» »

Homemade projektor

Homemade projektor

1
2
»

celica ::

Ojla ...

Fina zadeva, ni kaj. Ampak....:| , mene je zbodel predvsem hrup ki je prisoten v tistem filmcku, ku prikazuje izdelavo in obratovanje. Grafoskope poznam, in vem, da taksni ki "se najdejo" ali "padejo iz kamijona" niso prevec prijazni usesom, potem pa se en za hlajenje matrice, pa smo tam. Hmmm, princip je dober, hlajenje pa bi bilo treba nekak drugace uredit. Po moje no...:D
negre..! gre ..? joj GORI ..!

mali tapravi ::

jaz bi tud imel ta .pdf

mali01@email.si

Pa PROSIM čimprej.
Hvala
Pa lep dan še naprej....

NobelMan ::

kaj so lece take kot za očala tut primerne, pravzaprav me bolj zanima dioptrija.
pa se meni pdf plis :> mail

madmaxx ::

zdravo,
jest se tudi javim za pdf - jedat@email.si
hvala, t.

-Nevsky- ::

jaz bi tut mel pdf: sasopugelj@hotmail.com

BlueFire ::

tudi meni bi prisu praf ta .pdf ;)

klik

Malner ::

Slucajno sem prisel do starega Sonyjevega projektorja VPL-S500.

Link

Sla je zarnica in nova stane 160k SIT. Projektor ima bolj slabe karakteristike vendar me zanima, ce bi lahko uporabil kaksno alternativo namesto originalne zarnice. Na netu sem iskal karakteristike projektorskih zarnic in ne vem tocno, pri kateri napetosti delujejo. Poceni so te zarnice, vendar ne vem kako bi se obnesle.

WinsuckeR ::

Pošlji pdf meni na mail - da boš imel mir in ga bom potem jas vrgel na server :|
aja: winsucker@gmail.com

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Malner

Pa si ti slučajno sploh pogledal kakšno žarnico ima tvoj projektor?

Če bi jo, bi videl da tudi približno ni podobna žarnicam na linku, ki si ga pripel.

Tvoja žarnica je plinska xenonska, pripete pa so navadne žarnice z nitko.

Razlika v delovanju je ogromna. Plinska potrebuje visoko vžigno napetost (do nekje 30KV) potem pa deluje pri napetosti od 80-100V. To je odvisno od napajalnika, ki mora poskrbeti, da žarnica dobi le toliko moči kot je zanjo predpisana. Haloogenko lahko napajaš preko klasičnega transformatorja.
Never trust a computer you can't throw out a window

tx-z ::

Hehe, nism si mislu da je kdo že res to naredu....

pred leti je oči vzel sony kamero (6cm LCD ma...), je vzel še nek objektiv za fotoaparat, pržgau kamero, pa dau objektiv par cm stran od lcdja in smo lahko v čisti temi gledal na stropu video posnetke... :)) ....pol sm pa pršu na idejo da bi rabu za lcdjem sam močnejšo luč in bi lahk meu projektor :)) .....mja, takrat so bli 15" lcdji po 300-400kSIT |O
tx-z

WinsuckeR ::

Ekola! Smo dali na server (zaradi adminov sem malo prekril name- a je.. ga! :D )
Klikni me pohotno >:D

Zgodovina sprememb…

Malner ::

Sej za žarnico vem , da je ne morem kar priklučiti na isti prikluček. Napajanje za žarnico bi izvedel s posebni napajalnikom. Karakteristike žarnice me zanimajo zaradi temperatur, da ne bi poškodoval LCDjev.

Za reflektorske žarnice sem gledal na tej strani, vendar ne vem točno kakšno napajanje potrebujejo.

Rekec ::

Mene pa zanima kje pa za koliko se lahko dobijo taki majhni lcdji za avte? Kolker sem prebral so dagonale nekje 6-8 inčev.

propeler ::

Kaj mislite o tej varijanti. Po moje je naj cenejša. Če bi se vzela matrika iz LCD mini 2.5" televizorja ali monitorja za v avto in jo daš v navaden star in delujoč diaprojektor. Men se en valja v omari že leta. Pa še to bi bila prednost da gor priklopiš katerokoli video napravo ker ima video vhod. Pri monitorju si omejen na računalnik.
Če bi igre poneumljale, bi se sprehajali v temi in spuščali čudne glasove.Pacman

aljazh ::

Kolikor imam izkušenj z diaprojektorji grejejo kot hudič... tisti starejši so ti lahko tudi stopili diapozitiv...

propeler ::

Dobr pa če rečemo da se ne bo grel. Za to bom jaz poskrbel. Zanima me sam če ma kdo kake izkušje s če je že poskusil. Skrbi me da ni lcd prevelik in bo slika odrezana okoli in okoli.

Aja, že vem kaj bom naredu, najprej bom probal z eno folijo istih dimenzij kot je lcd.
Če bi igre poneumljale, bi se sprehajali v temi in spuščali čudne glasove.Pacman

Rekec ::

To me še zanima ali je že kdo od vas naredil tak projektor (slika). In kateri je najžažji načrt za izdelavo projektorja (glede na to da obstaja milijon načrtov!)

mali tapravi ::

Podrobna navodila in video nam da Google.
Npr.:http://www6.tomshardware.com/howto/2004...
Pa lep dan še naprej....

Highlag ::

@Malner
Par stvari. Tudi če napajaš halogensko žarnico z zunanjim napajanjem zadeva ne bo delovala kot je treba. Gre za samo optiko. Ksenonska žernica ima drugačen fokus kot tista, ki si jo prilepil. Pozicija bi morala biti drugačna. Drugo Halogenska žarnica ustvari bistveno več toplote, tu ne mislim samo na segrevanje žarnice ampak predvsem na toploto, ki se absorbira na LCD-jih in ostalih optičnih elementih. Tretje barvna temperatura halogenske žarnice je precej nižja od xenonske. Optika in elektronika je prilagojena ksenonski žarnici. Slika, ki bi jo dobil z halogensko žarnico bi imela več rumene in rdeče barve.

Glede diaprojektorja. Teoretično je možno. Samo LCD bi moral biti velikosti diasa oziroma samega filma, ki je vstavljen v dias torej nekje 3,5x2,5 cm(govorim na pamet). Dodati bi moral še kvaliteten toplotni filter pred LCD.
Never trust a computer you can't throw out a window

stoki ::

Pa zavedati se moras da bos dobil zelo slabo resolucijo.

Highlag ::

Resolucija je lahko visoka, samo vprašanje če kdo izdeluje displeje v tej velikosti visoko resolucijo in vsemi barvami. Povprečni LCD projektor ima vgrajen 3 monokromatske LCD displeje. Barve dobijo s pomočjo dichoric barvnih filtrov, ki so postavljeni pred LCD-ji.

Ravno sem se pred vikendom v službi igral z 3" barvnim LCD displejem v resoluciji 640x400. Zadeva je imela že vso elektroniko sicer na dveh ločenih karticah, mogoče bo optik v naslednjih dneh sestavil kaj gledljivega. :D
Never trust a computer you can't throw out a window

klopar ::

A lahko prosm še men en pošle PDF klopko@volja.net

felbara ::

Pozdravljeni.

Zamisel za doma narejen projektor je fenomenalna. Sem že v polnem zagonu v iskanju materiala oz. delov za izdelavo.

Zanima pa me sledeče. Ali lahko uporabim LCD ekran iz prenosnika in kako?


LP,
Andrej
EKIWAR

dj_andy ::

mislim, da je topic na to temo ze odprt -> klik
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejen projektor (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
42870145 (19848) Šolar
»

Diy projektor

Oddelek: Pomoč in nasveti
161775 (1519) nUUb
»

homemade projektor

Oddelek: Strojna oprema
173227 (2323) propeler
»

Home-made LCD projektor

Oddelek: Zvok in slika
101979 (1633) danielka84
»

Projektor...home made

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
62178 (1913) Highlag

Več podobnih tem