» »

Router z USB LTE ključkom

Router z USB LTE ključkom

zerdoner ::

Zdravo

Mene zanima ali je možno narediti sledeče...kupil bi brzžični internet pri simobilu(sim kartica in usb ključ). V router kjer ima USB vhod bi vtaknil ta USB ključ od simobila in da bi imel potem wifi net. Ali je to izvedljivo ali so ti ključki samo za računalnik namenjeni in potrebujejo kakšno programsko opremo?

Hvala in lep pozdrav
  • spremenil: Mavrik ()

radmannsdorf ::

če imaš router ki ima 3G/LTE podporo, bo delovalo.

Zgodovina sprememb…

zerdoner ::

Gledam na mimovtsre in nikjer ne najdem v opisu, da bi kakšen router podpiral USB. Ali jih ni na trgu, se jih sploh da kupiti pri nam...?

radmannsdorf ::

sej važno da podpira sim kartico, še boljše. pač ne rabiš vtikat usbja, ampak sim direkt v router.
sicer je ena tema že tukaj tud: LTE router?

to po čemer ti sprašuješ: http://www.enaa.com/search.asp?q=3g%20r...

zerdoner ::

Hvala

Sem bil včeraj na simobilu in so mi zagotovo zatrdili, da se to ne da narediti in so mi ponudili naj kupim pri njih neko WEBCUBE. Pa se mi je zdelo malo čudno, da v današnjem času ko je skoraj vse mogoče, tega nebi mogel narediti.

LP,

radmannsdorf ::

Itak, oni hočejo prodat svojo reč. Tist cube je pomoje bolj tko, glede dometa. Kolk daleč pa rabiš signal?
šele zdej mal cene gledam, že od 22eur naprej se dobi tak router ki ima usb podporo. Noro!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

zerdoner ::

Rabim ga za v stanovanje. Domet niti ni pomemben, ker imam računalnik v dnevni sobi, bi pa rad, da imam wifi zaradi telefona in tablice in lahko dam router tudi v dnevno sobo in bom načeloma imel vse naprave blizu routerja. Tako, da ne potrebujem nekega najbolj hudega routerja.

radmannsdorf ::

pol pa mal zračunaj kaj te pride ceneje. cube ali usb+router.
sem pa frendu zrihtal da ima laptopa prklopljenega na žični net, medtem ko njegova wireless kartica v prenosniku deluje kot wifi točka, in se lahko s telefonom poveže na prenosnik in ne rabi routerja :)

Zgodovina sprememb…

zerdoner ::

USB dobm na simoblu zastonj. Router pa kot sem gledal dobiš že za 30eur. Ja vendar v tem primeru kot si ga navedu moraš imeti računalnik vseskozi prižgan. To pa ne pride v poštev. Verjetno bom kr tole zadvo vzel z routerjem in simobil 15gb paket, ki me stane 14eur/mesec, pa če si še ddv obračunam me stane pa 11eur.

SeMiNeSanja ::

Če ima router USB port, še ne pomeni, da ta port lahko uporabiš za 3/4G USB modem!

V primeru, da ga lahko, pa običajno obstajajo omejitve, kateri modeli USB modemov so podprti. Lahko se ti zgodi, da ravno tisti USB ključek, ki ga boš dobil zastonj, ne bo deloval z izbranim modemom!

Priporočam, da si pred nakupom prebereš podrobne specifikacije routerja, še bolje pa je, da se dogovoriš, da ga lahko vrneš (ob vračilu kupnine), če ti zadeva ne bo delovala.

Ne vem, če razni Tomato in podobni firmware-i na tem področju lahko kaj pomagajo, če router z originalnim firmware-om ne podpira izbranega USB ključka. To ti naj pojasni kateri od uporabnikov teh alternativ.

sočan ::

http://www.mimovrste.com/mrezna-oprema/...

Tole sem sam preizkusil in sigurno deluje.

lp

steev ::

Če gre na router dd-wrt, bi verjetno lahko omogočil net preko 3g.
Seznam podprtih modemov s strani dd-wrt:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/3G...
:|

SeMiNeSanja ::

sočan je izjavil:

http://www.mimovrste.com/mrezna-oprema/...

Tole sem sam preizkusil in sigurno deluje.

lp

Deluje, če imaš kompatibilen USB ključek. Ta spisek velja za Asus z originalnim firmware-om.

tiran2000 ::

http://www.mimovrste.com/mrezna-oprema/... tole si kupi...

sem ga sprobal kot 3g (podpira tudi 4g dongle z uradno nadgradnjo) na tuš mobilu - dela super.
dela tudi kot wireless router...

sam ga trenutno uporabljam kot client pa mi brez težav prenaša (kot wifi client) 92Mbit na 100MBit povezavi...

Uporaben je tudi kot prenosljiv router za v hotele...
nadgradiš ga lahko z drugim softwarom (open-wrt)
napajanje je lahko preko usb ali usb - adapterja (tudi ql) ...
poje elektrike nič...
skratka zadeva je TOP...

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Kot so ze ostali opozorili je tukaj kljucna kompatibilnost router - usb kljucek.
Nabavljaj samo preverjene stvari, da ne bo kasneje tezav!!
Jaz bi se drzal nasveta tirana, saj sem v preteklosti porabil veliko casa, da sem nasel kombinaciji, ki je kompatibilna. Imas tudi routerje v katere vstavis direktno sim kartico, vendar je to profi roba in cenovno manj ugodna (inhand routerji).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62881177321 (3396) Daniel
»

Kateri ruter?

Oddelek: Kaj kupiti
394710 (2815) Redman
»

Asus Router RT-N10U - Priklop 3G ZTE MF636 Modem

Oddelek: Pomoč in nasveti
82333 (1848) beta1
»

ROUTER ZA visoko brezžično hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
133823 (3331) styled
»

300mbps router

Oddelek: Kaj kupiti
71859 (1541) Goody

Več podobnih tem