» »

Projektor...home made

Projektor...home made

Bluechriss ::

Na netu sem našel načrt za izdelavo projektorja. Vse bi šlo, samo ne vem kje naj najdem primerno lečo. Ali ima kdo idejo kako bi lahko pri temu načrtu uporabil 12 inč LCD monitor.

ssokec ::

ne vem če ti bo ratalo z LCD monitorjem ima premajhno svetilnost, pa tudi z navadnim monitorjem je po mojem beda, če postaviš navaden monitor 0.5m pred steno na steni ne vidiš nič, z lečami samo povečas sliko, tako da bi ta projektor delal samo v popolni temi, pa še to bolj švoh, če boš izdelal ta projektor nam javi rezultate!

Bluechriss ::

Imam še en problem, ne vem kje naj dobim 5 ali 6'' lcd modul. Ta baje bi bil najprimernejši.

Jux ::

ebay mogoce? Jst sm zdejle glih neki narocu iz anglije in no blo nobenih tezav s transportom!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

sebastjan v ::

Kaj imate za ene leče?
Koliko košta LCD?

e-jay ::

jaz ti mam leče (zbiralne, ce rabis) eno d=8cm in eno D=12cm. (ukradel iz grafoskopa:D ) ta 8 cmtrska je malo zelenkasta, ona druga je pa kristalna.
-=[T.N.T]=-

P.S.: pa, Beli, oglas se kaj

Highlag ::

Zgradit LCD projektor sploh ni tako enostavno, kot morda izgleda na prvi pogled.

1. Rabiš optične elemente za kater moraš vedeti optične lastnosti in znati računati preslikave in podobne zadeve.
2. LCD iz kakšnega ekrana ni primeren oziroma rabiš dodaten polarizator svetlobe, ker v nasprotnem primeru ne boš dobil slike sploh. Polarizator moraš znati pravilno nalepiti. Če me spomin ne vara morata biti obrnjena za 90o, ker LCD obrača žarke. Poleg tega boš rabil odstraniti še ozadje LCD-ja, ki drugače skrbi, da se svetloba prenese enakomerno po zaslonu.
3. Če hočeš gledat sliko pri vsaj kolikor toliko svetli sobi rabiš precej močno žarnico.
400W Halogenska je minimum. Te žarnice pa generirajo ogromno toplote, ki jo boš moral pred LCD-jem odstraniti z toplotnim filtrom.
Poljše žarnice bi bile plinske, kot jih imajo kaki novi avtomobili, katerih svetloba je bolj modra.
4. Uporabljena žarnica v linku je komaj zadosti dobra za grafoskop, za LCD je preslaba.
No razen če imaš rad zamazano sliko (blur)
5. Sploh rabiš žarnico, ki ima čimmanjšo površino nitke (No ali pa zelo velik objektiv)
6. Poleg vsega tega lahko naletiš še na Moire efekt, če fresnelova leča ni postavljena na primerni oddaljenosti od LCD-ja.
0:) (Slučajno sem nekaj časa nazaj celo delal na razvoju takšnega projektorja)

Error!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejen projektor (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
42870305 (20008) Šolar
»

Diy projektor

Oddelek: Pomoč in nasveti
161825 (1569) nUUb
»

Homemade projektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
738614 (5068) dj_andy
»

homemade projektor

Oddelek: Strojna oprema
173237 (2333) propeler
»

3d očala??

Oddelek: Znanost in tehnologija
83716 (3411) tx-z

Več podobnih tem