» »

LAN Vtičnice na eni strani in RJ45 konektor na drugi strani

LAN Vtičnice na eni strani in RJ45 konektor na drugi strani

beta1 ::

Pozdravljeni

Ravnokar delam zaključna dela v novem stanovanju in imam eno vprašanje.

Po stanovanju sem podometno speljal LAN kable. Tudi na taka mesta, ki jih ne potrebujem. Dal pa sem jih z razlogom, ker nikoli neveš - lahko čez nekaj let obrneš pohištvo in potem nimaš priključkov za PC, TV itd..

Že velikokrat sem izdeloval Patch in cross kable (imam vso orodje). Ampak nikoli pa se nisem srečal z temi vtičnicami.

 Vtičnica ekonomik

Vtičnica ekonomik



Po shemi vtičnice je označeno:
A: rjava/belorjava/modra/belomodra/oranžna/belooranžna/zelena/belozelena
B: rjava/belorjava/modra/belomodra/zelena/belozelena/oranžna/belooranžna

Patch kable sem pa zmeraj izdeloval po tipu B:

B: belo-oranžna,oranžna,belo-zelena,modra,belo-modra,zelena,belo-rjava,rjava

 RJ45 spodnja stran

RJ45 spodnja stran




Zdaj me pa zanima kako to skombinirat.

RJ45 konektor hočem dat pri Routerju oz. Switchu. Vtičnica bo pa na steni, kamor bom priklopil Patch kabel, povsejverjetnosti B tipa.

Po kateri shemi naj povežem. Po shemi iz vtičnice ali po moji shemi. Kolk jaz razumem, bi bilo najbolj pravilno po shemi B iz vtičnice. Ali se motim?

Prosim za pomoč.

tony1 ::

Naredi tako kot je narisano za B. Ni hudič, da ne bi delalo, v najslabšem primeru si pač eno dozo vrgel stran...

beta1 ::

Doze so drage. :D

tony1 ::

Tudi mene je to nekoč motilo, in rezultat je, da jih nimam po bajti :) Priporočam kakšne kitajske, ki bodo nekaj deset centov po kosu...

Vem pa povedati tole: ko zaključuješ patch-panele v komunikacijskih omarah vedno slepo ubogaš tisto, kar je narisano (če npr. delaš 568B, potem žice skonektaš tako kot je narisano).

OmegaBlue ::

Oba konca kabla poveži po istem standardu če si delal konektor po B, naredi tudi B vtičnico. Razporeditev barv na vtičnici je malo drugačna ker se kontkti prepletajo (eden nad drugim) zato izgleda čudno - sem tudi sam čudno pogledal razporeditev. Brez skrbi potem so kontakti pravilno razporejeni ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

beta1 ::

OK. Potem bom povezal po shemi B iz vtičnice.

Samo eno vprašanje. Iz katere strani naj vtaknem v RJ45 konekto oranžno proti rjavi. Iz leve proti desni ali iz desne proti levi. Ker ta vtičnica mi nekam kontra deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

OmegaBlue ::

Oranžen gre na prvi kontakt, torej čisto levo, če držiš konektor z jezičkom stran od sebe. Pri vtičnici pa ponavadi piše kateri je prvi, shemo imaš pa narisano na vtičnici, in ja razlikujejo se zaradi samega dizajna vtičnice.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ttommy ::

Mene pa zanima kako naj priklopim žice v te konektorje na vtikaču?Na škatli piše samo "priključimo vodnike na priključne sponke".Kaj to moram še vodnike olupiti in potem zatakniti med te sponke?Sem včeraj obupal in kar konektor stisnil na kabel...
Gamer

Karen ::

Ne poznam te vtičnice ampak ko sem jaz svoje Vimar-jeve montiral je bilo delo brez klešč: enostavno po shemi noter v kanalčke in samo stisneš oz. zapreš pokrovček na vtičnici, pa se stisnejo kontakti preko žic.

schtr4jh ::

Žico ne olupiš, ampak jo samo pritisneš noter tako, da se zaskoči.

ttommy ::

Žico ne olupiš, ampak jo samo pritisneš noter tako, da se zaskoči.


Mi daš nasvet kako jo naj potisnem noter?
Jo potisnem prečno od zgoraj navzdol,ali jo naj potisnem od strani?Sem poskušal,pa je nekako nisem mogel spraviti noter...
Gamer

schtr4jh ::

Ko smo v šoli delali s tem, smo zraven dobili nekakšno palčko. Žico si naslonil na konektor (od zgoraj navzdol), nato pa si jo s to palčko porinil do konca dokler se ni slišal pok.

ttommy ::

Aha,torej potrebujem nekaj tankega in trdnega.Bom poskusil-hvala za nasvet.
Gamer

krop ::

Kako se to zveze
 hg

hg

Duhec ::

Sej imaš narisano, celo v barvah. :)
Glej notranjo B vezavo/razpored.
Torej zgornja vrsta, od leve proti desni: white-blue, blue, white-green, green
spodnje vrsta od leve proti desni: white-orange, orange, white-brown, brown.
In moraš imeti še crimp nasadne klešče, da zarineš/zarežeš žičko noter v "V" zarezo.
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag...
http://blackbird.si/

c3p0 ::

"Palčki" se reče punch-down tool ali krone tool, je pa za skrajno silo OK kak tanki izvijač.

krop ::

Hvala. Zaenkrat bom probal z šraufencigerjem, če ne bo šlo pa treba nabavit ta tool.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilna vezava UTP kabla v mrežno vtičnico

Oddelek: Omrežja in internet
2141575 (2832) dvihtelic
»

UTP vtičnica podometna in kabl CAT5E

Oddelek: Omrežja in internet
256611 (1813) darkolord
»

Kako zvezati kabel za Lan

Oddelek: Omrežja in internet
304653 (3827) Bakunin
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813193 (3410) wexor
»

Net dela in ne dela; odvisno od kabla!?

Oddelek: Omrežja in internet
201715 (1361) brezidej

Več podobnih tem