» »

Daljinec na volanu

Daljinec na volanu

Nummy ::

Kot že naslov pove, me zanima če se da kako nadgraditi avto s kakim daljincem, če tega nimam kot serijske opreme.

Kupu sem rabljen avto, sicer 7 let star, ampak imel je komaj 28000km, lastnica je bila ena babica, ki ga skoraj ni uporabljala in kar imam od opreme je: klima, el. pomik stekel in parksenzorji zadaj. Radio je vgradila enega mp3-s cd-jem, ki ima na srečo tudi aux-in za zunanje naprave. (in da kilometri so bili realni, ker sem dobil od official hyundai serviserja potrditev iz baze, imam original servisno in avto je dejansko kot nov).

Zdej med vožnjo večino časa poslušam muzko iz telefona (povezano na aux-in) na radio, telefon počiva na polički pod radiem. Sedaj če hočem premakniti na naslednji song ali upravljati z glasnostjo, moram telefon prijeti v roke in gledati na telefon namesto na cesto, kar ni najbolj varno in se tega zelo izogibam. Še slabše pa je, ko me kdo kliče med vožnjo in včasih nimam časa da bi dal na "zavrni" klic in mi potem telefon tam zvoni in me živcira.

Rad bi dobil nekakšen daljinec, kot nekaj takega, kar imajo novejši avtomobili), kjer imaš gori komande za muzko in zavrni ali sprejmi klic (imam v planu nabavo bluetooth slušalke, ampak zaenkrat mi še ni nuja). Radia, če se le da nebi menjal, lahko pa tudi zamenjam, saj ni ne vem boh ve kaj dober, s tem, da če bi menjal radio, rabim potem tudi tako štacuno oz. storitev da mi tudi zamenjajo radio (se mi ne da s tem ubadat + vem da se zelo hitro poškoduje tisto plastiko okoli če nimaš pravega orodja in jaz ga nimam).

Rabim komande:
-play-pause
-next - previous song
-deny call (zaželjeno, ni pa čist nujno).

Super bi bilo če bi imel še kako komando več za upravljanje telefona, ampak ne bom umrl če je ne bo.

Razmišljal sem tudi, da bi kupil kak ne preveč drag radio, ki bi imel USB vhod in bi imel na zaslonu tudi prikaz "essential" stvari, ki so na telefonu (downside tega je, da ti telefon non-stop fila, kar ni dobro za baterijo).
Nekaj sem že gledal glede teh daljincev in prodajajo ponavadi samo za določene modele avtoradijev sam pa niti še ne vem ali bi menjal radio ali bi samo kupil kak daljinec.

Mavrik ::

Ok, vprašanje je - kako točno hočeš telefon priklapljati.

Namreč večina avtov ima to zrihtano tako, da imaš avtoradio z Bluetooth, kjer potem telefon preko A2DP/Handsfree profila pošilja zvok na avtoradio, avtoradio pa kontrolira telefon, klice in vse ostalo nazaj preko AVRCP profila. Tako imaš kontrole/daljinec za avtoradio, ki se potem pogovarja s telefonom. Prednost tega je, da je to zelo na široko podprto (podpirajo večinoma vsi telefoni, AVRCP sicer predvsem novejši) in ne rabiš nobenih kablov.

Torej - avtoradio/adapter z bluetooth in ustrezen obvolanski daljinec. To ti je boljša opcija, saj se tako rešiš kupa težav, dobil boš še pa "zastonj" prostoročno telefoniranje. Avtoradii z Bluetooth A2DP/AVRCP stanejo ranga 100€+.

Druga opcija pa je, da kupiš bluetooth daljinec za tvoj telefon - načeloma so bistveno redkejši, a tudi cenejši.
The truth is rarely pure and never simple.

Nummy ::

Mavrik je izjavil:

Ok, vprašanje je - kako točno hočeš telefon priklapljati.

Namreč večina avtov ima to zrihtano tako, da imaš avtoradio z Bluetooth, kjer potem telefon preko A2DP/Handsfree profila pošilja zvok na avtoradio, avtoradio pa kontrolira telefon, klice in vse ostalo nazaj preko AVRCP profila. Tako imaš kontrole/daljinec za avtoradio, ki se potem pogovarja s telefonom. Prednost tega je, da je to zelo na široko podprto (podpirajo večinoma vsi telefoni, AVRCP sicer predvsem novejši) in ne rabiš nobenih kablov.

Torej - avtoradio/adapter z bluetooth in ustrezen obvolanski daljinec. To ti je boljša opcija, saj se tako rešiš kupa težav, dobil boš še pa "zastonj" prostoročno telefoniranje. Avtoradii z Bluetooth A2DP/AVRCP stanejo ranga 100€+.

Druga opcija pa je, da kupiš bluetooth daljinec za tvoj telefon - načeloma so bistveno redkejši, a tudi cenejši.

Prva varianta se zelo dobr sliš, brez kablov. Sedaj samo vprašanje na mestu: koliko potem požre baterije bluetooth? Tak uporabe nekje cca 1,5h/dan takole v avtu. Potem pa še kak je z daljincem? Verjetno fura baterijo, koliko časa potem ta baterija zdrži? Ali se to vgradi direkt v volan? Ker na volanu imam take plastične "pokrovčke", kjer naj bi bile te kontrole, samo pač ni bil del opreme avta. Avto je hyundai accent 2007, telefon iPhone 5S.

Druga varianta bi prišla v poštev, če bi prva varianta prišla preveč €€€. Načeloma mi je škoda menjati radio, ker ta še deluje edino kar me najbolj živcira na njemu je gumb za glasnost, ki je v bistvu multifunction in če pritisneš nanj (kar se zgodi preklemano hitro, še posebi če povoziš nekaj da malo rukne avto) se vklopijo druge funkcije (dafe, balance, bass, treble,...). Nič kolikokrat sem hotel spremeniti glasnost, pa sem vklopil kaj drugega in potem "pokvaril" nastavitve radia.
Zdej če bi dobil kak komplet za 150€, bi bilo zelo fajn, ker kaj več dajati sredi mesta v avto je idiotizem, ker kradejo kot srake. Najbolje bi bilo, da bi radio zgledal kot kot en krš od krša. Tisti radio, na ploščico pa mi tudi ni všeč, ko pol še tist okol nosm pa po možnosti kje pozabm...

prox ::

Možno da obstaja tudi kakšna aplikacija (če imaš androida) da bi lahko glasovno opravljal...
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

profii ::

Nummy ::

prox je izjavil:

Možno da obstaja tudi kakšna aplikacija (če imaš androida) da bi lahko glasovno opravljal...


Avto je hyundai accent 2007, telefon iPhone 5S.


I ne siri mi ni všeč, ker jo moti v avtu + ne razume pol stvari. (kl*nc jo gleda se ne ubadam več z njo, ena izmed redkih stvari, ki mi ni všeč na iPhone-u, pa sej tud android ni imel nič boljš, voice recognition sux).

profii je izjavil:

Kaj takega?
http://www.ebay.co.uk/itm/Isimple-Isbc0...


Ja nekaj takega, to je 2. varianta, zdej moram pa najdit še kaj za prvo varianto, torej radio + daljinec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Siddh ::

Jaz sem ravno kupil tole:
http://www.ebay.co.uk/itm/201111475516?...

Ni ravno mišljeno, da je na volanu, se pa lahko namesti blizu, pa priklopi na aux vhod.


Nummy ::

Siddh je izjavil:

Jaz sem ravno kupil tole:
http://www.ebay.co.uk/itm/201111475516?...

Ni ravno mišljeno, da je na volanu, se pa lahko namesti blizu, pa priklopi na aux vhod.

Zgleda zanimivo, pa potem še dodaten USB izhod ima... Zaenkrat še malo gledam naokol, pa študiram kakšno varianto bi vžgal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predvajanje glasbe iz androida na BT avtoradio

Oddelek: Mobilne tehnologije
192347 (1739) Bye
»

Avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7814273 (8572) Trupl0
»

carplay / android auto naprave

Oddelek: Mobilne tehnologije
145381 (4967) primo
»

Samogradnja zvočnega sistema za savno

Oddelek: Zvok in slika
7951 (826) profii
»

Kateri avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6712373 (7571) undertacker

Več podobnih tem