men pa prišpara 10 ur buljenja v ekran!
jAcKaSS

bosstjann ::

ali znaš narisat tabelo v html-ju

da se vse narest v html razen če se hočeš se lahko igraš z php ....

k narediš tabelo potem v celici namesto vsebine upišeš značko kot sem ti pokazal zgoraj ki kaže na drug dokument(html) ki naj se naloži sem TO NI NIČ DRUGAČE KOT FRAMES

če pa želiš dinamično stran potem pa nemoreš več uporabljati samo html

slo-tech je dinamična stran oz forum je dinamičen

Ziga Dolhar ::

Jackass, _NAJPREJ_ se nauči HTML. Evo manuala.

Sicer pa ti lahko nudim tudi osebne inštrukcije po 5.400 sit na uro + potni stroški, ako ti navodila na tejle čudoviti strani ne odgovarjajo.

p.s.: naj ti odgovorim na tvoja vprašanja, da boš videl, da ti odgovori dejansko ne morejo pomagat kaj preveč:

> a morjo bit strani v shtml-ju al lohk v html-ju
V HTMLju. Končnica je lakhko bilokaka. Odvisno od serverja.

> pa pet besed kaj gre v .css datoteko za obliko, al stil oz. kakšna je vloga le-te
V CSS gredo stili za prikaz.

> pa vrstico kode, ki jo morm dat v celico tabele, da bo not vključena stran
Odvisno. lahko <?php include(string filename); ?>, lahko #include file="filename" ... ODVISNO.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Jackass ::

Ja js sm bral mal tale manual. Sam nism najdu tega kr jst želim. Torej kam točno morm vpisat to vrstico kode, da mi vstau notr drugo stran? Sej bi sm prlepu kodo, pa ST html kodo upošteva. Tle je link do primera v beležnici. Primer!! (Save target as...)
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

david ::

to kar ti poskusas ne bo slo tako enostavno ... HTML je staticen, ti bi pa rad uporabil neko dinamiko vkljucevanja ... v tem primeru moras uporabit nek server-side jezik ala PHP, ASP itd ... razen ce das celotno vsebino Juhu.htm notr direktno, se pravi, da je ne includas ...

Ziggga, ti si predrag ... pri meni dobis za 5.000 sitnih na uro + potni stroski:D
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
splet01.net

Red_Mamba ::

page narediš kot PHP
in potem v celico inkludaš file
include('file.html');

seveda lahko potem tabelo sestaviš v PHPju recimo
echo "|TABLE|";
echo "|TR|";
echo "|TD|";
include('file.html");
echo "|/TD|";
echo "|TD|";
echo "Desna celica";
echo "|/TD|";
echo "|/TR|";
echo "|/TABLE|";

p.s. nemesto |HTML| mora biti med < in >, tukaj sem dodal ker nisem našel izklop html kode v sporočilu in potem ne izpiše teksta
p.s.2 ne pozabi dati echo še za HTML glavo. PHP ti more veljaven HTML izpljunat.

html koda z PHP sicer gre samo meni to zgleda 1. grdo in 2. nepregledno zato jaz raje includam vso HTML kodo od zunaj, PHP pa potem sproti generiram. Tudi popravljat je potem lažje. OK sam to je že pol stopnja višje.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

Jackass ::

Ja sej zato sm pa mislu, da more bit verjetn shtml (sej a ni ta dinamičen?).

Drgač sm si zamišlu neki tazga kt so frame-i, sam frame-e ti definiraš v index.htm in nato maš pč mozeik iz različnih strani. Ampak problem je v tem, da k maš frame maš lohk drsnik samo za vsak frame posebi, ne morš pa met enga skupnga, s katerim bi se lohk pomikal po celi strani hkrati. In to me zlo mot, ker lohk v tist frame namenjen meniju spravm zlo mal. Če pa nardim, da se lohk tut po temu framu pomikaš gor in dol, je pa popolnoma nepregledno in še grdo.

Če bi pa mel pč vse strani narjene z enakim menijem ob strani in drugačno vsebino, pa bi bilo veliko preveč dela, ko bi popravil neko stvar v menijo, saj bi moral to popraviti na vseh straneh iz katerih sestoji page.

Zato sm pč mislu, če bi se dal neko stran (za meni) vklučt v celico tabele v index.htm, ker bi mel tko možnost, da bi se po celi strani (index-u) hkrati pomikal gor in dol.

Upam, da sm razumljivo napisal!;)

A pol to kr je napisal bosstjann, da vstavim neko vrstico (kode) v html kodo tabele oz. celice in se bo not (v celici) odprla neka druga povsem svoja stran (npr. meni.htm), ne drži?
jAcKaSS

mare_ ::

Lej,
lahko nardiš stran z tabelami in potem skopiraš html kodo recimo za menu v eno celico in vsebino napišeš v drugo. to pol shraniš kot ime.html, in je to statična stran. In vsaka stran posebej vsebuje meni, ni tako kot pri frejmih.
Če pa uporabljaš php/asp/shtml/whatever potem pa ne skopiraš kode za menu v tisto celico, ampak daš ukaz, recimo v phpju include "meni.html"
Če strani (menija) ne boš pogosto spreminjal, lahko komot uporabiš prvo varijanto, če pa misliš delat spremembe pogosto, je pa bolj praktično includat meni, kajti pri prvem načinu moraš popravljat kodo na vsaki strani, pri drugem pa samo enkrat.

bosstjann ::

html standart tudi dovoljuje vključevanje drugih elementov z značko

object

kot so slike filmi word dokumenti in seveda tudi html
za samo vključevanje je dovolj, da namesto na vsako stran kopiraš, vsebino preprosto vključiš še lavi, desni... meni ki ga popraviš enega za vse
značka ima enako funkcijo kot include samo da ne potrebuje podpore v severju ampak jo podpira že html standard

Zgodovina sprememb…

Raw ::

Itak ti to ze predlagal bosstjann, pa vseeno:

Ce sem prav razumel... use IFRAME.

Tist tvoj primir bi se glasil nekaj v tem stilu:



<table>
       <tr>
           <td></td>
           <td></td>
       </tr>
       <tr>
	  <td>
             <IFRAME SRC="juhu.htm" WIDTH=500 HEIGHT=100%></IFRAME>
          </td>
           <td></td>
       </tr>
</table>



Visino tebele/celice (ker te motijo scrollerji), pa lahko dolocis procentualno.

Jackass ::

Raw: Ej hvala!

A v html-ju je torej edina možnost s temi iframe-i?

Ok zdej mam pa naslednje vprašanje: A se da v html-ju določt, da se ti odpre neka stran, ko kliknš na link, v srednji celici tabele?
jAcKaSS

bosstjann ::

<IFRAME NAME="sklic" SRC="juhu.htm" WIDTH=500 HEIGHT=100%& </IFRAME&

<a href="url" target="sklic" &

Jackass ::

Ok moj izdelek napreduje zahvalujoč se vam. Zdej mam pa še eno vprašanje:


Zdes sm naredu tko, da sm naredu neko tabelo za obliko v srednjo celico pa sm dal iframe. Sam zdej js nočm, da bi mel ta frame drsnik, ampak da bi se preprosto prilagodil vsebini in z njim seveda tudi tabela.

Ja si zamišlam to nekak tko, da bi pod height napisu, naj se prilagodi vsebini, sam ne vem čist točn kako bi to izvedu!

Ali je to možno? Če je, kako se to naredi?
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297331075 (55224) htmltroubles
»

Izdelava menija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
766874 (5881) Jackass
»

Pomoč pri izdelovanju spletne strani.

Oddelek: Izdelava spletišč
351715 (1278) strictom
»

Nadomestilo FRAME-ov?

Oddelek: Izdelava spletišč
161831 (1530) Jackass
»

Kako se izdelujejo taksne strani v ASP?

Oddelek: Izdelava spletišč
291789 (1415) njok

Več podobnih tem