» »

modem router

modem router

vir ::

če prav razumem je modem naprava, ki prežvekuje npr. siolove signale tako, da jih lahko pcji prepoznajo.
Router pa je aparat, ki ima eno vtičnico in več vtikačev (za več pcjev) Prav mislim?
In če prav razumem potem si z napravo Asus WL-520GC nimaš kaj pomagat če nimaš tudi modema. Je tako?
  • spremenil: vir ()

vir ::

rekord v spremembah :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

bluefish ::

Nekaj takega ja.

fosil ::

Modem itak dobiš od ponudnika interneta.
Nekateri modemi so lahko hkrati tudi ruterji.
Tako je!

vir ::

Moj PC imam priklopljen na modem od ponudnika, bratov je pa na wifi ki smo ga mi kupli in je priklopljen na ponudnikovega. In ko jaz vklopim torrent potem bratu šteka povezava. Nekoč sem slišal da se mora nekaj nastavit v routerju/modemu, pa me zanima v katerem se to nastavi in kako. Ponudnikov je ISKRATEL SINOPE568+R3 ANNEXB, naš pa ASUS WL520GC.

black ice ::

Rešitev za tvoj problem je Qos.

KTr1sk ::

Mene pa nekaj druga zanima, sodelec je kupil router (rekel je prodajalec BigBanga), da je to eden boljših...no jaz sem prišel do njega da priklopim nastavim ...pa vidim da ima router samo EN mrežni port, to pa še nisem vide!
Pa še modem od interneta ima samo 1 port

a zdaj bi to delovalo, če bi vmes dal switch in potem na router?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

vinetu ::

KTr1sk To ni routar ampak modem in to za kabelsko :D>:D:D:D

AndrejS ::

Povej model kaj je kupil - na sliki je res modem od kablske.

KTr1sk ::

Mogoče nisem prav napisal, ja takšen je modem, ampak router je pa takšen da nima drugega kot električni prikljulček (napajanje) in 1x lan port, ko bi vsaj vedel model rotuerja, da bi dal sliko gor..
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

KTr1sk ::

No takšen pa koliko se spomnim je routar

samo da ima še dve antenci ob strani, zadaj je pa enak temu na sliki
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

ToniT ::

Če ima 2 anteni in en ethernet priključek, gre za access point in ne za router.

KTr1sk ::

Aha se mi je zdelo, da ni prav router, torej to je samo vmesna "točka" da že imaš rotuer in potem ta škatla " access point" pošilja naprej signal
Z switchom se pa nič ne da verjetno uredit zadeve, samo v BigBang zamenjat škatlo za router...če bodo sprejeli zamenjavo, ker je odvrgel original embalažo khm
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

KTr1sk ::

Zdaj pa mogoče bom lahko kaj skupaj spravil, ker imam doma še en star žični router
SMC7004VBR
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

ter če prav razumem bi naredil lahko tako:
Kabelski modem vtaknil v žični router in iz žičnega routerja (LAN izhod) priklopil v "access point" ?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

amigo_no1 ::

Wifi router lahko seveda tudi deluje samo kot AP, priklopiš ga v LAN 1-4 port (in ne WAN).

tony1 ::

Drži.

ToniT ::

ter če prav razumem bi naredil lahko tako:
Kabelski modem vtaknil v žični router in iz žičnega routerja (LAN izhod) priklopil v "access point" ?


Točno tako!

Frenckie ::

ToniT je izjavil:

ter če prav razumem bi naredil lahko tako:
Kabelski modem vtaknil v žični router in iz žičnega routerja (LAN izhod) priklopil v "access point" ?


Točno tako!


Na žični router priklopiš žično PC-je, na Acces point pa brezžično npr. prenosnik, mobitelca (z wi-fi).

KTr1sk ::

ToniT je izjavil:

ter če prav razumem bi naredil lahko tako:
Kabelski modem vtaknil v žični router in iz žičnega routerja (LAN izhod) priklopil v "access point" ?


Točno tako!


Super hvala, kaj pa namesto žičnega routerja, da bi dal switch bi tudi delovalo?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

tony1 ::

Tudi. LAN porti na routerju so pravzaprav switch.

KTr1sk ::

Sem preko switcha povezal "access point" in noče nikakor delat internet na oddaljenem računalniku, kaj moram tukaj izbrati?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

ToniT ::

Access point!

KTr1sk ::

To sem takoj nastavil na Acess point pa ne dela, sem klical na kableskega operaterja in je rekel, da dodeli samo en IP in da zato ne dela, da bi delovalo samo če bi direkt modem z dostopno točko povezal in oba računalnika povezal preko wireless.
Grem pa v trgovino zamenjat za router, ker bo boljše, hvala za pomoč

Zamenjal z routerjem in dela ...tolk za info,
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563943 (772) c23po
»

WI-FI kolobocija

Oddelek: Kaj kupiti
131872 (1450) Machete
»

brezžični router vs. acces point

Oddelek: Omrežja in internet
144795 (2710) JohanP
»

Ip in port "snifanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
131760 (1487) detroit
»

brezžična povezava dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
84299 (4165) Yacksy

Več podobnih tem