» »

Kateri ruter?

Kateri ruter?

Ghost007 ::

Za 300/40 hitrost.

Gledam tega je za kaj? https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

mlamat ::

Dodaten + je da lahko spodaj vsadiš fižolo.

Han ::

Kateri router?

Archer C60 je poceni jajc od AC routerja. Ali dober N v tem cenovnem razredu (RT-N18U), ali pa dodaj 30 eur za dober AC...

Ghost007 ::

In kero bi to bil?
Ta mogoce?
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Ali to?

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Te stevilke mi nic ne povejo zadaj. Tomato ali DDWRT to podpria sploh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Han ::

Kaj vse misliš počet z usmerjevalnikom? Rabiš predvsem brezžično? Kakšne antene (standarde) podpirajo odjemalci?

Od Asusa npr. RT-AC1200G plus ali boljši RT-AC58U. Firmware imata dovolj dober, tako da ne potrebuješ alternative.

Od TP-Linka npr. Archer C7. Ta podpira tudi DD-WRT.

Ghost007 ::

Cim mocnejsega do 100€ recimo.

Vecinoma streamam igre ampak ne preko wifi. Sicer dober wifi nikoli ne skodi.

Idealno bi bilo da lahko Streamam vec video vsebin. Recimo enkrat igre preko nvidia gamestream pa zraven se kaksen IPTV server.

Han ::

Stegni se še malo do RT-AC66U.

Ghost007 ::

Torej od teh je te najbolsi RT AC66u?

Han ::

Jep. Naslednja stopnja so potem routerji z dvojedrnim procesorjem za 150+ eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Ghost007 ::

Res ali kaj. Ti imajo komaj enojedernega? wow.

VPN server bi tudi imel v orginal firmweru ce je mozno. Pa mogoce IPTV server? To vem da so meli eni asusi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Han ::

VPN ima RT-AC66U, podpira tudi DD-WRT, za Tomato nisem gledal.

https://www.smallnetbuilder.com/wireles...

https://www.smallnetbuilder.com/wireles...

Dvojedrni je npr. RT-AC68U.

https://www.smallnetbuilder.com/wireles...

Glej tudi, da ima čim več spomina, vsaj 128 MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Ghost007 ::

Ti ruterji ko imajo xxU v imenu so torej boljsi od tistih ko imajo 1200G pa take.

Za prve pise for large homes, za 1200 v medium homes. Je to mislena wifi pokritost ali moč ruterja?

Sem mislim da so toti U modeli stari modeli.

150EUR stane RT-AC68U. v mediamarktu. Hm..... maybe
In je v vsem boljsi od AC66u plus dupli power?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Han ::

Za WiFi navajajo velikost prostora ali domet metrih, navadno za N standard (2,4 GHz), ki nese dlje.

RT-AC68U je odličen router, definitivno boljši kot AC66U. Starost je včasih prednost, ker imaš praktično brezhiben firmware.

Ghost007 ::

170€ pa je AC87U. Torej se boljsi verjetno ne. Zaj ce dam ze 150 lahko tudi 170€. Potem so pa ze 280€ podvigi. Malo to much :D

Bom se ono drugo temo te precital pa se odloco. Vsaj 2 core cpu hocem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Han ::

Ja, AC87U je že kar "zverina".

Ghost007 ::

tega bom ja za 173EUR

Coverage
Very large homes

Upam da bo lahko zamenjo kar oba druga rutera.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Lonsarg ::

Razlika v dosegu 20€ in 200€ ruterja bo cirka pol stene. Doseg je namreč omejen z močjo signala, ta pa je zakonsko regulirana in ruterji čudežev ne morejo delati.

Ghost007 ::

kaj pa tisti AIbeaming ko pametno preusmerja zarke do clienta?

Ghost007 ::

Drugace pa tudi razlika med 4 zunanjimi antenami in notranjimi katere trenutno uporabljam v netgear 3500l tomato in innbox v60u?

Drugi ruter v sobi skoz 3 stene je pa TL-MR3420.

Han ::

Med poceni in dražjimi routerji so lahko kar velike razlike v dometu, sploh če ima le eno ali dve šibki (2-3 dBi) anteni, ali celo notranje.

Cisco ECP npr., ki ga dobiš pri Telemachu, ne pokrije niti pol hiše; še v isti etaži je 10 m stran prepolovljen signal. 7 let star TL-WR1043ND s tem nima težav, ker ima tri 5 dBi antene, katere lahko po potrebi zamenjaš z močnejšimi 7 ali 9 dBi...

Ghost007 ::

Tega TL-WR1043ND imam v predalu ker sem ga zafleshal z DDWRT. Nabavo sem si ze tudi tisti kabel ali chip ampak se nisem nikdar zraven spravo ga pofixati.
Imam tudi enga cisota e900 nekje ki je ok. Nabavo sem ga kot prenosenga na lokacije kjer so samo kabli brez wifi.

Asusa verjetno nebi niti probal flashati, sej vidim da ima prakticno vse kaj rabim. Wifi pokritost sicer ni primarna prioriteta novega rutera.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Han ::

Za tvoje streamanje ima ta TP-Link tako ali tako prešibak procesor in premalo spomina...

AsusWRT je zelo dober firmware!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Ghost007 ::

Ja ko sem videl da ima tudi WakeOnLan pa vse VPN servere. Ceprav dvomim da so serveri tako mocni kot ce je hostan direktno iz tistega PCja ki hosta SteamInhome streaming a vseeno je verjetno bolj mocen kot na kerem drugem ruterju.

Nazadnje VPN routerski server sem probal na Netgearu 3500l in ni zmogel vec kot nekje 7.5Mbit. Way to little. Ker spilam v 30Mbit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Ghost007 ::

Kaj ta RT - AC87U obstaja samo en model? Sem pogledal 3 razlicne oglase in v vsakem drugacni podatki z tem do 2334Mbps (600+1734Mbps) speedu. Se sestavi.si ima dva razlicna z istim imenom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Han ::

Ja, samo en model je. Če jih ima prodajalec v ponudbi več, ima več dobaviteljev. Zato tudi cena malo niha.

king67 ::

Tega za 200€ - 40%, torej 120€. Novi, v trgovini.

https://www.ceneje.si/Izdelek/5054157/r...

lp,
king67

elfstone ::

Tegale Linksysa sem ravno včeraj inštaliral pri kolegu. Milo rečeno sem nad močjo, tudi glede na ceno, razočaran. Domet je mogoče še slabši kot je bil pri prejšnjem routerju. možnosti nastavitev v adminu pa tudi omejene.

king67 ::

Hja, na papirju zgleda super, pa cena, glede na druge trgovine, tudi. Res pa je, da ga nisem testiral. Toeej tudi Linksys ni več tisto, kar je včasih bil?

lp,
king67

Han ::

Že dolgo ne več...

mtosev ::

jaz mam linksysa flashanega na dd-wrt in je čist cool router. originalni FW je za jajca
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vedran ::

Če prav zastopim po vam je bestbuy nakup trenutno Asus RT-AC87U ali bi priporočili še kak drug model?
Najdel sem ga najcenejše v Sloveniji za okrog 185 EUR, v tujini za 155 EUR (plus poštnina), tako da mogoče je ta cena v Sloveniji kar vredu?!

tomaz- ::

Sam si ga lastim ( cca mesec dni ) in je res bomba... Imam ga postavljenega v prostoru v zgornji etaži, pa mi 5Ghz signal pride brez problema nadstropje nižje po vseh sobah.. Praktično "vleče" na polno 60/5 povezavo preko wi-fi... Lovim ga še eno nadstropje nižje, čisto v pritličje, ampak dokaj oslabi in telefon ali laptop včasih preklopi na 2.5Ghz.. . Gor povezana dva PC-ja, 3 laptopi, mali "milijon" telefonov, printer.. :-) Dosedaj brez kakršnegakoli "kolcanja"..

Vedran ::

Ali imaš probleme s segrevanjem, baje se še kar greje, MU-MIMO baje ne dela in da je baje slab in nestabilen wifi na 5GHz?

tomaz- ::

Ne, nič se ne pregreva, je cca toliko "topel" kot prej ASUS rt N66u in linksys 7500, ki sem ga imel prej dober mesec na testu.. Glede MU-MIMO ti ne vem povedat, signal na 5GHz pa je pri meni zaenkrat stabilen u nulo.. Imam 2.5 in 5GHz na isti SSID in vidim, da mi lepo vse naprave, ki podpirajo 5GHz, poveže na 5GHz, ostalo pa na 2.5 .
Mi je pa zanimivo nekaj: imam povezavo 60/5 . Speedtest mi na Wi-Fi - ju na nobeni napravi ne pokaže polne hitrosti, vedno download okoli 30Mbit, upload sicer pa "na polno".. Ampak takoj, ko dam recimo downloadat torrent, gre download brez problema na 60Mbit - med 6 in 7MB .. Imam vklopljen "pameten" Qos in mislim, da je to "krivec", ampak mi je "hecno" da speedtestu ne da tist moment celotne pasovne širine in sploh ni realna slika hitrosti :-)

Sem pa drugač izjemno zadovoljen s tem modelom, simpl za nastavljat, veliiiko nastavitev, zaenkrat stabilen ko hudič - upam, da tako ostane.. Me pa mika flashat še Merlinov firmware, čeprav ne vem, kaj bi dejansko pridobil, glede na to, da oridžinal deluje tip-top..
Aja, pa ruter ima spredajpoleg tipke za izklop wi-fi-ja še tipko, s katero ugasneš vse migetajoče lučke - super pogruntavščina za ponoči.. Vem, da imajo to tudi nekateri ostali, pa vseen fina stvar, da je gumb kar direkt - pri Linksysu si se moral vsakič zakopat v settings-e

Vedran ::

tomaz-,
hvala.

draciel ::

Usmerjevalnik (ruter) se mi je pokvaril in bi danes potreboval novega do 50€. Veliko izbire sicer nimam (bigbang), me pa zanima a je ta ruter vredu?

Linksys e1700

TP Linkov sicer ne vzamem več (2 sta se mi pokvarila).

Trgovina mora bit bigbang ker je edin trgovina z elektroniko v moji bližini ki je danes odprta.

shadeX ::

TP Link

D Link

Kateri in zakaj?

deadbeef ::

MU-MIMO ti sam po sebi nic ne pomaga ce ga ima router, ker ga morajo podpirati tudi klienti, da dejansko deluje. Jaz sem imel do sedaj linksys, tp-link, zyxel... in pri vseh treh wifi routerji so bili neki problemi (spontani rebooti, preslab signal...) nakoncu sem si kupil Apple AirPort Time Capsule 6th gen, ki je AC wifi router + NAS in zadeva deluje res solid. Odlicen signal, easy konfiguracija, nobenih spontanih rebootov. Res da je zadeva ze "stara" ker jo je Apple izdal leta 2013 ampak jo se vedno prodaja, saj vecina naprav je danes AC in kaj novejsega e.g. AX se ni v sirsi uporabi. Aja pa AirPorti so NetBSD/arm based.

waters ::

Živjo!

Na vikendu še kako leto ne bo žičnega interneta. Imam pa podatkovno sim kartico in naročnino nanjo - signal je dober. Torek kateri router mi svetujete za nakup do cca 100€ ali malo čez. Hiša ni posebej velika a ima nekaj betonskih zidov. Bi pa potreboval za nadzor klime, internet, TV, alarm.

Lp

Redman ::

https://www.bigbang.si/usmerjevalniki-i...

RT-AC68U AC1900 USB 3.O za 140 EUR v BB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62981189858 (3314) Zvezdica27
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831444 (24314) mevden
»

Nakup novega WIFI Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
134699 (4375) Sami
»

Kateri High-End Router za domačo rabo?

Oddelek: Kaj kupiti
4911706 (8807) OldSkul
»

300mbps router

Oddelek: Kaj kupiti
71875 (1557) Goody

Več podobnih tem