» »

utišanje crystal orb-a

utišanje crystal orb-a

c3R4R ::

imam naslednji problem:
nekaj časa nazaj sm si kupil crystal orba, da bi hladil grafo za navijanje... sprva me niti ni motilo, da je bil vent glasen.... vent obratuje pri 6400 obratih, zato si lahko predstavljate kako ropota... lahko se kosa z volcanom 7+:D pri polnih obratih....
najprej sm poskušal vent utišati softversko kar mi je sicer tudi uspelo (s SPEED FAN-om), vendar vedno ob novem zagonu računalnika se nastavitve v Speed fanu resetirajo, zato bi rad utišal vent hardversko.... vezava kakšnega upora??

da mi boste lažje pomagali vam tukaj posredujem nekaj podatkov o ventu:
- vent se napaja preko matične plate
- Rated Voltage: 12V
- Started Voltage: 7V
- Rated Current: 0.16A
- Power Input: 1.92W

Katere modifikacije pridejo v upoštev? vezava upora? kako??

če ima kdo načrt, ki bi mi pomagal, bi vas prosil, da mi ga posredujete na mail: tadej.cerar@guest.arnes.si

lp,
criLin15
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Roxi_AR ::

Ej poba sploh ni pene. Mislim na bi mogu bit kabl za napajanje venta iz treh žic. Najd rdečo in jo prepeži. Upam da imaš spajkalnik, saj ga boš potreboval za spajkanje nastavljivega upora (potenciometra po domače). V bistvu sploh ni važno kolk velicga, važno je samo da ni premajhen. Naj bo tam okol 47k Ohmov vsaj men tak najbolj ustreza, na blu orbu. Po moje bo tut pri teb saj to ni nobena umetnost. No ta nastavljivi upor ma tri priključne sponke. Po navadi dve stransni in eno sredinsko. Žico ki si jo preščipnil prispajkaj eno na levo ali pa desno sponko, eno pa na sredinsko. Tako boš lahko najbolj učinkovito nastavljal vrtljaje venta na crystal orbu. :D Če te bo še kaj zanimalo me lahko pokličeš na 040500559 ali pa mi pošlješ mail na rok.andrejcic@volja.net. :)

c3R4R ::

ja, vent ma tri žice in ena izmed njih je rdeča.... torej tisto prerežem in vmes vstavim uporček okol 47k Ohmov in zaspajkam eno žico na sredino upora drugo pa na levo ali desno stran! a je to vse? upor pa verjetno dobim v vsaki električni trgovini..... a je treba še kej vedet?

Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zoidberg ::

Ja upor dobi v trgovini z elektroniko ti samo reci 47k ohmski potenciometer
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

pele-on ::

Al se pa s tem ne zajebavaš pa greš v rač. trgovino kupit fan mate1.

c3R4R ::

@guzman123
kva je fan mate1? sori, ampak ne vem kva je to... slišu sm že za to, ne vem pa kva je...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

OZZY ::

jaz sem uporabil kar konektor z uporaom, ki sem ga donbil zraven unga zalmana z nosilcem pb123 al nekaj podobnega. tako mi zdeja dela na 4050-4150 obratov in je veliko boj tih.
Go with the flow.

Zoidberg ::

FanMate je regulator vrtljajev za 1000 sit
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

c3R4R ::

@Zoidberg
kje se da pa to dobit?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zoidberg ::

v macomu
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Jok3r ::

Najbol enostavno je tako da daš v molexu na dva potenciala in dobiš ven 7V. Jaz mam črno žičko od orba priključeno na rdečo v molexu in redečo žičko od orba priključeno na rumeno žičko od molexa. Dela čist OK:D . Na polnih obratih je pa glasen ko hudič;(.

pele-on ::

FanMate ni 1000 ampak je 600.

c3R4R ::

@Zoidberg:
v macomu

a si mislu v mlacomu? al je to kakšna nova trgovina:D?

Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

pele-on ::

Mal se je zatipku

LeQuack ::

Mene pa zanima ce je ta Crystal Orb dost dobr za mojga Gf4 Ti4200,ce ga ne mislim navijat, al je treba una rebra kupt od zalmana, sam so uibr draga. Sicer obstaja od TT tud za Gf4 nov cooler, sam ga nimajo nikjer, tud v mlacomu ne.
http://www.thermaltake.com/products/chi...

the_unborn ::

crystal bi bil za gf4 samo ce bi ga gnal na ful gas, pa se vedno bi blo zlo vroce, za navijat sigurno ne

LeQuack ::

Uh, raj obvarujem moja usesa pred takim hrupom. Pravzaprav mi je sedanji originalni abitov kar dobro sluzil, dokler ni zacel ropotat (samo ko prizges racunalnik), tistga mejhnga venta ki je tm not pa ni nikjer za dobit, ker ni neke standardne oblike. Je pol edina tiha resitev le zalman ?
Sm mislu de bi tist TT Gf4 cooler laufu na 5V sam nikjer ni na zalogi in baje ga ne misljo v kratkem dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

the_unborn ::

lahko uzames tistga zalmana HP-80A (neki tazga je) in sploh ne bos rabu venta, bos pa ob slabih 6k

tx-z ::

da ne bom odpiru nove teme,,js si tut nameravam kupt crystal orb 3 za grafično
GF 2 mx400 32mb
1.a se ga splača zamenjat (kupt tega pa starga dt ven)
2.a je res tok glasen (piše, da je sam 26dB)
tx-z

nojus ::

fullllll je glasen. kr piska že mal - ampak hladi pa tud fajn.
jest sem ga kenslov, ker ne morem normalo delat na compu (tihi programi a la word & surfing)
sovražim Gargamela.

c3R4R ::

@zigam
res je ful glasen.. predstavlji si da delaš na compu, pa poslušaš crystal orba, k se dere tko k da bi tvoja mami sesala po tleh...:D :D

sicer to lahko komot zrihtaš.... kupiš si fan mate1 ali pa prispajkaš en uporček (47k ohmov) in je stvar rešena....

lp, criLin15
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

tx-z ::

LeQuack..kaj ti ropoče k pržgeš računalnik,,men tut neki(očitno ventilator, sam ne vem ker)ropoče ene 10s, pol pa neha

criLin15 -kje si dubu ta speed fan??
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se mi računalnik resetira?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563292 (2909) c3R4R
»

Retail rešitev za hlajenje NB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251464 (1095) c3R4R
»

Hlajenje herculesovega radeona 9500 pro

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6936 (880) boštjan
»

navijanje radeona9000pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
754549 (3766) c3R4R
»

modifikacija vulcanota7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6974 (770) krucymucy

Več podobnih tem