» »

Rok dokončanja študija?

Rok dokončanja študija?

Kurzweil ::

Lep pozdrav,

mene pa zanima do kdaj je potebno po starem programu/sistemu končati študij (torej tistemu pred Bolognskim sistemom). Gre pa za Višja strokovna šola Velenje - Šolski center Velenje in sicer smer Informatika (Hardware). Bi sicer kontaktiral osebje pa so na počitnicah in dopustih. Isto velja za Ministrstvo za šolstvo, ki na odgovori že par dni, na telefon pa trenutno nemorem klicati, ker sem na usposabljanju v tujini.

Hvala za odgovore...

Okapi ::

na telefon pa trenutno nemorem klicati, ker sem na usposabljanju v tujini.
00 386 moraš pred številko pritisnit.:))

O.

Blinder ::

Kurzweil je izjavil:

Šolski center Velenje in sicer smer Informatika (Hardware).


za to pa še nisem slišal. torej imamo že vsaj pet računalniških faksov v sloveniji?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mgermo ::

Do 2015/16

fosil ::

Diplomirat moraš do 30.9.2016.
Je pa vprašanje kako je z izpiti, če so še razpisani roki.
Z diplomo načeloma ni problema.
Tako je!

Kurzweil ::

@Okapi, nekako nisi preveč duhovit. Če bi ti moral plačati nekih preračunanih 50€ samo za gostovanje/uporabo telefona zunaj Azije, potem bi verjetno tudi malce pomislil, koliko je minuta me v nadaljevanju niti ne zanima. Katera je vhodna številka za Slovenijo pa vem že iz 20. stoletja, tako da hvala.

@Blinder, nekaj takega bo ja. Predavatelji na Šolskem centru Velenje pa so tako večinoma iz FRIja in FERIja, ki se vozijo za tistih par ur tedensko. Ostalo pa so visoko usposobljeni ljudje iz realnega sektorja, z praktičnim in uporabnim znanjem. Seveda se najde tudi kaj šrota, v povezave z medpodjetniško-izobraževalnim centrom in nekaterimi podjetji ti ponija ta faks na določenih področjih celo več kot FR in FERI. Kar pa hočeš slišati pa je verjetno to, da ni na nekem sci-fi nivoju, ne ni, tako kot FERI na katerem, ki ga dobro poznam in FRI, kjer sem bil tudi na nekaj predavanjih, ker so seveda javna tako kot povsod. Kar je bistveno, večina kar nas je bila tam smo zaposleni ali pa imamo s.p.-je, ki dejansko funkcionirajo. Znanja pa nikjer neboš dobil dovolj, lastna volja je še vedno tisto, kar prinaša rezultat ali po domače super programer ima lahko 3-letno vrtnarsko (kar dejansko poznam) in mu dela na manjka že 15 let, po drugi strani pa lahko imaš doktorat, ki ti ne koristi nič če nimaš znanja in samoiniciative.

@Conqueror je to kje navedeno? Po možnosti kakšna povezava na Ministrstvo za šolstvo?

@fosil, si prepričan, da je časa še dve leti? Tole se mi zdi kar malce nemogoče... imaš kakšen link?

Hvala vam za dosedanje, še bolj pa za bodoče, kakšne še bolj konkretne odgovore ali linki, kjer ne to navedeno.

Okapi ::

Če bi ti moral plačati nekih preračunanih 50€ samo za gostovanje/uporabo telefona zunaj Azije,
Ker stacionarni telefoni ne obstajajo več. Ali klici s Skypom na telefonske številke. Ali še marsikatera druga možnost, za katero ni treba plačati 50 evrov.;((

Kurzweil ::

@Okapi, še enkrat preberi naslov (+ kakšen post spodaj) in probaj razumeti, da bo tudi stacionarni telefon drago stal, čeprav nevem kje naj pridem do njega pa mogoče še to, da pravi receptor v enem hotelu, da moraš klicati na centralo in povedati kam bi rad klical in pogostokrat še navedit razlog in dat svoje podatke, ta klic pravtako nebo ugoden. Mimogrede, da jih dobim ko imajo uradne ure mi tudi lokalni čas ravno ne gre na roko.
Kar se Skypa tiče, nazadnje je bilo to treba plačati, če si hotel klicati iz Skype-a na telefon, mimogrede v zadnjem tednu sem prišel do enega compa (tega trenutno), kjer nimam administrativnih pravic inštalirat Skype pa, če pa misliš slučajno, da imajo na minstrstvu Skype pa se verjetno kar močno motiš. Mimogrede Če najdeš tule okrog radius wifi, dam pa za tovornjak piva, vsak teden, do smrti.
Prosim povej mi še marsikatero drugo možnost, kot praviš? Ti se zaletavaš kot tele v steno in jaz nevem zakaj zapravljam čas s tabo, ki nimaš nobenega namena pomagat, ampak se ti zdi da si duhovit in pameten, kar je daleč od resnice.

Mimogrede je precej lažje vprašati na forumu, kjer je polno ljudi, ki so sposobni pomagati, kot pa tule prosjačiti za telefon, ki ga bom plačal in moram še argumentirat zakaj ga bom uporabljal in dati še podatke. O Skypeu pa sploh ne sanjaj, ker te možnosti NI. Torej zakaj bi kompliciral? Edini razlog je, da se lahko obregnem ob nekega zaftrustriranca tipa Okapi, ki tule piše nekaj za svoj ego, na drugi strani pa človek dejansko rabi pomoč oz. odgovor.

Verjetno se ti še sanja ne, kako neumno izgledajo v tem topicu tvoji posti, če bi bil tu, kjer sem jaz sedaj bi mogoče pa vendarle razumel, da ni vse tako preprosto, kot v centru Ljubljane. Glede na tvoje odgovore imam občutek, da si še vedno na mamini joški, kjer se ti zdi vse samoumevno, tule pa bi verjetno pogorel brez mobilnega telefona, interneta, Skypa, stacionarnega telefona... škoda zapravljati čas s tabo.

Verjamem, da ima kdo kakšne prave informacije o tem o čemer sprašujem v tem topicu... hvala

Okapi ::

Če ne znaš najti telefona in telefonirati iz tujine, ne jokat po forumih in zmerjat drugih.;(( Par ljudi ti je že dalo odgovor, pa jim ne verjameš in bi rad še neke linke.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

XsenO ::

Preveri na njihovi strani. 99% bi moralo nekje pisati, do kdaj se lahko konča stari program.
1 + 1 = 1

Polarni_Medo ::

Uradni list Republike Slovenije: Člen 48

Visokošolski zavodi uvajajo študijske programe za pridobitev izobrazbe in študijske programe za izpopolnjevanje po tem zakonu postopoma, najpozneje pa v študijskem letu 2009/10. Ob uvedbi študijskih programov po tem zakonu razpis za vpis v dosedanje študijske programe ni več mogoč.

Študenti, ki se vpišejo v visoko šolstvo pred uvedbo novih študijskih programov za pridobitev izobrazbe, se izobražujejo in končajo izobraževanje pod pogoji, ki so veljali pred uveljavitvijo tega zakona, vendar najdlje do izteka študijskega leta 2015/16.

Študenti iz prejšnjega odstavka, ki imajo pravico do ponavljanja in zaradi postopnega uvajanja novih študijskih programov ne morejo ponavljati letnika po študijskih programih, v katere so se vpisali, nadaljujejo in končajo študij po novih študijskih programih.

Spremenjena določba tretjega odstavka 40. člena zakona se začne uporabljati za razpisa za vpis v študijsko leto 2005/06.


Link: http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

PandaFlow2 ::

Človek študira informatiko in se ne znajde kako poceni (in ne zastonj) klicati iz tujine...

fosil ::

Ne samo da ne zna klicati. Tudi googla ne zna uporabljati.
No pa dajmo tukaj je link
Tako je!

Kurzweil ::

Hvala za uporabne odgovore.

No, da vam bo stvar bolj razumljiva in boste dobili občutek, da nisem retardiran in nevešč uporabe googla. V zadnjih štirih dneh se nahajam na Filipinih, na severnem delu otočja Cordillera v provinci Cagayan (malce pogooglajte, pa bo mogoče vendarle postalo jasno za kaj gre), ki je v primerjavi z Manilo in nekaterimi drugimi provincami zelo nerazvita za naše pojme, pa čeprav niti ni tako redko poseljena. Zagotavljam vam, da vojska doktoriranim računalničarjev nima tule na izbiro drugega, kot ta eden in edini računalnik, ki je na turistični info točki zraven katerega moram stati (internet ima bojda samo še banka, šola, zdravstven dom), zraven pa bi povabil še nekatere od vas, bi si znate očitno narisati internret, interneta tule razen državnih ustanov nima NIHČE. Je pa tale comp totalno zategnjen s pravicami v sistemu, pravtako do vsake druge spletne strani ni mogoče dostopat, kar je verjetno razlog, da gre za omrežje državnih organov in ustanov.

Za informacije pa sem spraševal, ker sem se pač slučajno v nekem momentu spomnil na to, nazadnje pa ko sem bil doma pa sem dobil 3 različne podatke, eden je bil s strani faksa, drug s strani ministrstva že nekaj časa nazaj, na netu pa imaš morje nerafiniranih podatkov. Še se zahvaljujem za informacije, če bi bil doma nebi bilo problema s klicanjem, googlanjem in podobnim, ampak preprosto me jezi, da človek nekaj vpraša in če vpraša verjetno ima razlog za to... je v pričakovanju nekega odgovora, potem pa se najde tu folk, ki dejansko samo smeti temo (Okapi) in nekateri, ki te imajo za to omejenega, da ne znaš uporabljat Googla...

Kot sem že prej rekel, ni po vsem svetu vse kar imamo recimo v Sloveniji samoumevno. Vodo si moram kupovat, neta ni, javni prevoz je tule 2x dnevno v smeri proi Manili in iz Manile, izgleda tako kot tipičen avtobus v Indiji, kapaciteta vsaj 1x presežena, pošta je bojda v kraju 28km stran in podobno.

nodrim ::

Če pozabimo na nepomembnosti, meni so tudi nekoč poslali pošto, da imam čas za dokončati do 2016, je pa to bilo že pred 5-imi leti, tako da nisem 100 % prepričan v točnost letnic.

Ko boš izvedel kaj bolj oprijemljivega, te prosim, da objaviš tukaj.

Maraming salamat in srečno na poti! ;)

fosil ::

nodrim je izjavil:

Ko boš izvedel kaj bolj oprijemljivega, te prosim, da objaviš tukaj.

A citiran zakon, ki pravi da moraš dokončat do 30.9.2016 zate ni zadosti oprijemljiva stvar?

Včasih res ne razumem ljudi kaj bi še radi.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Kurzweil ::

Seveda je, zato sem se tudi zahvalil in lahko se ti še enkrat, da neboš napak razumel. Rad imam pa seveda tudi kakšen verodostojen link, to so venadrle stvari, ki jih je dobro dvakrat preveriti. Kakorkoli, dobil som odgovor v detajle pa bom šel, ko pridem domov. Lep vikend vsem!

fosil ::

Če bi dobro pogledal bi videl, da sem odgovarjal nodrimu.
Sicer me pa zadeva ne preseneča, v Sloveniji je namreč kar 77% odraslih funkcionalno nepismenih.
Tako je!

nodrim ::

V bistvu sem mislil ne toliko na datum, ampak na dodatne pogoje in kako je videti celoten postopek v takšnem primeru.

fosil ::

Če ti manjka samo še diploma ne bi smelo bit težav.
Problem je, če ti manjkajo izpiti, ker verjetno ni več razpisanih rokov.
V tem primeru se moraš pozanimat na faksu glede alternativ, oziroma dogovorit s profesorji.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FIŠ-fakulteta za informacijske študije

Oddelek: Šola
3411044 (5116) cheetah2
»

Izredni študij na fakulteti za računalništvo in informatiko

Oddelek: Šola
2712539 (2902) falconnn
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198241 (37058) Filip8
»

Se lahko vpišem?

Oddelek: Šola
136715 (6370) deadzone
»

Vpisnine na Višjih šolah

Oddelek: Šola
255923 (3825) šernk

Več podobnih tem