» »

Brezžična razdalja

Brezžična razdalja

overheat ::

Zdravo. Potreboval bi vašo pomoč glede brezžične povezave na daljši razdalji. Ker v naselju v katerem živim ne morem imeti internet hitrejši od 2mb/s bi se želel povezati s prijateljem kateri ima 10mb/s in je oddaljen od 300-400m zračne razdalje. Med nama ni nikakršne hiše, razen nekaj dreves zaradi katerih ne vidim njegove hiše. Kakšne antene oz. Opremo bi potreboval da, bi vzpostavil stabilno brezžično povezavo? Kako bi se taka povezava odnesla pri online igrah? Ali bi bile kakšne motnje pri močnemu dežju ali snegu? Prosim za čimprejšnjo pomoč. Hvala

Bi bila ta antena v redu ali pa bi zadoščala kakšna manjša oz. Cenejša:
http://shop.wlan-antene.net/wlan-antene...
hello :)
  • polepsal: Mavrik ()

lebang1 ::

Skozi drevesa ne bo nič stabilnega.
Dež in sneg nista problem.
Rabiš postavit cev na streho, da bosta anteni v vidnem polju, potem ne bo problema.
Pa tista antena je malo stvar preteklosti,
priporočam tole. Deluje na 5Ghz, je še bolj stabilno, gre bol na daleč in je manj moten na tej frekvenci, vendar je pa bolj občutljivo na kakšno oviro, tako da dreves ne sme biti.

lp

overheat ::

Hvala za hiter odgovor vendar je tista antena predraga, rabim pa dve. Mora obstajati kakšna cenejša rešitev.
Za lažjo predstavo prilagam sliko:


Našel sem tudi tole http://shop.wlan-antene.net/wi-fi-wlan-... Kako bi delovala ta zadeva?

popravek: opazil sem da najdi.si omogoča merjenje razdalje med točkami tako da je izmerjena zračna razdalja 593m.
hello :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: overheat ()

lebang1 ::

Za tisto anteno katero sem predlagal teh 600m ni problem, tudi na 4km bi delalo... z vidno razdaljo! Brez ovir, najprej se pozanimaj ali je to mogoče.
Tvoja prva antena je le antena, rabiš še router, da priklopiš anteno gor, potem moja in tvoja naslednja antena pa imata že router v sami anteni, tako da se kar prek internet kabla lahko priklopi na modem.

Našel sem tudi tole http://shop.wlan-antene.net/wi-fi-wlan-... Kako bi delovala ta zadeva?

Ne vem, bi bilo za stestirat. Vendar, če uporabiš anteno na 2,4Ghz potem je manj občutljiva na ovire, vendar je tu več motenj pa na manjšo razdaljo deluje. Pa na tako razdaljo bi telovalo le na 802.11b kateri ne omogoča ravno nekakšne velike hitrosti, tako da nebi imel hitrega interneta.

Rainbow Dash ::

Mene pa zanima, kok bi meu pol človek Pinga..?
100% sem da bi ga imel 100+...

Lp

lebang1 ::

ping je dosti odvisen od raznih dejavikov, sploh ni nujno da bi bil nad 100,
jaz sem postavil omrežje na daleč, pa je bil ping okoli 33.... sicer se pa je spreminjal glede na razmere.

overheat ::

A potem ni druge rešitve, kot da bi si nabavil dve anteni kateri je navedel lebang1. Je kakšna cenejša rešitev?

ali bi delovalo tole: http://shop.wlan-sat.com/antene/wlan-an...
hello :)

J4zzm4n ::

Zdravo, si bom kar sposodil to temo.

V glavnem jaz imam podoben problem in me zanima ce se od lani kdo ze z tem ubadal.

Razdalja za wifi je ~200m, vendar imam to tezavo da je med hiso oddajanja in hiso prejemanja se ena dvonadstropna druzinska hisa.

Ali bi bilo mogoce kako to resit z antenami, kot opisano zgoraj ?

Hvala za pomoc

lp

s6c-gEL ::

Potrebuješ vidno razdaljo.
Kako jo boš zagotovil, tvoj problem.
Lahko npr. postaviš anteni na 2 visoka droga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Daniel ::

Le če se zmeniš s sosedom, ki je vmes. Drugače ne bo šlo. Poskusiti sicer ni greh. Jaz imam za enega kolega povezavo na 3,5 km pa še en oreh je malce vmes z eno vejo. Deluje do 20 Mbit/s. Če bi uporabili boljšo opremo bi šlo še hitreje, tako pa za vse skupaj skrbita dva budget Tp-Linka z OpenWRT in dve panel anteni. Za prvo silo je dovolj, glede na to, da je bil doslej na EDGE...

Dami ::

Za kratke razdalje nekaj takega oz. nanobeam, za daljše pa powerbeam
Imam star nanobridge m5 na 6km in dela +80mbit skoraj v vsakem vremenu.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

glinik ::

Mi smo ptav tako nabavili antene podjetja wlan sat g. Marzidovsek je strokoven in clovek na mestu. Imamo linojo (VIDNO) cca 1300m in deluje brez tezav v vseh pogojih.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPTV po WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
51032 (933) mauriciofabi
»

Usmerjena WiFi antena

Oddelek: Omrežja in internet
153622 (3193) twom
»

WiFi na površini 1,75 hektarja - nasvet

Oddelek: Omrežja in internet
425762 (3979) Daniel
»

wireless net od bloka do bloka

Oddelek: Omrežja in internet
142464 (1989) Spajky
»

Brezžična povezava (povezava z sosedom)

Oddelek: Omrežja in internet
121562 (1562) mmaestro

Več podobnih tem