» »

Asus Router RT-N10U - Priklop 3G ZTE MF636 Modem

Asus Router RT-N10U - Priklop 3G ZTE MF636 Modem

minicooper ::

Pozdravljeni,

Imam problem, katerega žal ne znam rešiti (poizkusil praktično skoraj vse).
Torej na kratko:
Že kar nekaj let imam mobilni internet preko usb modem ZTE MF636.
Tudi posodobitev gonilnikov za podporo win7 pred leti, ni bilo nobenih problemov.

Sedaj sem želel povezavo deliti preko WiFi omrežja (router z N standard) in sem kupil Router Asus RT-N10U.
Ta podpira 3G/4G usb modem ključke. Na uradni Asus strani je navedeno, da podpira ta model 3g modema Link

Nastavitve sem šel vse skozi, žal povezave z internetom preko router-ja z uporabo 3g modema nisem uspel vzpostaviti.
Spodaj navajam nastavitve routerja, katere so povzete z mobitelove strani za mobilni internet Link
Iz povezave spodaj je razvidno, kako izgledajo nastavitve na routerju (model routerja je sicer drugačen, a meni je identičen z modelom RT-N10U) Link

Zanimivo je, da pri izbiri "lokacija" ni navedena Slovenija, zato lahko izbereš samo "Manual" - APN in klicno številko ti samodejno nastavi na pravilno, vnesti moraš samo še uporabnik in geslo.
Pri tem sem opazil, da ni razlike, ali izbereš pri opciji "USB Adapter": Auto ali iz seznama ZTE MF636, ni spremembe.

Router ima najnovejši Firmware (posodobljen) in je za povezavo z internetom primarno nastavljen na USB 3G modem.

A ima kdo izkušnje s tem, oz. kaj je za narediti (verjetno sem kaj spregledal).
Je ta 3G modem že malo "prestar" in ne deluje s routerjem.

Za odgovor in nasvet se lepo zahvaljujem!

Scorpia ::

Na sim kartici, prek mobilnega telefona, mores izklopiti preverjanje pin. V kolikor tega se nisi naredil.
////

minicooper ::

Pozdravljen,

To že imam narejeno od vsega začetka - izklopljeno preverjanje PIN-a, saj USB ključek občasno prestavljam iz enega v drugi računalnik.
Tudi to ti lepo piše in praktično velja za vse routerje z N standardom, da ne omogočajo preverjanje PIN in je potrebo to izključiti

Lp

minicooper ::

Pozdravljeni,

A ima kdo kakšno idejo kako in kaj je za narediti.
Vsak nasvet je dobrodošel.

Hvala!

minicooper ::

Pozdravljeni,

Iman samo še eno vprašanje glede povezave, oz. kompatibilnosti 3G/4G routerja z usb modemom.

Model, kateri se omenja - ZTE MF636 uporablja za povezavo in nastavitve poseben program, kateri se namesti na sam pc (pri win7 je bilo potrebno to nadgraditi, da sploh deluje - tovarniško nameščeni program na ključku ne podpira tega os).
Novejše verzije usb modemov (predvsem modeli 4G/LTE) imajo za nastavitve t.i. web aplikacijo.
S tem v brskalniku vse urediš in nastaviš.

A ima to pri tem kakšen vpliv - na Asus support o tem ne piše nič.

LP,

Dr_M ::

Ne nima vpliva to, moral bi delat.
Jest sm 3G modem usposobil na 10 let starmu Asusu (sicer velika predelava stock firmwarea).

Probi factory reset, pa se enkrat cez vse nastavitve. Poglej ce obstaja novejsi firmware.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

minicooper ::

Pozdravljen,

Najprej hvala za odgovor in nasvet.
To sem že vse naredil: resetiral na tovarniške nastvitve in nadgradil na najnovejši Firmware (na Asus support strani).
A ima kdo še kakšno idejo?

Lp,


Dr_M je izjavil:

Ne nima vpliva to, moral bi delat.
Jest sm 3G modem usposobil na 10 let starmu Asusu (sicer velika predelava stock firmwarea).

Probi factory reset, pa se enkrat cez vse nastavitve. Poglej ce obstaja novejsi firmware.

minicooper ::

Pozdravljeni,

Zopet se javljam, po kratkem premoru.
Preveril praktično vse.
A ima kdo še kakšno idejo, nasvet, karkoli ...

Hvala!

Lp,

beta1 ::

Prodaj ta router in ta usb modem. Kupi Huwaie b315s. Vstavis sim kartico in dela 4g net brez problema. Pa se gigabitni router s 300mbitno mrezo dobis.

Ti usb modemi so "so 2007!!!!"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router z USB LTE ključkom

Oddelek: Omrežja in internet
143145 (2757) glinik
»

Router z USB priklopom, gor pa instant internet

Oddelek: Kaj kupiti
144894 (2959) KTr1sk
»

Mobitel instant internet preko Routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
152756 (2081) fujtajksel
»

3g router, kateri?

Oddelek: Omrežja in internet
386503 (4297) mat3
»

Kateri UMTS HSDPA modem kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
256358 (5243) Ice-Heki

Več podobnih tem