» »

Prijava ločenega gospodinjstva možna?

Prijava ločenega gospodinjstva možna?

n3zn4n ::

Imam vprašanje, toda kot uvod bi navedel 5. odstavek 3. člena Zakona o prijavi prebvališča :

"Gospodinjstvo je skupnost posameznikov, ki izjavijo, da stalno prebivajo skupaj in skupaj porabljajo dohodke za zagotavljanje osnovnih življenjskih potreb (kot na primer za stanovanje, hrano, šolanje otrok ipd.). Za gospodinjstvo se šteje tudi posameznik, ki izjavi, da prebiva sam v ločeni stanovanjski enoti, ali kot podnajemnik v delu te enote in sam porablja dohodke za zagotavljanje osnovnih življenjskih potreb."

Živim z mamo, toda le-ta ne skrbi zame finančno, podrobnosti niso pomembne - gre se za to, da bi rad vlagal za štipendijo brez navedbe nje v vlogi, tako da bi le-ta bila pravno veljavna. Zanima me, kako bi lahko izpolnil to vlogo: http://e-uprava.gov.si/e-uprava/preusme..., če sploh, in ali je potrebno, da si pridobim potrdilo, da sem podnajemnik v tem stanovanju (lastnika sta moja dedek in babica, ki podpirata mojo situacijo.)

Prosim brez zafrkancij ali nesramnih komentarjev, želel bi, da kdo, ki ima znanje o pravnih in upravnih zadevah ali izkušnje napiše, kakšne so moje možnosti.

Lep pozdrav.

St235 ::

Če nisi vzdrževan družinski član potem ja. Samo glede na to, da se ti gre za štipendijo nekako dvomim, da pašeš v to kategorijo.

n3zn4n ::

Ali potem sploh obstaja način, da začnem živeti na samem? Teoretično gledano, praktično bi se dalo izvesti - je možno, da živim ločeno od mame, hkrati pa imam možnost dobiti štipendijo?

crazyLIKEme ::

Jaz imam ločeno gospodinjstvo na enakem naslovu kot mati, ampak so mi na CSD rekli, da nima nobene veze, ker mora mati skrbeti zame do 26. leta.

Štipendijo sem dobila, šlo je v mojem primeru samo zato, da bi bila višja.
http://crazyl1keme.deviantart.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917474222 (13950) History
»

začetek študija, pomoč

Oddelek: Šola
143832 (2713) SaXsIm
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240992 (21630) bambam20
»

Nasvet, 19 let star pa 140€/mesec, prepuščen sebi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
669336 (7447) Unknown_001
»

oddajanje nepremičnine

Oddelek: Loža
264281 (3885) nastyboy

Več podobnih tem