» »

Zamenjava originalnih žarnic

Zamenjava originalnih žarnic

Pinzl ::

Pozdravljeni!

V avtu bi navadne "rumenkaste" žarnice zamenjal z kakimi boljšimi, ker se veliko vozim, in imam občutek da mi trenutne svetijo manj kot lansko leto.

Rabil bi pa H7 + H1 ker nočem mavrice :)
Zanima me kaj priporočate?
Trenutno so notri še originalne žarnice, avto pa je Chevrolet Aveo letnik 2012.

Hvala vsem za mnenje ;)
  • spremenil: Pinzl ()

Scylla ::

Jaz uporabljam Elvelux xenon effect žarnice H7, svetijo čisto belo svetlobo, ponoči je vidljivost odlična, skratka zelo zadovoljen..Jaz jih nabavljam v Copex-u v Ljubljani,
stanejo pa 19 evrov (2 žarnici).

RejZoR ::

OSRAM Nightbreaker Unlimited al pa Philips XtremeVision. Niso bele, so pa rahlo manj rumene. Boljše od tega je samo še Xenon.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Scylla ::

Sem imel Nightbreaker žarnice, crknile po 3 mesecih...Philipsove niso slabe, me je motilo samo da ne sveti čisto belo svetlobo.

Skyman ::

vzemi tako kot je RejZor rekel samo vzemi philps XtremeVision jz jih ne zamenjam za druge! Mel sm Osram pa se mi zdijo malo slabse(vsaj malo manjo so zdrzale kot philips)

miraldi ::

OSRAM Night Breaker Unlimitet so vrh!
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Dr_M ::

A te zarnice zdrzijo vec kot 3-4 mesece?
Jest ravno zaradi tega ne kupujem dragih zarnic (20e in vec za 2, me je izucilo in bi bankrotiral). In ne, z lucmi ni nic narobe.
Trenutno imam narocene iz ebaya 6 komadov za 11e, modre, svetijo pa skoraj belo, podobne, kot sem jih pri nas kupoval 3 kose za 12e.

Skyman ::

Ce pa miraldi rece da so TOP so pa res top zarnice!

TOP ::

Vse te žarnice ki se tukaj omenja sem tudi sam preizkusil in vse zdržijo 3-4 mesece če imaš srečo ampak res srečo zdržijo max tam do 10 mesecev amapak prej redkost kot sigurnost.Še najdlje so mi zdržale Osram Night Breaker Unlimitet ampak ne pričakuj več kot eno leto.Problem vseh teh žarnic je največji problem to da svetijo nonstop,medtem ko dolge žarnice H1 so dolge luči in zdržijo pa lahko več kot eno leto ker jih tud bolj redkeje uporabljaš.

Scylla ::

Odvisno je tudi od avta..Sam si lastim Citroen c4 in moram povedat da žarnice crkujejo kot po tekočem traku, zdržijo največ tam par mesecev, več ne..Sem pa prej imel Opla, kjer sem v 6 letih dvakrat zamenjal žarnico..No kar se tiče Citroena, menjal sem žarnice po znamkah in ugotovil da je stvar v mojem avtu, ne v žarnicah..Sedaj uporabljam zgoraj navedene žarnice, sicer crknejo po parih mesecih, ampak mi nekako najbolj pašejo. Samo Nightbreaker žarnice mi nekako niso odgovarjale, predvsem zaradi tega ker so mi odpovedale v 3 mesecih mesecih, druge pa povprečno menjal na pol leta..

RejZoR ::

Men crkujejo nekako 1x na leto, za kar delno krivim tud moj režim vožje, kjer pomoje nimam dost ur delovanja, da bi halogenski cikel sploh začel dobro delovat. Trenutno imam not OSRAM Cool Blue Intense. So mi všeč, ker imajo rahlo bolj belo svetlobo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Fora je v tem, da imam dolge luci pravtako H7 (se pravi 4x H7 vsega skupaj) in imam ze cca 6 let iste.
Dnevne pa crkujejo tko na 3-4 mesece. Sem ze opazil, da mi kdaj pa kdaj kaksna celo med voznjo odleti (do sedaj sem v 6 letih opazil 3).

Scylla ::

Glede na to kolikokrat vsi mi menjamo te navadne žarnice, bi se še najbolj splačal met xenonke :)

RejZoR ::

Dr_M je izjavil:

Fora je v tem, da imam dolge luci pravtako H7 (se pravi 4x H7 vsega skupaj) in imam ze cca 6 let iste.
Dnevne pa crkujejo tko na 3-4 mesece. Sem ze opazil, da mi kdaj pa kdaj kaksna celo med voznjo odleti (do sedaj sem v 6 letih opazil 3).


Če ti crkujejo na 3-4 mesece je neki narobe z napeljavo oz samo elektriko pri tvojem avtu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

miraldi ::

Skyman je izjavil:

Ce pa miraldi rece da so TOP so pa res top zarnice!


Seveda 8-)

RejZoR je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Fora je v tem, da imam dolge luci pravtako H7 (se pravi 4x H7 vsega skupaj) in imam ze cca 6 let iste.
Dnevne pa crkujejo tko na 3-4 mesece. Sem ze opazil, da mi kdaj pa kdaj kaksna celo med voznjo odleti (do sedaj sem v 6 letih opazil 3).


Če ti crkujejo na 3-4 mesece je neki narobe z napeljavo oz samo elektriko pri tvojem avtu.


Se strinjam. Nightbreaker Unlimited imam na Vectri že eno leto pa ni nič crknilo.

Mislim, da je tudi fajn, če ne zapelješ v vsako luknjo na cesti kakor opažam pri večini šoferjev..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Dr_M ::

RejZoR je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Fora je v tem, da imam dolge luci pravtako H7 (se pravi 4x H7 vsega skupaj) in imam ze cca 6 let iste.
Dnevne pa crkujejo tko na 3-4 mesece. Sem ze opazil, da mi kdaj pa kdaj kaksna celo med voznjo odleti (do sedaj sem v 6 letih opazil 3).


Če ti crkujejo na 3-4 mesece je neki narobe z napeljavo oz samo elektriko pri tvojem avtu.


Ma ni, ker poznam dosti folka, ki jim enako crkujejo, cist razlicni avtomobili. Svabi, japonci, francozi..., kar hoces.

Mozna je pa ena stvar, da na ksnih starejsih avtomobilih res ne crkujejo tako pogosto (letniki 97 in starejsi), ker vem za kar nekaj primerov, da je imel nekdo star avto, ni imel problemov, kupil nov (iz stacune) avto iste znamke in zarnice konstantno crkujejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

fosil ::

Če hočeš da ti dalj držijo kupiš longlife varianto.
Tako je!

SeMiNeSanja ::

Ko poslušaš to jamranje, si misliš, da si lahko srečen, da imaš xenon in sploh ne veš, kaj je menjavanje žarnice.

Pardon - vem kaj je - po desetih letih se je ena žarnica razpadla. Strošek menjave okoli 120€ (na uradnem servisu). Obžalujem edino to, da nisem preventivno zamenjal še drugo - bi jo, če bi mi serviser v naprej povedal, da bosta svetili s tako očitno razliko v moči.

Dr_M ::

Ce ti je res 10 let zdrzala, si mel hudicevo veliko sreco.
Ponavadi te high quality xenonke zdrzijo okoli 4-5 let (stanejo celo premozenje), kitajske po 10-15e, pa zdrzijo 1 leto.

SeMiNeSanja ::

Dr_M je izjavil:

Ce ti je res 10 let zdrzala, si mel hudicevo veliko sreco.
Ponavadi te high quality xenonke zdrzijo okoli 4-5 let (stanejo celo premozenje), kitajske po 10-15e, pa zdrzijo 1 leto.

Žarnica je bila 70€ (kar spet ni konec sveta, če bo držala toliko časa kot prvotna 'tovarniška'), delo pa 50.

Križ pri xenonu (vsaj na VW Passatu) je to, da morajo pol avta razstaviti, da ti zamenjajo ušivo žarnico, na koncu pa je treba še v računalniku 'sprogramirati' novo žarnico. Sam si nemočen, tudi če kje dobiš 'kitajsko žarnico'.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378113452 (49424) polkar
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815520 (14114) Scorpy84
»

H7 zarnice za citroena

Oddelek: Na cesti
245002 (4369) RejZoR
»

Žarnice

Oddelek: Na cesti
162153 (1843) energetik
»

Žarnice (xenon)

Oddelek: Loža
296317 (5683) ;-)

Več podobnih tem