» »

Kabelski modem, switch in 2 rač. = Velik problem

Kabelski modem, switch in 2 rač. = Velik problem

Greg795 ::

Ok, en problem.
Kabelski modem je priklopljen na 8 portni switch. (Planet sw-801)
Iz switcha gresta 2 kabla vsak na svoj računalnik. Edn ima XP drugi 98.
Oba IP-ja oz. MAC adresi imam prijavljeni pri kabelskem operaterju in na obeh računalnikih mi internet tud dela
Problem je ker neče delat na obeh naenkrat.
Se pravi da ce imam v 1. portu switcha vklopljen 98 mi bo delu ta. Ce 1 port sklopim mi bo delu 3. port, se pravi xp. Oz.internet vedno dela le na enem računalniku.
In zdaj nagradno vprasanje:
KAJ JE KRIVO (oz.kako to rešit)!
a.)Modem
b.)Switch
c.)Kabelski operater
HVALA ZA POMOČ
  • spremenil: Greg795 ()

ali3n ::

Mislim da kabelski operaterji dopiščajo samo en "hkraten" dostop - kar pomeni, da moraš linijo deliti ostalim račuanalnikom (uporabi ICS ali software router...)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Greg795 ::

Dns sm klicu operaterja in je reku da zaradi njih bi moglo to delat sam je pa moznu da je modem kriv ker je flešan za samo 1 računalnik, tku da bo pršu pogledat(upam da ne čez dva tedna). Če se kšnemu vsaj malo sanja kaj bi lahko bilo: PROSIM Z BESEDO NA DAN.

Business ::

Jaz sem kupil 1 port Broadband Router z 4 LAN, priklopil oba računalnika na enem XP na drugem Millenium, pa to super špila. Mislim da z software routerjem ne bo šlo, ker potem mora en PC na katerem je Soft router nonstop vklopljen.

sash ::

Greg795 kerga ponudnika maš to ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Narcos Satanicos ::

Ne verjamem da ti da ISP dve IP številki...

sash ::

ja se jaz tud ne verjamem da mu je kak kabl ISP dal dva zunanja IP-ja, in zato sem ga vprašal :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Greg795 ::

Ma halo!!!
Če meni ne verjamete, preberte kaj pravi isp.
In kako hudiča bi lahko na obeh računalnikih delu internet če mi nebi bila dodeljena dva IP naslova.

CITIRAM:

Preko kabelskega omrežja je možno prenašati tudi podatke in se priključiti na internet. Prednosti takega načina dostopa pred ostalimi so:

Velika zmogljivost
Zmogljivost prenosa podatkov je nekajkrat večja kot pri klasičnem ali ISDN telefonskem priključku - hitrost klicnega ali ISDN modema je omejena na 56 oz. 64/128kb/s, kabelski modem pa omogoča hitrosti do 8192 kb/s.

Stalnost povezave(24h)
Čas, ki ga lahko prebijete v omrežju je neomejen - ni zaračunavanja po minutah. Zaradi stalne priključenosti tudi sporočilo po elektronski pošti lahko preberete v tistem trenutku, ko prispe.

Nemotena uporaba telefona
Vaš telefon postane to, kar je: naprava za prenos govora. Medtem ko ste priključeni na internet lahko uporabljate tudi telefon.

:D Hkratni dostop za več računalnikov
Tudi če imate več računalnikov, so lahko preko enega modema vsi istočasno priključeni na internet.:D

Sistem deluje z uporabo obstoječega TV kabla:
Sprejem TV programov je nemoten. Modem je priklopljen na kabelski priključek, računalnike pa na modem priključimo preko standardne omrežne kartice.

Cena je primerljiva z ostalimi rešitvami,
nudi pa vam bistveno več. Način obračunavanja temelji na merjenju prenešenih količin podatkov.

Stroški vzpostavitve kabelskega interneta (modem . galvanska zaščita + instalacije + nastavitve programske opreme) znašajo 19.900,00 SIT (DDV je vključen). Cena Družinskega paketa pa znaša 12.001,00 SIT (DDV je vključen);

Mrežno kartico kupite sami!





AJA ISP PA je SOFTNET oz. studio proteus
http://www.studioproteus.si/
http://www.softnet.si/

MadMax ::

Nč halo.
Če imaš več PC-jjev, ponavadi pomeni, da imaš nekaj več pod palcem in da so ti poznane osnove delovanja mreže (oziroma imaš nekoga, ki ti je postavil mrežo).

Na kablu imaš dodeljen 1 (en) IP naslov.
Če želiš najbolj enostavno dostopat na net iz večih PC-jev, si omisli router (če imaš denarja za več PC-jev, boš tudi 14÷22kSIT našel, a ne?). Router se navzven (v tem primeru kabel) predstavi kot računalnik in nato sam usmerja promet na več računalnikov znotraj lokalnega omrežja (router=usmerjevalnik).

Zadevo se da sicer urediti tudi drugače, vendar mora določen PC delovat za dostopanje ostalih PC-jev na internet.
Tu se že v stroških porabe elektrike router hitro izplača, da ne govorim o drugih prednostih (se ne greje, je tih-nima ventilatorjev, praktčno ni vzdrževanja, vgrajen firewall, opcijsko printserver.....).

Še kak halo?

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782554575 (2844) Kroos
»

Strela skurila modem in en LAN port routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142801 (2292) BorutK-73
»

modem router

Oddelek: Pomoč in nasveti
221566 (1243) KTr1sk
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216822 (11449) Tr0n
»

dva racunalnika + mreza +oba dostop do interneta (kako?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
271659 (1326) leskovsekg

Več podobnih tem